Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445740/bmid_kudy-ke-hvezdam-2ts-445740.jpg 4 659 175

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Starry Eyes , 2018

anelise
01.01.2022 4 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Bylo to příjemné oddechové čtení. Děj hezky a nenáročně plynul a skoro všechny postavy jsem si oblíbila. Nejvíce se mi asi zalíbili Lennon a Zorie. Knížka byla velmi originální a prostředí kempu bylo velmi pěkné. Knihu hodnotím velmi kladně a dávám zasloužené 4/5.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Jedno velké překvapení a jedna z nejmilejších knížek, které jsem letos četla.
Můžu říct, že mě to neskutečně bavilo a čtení jsem si užívala společně s našimi hrdiny. Skoro všechny postavy mi byly sympatické (až na Reagan) a především Lennon, u kterého mě bavil jeho černý humor a celkový pohled na svět. S ním by mi vůbec nevadilo zůstat v lesích a kempovat. Zorie jsem si též oblíbila. I když to byla taková plánovačka, tak mě bavilo sledovat, jak se zachová v neplánovaných situacích. Proto mi bedekalo žádný problém téhle dvojici od začátku fandit, neboť jejich společné chvíle jsem si užívala.

BaraRadaKnihu
14.12.2021 5 z 5

Abych pravdu řekla tak tohle je pro mě zatím ta nejlepší young adult co jsem kdy četla. Kniha byla velice lehká na čtení a čtenáře vtáhne do děje (teda alespoň mě ano). Začátek knihy se mi zdál možná trochu moc jako obyčejný začátek filmu, ale už jsem knize neměla co vytknout. Líbila se mi její atmosféra, postavy co rozhodně nebyly ploché a přírodní okolí. Rozhodně DOPORUČUJI!!

Boothomilka
11.12.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám, byla skvělá young adult oddychovka. Příběh se četl krásně, hlavní hrdinka byla sympatická a děj zajímavý. Co bych ještě ocenila, tak určitě popisy přírody. Působily na mě velmi živě, až jsem měla pocit, že jsem se ocitla v lesích stejně jako postavy. Jediné co bych trošičku vytkla je začátek. Dle mě to byl takový typický, trochu až klišé úvod, ale jakmile se postavy dostaly do lesů, začalo to být opravdu skvělé. Shrnuto podtrženo, tato knížka stojí za přečtení a pokud hledáte něco oddychového, ale přesto kvalitního, tohle je skvělá volba.

dooky
10.12.2021 5 z 5

Nejsem asi úplně cílová skupina a dívčí romány vlastně téměř nečtu. Tohle ale bylo moc pěkné. Prostředí byla příjemná změna a vlastně celý příběh byl takový hezky čtivý. Taková romantická a sladká jednohubka se zajímavým příběhem.

Adélka18
08.12.2021 5 z 5

Knížku jsem si koupila hned co začla být populární na různých bookstagramech. Momentálně už mám za sebou rereding. Přečetla jsem i druhou knížku autorky Na jedné vlně a to je taky úžasný.

Knížka se mi moc líbila. Velice jsem si oblíbila styl psaní autorky. Čte se velmi rychle a během jednoho dne je dotčeno.

Postavy jsou taky dokonalé, především Lennon. Neskutečně jsem si oblíbila styly oblékání postav a jejich chování. Líbilo se mi prostředí, kde se to všechno odehrávalo. A hned jsem měla taky chuť na nějaké kempování!

Knížku můžu jedině doporučit. Hodnotím knížku pozitivně. A těším se na další čtení od autorky.

