Na jedné vlně

Na jedné vlně https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466389/bmid_na-jedne-vlne-8uL-466389.jpg 4 468 106

Bailey „Mink“ Rydellová miluje klasické filmy a právě strávila několik měsíců zamilováváním se do vtipného filmového geeka, kterého zná jen online pod přezdívkou „Alex“. Teenagery dělí dvě odlišná pobřeží, dokud se Bailey nepřestěhuje ke svému otci, který žije ve stejném kalifornském surfařském městě jako její Alex. Plná pochybností (co když je v reálném životě pošuk – nebo ještě něco horšího?) mu Bailey neříká, že se přestěhovala do jeho rodného města. Nebo že získala práci v místním muzeu, které slouží spíš jako past na turisty. Nebo že jí každý den otravuje strážce muzea Porter Roth, její nový úhlavní nepřítel, který je shodou náhod taky nechutně přitažlivý. Život ale není tak snadný jako ve filmech, obzvláště když Bailey objeví tu záludnou úzkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoliv jiným, co začíná k Porterovi cítit. Jak plynou letní měsíce, tak se blíží i doba, kdy se Bailey bude muset rozhodnout, jestli se bude dál upínat na svou online fantazii s Alexem nebo riskne nedokonalou realitu s Porterem. Volba je jednodušší a komplikovanější, než si uvědomuje, protože Porter Roth skrývá své vlastní tajemství: to on je Alex…, víceméně.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Alex, Approximately , 2018

Erika017
Erika017
20.02.2024 4 z 5

Moc fajn oddychovka, četlo se to rychle a i přesto, že to nemělo nějaký extra nečekaný děj, tak to bylo opravdu dobré a čtivé. Můžu jen doporučit 4*/5*
(I když mě trochu štvalo, že hlavní hrdinka je slepá jak krtek, protože jí to mělo dojít už minimálně v půlce knížky, ale tak chápu, že o něčem to být musí:))

Andrea996
Andrea996
19.02.2024 4 z 5

Jak už to bylo zmíněno, jedna se o YA knihu, mě se ale líbila, škoda že jsem ji nečetla par let zpět, určitě by se zařadila mezi mé top knihy.
Co mě ale opravdu štve, je prozrazení dějové linky v anotaci. Proboha, proč??
Kniha najednou ztratila šmrnc, jak moc bych si užila hledat Alexe společně s Bailey.
Je to druhá kniha od spisovatelky a neřekla bych že by se mi líbila o něco méně.

Sandalkar
Sandalkar
31.12.2023 4 z 5

Mile.
Z pocatku vse jednoduche, proslunene, mozna trochu naivni. Pak hlavni hrdinove otevrou svou minulost. Zejmena osud Bailey (strelba) je bolestne aktualni. Vyusteni pointy filmovych geeku Listicka a Alex zajimava, jen kdyby nam ji neprozradili uz na obalce. Tesim se na dalsi knihu autorky.

Liuyio
Liuyio
17.12.2023 4 z 5

Moc pěkná kniha, letní četba jako vyšitá

~ANDY~
~ANDY~
15.12.2023 4 z 5

V pohodě. Knížka byla fajn to ne že ne, ale místy byla zdlouhavá a musela jsem se nutit. Ale jinak příběh zajímavý, trochu předvídatelný ale to neubírá na kvalitě. Úžasná letní
oddychovka 8/10 Doporučuji <3

Zuzunda
Zuzunda
29.11.2023 5 z 5

Bylo to krásné. Ale jsem moc ráda, že jsem si nečetla anotaci. Je tam toho moc prozrazeno, takhle jsem si čtení mnohem víc užila :)

SáraR.
SáraR.
25.09.2023 5 z 5

(SPOILER) No páni! Tohle bylo naprosto úžasné! Knihu jsem zhltla na jeden zátah ( doslova, prostě nešlo skončit ;)) ! Nádherný a roztomilý příběh, který mě vtáhl a nepustil až do konce. V hlavní hrdince jsem se viděla a vždycky jsem si říkala: ,, No, tak takhle bych se zachovala já... " a v duchu jsem si za to nadávala, protože ne vždy se naše hvězda zachovala dobře. Porter byl naopak prostě skvělý a jak se pak popral s Davym? Šla jsem do kolen! Jen jsem se trochu bála toho, jak Bailey reagovala, když se prali a poté ( moc o tom přemýšlela :)). Konec mi přišel trochu zmatený, ale bylo hezké, že se opravdu potkali na tom promítání pod vlajkou. Prostě úžasná YA romanťárna, u které vámi víří spousta emocí. Dokonalá kniha na léto, rozhodně doporučuji!

