Mám tě ráda, nemám tě ráda

Mám tě ráda, nemám tě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445671/bmid_mam-te-rada-nemam-te-rada-zVb-445671.jpg 4 792 231

S láskou tě nenávidím série

< 2. díl

Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti. Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor. Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Love You, Love You Not , 2019

Hypatia1010
25.10.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, ale rozhodně toho nelituji. Jde sice o předvídatelný příběh s klasickým klišé asistentka a šéf, ale okořeněný nemalou dávkou vtipů. Jak už zde zaznělo, neradno číst na veřejnosti, např. v MHD nebo ve vlaku.
Poppy mi byla hrozně sympatická od samého začátku a Ryan od okamžiku, kdy jsem pochopila, že jeho skutečná povaha se úplně liší od toho, co prezentuje před zaměstnanci. Navíc jsem si zamilovala i Ryanovu neteř Emmy. Eskapáda s podprsenkou byla skvělá. Ale humorných scén se mi v knize líbilo víc.
Každopádně doporučuji jako nenáročné čtení romantického žánru, plného vtipných situací. Přiznám se, že se mi kniha Mám tě ráda, nemám tě ráda, líbila ještě více, než titul od stejné autorky S láskou tě nenávidím, kterou jsem četla před delší dobou.

Mikanadeta
22.10.2022 5 z 5

(SPOILER) K autorce a této knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě. A rozhodně nelituji. Příjemná oddechovka, místy vtipné okamžiky a i trocha té erotiky a jo, přiznávám, při popisu scén jsem nutně musela svést manžela. Za mne tedy super, Poppy a později i Ryan mi byli sympatičtí (tušila jsem, že s tou Ryanovou tvrdou slupkou to nebude jen tak, že bude i jiný). Moc jsem jim fandila a celou dobu jsem si přála, aby byli spolu.
Určitě se pustím i do dalších knih autorky.

Gabux
22.10.2022 3 z 5

Tohle byla strašná hovadina. Nepravděpodobný bizár. A přesto je to jedna z mála knih, co mě upřímně rozesmála. A to hned několikrát.
Poppy je fajn hlavní hrdinka. Smůla se ji lepí na paty a reálně není možné, aby někdo byl až takhle nešikovný. Přesto je sympatická. Ryan je také fajn postava, která se vyvíjí a rozhodně dokáže Poppy do života přinést aspoň nějaký řád. A ona jemu zase nějaké to uvolnění a smích.
Za mě tedy fajn oddechová kniha na zvednutí nálady. Ale člověk nesmí mít vysoká očekávání od kvality příběhu.

babystar
21.10.2022 4 z 5

Předvídatelná, ale milá blbinka. I ta je však někdy potřeba. Místy jsem se opravdu od srdce zasmála, ale mám i dvě připomínky k překladu. Pojem "drama" při popisu Poppyina života je v češtině blbost. Poppy byla průšvihářka, smolařka, u nás by se řeklo ranařka. Také na hlášce "visím ti na zádech" není v češtině nic legračního. Daleko lepší a dvojsmyslné by bylo " visím ti na krku". Ke knize jsem se dostala díky výzvě a nelituji. Příběh Poppy a Ryana mi pozvedl náladu.

Luciska13
20.10.2022 3 z 5

Na můj vkus je knížka až moc šílená a většina situací extrémně nereálná. Ano, četlo se mi lehce a z nějakého záhadného důvodu jsem se vždy na čtení těšila, ale byly pasáže, kdy jsem knížku musela odložit, protože mi bylo trapně za hlavní hrdiny.

Annyshga
18.10.2022 5 z 5

Jo Watson to prostě umí, její knihy jsou krásné a neskutečně vtipné. Mám tě ráda, nemám tě ráda nebylo výjimkou. Poppy je vážně číslo , to co dokázala občas vymyslet bylo až neskutečné. Tentokrát byla zápletka klasické romantické klišé sekretářka x ředitel ale vůbec mi to nevadilo. Pokud nehledáte žádné složité čtení je přesně takovýto druh knihy ideální. Stránky ubíhaly jedna za druhou a najednou byl konec. Poppy mi bylo chvilemi líto a říkala jsem si, že takovou smůlu snad nemůže nikdo ani mít. Úsměvné časti však převládaly. V jednu chvíli jsem se ale už pozastavila, konkrétně u scény na staveništi. Ta mi přišla už hodně přehnaná a přišlo mi, že autorka dělá z Poppy úplnou blbku. To bylo jediné, co mě na celé knize iritovalo. Co se Ryana týče, ten byl i přes svoji drsnou slupku úplné zlatíčko. Bylo úsměvné jak se snažil hrát drsňáka a přitom si o Poppy dělal nemalé starosti.

Madelisi
17.10.2022 4 z 5

Nevhodné ke čtení v MHD, krocení smíchu nutné. Toto byla jízda od začátku do konce. Příběh je předvídatelný, což vůbec nevadí. Člověk se na každé stránce baví. Ryan měl svatou trpělivost s Poppy. Na konci si to ale pokazil, takový racionální člověk a vybuchne kvůli takové blbosti.
U Poppy jsem si říkala, jak by její eskapády vypadaly zfilmované. To by byl teprve kumšt dodržet kouzlo předlohy. Svým způsobem je příběh stejně šílený jako telenovela, ve které Poppy hrála.

