Mám tě ráda, nemám tě ráda

Mám tě ráda, nemám tě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445671/bmid_mam-te-rada-nemam-te-rada-zVb-445671.jpg 4 792 231

S láskou tě nenávidím série

< 2. díl

Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti. Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor. Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Love You, Love You Not , 2019

Hethera
25.08.2022 2 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala jako součást čtenářské výzvy a splnila přesně to co jsem od ní očekávala. Je to velmi nekomplikovaný romantický příběh a i když je děj poněkud neuvěřitelný, tak jde ideální čtení na večer, kdy člověk potřebuje vypnout a odpočívat.

Anonymkahink
22.08.2022 3 z 5

Předvídatelná knížka, která potěší ve chvíli, kdy hledáte něco nenáročného ke čtení.
To, že jde o druhý díl nějaké série jsem zjistila až zpětně a rozhodně to podle mě není překážkou k přečtení knihy samotné.
Při samotném čtení vám bude půlka toho, co čtete, připadat nereálná, ale kniha bude tak čtivá, že to za chvíli nebudete řešit.
Jestli hledáte něco, co obsahuje hodně romantiky, tak tohle je to pravé.

PS. 3 hvězdičky proto, že to nebylo kde jaké zajímavé čtení, ale jako oddechová knížka super.

ivetapl
17.08.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst. Ale pak se to zlomilo a já si knihu užila, tak jako předchozí dvě.

Jo má skvělý styl psaní. U jejích knih se opravdu od srdce zasmějete. A že tady jsem se opravdu nasmála, protože Poppy je fakt třída.
Kniha je ,,Hate to love". A že to tam mezi nimi opravdu jiskří. Strašně jsem chtěla, aby už se něco mezi nimi stalo. Protože vždy, když už jsem si říkala: ,,Jooo!" Se něco přihodilo a mezi nimi se nic nestalo.

Trošku mě zaráželo, že Ryan najal Poppy... Protože co si budeme, v reálu opravdu nevěřím, že by ji někdo najal. Hlavně je opravdu šílená. Má strašnou, ale opravdu strašnou smůlu. Budete si říkat, jak někdo takový může vůbec být. A ještě k tomu zaměstnaný. Po tom, co předvede na pohovu.
Zfalšovat životopis... Jméno... Převlek... Myslím, že ve skutečnosti by to neprošlo. Přeci jen je potřeba občanka a tak...

Další postava, Emma, se mi moc líbila. Prdlá puberťačka, která potřebuje mámu. A to chápu. ️ Dává to Ryanovi všechno sežrat a chudák to musí ,, trpět"... Protože mu nic jiného nezbývá... Pak mu pomůže Poppy a to mi přišlo úplně úžasné.
Klapalo jim to spolu úžasně. Všem třem. Než to Ryan ke konci zvoral. Tím mě dostal. ‍️ A překvapila mě Emma, jak mu to ,,nandala". Protože přesně to potřeboval!!

Za sebe knihy od autorky doporučuji. Pohodové čtení, které se čte samo.

jitka_dankova
17.08.2022 3 z 5

Bizardní, absurdní vtipný příběh plný trapasů, zmatků a ztřeštěné zápletky. A s pohádkovým sladkým koncem, ale romantiku nečekejte. Čteno kvůli výzvě, není to příběh, který obvykle vyhledávám, ale jsem ráda, že jsem touto formou poznala knihu od jihoafrické autorky. Vracet se k ní ale určitě nebudu, byť několik situací bylo vážně k popukání a doslova jsem prskala smíchy.

Filomena1961
16.08.2022 1 z 5

Po této knize jsem sáhla na základě čtenářské výzvy, hned po několika stránkách jsem si uvědomila, že jsem udělala chybu. Příběh připomínal červenou knihovnu, místy hodně přitažený za vlasy, hemžící se situacemi mimo realitu, této autorce se příště obloukem vyhnu.

cukrovka
04.08.2022 5 z 5

Jednoduchá čtivá romantika. Vše je předvídatelné, nereálné, ale je zde hodně vtipných momentů. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale jako odechovka příjemné.

jitka3027
02.08.2022 5 z 5

Přečteno velmi rychle, zasmála jsem se :)
Moje první zkušenost s touto autorkou a určitě ne poslední. Prima letni čtení do nepohody, když už přestanete věřit na zázraky :)

Ivushaak
30.07.2022 4 z 5

Na romantiku si moc nepotrpím, ale musím říct, že u knihy jsem se docela nasmála. Zápletka je sice taková ta Hollywoodská klasika, ale určitě stojí za přečtení. 4*

mia.com
29.07.2022 3 z 5

Celkem vtipná a milá oddechovka, i když často až moc padlá na hlavu. Ale postavy jsou fajn a vše rychle odsýpá, takže takový rychle zapomenutelný průměr.

Grety
29.07.2022 3 z 5

Šílená bláznivá ženská a nešťastný vzteklý chlap to je teda páreček. Za mě předvídatelná, natažená nuda.

mirka0586
28.07.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem a měla jsem záchvaty smíchu. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, spánek šel stranou a já četla až do dvou hodin do rána. Moc se mi líbila.

