Mám tě ráda, nemám tě ráda

Mám tě ráda, nemám tě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445671/bmid_mam-te-rada-nemam-te-rada-zVb-445671.jpg 4 792 231

S láskou tě nenávidím série

< 2. díl

Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti. Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor. Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Love You, Love You Not , 2019

havrmoni
11.03.2023 2 z 5

Tak to bylo něco co moc nemusím. Tyhle bláznivky. Jako ten začátek , hrůza. Ke konci se to trošku srovnalo, ale celkově takové zvláštní, jiné slovo mě nenapadá. Určitě si své čtenáře najde, je to taková odpočinková četba, ale i když mám tenhle tip relaxace ráda, tak pro mě tohle není.Škoda, že jsem na recenzi theressablack nekoukla hned , bych si ušetřila čas, protože v ní bylo vše co jsem po přečtení cítila.

katushah
10.03.2023 2 z 5

To je takový kýč a klišé. Milionkrát napsaná lovestory šéfa a asistentky. Četla jsem to jen kvůli čtenářské výzvě.

6591
03.03.2023 2 z 5

Tato kniha pro mě byla velké zklamání. Nejen, že mi hlavní postava Poppy přišla naprosto nesympatická a úplně blbá, ale po polovině knihy (během které se vlastně nic důležitého ani nestalo) se jako blbec začal chovat i Ryan. Ale na Poppy furt neměl... Autorka by místo komedy romantiky měla psát erotiku, protože toto dílo bylo naprosto nelogické. Ale! Ale ke konci to začínalo být i vtipnější.
Možná to však nebyl jen můj šálek čaje.
Doporučuji vám asi udělat názor na knihu sami, protože ostatní holky ze štafety ji hodnotily kladně .

JanickaP
16.02.2023 4 z 5

To je tak crazy knizka az je fakt pekna :D. Obe hlavni postavy me bavily, hlavne teda Ryan byl sladous. Klidne bych si knihu precetla znovu.

Littlemonday
29.01.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda - Jo Watson

Anotace:

Recenze:

Tenhle román je můj rekordman. Knihu jsem totiž měla rozečtenou asi nejdéle ze všech. Četla jsem ji jako e-knihu, které u mě normálně moc nenajdete. Vyplňovala mi chvíle, kdy jsem neměla klasickou knížku u sebe a litovala toho. Takže se mnou procestovala čekárny u doktora, pár stanic v MHD a vůbec všechna možná místa, kde jsem měla čas a neměla knihu. A teď na dovolené přišel čas román konečně dočíst. ️

Byl to předvídatelný a trochu plytký příběh, ale velmi humorný, romantický a krásný.
Hlavní hrdinku Poppy jsem si moc oblíbila a těšila se až budou s Ryanem konečně spolu. Samozřejmě to neměli vždy jednoduché, ale velmi často situaci zachraňovala Poppyina improvizační schopnost.

Moc jsem si knihu užila a jsem přesvědčená, že se k Watson zase vrátím, perfektní oddychovka!

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

Freedomova
26.01.2023 4 z 5

Knížku jsem si půjčila jako oddychovku a "dovolenou pro hlavu" a tento účel úžasně splnila. Perfektně jsem se u ní zrelaxovala a pobavila. Příběh je vtipný, rychle se čte a ani chvíli nenudí.

Badun
06.01.2023 4 z 5

Je to crazy komedie a jinak se to nedá brát. Logika a realita? K čemu by to bylo. Bavil jsem se od začátku do konce.

Maky33
31.12.2022 3 z 5

Něco na odlehčení. Není to sice můj šálek kávy, ale dalo se to číst ️
Sexy muž a kráska, která potřebuje zachránit...tak trochu klišé...

lifeoptimist
30.12.2022 1 z 5

No.. kniha si své čtenáře nejspíše najde, nicméně pro mě to fakt není. Četla jsem kvůli výzvě, ale já bych to zhodnotila jako "trošku trapnou telenovelu" ... je možné, že jsko náctileté, by se mi kniha líbila, ale v současnosti už fakt ne.

theressablack
26.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Stejná recenze na mém instagramu terkapise

