Vzhůru k obloze přehled

Vzhůru k obloze
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414498/bmid_vzhuru-k-obloze-VDu-414498.jpg 5 253 253

Planety, na kterých může žít člověk, jsou obdařeny atmosférou. Ale Detritus má ještě něco navíc. Suťový pás, který pokrývá nebe od obzoru k obzoru. Jen občas se v jednom místě rozestoupí a jsou vidět hvězdy. A někdo je i slyší... Dospívající dívka Spensa vyrůstá ve všeobecném opovržení, její otec se v historické bitvě proti invazním Krellům údajně zachoval jako zbabělec a její sny, že by ho následovala v kariéře pilotky hvězdné stíhačky, jsou značně nereálné. Přesto se však nehodlá vzdát. Snaží se dívat dál a výš než ostatní. Snaží se pochopit, co se kdysi stalo jejímu otci. Proč lidstvo muselo hledat azyl na téhle odlehlé planetě. A kdo jsou Krellové, kteří se snaží zlikvidovat jejich civilizaci. Její cesta ji postupně vede k závěru, že vysoko nad suťovým pásem se nacházejí odpovědi na její otázky. Musí se však naučit naslouchat řeči hvězd.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Talpress

Skyward , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzhůru k obloze. Přihlašte se a napište ho.

Kami04
01.06.2024 3 z 5

Pro mě spíše zklamání... Kniha je dobře napsaná, skvělý nápad, ale úplně mě to nebavilo. Byly tam části, které neměly spád a popravdě, čekala jsem větší práci s vedlejšími postavami. Vztahy tady byly velice povrchní a to i ty rodinné...
Něco tomu zkrátka chybělo a vzhledem k tomu, kam to celé směřuje, další díly vynechám.
Jinak obálky jsou TOP!

zazvorka
03.02.2024 5 z 5

Nečekaně skvělé! Čtivé, zajímavá zápletka, napínavé i dojímavé. Třešničkou na dortu je, že už vyšly další tři díly a v knihovně je mají. Paráda, vřele doporučuji!

AdyOless
18.01.2024 5 z 5

Děj o silné dívce Spense, která si jde za svým snem i přes všechny překážky. Sanderson má děj propracovaný, námět příběhu je zajímavý. Miluju M-Bota a jeho posedlost houbama. Konec knihy jsem hltala, tak jsem se bála jak se z toho Spensa dostane.
Určitě musím sáhnout po dalším díle.

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Vzhůru k obloze v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech3x