Na jedné vlně

Bailey „Mink“ Rydellová miluje klasické filmy a právě strávila několik měsíců zamilováváním se do vtipného filmového geeka, kterého zná jen online pod přezdívkou „Alex“. Teenagery dělí dvě odlišná pobřeží, dokud se Bailey nepřestěhuje ke svému otci, který žije ve stejném kalifornském surfařském městě jako její Alex. Plná pochybností (co když je v reálném životě pošuk – nebo ještě něco horšího?) mu Bailey neříká, že se přestěhovala do jeho rodného města. Nebo že získala práci v místním muzeu, které slouží spíš jako past na turisty. Nebo že jí každý den otravuje strážce muzea Porter Roth, její nový úhlavní nepřítel, který je shodou náhod taky nechutně přitažlivý. Život ale není tak snadný jako ve filmech, obzvláště když Bailey objeví tu záludnou úzkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoliv jiným, co začíná k Porterovi cítit. Jak plynou letní měsíce, tak se blíží i doba, kdy se Bailey bude muset rozhodnout, jestli se bude dál upínat na svou online fantazii s Alexem nebo riskne nedokonalou realitu s Porterem. Volba je jednodušší a komplikovanější, než si uvědomuje, protože Porter Roth skrývá své vlastní tajemství: to on je Alex…, víceméně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466389/na-jedne-vlne-8uL-466389.jpg 4.427
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Alex, approximately, 2018

Kniha Na jedné vlně

včera

Takový příběh na nudu .....
Porter byl vážně ,,Pán úžasňák''
Ikdyž už od samého začátku víte kdo je kdo tak i tak musíte knížku dočíst aby jste věděli jak to dopadne .

narisa
předevčírem

Tak to byla pecka! Kniha se mi moc líbila, byla to fakt paráda a Porter byl neskutečně úžasný. Víc takových knih :).

Petriii

Ježiš, to bylo tak krásný! Úplně jsem se přenesla zpět do pubertálního věku a užívala si každou stránku knížky. To poznávání,otukavani, uvědomění si,že se mi ten druhý líbí... Jsem nadšená že mi po dlouhé době sedla hlavní hrdinka a že Porter nebyl zase ten zlý potetovaný, všemi chtěný kluk. Opravdu vřele doporučuju,pro každou holku,slečnu,ženu v každém věku :)