Na knihu jsem se těšila. Její předchůdce S láskou tě nenávidím se mi vážně líbila a tak jsem byla velmi zvědavá na další počin této autorky. Ovšem už během začátku jsem si říkala, že název knihy asi bude přesně vyjadřovat mé pocity z příběhu. Nakonec je bohužel spíše vystihuje jeho druhá část.
Než se pustím do příběhu, něco málo ke psaní: zdálo se mi, že příběh pořádně neprošel redakcí, přestože vám do přímé řeči poznámku redakce klidně napálí. Ke korekturám nemůžu říct půl slova, všimla jsem si snad jen jediné chybičky a to je prostě super výkon, ale ty redakce mi přišly odfláknuté. Hrozně, ale opravdu HROZNĚ, se tam opakují slova. Čtete osmi řádkovou scénu o tom, jak hrdina podá hrdince ruku a slovo „ruka” tam máte pro jistotu pětkrát. To nebyl zdaleka jediný případ, ale tenhle mi nejvíc utkvěl v paměti.
Věta: „Já dneska nikdy nevím.” mi přišla taky docela zajímavá. To se nemohla rozhodnout a tak tam dala obojí?
A asi to nejhorší ze všeho: Mmmmmmmm
Pořád. Tam. Někdo. (Hlavní hrdinové) Dělali. Mmmmmmm.
Ale pořád. To bylo kolikrát fakt na každé stránce.
No nic, tak k příběhu. Čím začít? Mmmmmmm…
Začátkem.
Mmmmmm.
Hned v první kapitole se setkáváme s hrdinkou v paruce, fejkových brýlích a falešným jménem, jak jde žádat o práci, o které vůbec nic neví. Přijde mi zarážející už jen fakt, že by jí mohlo projít zaměstnání na falešné údaje. Copak nepotřebují rodné číslo? No, vzhledem k tomu, že jí šéf pak vyplácí mzdu ze svého na bankovní účet (asi taky fejkový) tak ne.
Hrdinka je ztřeštěná, nevyrovnaná, naivní, vypatlaná jak tuba od temper a navíc neumí ani lhát. A to prosím nejsou urážky, to je fakt. Nereálnost z tohoto příběhu a z ní nejvíc jen sršela.
Šéf mi řekne ať ho dostanu z nudného jednání: tak půjdu a budu tvrdit, že má důležitý hovor. To by nebyl tak špatný plán, kdyby mě ten, se kterým vede jednání, nepřistihl, že nezvonil telefon. Řešení? Řeknu, že to byla esemeska! Se spoustou naléhavých smajlíků! Tak to ovšem mění situaci.
Mmmmmmm… mmmmm. Můžete mi říct, jak se na pevné lince posílají esemesky a ještě k tomu se smajlíky?
Když mi tohle nevyjde, začnu si hrát na postavu z akčňáku, udělám pár salt a spustím požární poplach. Proč ne? Šéf chtěl ukončit schůzku a přesně to jsem udělala. Chtělo by to prémie!
V následujících dnech dostanu úkol, že nesmí být rušen a co udělám s chlapem, který i přes moje varování do jeho kanceláře vstoupit chce? No co? Přeci mu skočím s „Hijé!” na záda, to je jasný.
Hrdinka je bez peněz, nemá na nájem, ale jakmile přijde výplata, práskne ji za šáňo a auto, které ji odtáhli. Navíc ho „nepotřebuje“, když ji protivný, ale velmi ochotný šéf každý den vozí do a z práce. Ale k čemu platit nájem, že.
Mmmmmm. A teď k hrdinovi. Ten celkem šel. Nějak jsem nepochopila, proč pohled hrdinky je v ich formě a jeho v er, ale asi lepší, než číst výlevy o jejích zlatých očích (ha, asi Cullenová, ne?) nebo touze ji opíchat.
Hrdina byl starší, workoholik, který nesouložil s každou podřízenou (bod pro něj) a staral se o svou neteř. Dobrý, proč ne. Akorát bych u sedmatřicetiletého chlapa čekala, že zvládne říct slovo podprsenka, aniž by na něj šly mdloby. Otcovské role jsou zkratka náročné. Byl to fajn studený psí čumák, který měl velký potenciál, ale strašně rychle se začal k hrdince chovat jinak než k ostatním, a celý ho tak zabil.
Asi jsem studený psí čumák já, ale fakt mě otravovalo, když začal brečet. Já vím, je super když je chlap křehký pro tu jednu a jedinou, jenže tohle bylo tak tak… moc.
Co je ovšem velké plus jsou sexuální scény. Skvěle napsané, popisné a přitom tam nenajdete jedinou mušličku, jeskyňku, nebo tak něco.
Taky mě docela bavila „přitihovací vyhazovací scéna”. Ta se asi jako jediná hrdince povedla.
Ovšem chvíli potom, co se tihle dva spolu vyspí, se šéfovi hrdinka přiznává, že se jmenuje jinak atd atd. a hádejte co? Jemu to neva. Sice mu celou dobu lhala, ale je to v pohodě!
Motiv se zlou exsnoubenkou se mi líbil, ale opět, potenciál naprosto nevyužitý. Doufala jsem v nějaké drama, nedejbože staré city, rozpaky, vztek.., ale ne, nic.
Mmmmmmmm.
Konec byl strašně rychlý a shrnoval celou knihu: byl trapný.
Hrdinka objevila fanouškovskou petici, ve které by ji chtěli zpět do seriálu, ve kterém hrála a zázrakem dostane roli. Takové střevo by určitě někdo najal zpátky…
Kvůli roli se pohádá se svou osudovou láskou, protože dilema kariéra vs vztah je prostě bolavé téma.
Vlastně nevím, na kterou stranu bych se přiklonila. Přišlo mi strašně hnusný, jak po tom bezmyšlenkovitě a sobecky šla, ale stejně mě tak mě štvalo, jak jí hrdina zazlíval dva měsíce, které by byla pryč. Dva měsíce!
Konec očekávaný, ale zpracování se mi celkem líbilo: byl to článek v časopisu. Velká svatba, šaty, jejichž cena by spasila všechny hladovějící Afriky.
Líbila se mi zmínka, že hrdinčin teď už manžel chce ve svých čtyřiceti jítstudovst architekturu a dobu zpět se vyprdl na firmu. Alespoň nějaký posun.
Narozdíl od hrdinky, která se ukázala přesně jako to, na co jsem ji odhadovala: chudá holka, jejíž životní cíl je ten, užívat si peníze.
Mmmmmm… mmmm. Mmmmmmmm.
To je vše.

