Kudy ke hvězdám

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445740/big_kudy-ke-hvezdam-2ts-445740.jpg 4.4358
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Starry Eyes, 2018

Kniha Kudy ke hvězdám

Adélka18
včera

Knížku jsem si koupila hned co začla být populární na různých bookstagramech. Momentálně už mám za sebou rereding. Přečetla jsem i druhou knížku autorky Na jedné vlně a to je taky úžasný.

Knížka se mi moc líbila. Velice jsem si oblíbila styl psaní autorky. Čte se velmi rychle a během jednoho dne je dotčeno.

Postavy jsou taky dokonalé, především Lennon. Neskutečně jsem si oblíbila styly oblékání postav a jejich chování. Líbilo se mi prostředí, kde se to všechno odehrávalo. A hned jsem měla taky chuť na nějaké kempování!

Knížku můžu jedině doporučit. Hodnotím knížku pozitivně. A těším se na další čtení od autorky.

Horselen
01. prosince

Jedna z nejlepších contemporary knížek, jakou jsem v poslední době četla. Motivy velice originální, atmosféra kempování byla vynikající. Figurují zde problémy běžného života, žádné nereálné věci. S hrdinkou dokážete soucítit. Celkově ve mně kniha vyvolala hodně emocí. Dobré zážitky střídají ty špatné, a zároveň i proto máte pocit, že se pořád něco děje. Rozhodně se chystám i na další knížky od autorky.

v.michlickova
10. listopadu

Musím teda říct, že na knihu jsem se opravdu těšila. Když mi přišla, začala jsem ji hned číst.. ale! Nevím čím to bylo, ale ze začátku, mě to moc nebavilo. Přišlo mi, že se nic neděje, že je to nuda. Ale jakmile se začalo na povrch dostávat nějaké to tajemství, začalo mě to hrozně bavit. Četla jsem knihu podle Goodreads sice 9 dní, ale asi 5 z nich jsem nečetla vůbec. A druhá půlka mě tak dostala, že jsem to dočítala až pozdě v noci, protože jsem nemohla odolat.
Kudy ke hvězdám je romantický příběh plný lásky, přátelství, ale nebojí se ani témat jako je třeba nevěra, rozvod nebo zdravotní a psychické problémy. Jsem moc ráda, že zde figurovali postavy v homosexuálním vztahu, podle mě je přítomnost lgbtq+ komunity v knihách rozhodně pozitivní aspekt. Příběh je psaný čtivě, některé postavy mi opravdu drásaly nervy, ale zase jsem si našla i své oblíbence. Jakmile Zorie a Lennon vkročili společně do divočiny, začalo to být až návykově čtivé.

ZNellyZ
07. listopadu

Kniha byla velmi vychvalovaná a nedá se jí upřít originální prostředí, co se YA týče. Kempování, astronomie, příroda, poznávání parků a zajímavé fakta, jak přežít v divočině. Bohužel, ačkoliv se jedná o poměrně průměrnou knihu v počtu stran, měla jsem pocit, že jich je tak 2x tolik. Děj i styl psaní byl podivně protáhlý a vlastně mě nebavilo číst dál. Podobně dlouhé Štěstí v lásce od West jsem přečetla během chvilky a ačkoliv to taky nebylo úplně podle mého gusta, stránky mi ubíhaly samy. U této knihy jsem opravdu měla pocit, že knihu každou chvíli odložím, ačkoliv jsem neměla problém s dějem nebo postavami.

vandalindakova
05. listopadu

Tahle kniha byla hodně vychvalovaná ještě dříve, než jsem se k ní dostala. Zajímalo mě tedy jestli je ta chvála za mě oprávněná. A musím s těmi pozitivy nakonec opravdu souhlasit.
Příběh obsahuje originální prvky - příroda, kempování, astronomie atd. Konečně to není pořád dokola jenom umění + střední škola. Díky za to! Je to tak dobře napsané, že stránky mizí pod rukama, člověka to nutí číst dál, a baví ho to.
Užívala jsem si každou chvíli během toho kempování a túry v přírodě. Bylo to zobrazeno tak, že jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi.
Tahle kniha mi dokazuje, že i když mi některá témata nebo zpracování většinou nesedí, tak to jde napsat i sakra dobře. Objevil se tu problém nekomunikace, který mi sám o sobě drásá nervy. Ale v čem tu byl rozdíl? Autorka ten problém postavila na situacích, které dávají hlavu a patu, jsou celkem pochopitelné a uvěřitelné, a vy sledujete, jak se to postupně vysvětluje, odkrývá a na konci si řeknete: však to docela dává smysl. Romantická linka tu nebyla cpaná na sílu, ani zjevená z ničeho nic, ale celkem přirozeně vplynula do děje.
Jako letní oddechová contemporary je to určitě jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla.

broskev28
03. listopadu

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Připadalo mi to dlouhé a takové o ničem. Vyrýsované svaly pozorované hvězdářským dalekohledem mě opravdu neuchvátily, ale taky to nebylo určeno pro mě, takže nehodnotím.
Jen si nemůžu odpustit porovnání: knížečka Pod vlivem Jupiteru má rozsah možná čtvrtinový, řeší skutečně vážný problém, je skvěle napsaná (i přeložená) a chytne čtenáře od první stránky. A to nejen mě, postarší osobu, ale i mého patnáctiletého syna.

jitka_dankova

(+ SPOILER) Kniha podle mne patří spíš k takovému průměru. Postrádala jsem nějaký šmrnc, něco opravdového, necítila jsem se při čtení moc komfortně. Asi je to dané tím, že nedokážu pochopit, jak mohlo dojít k tak špatnému nedorozumění a proč si to postavy nevysvětlily. A těžko lze podle mne stavět vztah na tom, když to v minulosti takto nefungovalo a pohořelo. Chybělo mi tam opravdovější hledání důvěry mezi těma dvěma. A tak jako ostatní, musím podotknout, že úvod byl hodně táhlý a nudný. Vyznat se ve všech těch postavách a vztazích jen kvůli tomu, aby potom mávnutím kouzelného proutku hned zmizeli ze scény? Bylo to zbytečně natahované. Samotné putování divočinou už bylo celkem hezké, ale prostě jsem tomu, co prožívají, ani za mák nevěřila.

veverrka11

Knížka je naprosto skvělá oddechovka, kterou jsem zvládla za necelé dva dny. Čtivě napsaný dej krásně ubíhá a není nouze o zvraty. Zorrie mi svým plánováním občas ležela na nervy, s Reagan a Brettem jsem chtěla pořádně zatřást a Lennon? Toho jediného bych si na výpravu do divočiny vzala