Mám tě ráda, nemám tě ráda

Mám tě ráda, nemám tě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445671/bmid_mam-te-rada-nemam-te-rada-zVb-445671.jpg 4 792 231

S láskou tě nenávidím série

< 2. díl

Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti. Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor. Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Love You, Love You Not , 2019

Kubikuli
30.12.2020 5 z 5

Moc krásná knížka. Plná humoru a neustálých překvapení. Dlouho mě knížka takhle nepobavila. Hlavní postavu jsem si oblíbila hned. Poppy, Ramona a i Doris neměly chybu. Hodně zajímavé pojetí romantické knížky :)

jani.ruzicko
23.12.2020 5 z 5

Není to žádná literární bomba, ale já si užila tu legraci. Pokud člověk potřebuje na chvíli vypnout, moc nepřemýšlet a jen se bavit, je tohle určitě knížka po které by měl sáhnout =)

2688
22.12.2020 4 z 5

NEDOPORUČUJI ČÍST NA VEŘEJNOSTI !!! Celé vlakové nádraží (cca 40 lidí) se na mě dívalo když jsem vybouchla smíchy . Po téhle knížce 100% šáhnu znovu až mi nebude do zpěvu. Není to sice žádné literární terno ale vážně pobaví.

petusska01
21.12.2020 5 z 5

Jaaj strašne som sa nasmiala :) musím povedať že príbeh ako taký nie je dychberuci, skôr by som to zaradila do kolonky klišé ale tie bláznivé časti sú ozaj náramne vtipné. Čo oceňujem je emancipovanosť Poppy a citlivá stránka Ryana. Koniec je taký nijaký ale zase sa dávali "dohromady" strašne dlho takže okej. Určite sú treba prečítať, taká milá jednohubka :)

Ivuska.09
18.12.2020 3 z 5

První polovina románu se mi líbila opravdu hodně a od srdce jsem se zasmála u několika scén. Ale pak děj trochu ztratil spád. Nicméně i tak to bylo pohodové čtení, které milovníky romantiky jistě neurazí.

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Tohle je mé první setkání s autorkou, takže jsem se bála, jak mi sedne styl psaní, rozvoj příběhu atd. A pane jo! Knížka se četla jedním dechem. Ano, sice je to jednoduchá romaťárna, ale přesně to jsem od toho nakonec i očekávala a taky že jsem to dostala.
Sledujeme tu dvě hlavní postavy: Poppy a Ryana. Poppy je strašná sympaťanda a hned jsem si ji oblíbila. Je to taková ta vtipná ztřeštěná holka, která dělá jednu šílenost za druhou. No a na druhé straně proti ní máme Ryana, který je zasmušilý, drsný a kolikrát fakt upjatý. Během příběhu ale zjišťujeme, proč je, jaký je. Vývoj Ryana je fakt skvělý.
Hodně se mi líbilo i střídání pohledů a přitom jsem měla pocit, že jsem stále v hlavě hlavně Poppy, páč Poppyiny kapitoly byly vyprávěny v ich formě a Ryanovy kapitoly byly naopak v er formě, což se mi v této knížce fakt líbilo.
Docela dost jsem se i nasmála, samozřejmě je mi jasné, že to, co kolikrát udělala Poppy a co působilo tak vtipně, tak by normální člověk asi úplně neudělala. Ale whatever, tu 100% realitu v knížkách ani moc nehledám.
Po dočtení jsem z ní měla stejně skvělý pocit jako z knížek od Mony Kasten nebo Sally Thorne.
Takže pokud chcete skvělou romantiku, kdy se zasmějete, tak určitě doporučuju tuhletu!

Simply.el
14.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Kniha me nijak nenadchla, sáhla jsem po ní jen kvuli dobremu hodnoceni, ale tomu bohužel neodpovídá. Děj se odehrává prakticky pouze v kanceláři. Chápu, že workoholik se moc často dále nedostane a sekretářka by mu měla být k ruce, ale zaráží mě, že nikde není vidět, jak na sobě Poppy jako herečka pracuje/pracovala, přeci nemůže být dobrá mávnutím proutku a jedna role z člověka herce neudělá? Absolutně nevyužitý potenciál prostředí, jak z pohledu jednotlivych částí děje, tak co do listinné dotace (cca 400 stran). Sáhodlouhé popisy ve stylu ,,on je úžasný a ona je úžasná", proč ne, ale v tom případě by kniha neměla být řazena do sekce pro náročné ženy. Vlastně mi to ani nepřišlo vtipné. Poppy někdy snad ani nepřemýšlela jen vykrádala seriál, kde hrála. Autorka si rozhodne dala práci s vykreslením postavy Ryana, na Poppy nějak zapomněla, coz je smutné, když je kniha v podstatě jen o nich dvou. Musím ocenit, že je kniha napsána z pohledu Poppy (ich forma) a Ryana (er forma), takže to knize dodává trochu hravosti a neotřelosti. Jinak ve mě nic nezanechala, žádný hřejivý pocit, žádné představy, žádné emoce, prostě nic a lze asi shnout jedním slovem - nijaká.

Mikuše-Ivet
12.12.2020 2 z 5

Co říct.... Na knihu jsem se svým způsobem těšila, protože předchozí kniha od autorky se mi celkem, ale tahle byla velké zklamání. To, že místy byly vtipné dialogy vůbec nezachránilo knihu od toho abych se do ní chvílemi nemusela nutit. Jak bylo řečeno v předchozím komentáři tak i mě dost vadily odpovědi typu ,, mmmmm, mmmmm " připadalo mě to jako, že autorka neví co napsat či jako kdyby usínala na klávesnici s písmenem M.

Ellinek
21.11.2020 2 z 5

Tohle byl hodně těžký boj. Jestli ještě někdy někde uvidím to příšerné "mmmm", osobně autora najdu a minimálně mu rozbiju klávesnici.

Věděla jsem, že nemám očekávat žádnou vysokou literaturu, ale z ohlasů kolem této autorky jsem předpokládala, že to bude příjemný, humorný příběh o potřeštěné holce. Jenže...tohle bylo až moc. Četla jsem jen z pracovní povinnosti, od začátku mě to nebavilo a zábavné mi to taky nepřišlo. Všechny ty rádoby vtipné situace byly až moc vyeskalované, příliš umělé, než abych jim věřila a smála se. Kdo se před svým šéfem fackuje? Kdo na poradě skáče na stůl a jede po něm jak po tobogánu? No, Poppy, ale Poppy je přehnaná ve všech směrech.

Na Ryana si nemůžu stěžovat. Jeho postava, rysy jeho chování, stejně jako následná proměna, tomu jsem věřila bez výtek. Chápala jsem jeho vnitřní bolest, to, že se chránil tak brutální maskou i to, že nakonec zjihl, protože po tom všem potřeboval někoho, kdo by mu pomohl zvolnit. Vlastně mě Ryan zajímal víc než Poppy. I Emmy jsem si oblíbila. Jen ta Poppy se mi do celého příběhu vlastně vůbec nehodila.

Umím si představit, že kniha člověka pobaví a bude minimálně stejně populární, jako S láskou tě nenávidím. Na mě byla ale až moc vyhnaná do extrému a hlavní hrdinka mi k srdci taky nepřilnula.

Zomy
19.11.2020 5 z 5

Tohle bylo tak trochu příliš. Příliš bláznivé, potrhlé, přehnané.
Ale příliš dobře jsem se bavila, abych mohla s čistým svědomím dát míň než 5 hvězd :-)

Damienronnie
13.11.2020 5 z 5