Hrdina věků

série: Mistborn díl v sérii: 3 U Pramene Povýšení Vin nechtěně osvobodila neznámou negativní sílu, která v něm byla uvězněná tisíc let. Podobně jako se Kelsier kdysi postavil neporazitelnému nepříteli v podobě Pána Vládce, učí se teď Vin s Elendem bojovat proti abstraktní všudypřítomné ničivé moci Zmaru. Teď už bojují ne za sebe a za své vlastní přežití, ale za osud celého života na zemi. Mlhy setrvávají dlouho za dne a zabíjejí lidi. Popelečné hory chrlí kvanta popela, který dusí oblohu a hubí úrodu, na níž závisí přežití lidí. Zmar hodlá Zemi postupně zničit a Vin s Elendem a s přáteli bojují s časem, aby našli prostředek, jak ho porazit. Všechno, co zůstalo v předchozích dílech nevysvětlené, najednou začíná zapadat do souvislostí a dostává smysl…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35024/big_hrdina-veku-ATZ-35024.jpg 4.6391

Mistborn 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Hero of Ages, 2008

Kniha Hrdina věků

Vera Silent

Nejlepším dílem série je za mě rozhodně ten první.

S posledním dílem jsem měla několik problemu: Prostředek se táhl tolik, že jsem knihu na několik dní odložila a musela jsem se k ní zpátky dokopat. Děj je roztříštěný do 5 různých dějišť - Elend a armáda, Vin a Ruin, Spook a spol, kandra TenSoon, Marsh - to je prostě už moc, věčně prehopsavat mezi postavami a jejich vlastními epizodami. Kandra má málo prostoru a přitom je to tak zajímavá postava. Postavy, které se furt jenom lituji, mají až moc prostoru, už to bylo frustrující číst. Vztah Vin a Elenda je v 3 hrozně sterilní. Zase mi seňor Sanderson zmasakroval oblíbenou postavu, to je prostě k vzteku.

Ale konec je fakt dobrý, když už se k němu člověk dokope. Tím myslím fakt posledních 150 stran téhle bichle. Nečekala jsem, že mě to znova tak chytí a vše bylo zdůvodněné perfektně. Epilog byl velice uspokojující číst, opravdu krásné.

mataj
28.12.2022

Výborné zakončení této hrdinské fantasy, tedy alespoň její první epochy. Víceméně všechno se postupně vysvětlilo a hezky to do sebe zapadlo. Autor vymyslel zajímavý fiktivní svět a velmi sympatické postavy, které nešlo si neoblíbit. Po čase se pustím do zbytku série.

Shaxx
07.11.2022

Nedokážu si představit lepší zakončení první éry. Teda...dokážu, ale chápeme se. Konec byl tedy pořádně napínavá a emočně vypjatá jízda. Před druhou érou si budu muset dát chvilku oraz, protože to musím vnitřně zpracovat. Sandersone, ty jeden!

SkcSAM
22.08.2022

Toto je jedno z najlepších finále fantasy, ktoré som kedy čítal. Všetko to do seba zapadlo. Prvá vec okrem Kola času, čo som od Sandersona čítal a už som nakúpil celý kosmír.

Luicy
16.04.2022

První třetinou jsem se poměrně dlouho prokousávala. Obléhání měst a Sazedovo nekonečné filozofování mě časem přestalo bavit a zbytečně se tak děj natahoval. Nicméně poté začala opravdová jízda, od které jsem nedokázala odvrátit zrak. Brandon Sanderson je bezesporu talentovaný spisovatel, který měl svůj svět promyšlený již od samého začátku. Postupně vám odhaloval veškerá tajemství a všechno do sebe začalo krásně zapadat. Víceméně na vše jsem dostala uspokojující odpověď (Sapkowski by se mohl učit). Závěr, alespoň co se osudu světa týče, se dal očekávat, nicméně ta cesta k onomu konci rázně hnula s mými emocemi a já si zase trochu na závěr pobrečela. Bylo to zkrátka strhující a celou Mistborn trilogii všem fanouškům fantasy vřele doporučuju!

Brandon Sanderson si tímto určitě získal mou pozornost a těším se na další autorova díla.

ChodzikCZ
05.04.2022

Pro mě celkové dílo slabší a po dočtení této knihy jsem myslel, že už je konec (na posledních 100 stranách se uzavřou příběhy víceméně všech hlavních postav), takže jsem překvapen, že existují ještě další 3 díly, do kterých se možná někdy pustím, ale teď si dám od světa Mistbornů delší přestávku...

Kajo98
21.12.2021

Na konci knihy sa mi do očí dokonca vliali slzy a priateľka sa mi smiala... Po dočítaní som mal pocit celistvosti v ktorý som dúfal. Všetko do seba zapadlo a netrebalo dodávať už nič viac... Jedným slovom? SPOKOJNOSŤ

pogmanka
20.08.2021

Mně se tenhle díl moc líbil po celou dobu, postavy jsem si zamilovala už v minulém díle, ale ten konec mě prostě za srdce nechytil. Vymyšlený byl určitě zajímavě a nečekaně, ale mě prostě nedokázal zaujmout. Spíš mě zamrzel. To je však holt tím, že jsem měla jiné očekávání a doufala jsem v něco jiného. Toužila jsem pro postavy po něčem jiném. Každopádně autor umí skvěle psát, vymyslel skvělý svět a všechny postavy se mi moc líbily a i konec byl promyšlený, jen mě osobně nesedl. Každopádně po nějaké době určitě budu v sérii pokračovat, ale prozatím si dám menší pauzu.