jana1874
jana1874
17.08.2023 3 z 5

Knihu jsem si vzala k moři, s tou obálkou to byla jasná volba. Anotace mě nalákala a těšila jsem se, až si to přečtu, byla to má první kniha od autorky.
A asi mi nesedl styl psaní, jak byly nějaké myšlenky hlavní hrdinky podané, něco nevím.
Ale jinak hezký příběh, na léto jako dělaný.

Julinka679
Julinka679
10.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Na jedné vlně je od autorky mojí prvotinou a musím říct, že to nebylo špatné, bohužel na tenhle typ knih jsem (nebo spíš si už připadám) stará, k hlavní hrdince jsem si nedokázala vytvořit patřičný vztah a vlastně ani k Alexovi/Porterovi, ikdyž postavy to nejsou špatné.
Jedná se o milou "teenagerovskou" romanťárnu, kterou máte přečtenou za chvilku, na mě už ale moc mladou.
Být o několik let mladší tak z knihy budu nadšená, takhle hodnotím jako lepší průměr za 3*.

gabriela8704
gabriela8704
30.06.2023 4 z 5

Zajímavý příběh.

Niu
Niu
24.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Mně se knížka celkem líbila. Přesně něco takového jsem chtěla do začátku léta na odreagování, odlehčení a se závanem kokosového opalováku, vody a slunce. Je mi sice záhadou, jak se z originálního názvu Alex, Approximately vyklubalo Na jedné vlně :o), ale když tam bylo surfování, tak to bylo mnohem lepší. Ono i ta obálka mluví sama za sebe. Za ten konec plný nedorozumění ubírám jednu hvězdičku, protože mi to přišlo krapet přehnané. Dávám tady SPOILER: úplně jsem si představila - táta ji před Porterem osloví Lištičko a on jí padne kolem krku - já jsem Alex, my se známe. Bez nějakého toho dráma by se taky nic nestalo. Stačí, že drámo obstaral Davy.

Knihožroutka23
Knihožroutka23
23.04.2023 4 z 5

Od autorky jsem už četla i Kudy ke hvězdám. Ale tato kniha mě bavila daleko daleko víc. Kniha hezky sama plyne a vy si jen přejete až už se dají konečně dohromady. Moc Doporučuji. :)

Calypso
Calypso
12.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Cinefilní teenage variace na Lásku přes internet (která je moderní verzí Obchodu za rohem) vypadala lákavě, ale po přečtení nerozumím vysokému hodnocení. O filmy tu až tolik nejde (citáty, které uvádějí každou kapitolu, jsou většinou trefné, ale mezi klasiku se tam míchají i nové Star Wars či Harry Potter), je to dost rozvleklé a ač Bailey slýchá, že je 'dobrý detektiv', trvá jí skoro 300 stran, než jí něco docvakne (proč je v anotaci uvedeno, že Porter je 'víceméně' Alex, když v tom žádný chyták ani zádrhel není?) a když se objekt jejího zájmu přizná, že jeho kamarád se po vážné nehodě propadá do heroinové závislosti, tak se stará jen o to, aby si o něm nemyslela, že se stýká s nevhodnými lidmi (všichni dostali happy-end, jen o Davym na konci není ani zmínka).
Korektnosti je učiněno zadost, jsou přítomny postavy snad všech ras, sám Porter je částečně číňano-polynésan, stejně jako Keanu Reeves, hvězda Bodu zlomu, nejspíš nejznámějšího surfového filmu (v referencích se bohužel neobjevuje, stejně tak opomenut je klenot ze 60. let 'Monster from the Surf').

Samostatnou kapitolou je překlad, nejedna anglická fráze je přeložena doslova, tudíž nedává smysl - např. 'štěkám na špatný strom' (místo pláču na špatném hrobě) a zarazilo mě skloňování 'Biga Lebowskiho', to jsem viděla poprvé. Hromada překlepů, plus Leopardí žena je z roku 1939, nikoli 1930.

Porter navíc nevzal Bailey na návštěvu Castra v San Francisku, což je nehoráznost. Z estetického hlediska nejpůsobivější kino, ve kterém jsem byla a v době vydání knihy ještě promítalo.