Horselen
01.12.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších contemporary knížek, jakou jsem v poslední době četla. Motivy velice originální, atmosféra kempování byla vynikající. Figurují zde problémy běžného života, žádné nereálné věci. S hrdinkou dokážete soucítit. Celkově ve mně kniha vyvolala hodně emocí. Dobré zážitky střídají ty špatné, a zároveň i proto máte pocit, že se pořád něco děje. Rozhodně se chystám i na další knížky od autorky.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Musím teda říct, že na knihu jsem se opravdu těšila. Když mi přišla, začala jsem ji hned číst.. ale! Nevím čím to bylo, ale ze začátku, mě to moc nebavilo. Přišlo mi, že se nic neděje, že je to nuda. Ale jakmile se začalo na povrch dostávat nějaké to tajemství, začalo mě to hrozně bavit. Četla jsem knihu podle Goodreads sice 9 dní, ale asi 5 z nich jsem nečetla vůbec. A druhá půlka mě tak dostala, že jsem to dočítala až pozdě v noci, protože jsem nemohla odolat.
Kudy ke hvězdám je romantický příběh plný lásky, přátelství, ale nebojí se ani témat jako je třeba nevěra, rozvod nebo zdravotní a psychické problémy. Jsem moc ráda, že zde figurovali postavy v homosexuálním vztahu, podle mě je přítomnost lgbtq+ komunity v knihách rozhodně pozitivní aspekt. Příběh je psaný čtivě, některé postavy mi opravdu drásaly nervy, ale zase jsem si našla i své oblíbence. Jakmile Zorie a Lennon vkročili společně do divočiny, začalo to být až návykově čtivé.

ZNellyZ
07.11.2021 3 z 5

Kniha byla velmi vychvalovaná a nedá se jí upřít originální prostředí, co se YA týče. Kempování, astronomie, příroda, poznávání parků a zajímavé fakta, jak přežít v divočině. Bohužel, ačkoliv se jedná o poměrně průměrnou knihu v počtu stran, měla jsem pocit, že jich je tak 2x tolik. Děj i styl psaní byl podivně protáhlý a vlastně mě nebavilo číst dál. Podobně dlouhé Štěstí v lásce od West jsem přečetla během chvilky a ačkoliv to taky nebylo úplně podle mého gusta, stránky mi ubíhaly samy. U této knihy jsem opravdu měla pocit, že knihu každou chvíli odložím, ačkoliv jsem neměla problém s dějem nebo postavami.

vandalindakova
05.11.2021 5 z 5

Tahle kniha byla hodně vychvalovaná ještě dříve, než jsem se k ní dostala. Zajímalo mě tedy jestli je ta chvála za mě oprávněná. A musím s těmi pozitivy nakonec opravdu souhlasit.
Příběh obsahuje originální prvky - příroda, kempování, astronomie atd. Konečně to není pořád dokola jenom umění + střední škola. Díky za to! Je to tak dobře napsané, že stránky mizí pod rukama, člověka to nutí číst dál, a baví ho to.
Užívala jsem si každou chvíli během toho kempování a túry v přírodě. Bylo to zobrazeno tak, že jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi.
Tahle kniha mi dokazuje, že i když mi některá témata nebo zpracování většinou nesedí, tak to jde napsat i sakra dobře. Objevil se tu problém nekomunikace, který mi sám o sobě drásá nervy. Ale v čem tu byl rozdíl? Autorka ten problém postavila na situacích, které dávají hlavu a patu, jsou celkem pochopitelné a uvěřitelné, a vy sledujete, jak se to postupně vysvětluje, odkrývá a na konci si řeknete: však to docela dává smysl. Romantická linka tu nebyla cpaná na sílu, ani zjevená z ničeho nic, ale celkem přirozeně vplynula do děje.
Jako letní oddechová contemporary je to určitě jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla.

broskev28
03.11.2021

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Připadalo mi to dlouhé a takové o ničem. Vyrýsované svaly pozorované hvězdářským dalekohledem mě opravdu neuchvátily, ale taky to nebylo určeno pro mě, takže nehodnotím.
Jen si nemůžu odpustit porovnání: knížečka Pod vlivem Jupiteru má rozsah možná čtvrtinový, řeší skutečně vážný problém, je skvěle napsaná (i přeložená) a chytne čtenáře od první stránky. A to nejen mě, postarší osobu, ale i mého patnáctiletého syna.

jitka_dankova
26.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha podle mne patří spíš k takovému průměru. Postrádala jsem nějaký šmrnc, něco opravdového, necítila jsem se při čtení moc komfortně. Asi je to dané tím, že nedokážu pochopit, jak mohlo dojít k tak špatnému nedorozumění a proč si to postavy nevysvětlily. A těžko lze podle mne stavět vztah na tom, když to v minulosti takto nefungovalo a pohořelo. Chybělo mi tam opravdovější hledání důvěry mezi těma dvěma. A tak jako ostatní, musím podotknout, že úvod byl hodně táhlý a nudný. Vyznat se ve všech těch postavách a vztazích jen kvůli tomu, aby potom mávnutím kouzelného proutku hned zmizeli ze scény? Bylo to zbytečně natahované. Samotné putování divočinou už bylo celkem hezké, ale prostě jsem tomu, co prožívají, ani za mák nevěřila.

