Cesta do blikajícího pekla

Na první pohled pracovitá úřednice a vzorná matka. A na ten druhý? Román s autobiografickými prvky o ženě, která propadla závislosti na automatech. Do Mileny byste to nikdy neřekli. Když po práci vyzvedává svého syna v kostýmku bankovní úřednice nebo když vaří večeři… Přemýšlí přitom jen nad záminkou, jak zmizet z domu. Jak rychle utéct do světa, který ji polapil. Nikdy by vás nenapadlo, že je gamblerka. Ve svém příběhu Milena vypráví, jak se problémy s gamblerstvím stále víc vsakují do rodinného i pracovního života. Jak dlouho se jí podaří utajit svou nebezpečnou vášeň před manželem a přáteli? Kdy si sáhne na úplné finanční i morální dno? A dostane se z toho vůbec?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480663/big_cesta-do-blikajiciho-pekla-873-480663.png 4.676

Kniha Cesta do blikajícího pekla

marta0145

Cesta do blikajícího pekla je čtivá a dá se zhltnout za večer. Tedy kniha, ta cesta.... to je tíha, nádherně ovšem popsaná, a hrůza v tom, že Milena je jednou z nás. Není vyvrhelem není divná, je to prostě normální ženská, která to jenom zkusila... Občas jsem měla chuť skočit do knihy, chytnout Milenu za flígr a dát jí pár facek, aby se probrala. Jenže ono by to vlastně ani moc nepomohlo. Navíc Mileně - autorce Šárce - bych dala pět hvězdiček za to, že jak píší pode mnou další - šla se svou kůží na trh. Myslím, že tahle knížka pomůže mnoha lidem více nežli stovky brožurek v poradnách pro závislé. Každý máme nějakou závislost, viďte... ale tahle, tahle vás táhne dolů a hned tak nepustí. Automaty bych i na základě tohoto příběhu nikdy nezkoušela. To si dám radši další kafe... Jinak opravdu čtivé a strhující, s autorkou byl rozhovor na DVTV, doporučuju najít a poslechnout....

Lena79

Útlá knížečka o vážných věcech.
Hlavní hrdinku od závislosti neubránil ani fakt, že má dvě malé děti a milujícího manžela. Autorka nám servíruje syrový pohled na okamžiky, kdy se závislost pomaloučku a nenápadně vkrádá do nitra inteligentní ženy a milující matky, až do doby, kdy už z toho vlaku vystoupit nelze. Nabízí se také pohled na falešné přátelství mezi gamblery. Nejsilnější moment v knize je přiznání si hlavní hrdinky, kdy si řekla: "Jsem závislá a potřebuji pomoc."

Midhir
06.12.2022

Každý je na něčem závislý. Někdo na automatech, někdo na sexu, další třeba na čokoládě. Cesta do blikajícího pekla, je bravurně napsaná a neskutečně uvěřitelná kniha s dobrým koncem, navíc přečtená za jeden večer. Snad právě proto, že se tak trochu dotýká každého z nás. Mých pět hvězd je málo. Dal bych šestou už jenom za to, že jsem při čtení měl pocit, že snad slyším i zvuk těch prokletých beden. Moc se těším na další knihu autorky.

Kexina
29.11.2022

(+ SPOILER) Nejsem si moc jistá, jak moc autobiografické tohle dílo je. Některé pasáže mi přišly až příliš jednoduché, hlavní postava z daných situací vyvázla často až příliš snadno a lusknutím prstu. Stejně tak nepovažuji za reálné,že sice u automatů ztrácela pojem o čase a domů chodila o hodiny později, než byla domluvená doba, ale jakmile měla vyzvednout dítě ze školky, ani jednou nezaváhala a "náhodou" se z transu probrala pokaždé včas...
I tak to bylo ale velmi zajímavé čtení a rozhodně dobrý námět k tomu aby si každý uvědomil, jak snadno se může gamblerem stát kdokoli.

Wimpi
27.11.2022

velmi čtivě napsaný příběh, který svou autentičností a syrovostí nezapře, že autorka "ví své", smutné čtení za pět hvězdiček bez zaváhání

Macek735
20.11.2022

Hodnotím pěti hvězdami. Málokdo jde s kůží na trh a gamblerství otevřeně přizná. Takovýchto knížek je podle mě málo a problém s patologickým hraním přiznat je hrdinství.
Za to, že ho autorka překonala sama, bez pomocí léčebny-palec nahoru. Zároveň také velký dík jejímu manželovi, který jí v krizové době neopustil a v těžkém boji proti této zákeřné,moderní zhoubě jí naopak podpořil, což se málokdy stává. Rodina se v takových případech většinou rozpadá, což neblaze nesou všichni účastníci problému včetně dětí.

PetraL.689
15.10.2022

Tahle knížka pro mě byla velkým překvapením. Svět automatů a závislostí jakéhokoli druhu mě vždycky míjel, takže jsem se trochu bála, že se do hlavní hrdinky nebudu schopná vcítit. Omyl! Příběh Mileny je vylíčen opravdu autenticky, se vší syrovostí a hořkostí, která k němu patří. Každý, kdo podobným peklem někdy prošel a dokázal se z něho dostat, má můj obdiv.

Arkagas
30.08.2022

(+ SPOILER) knížka po které jsem sáhla, protože mám s tímhle druhem závislosti bohaté zkušenosti z rodiny. Když se řekne gambling, každý si v první moment představí lidské trosky, které jsou krom automatů závislé i na alkoholu. Milena ale alkohol nepije. U automatu sedí s colou a snaží se vydělat peníze, což jí zprvu docela vychází. Ale závislost se přikrádá pomalu a nenápadně. Nejdříve zmizí výplata, pak si vybere potají z manželovy karty, následuje půjčka o homecreditu, žádání o půjčky u kamarádů, kradení peněz švagrové a nakonec úplné dno - vykrádání kasičky svému synovi. Dluhy se vrší, Milena mizí z domu stále častěji a až když prohraje za jeden večer přes 160k, rozhodne se svěřit manželovi. Následuje insolvence, protože Milena defakto prohrála jejich byt i auto, stěhování z města a nástup do nové práce. Milena si o sobě myslí, že je silná a zvládne vše sama s ambulantní návštěvou psychologa, ale recidiva je věc, která na Vás číhá klidně i po několika letech. A tak nezbývá nic, než nastoupit na léčení..
Tahle kniha je strašně skvěle napsaná, protože sledujete příběh obyčejné ženské, která propadla závislosti a dotkla se tak dna, kam by ji nikdy nenapadlo, že se podívá. Kniha, která je přínosná v osvětě o tom, že automaty nehrajou jen fetky a alkoholici, ale lákadlu výhry může velmi rychle propadnout každý a především kniha o tom, že každá závislost se dá léčit, pokud kolem sebe máte lidi, kteří Vás v tom nenechají a pokud se sami rozhodnete, že chcete. V opačném případě se můžete snažit jak chcete a stejně to bude k ničemu. Byť jsem po knize sáhla úplnou náhodou, jsem ráda, že se ke mě dostala.
Moje hodnocení: 8/10