Na jedné vlně

Bailey „Mink“ Rydellová miluje klasické filmy a právě strávila několik měsíců zamilováváním se do vtipného filmového geeka, kterého zná jen online pod přezdívkou „Alex“. Teenagery dělí dvě odlišná pobřeží, dokud se Bailey nepřestěhuje ke svému otci, který žije ve stejném kalifornském surfařském městě jako její Alex. Plná pochybností (co když je v reálném životě pošuk – nebo ještě něco horšího?) mu Bailey neříká, že se přestěhovala do jeho rodného města. Nebo že získala práci v místním muzeu, které slouží spíš jako past na turisty. Nebo že jí každý den otravuje strážce muzea Porter Roth, její nový úhlavní nepřítel, který je shodou náhod taky nechutně přitažlivý. Život ale není tak snadný jako ve filmech, obzvláště když Bailey objeví tu záludnou úzkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoliv jiným, co začíná k Porterovi cítit. Jak plynou letní měsíce, tak se blíží i doba, kdy se Bailey bude muset rozhodnout, jestli se bude dál upínat na svou online fantazii s Alexem nebo riskne nedokonalou realitu s Porterem. Volba je jednodušší a komplikovanější, než si uvědomuje, protože Porter Roth skrývá své vlastní tajemství: to on je Alex…, víceméně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466389/big_na-jedne-vlne-8uL-466389.jpg 4.3349
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Alex, approximately, 2018

Kniha Na jedné vlně

Anet.b1

Tak tohle byla bomba
K dokonalosti chybělo jen málo.
Pravděpodobně jsem objevila novou královnu ya romanťáren
Příběh začal velmi pomalu, musím rict… docela dlouho jsem se do toho začítala, ale až ten čas přišel… kamo to je tak dokonalý! Ten letní vibe na tebe křičí každá strana, navic hlášky z filmů před každou kapitolou? To vynalezl jen génius a jelikož já mám staré filmy moc rada, tak to pro mě bylo fakt super, nějaké jsem i viděla, další připsala na seznam
I když je to fikce a v podstatě by se to v reálném svete fakt nestalo, moc mě bavilo sledovat vývoj těch postav, i když Tavi? (Idk zapomněla jsem to jmeno) on se zbraní… to už bylo trochu moc velký bizarek, ale i přes to jsem si to moc užila a rozhodně to není poslední přečtení této knihy.
Bailey a Porter jsou naprosto skvělí! Moc jsem si užívala budování jejich vztahu
Za mě obrovské doporučení!

Red-haired

Hlavní hrdinka Bailey miluje klasické filmy, takže se celá kniha nese ve filmové atmosféře a před každou kapitolou objevíte hlášku z nějakého filmu, což mi bylo moc sympatické.

Taky tady najdete mou oblíbenou hate to love romantiku i lásku přes dopisování, takže se mi knížka trefila do vkusu ve více směrech. Popravdě jsem ale očekávala víc těch pláží a oceánu, ale jelikož se hlavní děj točí kolem letní brigády v muzeu, kde se Bailey seznamuje se svým úhlavním nepřítelem a později samozřejmě velkou láskou Porterem, tak si toho oceánu zase tolik neužijete, ale s letní atmoškou určitě i tak počítejte.

Jak už je u autorky zvykem, zakomponovává do příběhu i vážnější témata a my kromě letního románku sledujeme také to, jak se hrdinové vypořádávají se svými démony, což bylo taky moc pěkně napsáno.

Ke konci už příběh sklouzl trošku do stereotypu a nebavil mě tolik, jako v první polovině, za což nakonec ubírám jednu hvězdičku, ale celkově je to skvělé letní čtení, které hodnotím na 4*/5*.

Michelleee

Velice hezký dívčí román. Od začátku víte, jak to dopadne a kdo je Alex, ale i tak jsem se těšila na odhalení. Přečtu si od autorky i další knihu.

DeniCod

Páni, moc pěkná kniha, jsem rada že jsem si nečetla anotaci. Tak akorát na léto. Krásný děj, četla se rychle. Zdálo se mi to jako takové předvídatelné klišé, ale takové knížky mám rada. Bailey mi byla moc sympatická, ale ke konci se mi zdála už taková strašně tupá, ale jinak to byla chytrá a v pohodě holka. Porter byl úplné zlatíčko.

petkasable

Kniha se mi moc líbila, ale přečetla jsem si nejdřív anotaci a to byla chyba. Děj mě pak vůbec nepřekvapil, celou dobu jsem věděla, že Porter je Alex. Proto jsem tomu ubrala jednu hvězdičku. Jinak skvělé!

Ralemo

Velice hezky se kniha četla, jednoduchý příběh, žádné složitosti. Bailey si seděla na vedení, když nepoznala, kdo vlastně Alex je. Každopádně chápu, že by pak kniha neměla o čem být. Moc hezky napsané, stručně a jasně. Bylo zde vše, drama rodinných vztahů, zápletka, nějaké to tajemství a šťastný konec. Určitě doporučuji. :)

katee21

Už delší dobu jsem nečetla knihu, kterou by mi bylo líto dočíst…
A ještě dýl trvalo než se zase objevila kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah (den a půl).

Krásně a lehce napsané, čte se to samo. Postavy jsou úžasné a okamžitě si je zamilujete. Na léto je to kniha jako dělaná a já ji doporučuji všem. Já se vydávám shánět další knihy autorky

SPOILER!!!!
To, že Porter je Alex, mi došlo téměř okamžitě a pak už jsem jen čekala a v duchu křičela holka proboha otevři oči!!! Miluju to a vím, že se ke knize jednou určitě vrátím.

_Blackie_

Jsou knihy, které nezvládnete ani dočíst. Knihy, které přečtěte a zapomenete. Knihy, které vás baví natolik, že je přečtěte na jeden zátah a pamatujete si je ještě hodně dlouho.

A pak jsou takové, které mění životy. Myslím, že to nejsou pro všechny ty samé, ani to na nich není na první pohled vidět.
Na jedné vlně mi vrátilo do života vášeň, kterou jsem už dlouho necítila, a díky které jsem se vrátila zpět k tomu, co pro mě bývalo nejdůležitější - k touze po dobrodružství, cestování, k dobrým filmům a sakra velkým snům.