Mám tě ráda, nemám tě ráda

Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti. Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor. Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445671/big_mam-te-rada-nemam-te-rada-zVb-445671.jpg 4.1251

S láskou tě nenávidím 2.

Vydáno: , Red

Love You, Love You Not, 2019

Kniha Mám tě ráda, nemám tě ráda

ZapisnikTerky
29. listopadu

Tahle vtipná jízda byla vážně povedená. Až na pár detailů jsem z ní byla nadšená. Máte mé doporučení. Pro více informací jukněte na moji recenzi.

peta88
18. listopadu

Tohle fakt ne. Myslím si, že už jsem přečetla spousty knih tohoto žánru a musím říct, že toto bylo opravdu slabé. Nelíbil se mi styl psaní - postava Ryana by rozhodně byla lepší, kdyby jí vyprávěl on. Zápletky byly opravdu až nemyslitelně neuvěřitelné a nemohla jsem se po celou dobu do knihy začíst.
Souhlasím tedy s komentářem níže, že nechápu tak vysoké hodnocení.

Ismahan
07. listopadu

No řeknu vám, že když jsem začala říct, myslela jsem si, že větší krávovinu už nemohl nikdo vymyslet a přece jen mě kniha příjemně překvapila a já se u ní smála až do konce.
Jo, přiznávám, takhle béčková romanťárna se mi fakt líbila.

Evule114
06. listopadu

Ze začátku musím přiznat, že na mě Poppyiny kousky byly poněkud až moc. Jak sama říkala: ,,Drama". Ale po překonání pár šílených kapitol mě to naprosto chytlo a já se neskutečně bavila až do konce. Samozřejmě romantická tečka na konci nechybí a já kupodivu byla na konci příjemně spokojená. Možná taky hodně udělalo to, že děj se odehrává v Africe. Ze začátku jsem byla z tohoto zaskočena, ale velmi příjemně. Určitě se ke knížce vrátím. Za mě rozhodně kniha potěší až na ten začátek.

Terka18

Lehké nenáročné čtení. Když očekáváte romantiku na 100% budete zklamaní. Nečekala jsem nic závratného a přesně to jsem dostala. Je to tak jednoduše a vtipně napsané, že se mi to líbilo a četlo se to samo.

lenka7679

Tady je tolik nesmyslů, že to nezachraňuje ani to, že je to romantická komedie. Tohle je tragédie. Snažila jsem se vypnout a prostě nepřemýšlet, ale to bych si musela vyndat mozek z hlavy.
Tyran, který vyhodil každou kvalifikovanou sílu, kterou dostal, přijme někoho, kdo ani neumí pomalu zvednout telefon, natož rozeslat přepis ze schůze. Kam se poděl ten ten šéf, před kterým se všichni třesou? Poppy není jen bláznivá, je přímo nebezpečná a její přestrojení by nejspíš prokouklo i dítko ze školky.
Konec knihy se snad nedá ani komentovat.
Přečetla jse toho už docela dost, proto si troufám říct, že kniha si opravdu nezaslouží toto hodnocení...

sweeney

Příběh, který ničím neurazí ale ani nepřekvapí. Typická americká (já vím, v tomto případě jihoafrická) romantická komedie převedená do knižní podoby, u které již po 10 minutách (10 řádcích) víme, jak dopadne. Ale na odreagování proč ne

nela3812

Líbili se mi krátké kapitoly, díky nimž příběh rychle ubíhal. Opět stejně jako u jiných knih mi byl více sympatický pohled hlavního mužského hrdiny. On sám byl rozumný a sympatický. Důvody pro jeho chování byli pochopitelné a smysluplné. Oproti tomu jeho protějšek…

Už dlouho jsem nezažila hlavní hrdinku, která by mi byla takhle protivná. Problémy, které jí potkali, byli vtipné. Ale její chování celou první polovinu knihy strašně otravné. Absolutně jsem nepochopila, proč se tak chovala, když pak rázem úplně v pohodě přepnula na jiné chování.

Prostředí společnosti bylo zajímavé a mrzí mě, že se tomu autorka nevěnovala více. Ačkoliv se jedná o romantickou knihu, tak prostředí je důležité. A tímto zpracováním to mohla být jakákoliv společnost, ne nutně zaměřená na dovolené a hotely. Dalo se to podle mě lépe využít a zakomponovat do příběhu.

Celý příběh pak náhle vyeskaloval velmi rychle. Vypadalo to, jako když autorce došli nápady a prostě to utnula.

Za mě je to 3,75/5. Neurazí, nenadchne. Jediné co knihu odlišuje, od jiných romantických knih jsou eskapády, se kterými se potýká hlavní hrdinka. Ty jsou často opravdu zábavné a nápadité.