Koupit knihy

Brandon Sanderson

americká, 1975

Nahrávám...

Nová kniha

Děti Bezejmenných

Děti Bezejmenných - Brandon Sanderson

Dvojčata Tacenda a Willia dostala ve chvíli svého narození do vínku dar a zároveň prokletí. Tacenda byla obdařena schopností chránit své okolí proti jakémukoli nebezpečí ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (15)

otula
10.12.2021

Ještě před pěti lety bych řekl, že Brandon je borec, který má skvělé nápady a skvěle píše. Přivedla mne k němu náhodně zapůjčená tehdy trilogie Mistborn. Fakt bezva. Pak přišla Cesta králů a byl jsem nadšen. Natěšen jsem si přečetl pokračování Mistborna a nadšení opadlo, po Třech tvářích opadlo ještě více. Ale Slova paprsků mi opět vlila nadšení do žil, načež to šlo zase dolů se Zúčtovateli. Ještě více to zazdila Spousta nudy. Ale těšil jsem se na Meč přísahy. Asi jsem se neměl těšit, protože tu knihu jsem měl problém vůbec dočíst. Nakonec jsem ji dočetl a se Sandersonem jsem skončil...

cathyblack
08.05.2021

Tenhle chlapik, to je on. Ten co zmeni pohledy nas vsech na fantasy svet od zakladu. Cista laska, obdiv a duvera .

ydnac
05.01.2021

Přečetla jsem Mistborn, který je podle mě naprosto úžasný, fakt pecka :-) a pan Sanderson se IHNED zařadil mezi mé oblíbené autory :-)

sel123
28.05.2020

V podstatě musím souhlasit s Eslem. Vážně světy zajímavé, ale postavy jednají nedůvěryhodně, naivně, nelogicky. Popisy se opakují tolikrát že to je neúnosné. Časté používání stejných frází. Asi žádnou serii jsem nedočetl do konce což mi přijde škoda. Prostě jsem háklivej na nepropracovanost postav a nelogické jednání.

Eslem
08.08.2018

Pro mě Sanderson pravděpodobně zůstane výrazně lepším tvůrcem světů než spisovatelem samotným.
Ke kladům jeho knih patří zajímavé a promyšlené fungování zákonitostí při současném zachování přehlednosti, záliba v symbolice, schopnost (a ochota) tvorby sympatických postav a citlivá práce s náboženstvím a vírou. Přesto bych neměla potíž najít autory, jejichž světy jsou co do nápadů a myšlenkového bohatství na mnohem vyšší úrovni (Erikson, Mieville).
Autorovo dílo bohužel trpí i řadou nešvarů, které čtení místy posouvají až na hranici utrpení. V první řadě je to vleklé tempo vyprávění (zejména u jinak očividně velmi ambiciózní Cesty králů úmorné jako přímý přenos z růstu vlasů), krkolomné aplikace pravidel soubojů (ať už v případě allomantů nebo ještě hůř, Szetových šlehů), naivní/překombinované intriky a plány, prkenné vztahy mezi muži a ženami nebo nepříliš zdařilá snaha o humor a slovní hříčky (s úsměvnou výjimkou v osobě Kelsiera a propadákem v podobě Šalán).

Mygli
07.08.2018

Tenhleten borec jménem B. Sanderson je dle mého názoru jednoznačně nejlepší ve svém oboru. Nemůžu si pomoct, ale co ten dovede stvořit, to je vrchol blaha. V budoucnu bude legendou jako Tolkien. Stopro:)

SedllY
24.06.2018

Stačilo pár knih Mistborna, Bouřné záře a ihned Sanderson zapadl do mojí TOP3 spisovatelů. Jen tak dál !!!
Pouze trilogií Zůčtovatelé mě moc neoslovil.

Jacinda
26.04.2017

Pro mě je Sanderson genius. Kdyby žil o pár desítek let dřív, byl by opěvovanější než Tolkien. Čtivost, nezměrná fantazie. Můj vzor

1