veverrka11
18.10.2021 5 z 5

Knížka je naprosto skvělá oddechovka, kterou jsem zvládla za necelé dva dny. Čtivě napsaný dej krásně ubíhá a není nouze o zvraty. Zorrie mi svým plánováním občas ležela na nervy, s Reagan a Brettem jsem chtěla pořádně zatřást a Lennon? Toho jediného bych si na výpravu do divočiny vzala

Kaduri
09.10.2021 5 z 5

Áno, je to knižka pre mládež. A nie, už dávnejšie nie som cieľová skupina.
Jedná sa o pomerne komorný príbeh, väčšinu času nás sprevádzajú len 2 hlavné postavy. A autorka si s nimi bohate vystačí.
Jasné, bolo to trošku naivné, ale zároveň čisté a neskazené. Moc sa mi to páčilo:).
Putovanie divočinou "ke hvězdám".
Pripomenulo mi to vlastné stanovačky, keď mi bolo "-násť", kamarátov, táboráky, letné búrky !!! ,... ách jo... :).

Teri_P
30.09.2021 4 z 5

Za mě je tohle na samém vrcholu oddychové literatury. Příběh je plný zvratů, ale více méně se všechny odehrávají na vlně takové zvláštní harmonie, která vás smete. Víte, že všechno bude v pořádku, když ne hned, tak zanedlouho určitě.
Prostě a jednoduše jsem si to užila, i přestože jsem určitě daleko za věkovou hranicí, pro kterou je tahle knížka určená. :)

Bebe2004
26.09.2021 5 z 5

Knížka se nádherně četla, příběh byl skvěle napsaný, postavy jsem si hned oblíbila a mapy v knize byly krásně doplňující. Hned po přečtení jsem měla chuť dát si REreading

vinebitch
21.09.2021 5 z 5

Super knížka na rozečtení - bavila mě snad každá kapitola. Nevím čím to je, ale autorka mi prostě upřímně sedla, a způsob jejího psaní mě opravdu baví číst. Zasmála jsem se, červenala i přemýšlela, což je pro mě indikátor dobré knihy. Všem doporučuji!

Bad-wolf
12.09.2021 5 z 5

Naprosto skvělá romantická oddechovka, které nemám co vytknout. Kniha mě zaujala svou obálkou a přiznám se, že po přečtení anotace jsem neměla úplně velká očekávání. I přes to jsem dala této knize šanci a jsem ráda, že jsem tak učinila. Tato kniha je naprosto originální - postavami, jejich zájmy a prostředím - příběh se odehrává převážně v "divočině". Autorka píše opravdu čtivě, navíc umí naprosto perfektně popisovat přírodu. Přiznávám, že právě to, mě na této knize oslovilo nejvíce.

Knihu hodnotím 5* a rozhodně doporučuji! Tato kniha by obzvlášť neměla minout milovníky přírody a turistiky.

AshleySimmer
09.09.2021 5 z 5

Úplně úžasná kniha. Nemám skoro nic co vytknout, akorát možná, na zdlouhavý děj zpočátku. Cca od strany 90 mě to začalo opravdu bavit a knihu jsem si neskutečně užila :).
5* a velmi doporučuji! ️

Malíček
08.09.2021 5 z 5

Kniha která mě rozesmála i rozesmutnila. Líbí se mi zpracování a moc mi sedl autorčin styl psaní. A přesto že jsem měla na knihu obrovská očekávání, tak mě rozhodně nezklamala. Co si budeme, už jen obálka člověka táhne k přečtení.
Myslím, že se mě kniha dokázala určitým způsobem dotknout a dokonale mě vtáhla do děje. Hlavní postavy mi přišly super a Lennon je podle mě totálně #bookboyfriendmaterial. Je to zkrátka boží kniha a jedna z nejlepších young adult romantických knih, které ale skrývají hlubší téma, co jsem letos četla.
Obrovské doporučení!