Brandon Sanderson

americká, 1975 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Spousta

Spousta - Brandon Sanderson

Série Spousta je trojicí příběhů Stefana Leedse, přezdívaného Spousta vzhledem k tomu, že jeho unikátní psychika dokáže v halucinacích vytvořit spoustu samostatně existuj... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 22 knih

Komentáře (11)

Přidat komentář
Eslem
08.08.2018

Pro mě Sanderson pravděpodobně zůstane výrazně lepším tvůrcem světů než spisovatelem samotným.
Ke kladům jeho knih patří zajímavé a promyšlené fungování zákonitostí při současném zachování přehlednosti, záliba v symbolice, schopnost (a ochota) tvorby sympatických postav a citlivá práce s náboženstvím a vírou. Přesto bych neměla potíž najít autory, jejichž světy jsou co do nápadů a myšlenkového bohatství na mnohem vyšší úrovni (Erikson, Mieville).
Autorovo dílo bohužel trpí i řadou nešvarů, které čtení místy posouvají až na hranici utrpení. V první řadě je to vleklé tempo vyprávění (zejména u jinak očividně velmi ambiciózní Cesty králů úmorné jako přímý přenos z růstu vlasů), krkolomné aplikace pravidel soubojů (ať už v případě allomantů nebo, ještě hůř, Szetových šlehů), naivní/překombinované intriky a plány, prkenné vztahy mezi muži a ženami nebo nepříliš zdařilá snaha o humor a slovní hříčky (s úsměvnou výjimkou v osobě Kelsiera a propadákem v podobě Šalán).

Mygli
07.08.2018

Tenhleten borec jménem B. Sanderson je dle mého názoru jednoznačně nejlepší ve svém oboru. Nemůžu si pomoct, ale co ten dovede stvořit, to je vrchol blaha. V budoucnu bude legendou jako Tolkien. Stopro:)

SedllY
24.06.2018

Stačilo pár knih Mistborna, Bouřné záře a ihned Sanderson zapadl do mojí TOP3 spisovatelů. Jen tak dál !!!
Pouze trilogií Zůčtovatelé mě moc neoslovil.

Jacinda
26.04.2017

Pro mě je Sanderson genius. Kdyby žil o pár desítek let dřív, byl by opěvovanější než Tolkien. Čtivost, nezměrná fantazie. Můj vzor

IriYanssenJ
18.01.2017

Nebudu to tady vypisovat dlouhé jako slohovky. Prostě a jednoduše: Sandersona miluju, i když mě jeho knihy přivádějí k šílenství.

Alee
29.11.2016

Autor, který pro mě navždy zničil možnost číst s nadšením béčkové fantasy, protože vystřelil laťku mých nároků na knihu do nebeských výšin :D Je geniální, vtipný a originální vypravěč a je ostuda, že není tak slavný, jak by si zasloužil. A že se jeho knihy překládají s tak velkým zpožděním. Jako první knihu od něj jsem četla Vyjednavače, pak hned celou sérii Mistborn a Elantris, teď už louskám druhý díl Archivu bouřné záře a to jsem ani ještě nezmínila jeho skvělé povídky. Prostě ho miluju :)

zuzik1428
19.10.2016

První setkání s tímto Panem spisovatelem jsem měla v Elantris.
Fantasy obecně miluji, ale on, dle mého, posunul laťku tak vysoko či daleko, že..
Žasnu, co dokáže vymyslet za světy, magii, která funguje, aniž by se člověk musel zamyslet, jak - prostě to tak je a vyznívá to z jeho díla (jakéhokoliv) přirozeně.
Nemám přečtené všechny knihy, ani zdaleka, ale těším se na ně, až si ty skvosty koupím/vypůjčím a budu se moct ponořit do dalšího nového světa, který funguje jeho stylem.

Turlogh
07.03.2016

Souhlasím naprosto se zde přítomnými hodnoceními! Sanderson je prostě borec! četl jsem od něho nejdříve Poselství práva to bylo výborné! Ale pak přišla Cesta králů! A potom Slova paprsků! A to jsou vážně pecky! Pořádné bichle, ale stojí to za to! Děj příběhu, tajemný řád rytířů paprsku, Kaladin a jeho mostaři,(to je můj favorit), záhadní spreni, pátrání po tajemných souvislostech, spousta napětí a hrdinství! To je přesně moje oblíbená parketa! A vůbec nejlepší je kodex-slova paprsků... Tohle mě oslovilo nejsilněji (to asi můj skautský duch:-)
Dokonce tak moc, že zvažuji skutečně založení rytířů paprsku...samozřejmě silovazové z nás nebudou, ale dalo by se... Hlavní jsou ty jejich zásady, to bych chtěl uvést do života. Sandersonovi už jsem napsal (jako duchovnímu otci myšlenky) a staví se k tomu zdá se kladně...Nazdar všem přátelům a obdivovatelům tohoto veledíla a doporučení všem, kdo je ještě nečetli! Zdraví Jarda alias Turlogh

1