haWranka
16.10.2022 3 z 5

Je to moc milá knížka, která se čte sama. Hlavní postavy jsou sympaťáci a musím se přiznat, že jsem se často připitoměle usmívala, ta nadsázka byla v tomto žánru osvěžující. Bohužel ale za jednu věc musím jít s hodnocením trochu níž. 90 procent času jsem blahořečila autorku, že se vyhýbá tomu klišé uměle vytvořených “problémů”, kvůli kterým se hrdinové pohádají/rozejdou apod., aby mohlo následovat citově vyděračské a přehnané usmiřování. Bohužel to ale nevydržela a na samém konci knihy přesně tohle dovedla do naprosté dokonalosti. Opravdu mě to zamrzelo, protože se mi moc líbilo, jak byl příběh do té doby civilní (psát reálný mi nějak nejde přes prsty:-). Ale podtrženo, sečteno jsem se dobře bavila a od autorky si ještě něco přečtu. (Jen to Československo jí nezapomenu!)

poník654
09.10.2022 3 z 5

Chtěla jsem si knihu přečíst v rámci čtenářské výzvy. Docela mě překvapuje, jak je kniha psána. Poppy je psána v ich-formě, kdežto Ryan v er-formě. Pro mě se četl Ryan docela blbě, ale nikdy jsem se s takovou ,,formou" nesetkala. Jinak skvělá oddychovka, nad kterou nemusíte tolik přemýšlet:)

Lusa
01.10.2022 2 z 5

Hodila se do čtenářské výzvy, asi je to pro mladší čtenáře, hodně mi to připomínalo edici Love story z 90 let.

katerina3502
01.10.2022 3 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Kniha se čte velmi dobře a rychle díky krátkým kapitolám, ale příběh je velmi předvídatelný, naivní a nereálný. Nicméně jako oddechovka na vypnutí proč ne. Místy se člověk i zasměje šílenostem, které Poppy/Doris dokáže vymyslet, nebo zmatlat.

miluska7314
30.09.2022 5 z 5

Pokud hledáte knihu, u které chcete vypnout, tak vřele doporučuji. Je velmi jednoduchá, předvídatelná. Už na začátku je vám jasné, jak to dopadne. Nečekejte žádné hluboké myšlenky... Ale je vtipná, několikrát mě opravdu rozesmála. Četla se dobře, je to opravdu oddechovka.. (a tu jsem po Šikmém kostelu potřebovala) a teď se můžu vrhnout zase na něco vážnějšího..

vikaa
28.09.2022 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy. Překvapilo mě poměrně vysoké hodnocení na DK. Mně osobně kniha teda neučarovala, ty dvě hvězdy jsou za trochu humoru, kdy jsem se nad nešikovností Poppy usmála. Kdyby to byla parodie na ženské romány, tak by kniha dávala možná smysl. Ale jako vážně pojatý román pro ženy, to podle mě nefungovalo. Nicméně věřím a je to vidět i podle komentářů, kniha si své čtenářky určitě najde. Další knihy autorky v nejbližší době číst nehodlám:-(

zp87
26.09.2022 5 z 5

Pobavila jsem se. Bylo to dost nereálné, pak už i dost přeslazené, ale tak no a co, četlo se to výborně. Takže tomu odpouštím i některé prvky vztahového sci-fi.
Víc mě bavila první polovina knížky.
A jak už tu někdo zmínil, zvláštní že Ryanovy kapitoly byly psané v ER formě, zatímco Poppy byla v ICH formě, docela mě to vždy zarazilo a čekala jsem, kdy to tak nebude... A bylo to tak celou knihu.
Pokud někdo hledá sladkou knížku na odpočinek, bez žádných velkých zvratů, ale zato s notnou dávkou humoru (někdy až moc) a romantiky, tak rozhodně doporučuju.

Verunka926
24.09.2022 4 z 5

Nereálný, místy až absurdní příběh, který mě pobavil. Navíc díky krátkým kapitolám utíká neuvěřitelně rychle. Od knihy jsem nečekala žádnou seriózní četbu, takže ani nemůžu být nijak zklamaná.

katie.k09
17.09.2022 1 z 5

Červená kniHovna. Možná spíše velmi špatné scifi. Zápletka a závěr jasné už od první kapitoly. Škoda papíru a času všech - autorky i čtenáře. Dočetla jsem jen proto, že jsem si dala do knižní výzvy.

maky1702
13.09.2022 2 z 5

Čteno v rámci výzvy. Děj je předvídatelný, což by mi zas tak nevadilo, v tomto žánru to tak nějak očekávám. Problém je, že je většina událostí naprosto nepravděpodobná a vztah hlavních postav je extrémně urychlený.

Nevr
12.09.2022 4 z 5

Předvídatelná romantika, fajn nenáročné čtení, vtipné, kdyby bylo o sto stránek míň, asi by se nic nestalo.. Ale hodnotím pozitivně, přečtu i další knížky autorky až budu potřebovat relax.

e.s.e.t.
07.09.2022 3 z 5

Červená knihovna, na dovolenou ideální.
Trošku mě překvapilo, že kapitoly z pohledu Poppy jsou psány v ich formě, kdežto ty Raynovy v er formě, to jsem v žádné jiné knize nezažila.

Moniska2410
31.08.2022 5 z 5

Děj byl jednoduchý, čtivý, vtipný, žádné srdceryvné zvraty, nedorozumění, útěky atd. Já se při čtení bavila. Moje první kniha od této autorky a jsem opravdu nadšená.
Takhle jsem se u knihy dlouho nesmála, Doris/Poppy byla fakt neuvěřitelně ztřeštěná, ty její trapasy mě neskutečně bavily. Ryan byl pak opravdové zlatíčko, jejich vztahu jsem fakt moc fandila. Knihu jsem si opravdu užila a určitě mrknu i po dalších knihách od této autorky.

Knížku sem četla v rámci štafety, možná bych po ní jen tak nesáhla. A teď sem ráda, že sem se do štafety přihlásila.

Tohle je na štafetách to nejlepší,do rukou se nám dostanou knížky, po kterých by sme jen tak nesáhli.

tajemství

Jo Watson