pogmanka pogmanka komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherný příběh. Osudy obou hrdinů mě zasáhly a moc se mi líbilo, jak se poznávali pomocí dopisů. Zatímco ve škole se vlastně zrovna dvakrát rádi neměli. Dílko se za mě moc pěkně četlo a brzy jsem se od něj nemohla odtrhnout. Chtěla jsem víc a víc a hlavně ten šťastný konec, protože oba hrdinové si právě ten zasloužili. Za mě příběh, který ve mně ještě nějakou dobu zůstane. Dostala jsem víc, než jsem čekala, a za to jsem nesmírně ráda.

06.09.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Naprosto skvělá knížka a jako zakončení boží. Užila jsem si všechny díly této série, ale předchozí díl mě tolik nechytl, ale zase tady jsem se naopak nemohla odtrhnout. Jude s Blakem byli super a já jsem jim to moc přála. Zase za čas si ráda sérii přečtu. Jsou to prima oddechovky, když má člověk splín.

23.08.2021 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Mně se tenhle díl moc líbil po celou dobu, postavy jsem si zamilovala už v minulém díle, ale ten konec mě prostě za srdce nechytil. Vymyšlený byl určitě zajímavě a nečekaně, ale mě prostě nedokázal zaujmout. Spíš mě zamrzel. To je však holt tím, že jsem měla jiné očekávání a doufala jsem v něco jiného. Toužila jsem pro postavy po něčem jiném. Každopádně autor umí skvěle psát, vymyslel skvělý svět a všechny postavy se mi moc líbily a i konec byl promyšlený, jen mě osobně nesedl. Každopádně po nějaké době určitě budu v sérii pokračovat, ale prozatím si dám menší pauzu.

20.08.2021 4 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Původně jsem si podle komentářů myslela, že mě druhý díl nebude tak bavit, ale byl to omyl. Musím říct, že se mi četl opravdu dobře a ač je pravda, že tam aspon ze začátku není takové akce, ale spíš politika, tak to mi na tom přišlo sympatické. V jiných knihách hnedka se všechno děje a ani se pořádně nedá čas, aby se to mohlo uskutečnit, ale u těchto knih to nehrozí. Člověk si na to musí počkat, ale i tak se nenudí. Za mě skvělé pokračování a těším se na třetí díl.

08.08.2021 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Podle obálky jsem si vůbec nebyla jistá, že se mi bude kniha líbit, ale musím říct, že to byla pořádná jízda. Sice někde jsem si říkala, že není žádná akce, že by už mohla být, ale na druhou stranu, zase to aspoň nebylo všechno naráz a vážně tam byl znát ten čas, který všechno připravovali. Každopádně poslední třetina byla jedna velká jízda a já se nemohla dočkat, jak to dopadne. Musím říct, že jsem si postavy stihla oblíbit a jsem zvědavá na další díly.

01.08.2021 5 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Knížka splnila přesně to co slíbila. Společně s hrdinkami a hrdinou jsem si užila letní dobrodružství, navštívila cizinu, nebo se dostala do prostředí plného napětí a strachu o život. Všechny povídky byly něčím originální. U první se mi líbilo, že jsem se nenásilnou formou seznámila s historií jednoho mlýna. U druhé se mi líbilo malebné prostředí Benátek. U třetí se mi líbilo, že šlo o akčnější povídku a že jsme měli pro změnu hlavního hrdinu. U čtvrté se mi líbilo ztvárnění postav a hlavně to, jak tam bylo vidět, co dokáže pár let pod střechou s tchýní. Dodatečná pohádka o Tlapce a Hvězdičce byla pěknou a sladkou tečkou, ač si myslím, že tam nutně být nemusela, protože úplně nezapadá do celku. Takže pokud si chcete na chvíli odpočinout a zapomenout na starosti rozhodně doporučuju. Letní pohoda z toho úplně sálá.

12.07.2021 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Musím říct, že druhý díl této série mě dostal ještě víc než první. Tentokrát dávám plný počet hvězdiček, protože to bylo dokonalý. Jak se ti dva seznámili a štvali tím bývalého přítele hrdinky bylo prostě skvělý. Mnohdy jsem se fakt nasmála. Chrise jsem si hned oblíbila a hlavní hrdinku taky. Příběh, který jsem slupla během pár hodin. A můžu že to byly skvěle strávené hodiny.

27.06.2021 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Skvělá romantická a humorná knížka. Takové mám nejraději. Musím přiznat, že začátek mě úplně okouzlil a řezala jsem se smíchy. Líbilo se mi, jak se oba hrdinové seznámili i jak se víc poznávali. Ale je pravda, že druhá třetina knihy mě už tak strašně nebavila, nebo spíš jsem se nesmála tak často jako na začátku, každopádně konec byl přesně jaký jsem chtěla. Takže spokojenost a těším se na další knížku v pořadí.

26.06.2021 4 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Musím říct, že knížka mě mile překvapila. Po dlouhé době knížka, která se hrozně pěkně četla a já chtěla číst dál a dál, abych věděla, co nám tam autorka dál připraví a ukáže. Oba hlavní hrdinové si mě během pár stránek získali. Obzvlášť Jay, který to neměl v životě jednoduché a stále byl dobrým člověkem. U Hanny se mi líbilo, jak se cestou s oběma motorkáři změnila, a začala být odhodlaná konečně dělat to co chce ona a ne ostatní. Konec se mi nakonec líbil, i když jsem si ho představovala jinak, ale ke knížce se hodil. Za mě skvělé počtení a rozhodně si příběh časem znovu přečtu. A pokud autorka vydá další knížku, dám jí zase šanci.