Hakate
26.07.2022 4 z 5

První setkání s autorkou, po které jsem sáhla v rámci ČV. Opravdu velmi vtipná, zábavná oddechovka.. no co si budeme povídat, byla to blbost, ale.. v dobrá blbost. Často jsem se upřímně rozesmála.
Základní dějová linka, ona x on, sekretářka x šéf, přesto však originálně napsané.
Kniha není prolezlá erotikou, na každé stránce. Což oceňuji.
Skvělá oddechovka na léto, na pobavení, na dovolenou. :)

rumova_kulicka
25.07.2022 4 z 5

Tohle byla taková blbost, až mě to bavilo. Často jsem se musela smát nahlas, což se mi už dlouho u knihy nestalo. Na dovolenou ideální čtení, člověk se nemusí na nic důležitého soustředit.

Terabelka
24.07.2022 2 z 5

Četla jsem knihu jen abych splnila téma ve výzvě. Je čtivá, ale příběh naprosto absurdní. Občas jsem se zasmála, ale vracet se k ní nebudu a pošlu jí do světa.

joanb
20.07.2022 2 z 5

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Příběh byl přitažený za vlasy, romantický, místy vtipný a taky malinko erotický... Příště vyberu jiného afrického autora.

Belanna
08.07.2022 4 z 5

Knížka pro letošní CV. Očekávala jsem klasickou červenou knihovnu, ale byla jsem mile překvapena. Svižný a vtipný příběh, u kterého jsem se bavila. Skvělá knížka na relaxaci.

kubakubikula
06.07.2022 4 z 5

Přišlo mi to podobné jako knihy od Penelope Bloom, to kdyby někdo hledal tip na podobné čtení.
Kniha byla čtivá, místy vtipná, ale většinou přitažená za vlasy. Děj byl naprosto předvídatelný a Ryan mi přišel jako úplnej vůl. Ale odsejpalo to a bylo to nenáročné čtení, což se mi na dovolené při hlídání dětí náramně hodilo.

Jája92
05.07.2022 3 z 5

Při čtení knihy S láskou tě nenávidím, která mě příliš nenadchla, jsem si řekla, že další knihy už od této autorky nejspíš zkoušet nebudu. Ale znáte to, máte už ve čtečce knihu s názvem Mám tě ráda, nemám tě ráda ( mimochodem dost častá věta, když stojím ráno před zrcadlem) a řekla jsem si fajn, dám tomu další šanci.
Uf, naprosto bláznivá ženská potažmo ještě herečka k tomu, která se v podstatě ocitne na mizině, se rozhodne, že zkusí novou roli a to přímo jako skutečná asistentka generálního ředitele, kde zrovinka šéfuje ten nejvíc sexy chlap na planetě, ze kterého se ostatní zaměstnanci můžou doslova pos**t strachy, ale této šílené "Doris" začne podléhat už na absurdním pohovoru.
Ryan je samozřejmě bohatý, krásný a úspěšný, ale kdo by to čekal, s citlivým srdcem a hořkým příběhem v pozadí.
Očekávejte bláznivé situace, zde není nic nemožné. Po celou dobu čtení jsem měla neustále pocit, že už jsem knihu na podobné téma četla...
Milostné scény popsané na xx stranách jsem jednoduše přeskakovala. Nebylo tam téměř nic, co by mě opravdu mohlo chytit za srdce, navíc autorka tam dala tolik různých příhod, až se to čtenářovi bude zdát absurdní.
Přesto dvojice Poppy a Ryan byla alespoň o trochu sympatičtější, než ta předchozí.
Inu je to kniha, která po přečtení rychle zmizi z paměti.

david5746
03.07.2022 4 z 5

Takže předesílám, že je jsem to přelouskal kvůli výzvě a že mi tohle z těch africkejch autorů přišlo prostě nejschůdnější, ačkoli je to žánr, který fakt normálně nečtu a nejspíš ani hned tak číst nebudu.
Dějově je to taková pitomoučká variace na Popelku a tím je asi řečeno všechno. Od začátku víte, jak to dopadne.

Ale jak to mám sakra ohodnotit???? V mezích daného žánru je to prostě špička (co mohu posoudit jako chlap, co čte obvykle něco úplně jiného), je to čtivé, čtenářky dostanou přesně tu dávku romantiky a sexu, co tu má být a poslzí si u brutálně přeslazeného finále. A když už jsem se na knihu naladil (vypnul mozek), tak prostě musím přiznat, že jsem se dlouho u žádně knížky tak nechechtal. Na druhou stranu to prostě je strašně pitomý. Takže hodnotím žánr a proti reálné kvalitě přihazuji minimálně 2 hvězdy, jednak za humor a evidentně za záchranu tohoto tématu výzvy.

Ennie
28.06.2022 1 z 5

Ještě při zhruba 70% přečtené knihy jsem měla chuť to odložit. Fakt jsem dlouho nic horšího nečetla. Ale ke konci knihy se autorka nějak zlepšila a najednou to bylo docela čtivé i zábavné. A však úplný konec byl tak neuvěřitelný a přesládlý a i nečtivý, přišlo mi to jak výčet něčeho...jako kdyby se držela i šablony a chtěla splnit a vyšperkovat klasická klišé...

Chvíli jsem přemýšlela i o dvou hvězdách, ale když jsem si uvědomila, kolika knihám, co mě bavily jsem dala jen tři…a při pohledu na docela vysoké celkové hodnocení knihy... (to musí být omyl, ne? :-O :().

A to jsem ještě nezmínila fakt, že to bylo děsně urychlené "celý ten vztah" a to, že najednou z "nenávisti" (která mi tam docela chyběla, stejně jako chemie) se najednou vytřískal sex na několik kapitol :D

tajemství

Jo Watson