Manželkou podruhé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hořkosladký romantický příběh osvědčené humoristické autorky je skutečně překvapivý a neotřelý. Je psán vtipným jazykem, přesto námět přinejmenším vybídne k zamyšlení nad hodnotnou lidského života, lásky a péče o druhé. Odhaluje hrdinku až na kost a ukazuje, jak může být pro některé lidi těžké připustit si vlastní zámutek a ztrátu – spousta lidí se uchyluje k různým úhybným taktikám, podobně jako Abigail, která namísto aby přiznala vlastní slabost, smutek či emocionální nevyrovnanost, vše obrací v žert. Z toho ji však rychle vyvede situace, do níž se souhrou životních okolností dostane. Abigail je spisovatelka zamilovaných románů s historickou tematikou. Coby spisovatelka je vcelku úspěšná, ale po životní tragédii jí psaní nejde, a proto není schopná pokračovat v zavedené sérii „O vévodkyni“. Ne zcela dobrovolně se musí odstěhovat z luxusního bytu v New Yorku. Místem, kde se chystá začít nový život, je malý ostrov u kanadských Pobřežních provincií. Drsná přímořská krajina a malebné městečko plné rázovitých postaviček sehrají v příběhu nezanedbatelnou roli. Román Manželkou podruhé je nevšední ukázkou červené knihovny a uspokojí náročnější čtenáře, kteří nečekají jen kýčovitý happyend....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484014/big_manzelkou-podruhe-fLH-484014.jpg 4.593
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Red
Originální název:

The After Wife, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Manželkou podruhé

sidonka
13. srpna

Tak tahle kniha se ke mě dostala ve správnou chvíli, nádherný příběh plný úžasných myšlenek, ale i okamžiků kdy jsem se zasmála, a i těch kdy se mi po tvářích kutálely slzy

sweeney
06. srpna

Krásný a zároveň smutný příběh o spisovatelce Abbey, která se v důsledku ztráty milovaného manžela stěhuje do zapomenutého městečka v Kanadě. V něm ji však čeká nezapomenutelný příběh :) Knížka je psaná vtipnou formou, místy střídanou smutnými pasazemi...přesně jako v životě..


Nuttelka
05. srpna

Po dočtení knihy mám v ústech takovou pachuť. Jsem z děje jaksi trošku přešlá a jak to vlastně všechno dopadlo... to si musí domyslet každý po svém. Liam s Olívií jsou úžasní, krásná dvojka, otec s dcerou k zamilování. Ale Abby... nějak jsem jí na chuť prostě nepřišla, z počátku mě teda štvala hodně. Vlastně jsem z té knihy hodně smutná a pro Liama si srdce krvácí.

hana1039
03. srpna

Krásný příběh, když máme emoce,tak víme, že cítíme, žijeme...Abby nejdříve musela najít sama sebe,aby mohla vidět lidí jinak, než se jich stranit...ono všechno má svůj čas a své tempo,ale někdy je třeba trochu popostrčit...

,, život je ve skutečnosti snadný,ale lidé ho neustále činí složitým ,,
Konfucius

petulkapeta
03. srpna

,,Je pro mě těžký to připustit. Když jsem s vámi dvěma, cítím se být sama sebou - víc než s kýmkoli na světě." Na vteřinku zavřu oči, těžko se mi to říká. „Dokonce i víc než s Isaacem. A nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, ale líbí se mi to. Miluju... to, jak se citím, když jsem s tebou a s Olívií."

Moc krasny příběh o nalezeni ne jen nove lasky k životu, ale i sebe same. Sice Abby byla trosku vic uplakana,ale i tak nakonec pochopila co je spravne a to jit za srdcem.

pogmanka
28. července

Krásný příběh, který mě chytil a už nepustil. Realistický román o ztrátách a nálezech, o lásce a hledání sama sebe. Moc se mi líbilo, jak hrdinka přicházela na to, co doopravdy chce, Liama jsem si oblíbila od prvních stránek a Olivie byla prostě takové zlatíčko. Hořkosladký příběh, který je doprovázen humorem. Ještě nějakou dobu ve mně bude doznívat.

Evaho73
26. července

Podmanivý a pritom realistický príbeh zo života s humorným podtónom o láske, strate, vyrovnávaní sa so samotou, či ťažkou diagnózou, o hľadaní vlastného ja...
Upútali ma sympatické postavy, ktoré ma úchvatili svojimi emóciami. Čítanie nebolo pre mňa až také easy, ako sa očákava od romantickej literatúry. Miestami bol príbeh skľučujúci až srdcervúci a koniec ? Koniec bol v tomto prípade ako sám život... nepredvídateľný a neovplyvniteľný.
Táto kniha je príkladom toho, že aj čisto ženský román sa dá napísať s vkusom a reálne a nemusí to byť vždy iba rozprávka na motívy "žili šťastne až kým nezomreli".

veronika4937
20. července

Opravdu krásný román, místy veselý, jindy zase smutný. Souhlasím s předchozími komentáři - přišlo mi (u e-knihy), že byly dvě kapitoly ke konci knihy prohozené.

1