Týna24
Týna24
08.03.2023 5 z 5

Jednoduchý příběh bez jediné chybičky. Dost se dal předpovídat děj, ale to mi nevadilo. Klidně bych si to přečetla znovu a tentokrat z pohledu Portera.

klarka41711
klarka41711
26.02.2023 5 z 5

Postavy velice sarkastické a skvělé. U nějakých scén, jsem se upřímně zasmála a říkala jsem si, že autorka je geniální. Bailey byla tak skvělá! Porter byla moje oblíbená postava a prosím, tohle si prostě přečtěte. Na dovolené a na léto jak dělané. Rozhodně skvělé

Hanncha
Hanncha
17.02.2023 5 z 5

Svižné, chytlavé, čtivé. Romantika až na půdu. Místy mě trochu rušilo, že kniha byla psána nespisovně a občasné překlepy.
Myslím, že pro věkovou skupinu, na kterou autorka mířila, je to skvělá kniha. Nemůžu se dočkat až si od autorky přečtu něco dalšího.

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
24.01.2023 3 z 5

První problém, který jsem s knihou měla už od začátku - anotace prakticky vše vyspoileruje. Sice by mi bylo už od začátku jasné, kdo je Alex, i kdybych ji nečetla, ale přeci jen to trošku zkazilo moje nadšení do čtení. Kniha byla čtivá, někdy i vtipná, sem tam hodně předvídatelná, ale celkově mě to bavilo. Konec mě ale trošku zklamal, přišel mi zbytečně moc dramatický a natažený.

~ 3,5/5 ~

Knihom_olka_
Knihom_olka_
19.11.2022 4 z 5

Jelikož nejsme úplně na romantické knihy, tak mě mile překvapilo, že se mi tahle kniha líbila.
Sice jsem z ní nebyla nějak odvařená, ale nějaké pouto jsem si k ní přece jen vybudovala. Moc se mi líbily postavy, které byly celkem reálné a skvěle se navzájem doplňovaly.
Byla to celkem knížka o ničem, a tak si myslím, že mohla být rozhodně kratší, přesto jsem si její čtení užila.
Mnoho scén jsem si představovala tak detailně, že si je dodnes pamatuji. Celkový námět se mi líbil.
S touto knihou jsem byla zkrátka spokojená.

BOOKgirl740
BOOKgirl740
19.10.2022 5 z 5

Když jsem dočetla Kudy ke hvězdám, řekla jsem si, že musím mít další knihu od této autorky. Přečetla jsem a je to skvělá knížka o důvěře a trochu i té kuráže k životu. Prostředí na pláži a vůně CHURROS udělala skvělou atmosféru. Pohodová knížka co mi pomohla i když mi třeba nebylo nejlépe.

Ps: Kudy ke hvězdám pořád zůstává v mém srdíčku

Ocásek
Ocásek
26.09.2022 4 z 5

Pokud mě sledujete už delší dobu, tak pravděpodobně víte, jak moc miluju Kudy ke hvězdám, a proto pro vás asi nebude žádným překvapením, že jsem se do autorčiny další knížky pouštěla s velkým očekáváním.
Hned velké upozornění na začátek - pokud máte ve zvyku si před čtením knihy číst anotaci (což já nedělám, takže jsem save!), tak tady to doporučuju nedělat, protože si dopředu vyspoilerujete celou hlavní zápletku, která je jinak opravdu skvělá.
A teď už k samotné knížce. Začátek měl na můj vkus trochu pomalý rozjezd, ale o to víc jsem se kochala prostředím, do kterého je knížka zasazena a upřímně neznám jinou knížku, která by měla takový letní vibe - moře, slunce, písek, surfaři - ani jsem nemusela jet k moři, abych tohle všechno zažila.
Knížka má také sympatické hlavní hrdiny, které si ihned oblíbíte a budete jim od první chvíle držet palce. Zamilovala jsem si i tátu hlavní hrdinky, a nebo třeba Gracie, která by si určitě zasloužila svůj vlastní příběh.
Líbí se mi, že knížka není jen feel-good, ale je zde zmíněno hned několik těžších témat a mimo jiné i taky jeden z mých největších strachů.
Rozhodně můžu Na jedné vlně moc doporučit ačkoliv Kudy ke hvězdám si mě přece jen získalo o malinko víc.