22.06.2021 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Nevěděla jsem pořádně co od knížky čekat a mile mě překvapila. Už od začátku mě chytla, líbilo se mi, jak to bylo zaměřené na psaní. Jak se v něm Cassie posunula. Také ten temný svět, který jí Habibi ukázal. Emotivně to bylo skvěle napsané. Každopádně ta poslední třetina mě nějak tak nechytla. Bylo to na mě nějak zmatené. Nemělo to na mě asi ten efekt, který by měl. Že by mě to překvapilo a já jen měla pocit, že jsem totálně překvapená, spíš zmatená. Ovšem celkově pro mě kniha byla milým překvapením a postavy jsem si stihla zamilovat.

19.06.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Konec prvního dílu mě úplně dostal a já potřebovala znát, jak to dopadne. Jenže jsem musela počkat, až vyjde ekniha a včera jsem se konečně dostala a rovnou sjela i první díl, abych si to oživila a konečně to můžu uzavřít. Dostala jsem konec příběhu a užila si příběh Sage a Lucy. Musím přiznat, že tenhle díl byl slabší než ten první. Tady mi přišel vleklý začátek, chování Sage jsem v některých chvílích nechápala, a čekala jsem víc akce s Alanem. Ale i přes to, že se to rozjelo víc až později, kniha se četla nesmírně dobře a já ji přelouskala během jednoho dne. Zkrátka ač to bylo slabší potřebovala jsem ten díl k tomu, abych měla příběh kompletní, abych se dočkala toho vytouženého konce. Určitě se zase časem k téhle sérii vrátím.

13.05.2021 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Knížka se mi líbila, ale v porovnání s jinými knihami této autorky nebyla tak skvělá. Příběh jsem si však užila Poppy byla správně ukecaná a kapitán byl dokonalý gentleman. Příběh se četl pěkně. Bylo to takové nenáročné čtení, které jsem zhltla za jediný den.

10.05.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knížka je skvělou oddechovkou, jen musím přiznat, že začátek mě až tak nebavil, ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože od určitého okamžiku jsem nemohla přestat číst a hltala jednu stránku za druhou a nemohla se dočkat, jak to všechno dopadne. Lennona se Zorie jsem si moc oblíbila a jelikož sama miluju turistiku tak se mi líbilo jejich cestování.

26.04.2021 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Naprosto úžasná knížka. Po dlouhé době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout a nutně ji potřeboval dočíst. Co je však horší, když jsem se dostala na konec, tak jsem vlastně nebyla spokojená, protože prostě otevřený konec :D to snad ne. Chtěla jsem to uzavřít, abych od toho mohla dát myšlenky pryč a ono nic. Takže teď jen čekám, až bude ekniha, abych mohla dočíst a spokojeně to vyhnat z hlavy. Zatím tedy musím trpět nedočkavostí.

20.04.2021 5 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Knížka se četla lehce, brala jsem ji jako takovou oddechovku, ale je pravda, že celkově se dá říct, že se tam pořádně nic nestalo. Nic mě nešokovalo. Nezanechalo to nějaký větší pocit. Prostě to jen bylo napsáno zábavnou formou. Ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, jen to nebylo žádné velké vau.

19.04.2021 2 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Knížka se četla dobře, ale je to jen taková krátká jednohubka. Možná by nebylo na škodu ji víc rozepsat, ale i takhle mě to na chvíli zabavilo. Postavy se mi líbily, jen děj byl takový uspěchaný, i city hrdinů. Ale jak říkám na zabavení to stačilo.

12.04.2021 2 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Líbil se mi humor použitý v knížce, a zejména jsem si oblíbila starší hrdiny, kteří byli prostě skvělí. Je sice pravda, že na začátku jsem se nějakou dobu nemohla začíst, ale jako oddechovka na pár večerů, to bylo prima.

11.04.2021 3 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

Na začátku jsem se úplně nemohla začít, ale musím přiznat, že jak se to rozjelo, začetla jsem se a byla zvědavá, jak to dopadne. Musím říct, že se mi to ve výsledku vážně líbilo. Nějaké výhrady bych měla, ale jako čtení na dva dny prima. Pohled mrtvého mi přišel vážně dobrý.

15.03.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tak na tuhle knížku jsem se moc těšila, protože už první díl mě neskutečně nadchl, a tak jsem tušila, že i tohle bude stejně humorné a romantické. A mohu říct, že tento díl ještě předčil má očekávání a líbil se mi dokonce víc než ten první. Takže za mě nádherně strávený čas čtením. S Poppy jsem často měla co dělat, abych zadržela vyprsknutí smíchy.

21.02.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je takové oddechové čtení, četla se celkem rychle, ale musím říct, že jsem se občas v těch liniích ztrácela. A čekala jsem nějaké velké zakončení, ale to se nekonalo. Takže prostě taková oddechovka, na volnou chvíli.

17.02.2021 3 z 5