Plážová chatka

Časně zrána, ještě před otevíračkou, si můžete bezplatně zahrát na golfovém hřišti města Falsterbo. Staří přátelé Egon a Ragnar nejsou skrblíci, ale proč za něco platit, když nemusíte? Společně se sestrami Elisabeth a Märthou se jednoho slunečného letního rána proplíží dovnitř. Zdá se, že před sebou mají krásný den, ale jejich hru nečekaně přeruší hrozné zjištění, když v písku na druhé jamce objeví tělo předsedy golfového klubu Svena Silfverstolpa. Nastane panika, a Egon s Ragnarem udělají všechno pro to, aby svou účast zakryli. Tělo naloží do golfového auta, a odvezou jej ke klubovně. Nic však neproběhne podle plánu, a tak se spustí řetězec událostí, který není možné zastavit. Když začne vraždu vyšetřovat policie, záhy zjistí, že rekreační areál se doslova hemží lidmi, kteří měli motiv ke vraždě ješitného, vlivného a protivného Silfverstolpa. Peníze, láska i dávná tajemství stojí v cestě k vyřešení případu slunečného Falsterba, kde se realita mísí s iluzí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395482/big_plazova-chatka-5aK-395482.jpg 3.565

Vraždy ve Falsterbo 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Omega

Badhytten, 2015

Kniha Plážová chatka

Aliii

Neočekávala jsem žádnou hodnotnou literaturu, ale i tak mě kniha trochu zklamala. Humoru pomálu a spíš k pousmání než k rozchechtání. Třeba "Brambory na vloupačku" byly pro mě daleko humornější.

Moncele

Velmi příjméná oddechovka, kterou jsem měla zapůjčenou od dcery. Krátké kapitoly, vždy uvedené datem a časovým obdobím, protože děj se odehrává v několika málo časových rovinách. Děj svižně ubíhal, krátké kapitoly se rychle střídaly a posouvaly děj rychle dopředu. Postavy a postavičky byly i na tak malé ploše celkem dobře vykreslené, jen ta jména...! Kdo ale očekává drsné krimi se spoustou krve a nechutností, bude notně zklamán, i když jde o vraždu... Pokud jde o humor, je ho zde přehršl, občas jsem se pozastavila nad tím, co všechno jsou lidé schopni vymyslet a provést. Určitě si ráda s odstupem času přečtu další knihu ze série.
Z interview s autory Plážové chatky (v závěru knihy): "Na světě je tolik zla, takže jsme se rozhodli hledět na život z té světlejší stránky a psát knihy, ze kterých se člověk raduje."

veromat

Kniha mi moc nesedla, kolikrát jsem ji chtěla odložit, ale nemám ráda nedokončené věci, takže jsem knihu dočetla i s tím, že jsem byla zvědavá na závěr knihy. V jedné kapitole jsem si dost nasmála, ale na další knihy se už nechystám.

sonia

Brala jsem to jako dovolenkové odpočinkové čtení, takže za mě výborné. Jako detektivka by to mohlo někoho nudit.

fidji

Letní atmosféra. Knížka byla psána jako komická detektivka. Komediální situace. Příjemné rychlé čtení.

Vladix

Milá kniha, ideální pro odpočinek :-) Neotřelá zápletka, spousta vtipných situací a banda důchodců na zabití...

Šajler

Příběh mě moc nezaujal, chvílemi jsem měla problém se začíst. Některá místa pro mě byla zdlouhavá a tzv hluchá.

Magrata15

U téhle knihy jsem si skvěle odpočala a dobře se pobavila.
Jako detektivní příběh to bylo fajn, ale spíš jsem to vnímala jako komedii.
Určitě doporučuju k přečtení. A ráda si od dvojice autorů přečtu další knihu.