Vodník přehled

Vodník
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508666/bmid_vodnik-BBI-508666.jpg 4 573 573

Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vodník. Přihlašte se a napište ho.

Danuška.Da
včera 4 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, takže kniha byla čtivá a měla zajímavou zápletku. Trochu mi chybělo napětí, naopak počet postav mi připadal přehnaně vysoký.
I tak to bylo příjemné čtení z českého prostředí a další autorčinu knihu si určitě ráda přečtu. Těším se, podle ostatních má být ještě lepší.

Paulmain
19.07.2024 4 z 5

Jedná se o docela příjemnou a zajímavou detektivku, která se dobře čte. Střídají se zde dvě linie – dva nejprve na sobě nezávislé příběhy, vyšetřování policistů v případu nalezené mrtvé ženy a pátrání na vlastní pěst ženy, které zmizela kamarádka. Vzhledem k tomu se v knize objeví značné množství postav. Měl jsem ze začátku obavu, že se mi budou plést, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetl za pár dnů, jsem postavy a jména kupodivu udržel.
Zajímavým prvkem je lehké podprahové propojení na Erbenova Vodníka, dodává to příběhu napětí a tajemno.
Pro mě toto byla první kniha autorky, určitě zkusím další.

katma
16.07.2024 4 z 5

Knížka byla hezky napsaná, akorát jsem si musela dělat poznámky u postav, protože jich tam bylo neskutečné množství. Chápu, že každá osoba ve své podstatě dala střípek do skládačky, ale i tak jich tak bylo na můj vkus vyjmenováno až moc. I přes tuhle skutečnost mě kniha bavila a mohu jí doporučit.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (březen)

15.03.2023

Kniha dvou cest, Dotek jako led a další knižní novinky (6. týden)

05.02.2023

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Vodník (2002)