Ulrika
19.12.2022 1 z 5

Bohužel tento díl byl pro mě velkým zklamáním o proti S láskou tě nenávidím, která se mi velmi líbila. Postava Poppy je naprosto absurdní a to co předváděla mi nepřišlo vůbec vtipné naopak mi byla až protivná. Knihu opravdu nemůžu doporučit.

tyna_01
12.12.2022 4 z 5

Tato kniha byla mojí premiérou s Jo Watson a lépe náš vztah začít nemohl . Opravdu jsem se po celou dobu čtení neskutečně bavila. Poppy bych popsala jako neskutečně šílenou a bezprostřední holku, která nezná mezí a hranic . To, co ona dělala, pro mne by to byl extrém a jí to přišlo v pohodě. Co všechno by jste byli schopní udělat pro to, aby jste dostali nějaké místo? Rozhodně by jste chtěli udělat dobrý dojem, že ano? To se Poppy rozhodně podařilo a nikdo na ni jen tak nezapomene . Což nám potvrdilo i chování Ryana . Myslím si, že Poppy nebyla hloupá, ale některé situace byly až těžko uvěřitelné, možná si něco mohla autorka odpustit. To ovšem můj dojem z knihy nezměnilo. Naprosto pohodové oddechové čtení, myslím si, že na toto období ideální ️.Co jsem ovšem po celou dobu čtení záviděla, tak to byl byt plný květin . Druhou stránkou věcí je to, že je Poppy získala díky nešťastné události - to už není k závidění.

