Manželkou podruhé

Manželkou podruhé https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484014/bmid_manzelkou-podruhe-fLH-484014.jpg 4 235 64

Hořkosladký romantický příběh osvědčené humoristické autorky je skutečně překvapivý a neotřelý. Je psán vtipným jazykem, přesto námět přinejmenším vybídne k zamyšlení nad hodnotnou lidského života, lásky a péče o druhé. Odhaluje hrdinku až na kost a ukazuje, jak může být pro některé lidi těžké připustit si vlastní zámutek a ztrátu – spousta lidí se uchyluje k různým úhybným taktikám, podobně jako Abigail, která namísto aby přiznala vlastní slabost, smutek či emocionální nevyrovnanost, vše obrací v žert. Z toho ji však rychle vyvede situace, do níž se souhrou životních okolností dostane. Abigail je spisovatelka zamilovaných románů s historickou tematikou. Coby spisovatelka je vcelku úspěšná, ale po životní tragédii jí psaní nejde, a proto není schopná pokračovat v zavedené sérii „O vévodkyni“. Ne zcela dobrovolně se musí odstěhovat z luxusního bytu v New Yorku. Místem, kde se chystá začít nový život, je malý ostrov u kanadských Pobřežních provincií. Drsná přímořská krajina a malebné městečko plné rázovitých postaviček sehrají v příběhu nezanedbatelnou roli. Román Manželkou podruhé je nevšední ukázkou červené knihovny a uspokojí náročnější čtenáře, kteří nečekají jen kýčovitý happyend.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

The After Wife , 2020

hana1039
03.08.2022 5 z 5

Krásný příběh, když máme emoce,tak víme, že cítíme, žijeme...Abby nejdříve musela najít sama sebe,aby mohla vidět lidí jinak, než se jich stranit...ono všechno má svůj čas a své tempo,ale někdy je třeba trochu popostrčit...

,, život je ve skutečnosti snadný,ale lidé ho neustále činí složitým ,,
Konfucius

petulkapeta
03.08.2022 5 z 5

,,Je pro mě těžký to připustit. Když jsem s vámi dvěma, cítím se být sama sebou - víc než s kýmkoli na světě." Na vteřinku zavřu oči, těžko se mi to říká. „Dokonce i víc než s Isaacem. A nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, ale líbí se mi to. Miluju... to, jak se citím, když jsem s tebou a s Olívií."

Moc krasny příběh o nalezeni ne jen nove lasky k životu, ale i sebe same. Sice Abby byla trosku vic uplakana,ale i tak nakonec pochopila co je spravne a to jit za srdcem.

pogmanka
28.07.2022 5 z 5

Krásný příběh, který mě chytil a už nepustil. Realistický román o ztrátách a nálezech, o lásce a hledání sama sebe. Moc se mi líbilo, jak hrdinka přicházela na to, co doopravdy chce, Liama jsem si oblíbila od prvních stránek a Olivie byla prostě takové zlatíčko. Hořkosladký příběh, který je doprovázen humorem. Ještě nějakou dobu ve mně bude doznívat.

Evaho73
26.07.2022 5 z 5

Podmanivý a pritom realistický príbeh zo života s humorným podtónom o láske, strate, vyrovnávaní sa so samotou, či ťažkou diagnózou, o hľadaní vlastného ja...
Upútali ma sympatické postavy, ktoré ma úchvatili svojimi emóciami. Čítanie nebolo pre mňa až také easy, ako sa očákava od romantickej literatúry. Miestami bol príbeh skľučujúci až srdcervúci a koniec ? Koniec bol v tomto prípade ako sám život... nepredvídateľný a neovplyvniteľný.
Táto kniha je príkladom toho, že aj čisto ženský román sa dá napísať s vkusom a reálne a nemusí to byť vždy iba rozprávka na motívy "žili šťastne až kým nezomreli".

veronika4937
20.07.2022 5 z 5

Opravdu krásný román, místy veselý, jindy zase smutný. Souhlasím s předchozími komentáři - přišlo mi (u e-knihy), že byly dvě kapitoly ke konci knihy prohozené.

Merynkaw
13.07.2022 5 z 5

Super lehké letní čtení. Romantika.

Han-nah
11.07.2022 5 z 5

"Člověk si svůj život nevybírá", tak, jako si ho nevybrala spisovatelka Abby, která nesmírně truchlí pro svého zemřelého manžela, Společnost jí dělá jen kocourek Walt.
Byly jí souzeny radosti i smutky, které často přesahují její chápání. Najednou se sebere a snaží se jít dál. Koupí si domek a z New Yorku se přestěhuje na daleký ostrov v Kanadě. Seznamuje se s novými lidmi. Svůj život si nevybrala, ale rozhoduje, co si počít s tím, čeho se jí dostává.
Velice čtivý, krásný romantický, ale i smutný příběh.

TVer
08.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se četla poměrně dobře, byla to taková oddechovka. Akorát mám pocit, že na konci jsou přehozené dvě kapitoly, protože to na sebe nenavazovalo a nedávalo to moc smysl, myslela jsem si nejdříve, že Liam už zemřel a Abby se vrátila k rodičům. Jinak ale fajn kniha.

moma08
04.07.2022 5 z 5

Bylo to smutné, místy veselé a nakonec i romantické, ale je tam to velké ALE, protože až si tuhle knihu přečtete, tak teprve pochopíte proč...
Kniha si mě získala tím, jak dobře se četla.