Pedruska01

(+ SPOILER) Ty jo. Před necelým rokem jsem četla první příběh od autorky, kdy jsem pěla chválu a přála si, se s ní opět setkat a ono se to nejen splnilo, ale hlavně to přineslo opět úžasný příběh. Jo! V první řadě jsem se na to ohromně těšila, protože to znělo hrozně dobře a zajímavě i vzhledem k tomu, že již v anotaci vlastně člověk ví to rozuzlení. Četlo se to ale samo a rychle. Byl to příjemný, milý, vtipný - fakt že pořadně, romantický a nádherný příběh, který jsem si užívala. Styl i tempo mi hodně vyhovovalo, stejně jako u předchozí knihy.
Hlavní hrdinka Bailey mi dost sedla a měla jsem jí hodně ráda. Nebylo tu nic, co by se mi na ní nelíbilo. Nebyla dokonalá, uměla být "svá" (jakože mistr uhýbání a tak), ale to je každý z nás. Každý má něco. Byla to pro mě vážně príma holka, která měla zajímavý koníček - staré filmy, příjemnou internetovou komunikaci a dokonce skvělého tátu. Mrzela mě sice její máma, ale táta úlohu rodiče vynahradil víc než dobře, bavil mě. To, co si zatím zažila, čím prošla bylo celkem silný kafe. V takovémhle příběhu nic takového člověk ani nečeká, proto to pro mě bylo obrovské šokující překvapení.
Druhý hlavní hrdina Porter si mě získal a to bez debat. Zamilovala jsem se do něj hned, jak se objevil na scéně. Byl to úžasný a normální kluk ve všech rolích - syn, kamarád, zaměstnanec a i přítel. Byl vtipný, bavil mě, byl hravě drzý, chytrý, hodný a hrozně se mi líbil v různých situacích - neváhal se poprat, uměl se omluvit. Líbila se mi jeho rodina, včetně jeho věčně nabručenýho táty. I Porter si zažil něco, co není zrovna běžné a co je dost drsné. Jako, co si budem. A musím se přiznat, fakt jsem ho tý holce záviděla. :D Byl skvělý.
Oba hlavní hrdiny jsem svým způsobem obdivovala. Musím samozřejmě prohlásit, že si seděli dokonale. Od počátečních rozepří a hádek, až po přátelství a něco víc. Bavili mě spolu. Spolu byli vtipní a já se fakt smála nahlas. Ta náhoda - Lištička a Alex, která je potkala je hodně nepravděpodobná, ale v tomto případě, proč ne. Bylo to vlastně milé. Ten nápad se mi líbil. Je tedy pravda, že Porter na konci mohl přijít s konfrontací a ne s tichem a čekáním, když už to rozlousknul, ale rozhodně to není vada. Naopak, to, že si na to Bailey musela přijít sama vlastně není na škodu.
Příběh jako takový nebyl nijak složitý, i když se tam vyskytovala vážná témata a i celkem živý zvraty - příkladem byl Davy. Bylo to uvěřitelné, s nohama na zemi, obrázek reality, života, žádné sociální rozdíly. Bylo to milé, romantické, vtipné, hrozně mě to bavilo a dokázalo mě to k sobě strhnout. Úplně jsem z toho cítila to léto, Kalifornii, surfování, oceán, Jeskynní palác, Vespu s tím šíleným zvířecím vzorem, to městečko, promenádu i jídlo. Hrozně se mi tam líbilo a je škoda, že už je konec, ale když jsem to dočetla, ještě dlouho mi na tváři zůstával úsměv, jak dobře to dopadlo. Ti dva si to zasloužili, vlastně i ten zbytek.
Bylo to neskutečně pohodové čtení, skvěle napsané a vymyšlené. Už u předchozí knihy jsem se zmínila, že mi hodně autorka připomíná Westovku, a ono to tak prostě je, což je super, protože obě jsou skvělé. Líbí se mi tahle samostatné příběhy, tohohle typu a směru. Ať je čtenáři kolik chce, na tohle se nikdo starý cítit nebude, naopak to vykouzlí úsměv, zlepší náladu, rozesměje, zahřeje u srdce. Co víc si přát.
Jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost číst další Jennino dílo a fakt se těším na další knihu, když to tak sleduju, tak tohle bude jistotka. Líbí se mi i obálka, která křičí létem, sluncem a vodou - prvotně mi přijde zvláštní, ale pak se mi hrozně zalíbí, což jsem měla i u Kudy ke hvězdám. Jsem spokojená a rozhodně tohle doporučuju a rozhodně tohle hodnotím vším co mám. :)

ivousekk

Výborná romantická oddechovka, kterou slupnete jak malinu, tak dobře se čte. Stylem hodně podobná knížkám od Kasie west.

Kudík

Od autorky jsem četla knihu "Kudy ke hvězdám", která se mi velmi líbila. Tato je jiná.... v jistém ohledu trošku drsnější. Na jedné straně Lištička a Alex a na druhé Bailey a Porter. Na třetí Lištička "ani" Bailey nic netuší, i když znamení je víc než dost, která dojdou dřív dokonce i jejímu tátovi. Porter byl skvělý syn, bratr a asi i nejlepší kámoš. Jeho odvahu nemají leckdy dospělí, ale přesto mi jeho chování přišlo vůči Bailey v jisté situaci nefér a až hnusné, protože ona se neprovinila o nic víc než on sám. Kniha je čtivá, a i když čekáte očekávané, tak nebudete zklamaní.