Evaho73
11.12.2022 4 z 5

Totálne uletený a absurdný príbeh, ktorý nemá nič spoločné s realitou bežného života, ale napodiv mi to v tomto prípade nevadilo. Pri čítaní som sa bavila a dokonca aj na hlas smiala, nad spústou vtipných a chaotických scén. Hlavná hrdinka už ani nemohla byť väčšie nemehlo, ale bolo mi sympatické, že si dokázala urobiť srandu aj sama zo seba. Celkovo knihu hodnotím, ako osviežujúce čítanie so sympatickými postavami, pri ktorej som sa dokonale odreagovala.

Gilnien
06.12.2022 2 z 5

Ježkovy voči, tohle byla blbost! Sáhla jsem po knize jen díky čtenářské výzvě v naději, že si v tomto žánru rozšířím sortu oblíbených autorů, ale ne. Kategorie romány pro ženy? Spíš bych řekla náctiletá četba, v pubertě by mě to možná bavilo. A ta Poppy, ta byla úplně...... Achjo

lucisa.n
01.12.2022 4 z 5

SPOILER
Poppy je herečka v Jihoafrické telenovele a poté, co s její postavou udělají rychlé pořízení, si najednou musí hledat novou práci. Její agentka s ní nekomunikuje a tak bere za vděk prvním, co jí vlítne pod nos, doslova. Inzerát na osobní asistentku výkonného ředitele v jedné firmě. To přece dělala její postava v telenovele! Neváhá a ihned se přihlásí. A na pohovor dokonce vyrazí v převleku za Ramonu z telenovely :D A aby to kompletně vzala jako novou roli, vymyslí si i nové jméno - Doris Grangerová. Ryana, ředitele firmy, překvapuje již od samého začátku. A mnohdy docela nepříjemně…

Pro mě tohle bylo první seznámení s autorkou a už teď můžu říct, že rozhodně ne poslední :) Poppy/Doris je prostě poděs. Stane se jí i to, co nevymyslíte :D Občas mi sice přišlo, že už to autorka trochu přehrává a přitahuje za vlasy. Většinu času se ale s Poppy a Ryanem fakt pobavíte :D Od začátku je víceméně jasné, kam to všechno povede, ale díky čtivosti a krátkým kapitolám hltáte stránku za stránkou a najednou zjistíte, že jste na konci knihy. U téhle knihy si určitě odpočinete, zasmějete se a romantickou linku budete prožívat spolu s hlavními hrdiny :) Fakt se mi kniha moc líbila!
A vlastně až po dočtení jsem zjistila, že se jedná o druhý díl série, přičemž já první nečetla. Ale myslím, že to vůbec nevadilo a k prvnímu dílu se ještě vrátím :)

Dasa1313
29.11.2022 4 z 5

Ano, je to nereálné klišé a dala by se z toho natočit telenovela na desítky dílů (tolik se tam toho stane!!), ale je to napsané tak mile a vtipně, že jsem knihu četla kdykoliv jsem mohla a těšila se na ni. Jediné co mi vadilo, že se děj odehrál během asi dvou týdnů, což jen přidalo na nereálnosti.

Balenka
23.11.2022 5 z 5

Naozaj dlho som sa tak schuti nenasmiala, ako na prvej polovici tejto knihy. Poppy je veľmi vtipná osôbka. Druhá polovica už bola viac také romantické klišé, ale vôbec mi to neprekážalo. Ľahko a rýchlo sa kniha čítala, mala spád, takže hodnotím veľmi pozitívne.

luciekla
14.11.2022 1 z 5

Precteno v ramci ctenarske vyzvy, ale mnohokrat jsem premyslela, ze knihu odlozim a nedoctu. Prekonala jsem se, ale bylo to tak spatne, ze nemuzu doporucit a autorce se priste vyhnu obloukem. A to mam pritom romanticke oddychovky jinak moc rada.

Beruska18
28.10.2022 3 z 5

Jednoduchá čtivá romantika, jako odechovka příjemné.

VěraČamková
27.10.2022 2 z 5

Po knize jsem sáhla vlastně jen proto, abych splnila čtenářskou výzvu, sice jsem se několikrát zasmála, ale jako celek mě příběh neuchvátil.

tajemství

Jo Watson