Wabinka
02.07.2022 5 z 5

Jedním slovem-nádhera.
Úžasný příběh, vtipný , dojemný,láskyplný, prostě skvělý. Sympatické postavy, které jsem si opravdu oblíbila. A to nejen Abby
s Liamem a Olivií, ale i všichni ostatní kolem.
Doporučuji, nejen jako letní čtení

raty
16.06.2022 5 z 5

Skvělý mix romantiky, vtipu a vážnější noty.
Spisovatelka Abby se rozhodne řešit své životní trauma koupí domu v malém kanadském městečku a odstěhuje se daleko od přátel a rodiny. Potřebuje najít sama sebe a najde mnohem víc. To zní jako typický příběh z červené knihovny, že? Ovšem autorka mě velmi mile překvapila psychologií hlavní postavy, sarkastickým humorem a několika zvraty v příběhu.
Za pěkné chvíle s touto knihou musím poděkovat Mandlevest, jejíž komentář mě přiměl ke čtení.

BarkaS
14.06.2022 4 z 5

Slibovaný “nevšední” román to tedy opravdu není. Kdybych do obálky schovala po 50 stránkách, co se bude dít dál, a v případě trefy dostala pěknej balík, mohla bych se mrknout na Maledivy. Bylo to prostě předvídatelné klišé. Na druhou stranu milé a čtivé. Akorát jsem měla u konce pocit, že došlo k prohození dvou kapitol. Nebo se mi to snad zdálo?

Šánka
12.06.2022 5 z 5

Když jsem začala číst tuto knihu, řikala jsem si, jaké příjemné letní počtení to bude, s jakým hezkým a předvídatelným koncem. Ne, ten příběh je vážný, smutný, citlivý, ale i vtipný a nadějeplný. Je moc krásně napsaný, má hloubku a ten závěr, no pro mne nebyl až tak předvídatelný, jak by se dalo od takového románu očekávat...
Čtení pro ženy v tom nejlepším podání, krásné!

Zuzulinka
28.05.2022 3 z 5

Kniha se točila kolem bezdětné ženy, které zemřel o dosti starší manžel.. Na mne dost jednoduchý příběh. Ovšem čtivě napsáno.

alzbeta4340
18.05.2022 4 z 5

Hezky napsáno. Nicméně, když čtu červenou knihovnu, a tahle kniha určitě patří do typicky ženského čtení, dávám přednost přeci jen veselejší, optimističtější a nadějnější notě. Doporučuji proto čtenářkám, co mají pevné nervy. Ostatní si musí připravit kapesníčky.

alnahu
09.05.2022 4 z 5

Příběh spisovatelky Abigail,které se lepí smůla na paty a tak začne svou situaci řešit, sbalí svého kocoura a odstěhuje se do domku v malém městečku na břehu oceánu,aby zde prožila naplno svůj zbytek života.Romantický příběh je místy smutný,ale čtivý.Kniha má také pěknou lákavou obálku.

jeny-v
03.05.2022 5 z 5

Pravda je taková, že mě začátek udivil díky truchlící Abby a já se vrátila do svých smutných, bolavých a uplakaných let, jenže…. Spisovatelce Abigail Carsonové se lepí smůla na paty. Nejprve přijde o byt, inspirace k psaní taky nikde, telefonát matky ji dohání k šílenství, kamarádka a agentka Lauren jí oznámí, že bude muset vrátit zálohu na nedopsanou knihu a tehdy jí napoví sen. Sbalí kocoura Walta a odjíždí z New Yorku do Kanady, kde si přes realitku koupila domek, který je spíše ruinou - „Vítejte v South Havenu, malé obci s velkým srdcem“, a jejich obyvateli: Nettie, Peterem, Eunice, Gusem, Coltonem, Liamem a Olívií. Vše se obrátí v humornou a romantickou četbu s velkým přátelstvím, podporou, láskou, ale i smutkem a smířením.

Mandlevest
29.04.2022 5 z 5

Manželkou podruhé a moc krásná obálka, která mě hned upoutala. A to není všechno. Také romantika, spíše pro ty, kteří už jsou životem trochu poučení, která mě moc bavila. Není to červená knihovna anebo možná trošku je, ale příběh má hlubší podtext a hlavně je moc krásně napsaný. Naděje i pochyby, radosti i bolesti, ale hlavně touha, prožít život naplno, právě teď a tady, protože nikdy nevíte... Moc pěkný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

Arsi
25.04.2022 5 z 5

Kniha mě chytla za srdce. Krásná a místy smutná. Je v ní hodně bolesti, ale i naděje a lásky.

tami1
15.04.2022 5 z 5

Život není peříčko.

Přesně tato věta vystihuje příběh Abby a Liama. Oba už mají ledacos za sebou, život k nim byl vážně tvrdý. Přesto se časem posunou dál, i když se oba brání zuby nehty.

Hořkosladká romantika, která stojí za přečtení. Doporučuji!