Brandon Sanderson

americká, 1975

Nahrávám...

Nová kniha

Výhled na hvězdy

Výhled na hvězdy - Brandon Sanderson

Spense se podařilo získat si respekt. Už se nepotuluje po jeskyních a neživí se potkaním masem, ale jako zručná pilotka svádí boj s Krelly, kteří usilují o vyhlazení lids... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (13)

Přidat komentář
ydnac
05. ledna

Přečetla jsem Mistborn, který je podle mě naprosto úžasný, fakt pecka :-) a pan Sanderson se IHNED zařadil mezi mé oblíbené autory :-)

sel123
28.05.2020

V podstatě musím souhlasit s Eslem. Vážně světy zajímavé, ale postavy jednají nedůvěryhodně, naivně, nelogicky. Popisy se opakují tolikrát že to je neúnosné. Časté používání stejných frází. Asi žádnou serii jsem nedočetl do konce což mi přijde škoda. Prostě jsem háklivej na nepropracovanost postav a nelogické jednání.

Eslem
08.08.2018

Pro mě Sanderson pravděpodobně zůstane výrazně lepším tvůrcem světů než spisovatelem samotným.
Ke kladům jeho knih patří zajímavé a promyšlené fungování zákonitostí při současném zachování přehlednosti, záliba v symbolice, schopnost (a ochota) tvorby sympatických postav a citlivá práce s náboženstvím a vírou. Přesto bych neměla potíž najít autory, jejichž světy jsou co do nápadů a myšlenkového bohatství na mnohem vyšší úrovni (Erikson, Mieville).
Autorovo dílo bohužel trpí i řadou nešvarů, které čtení místy posouvají až na hranici utrpení. V první řadě je to vleklé tempo vyprávění (zejména u jinak očividně velmi ambiciózní Cesty králů úmorné jako přímý přenos z růstu vlasů), krkolomné aplikace pravidel soubojů (ať už v případě allomantů nebo ještě hůř, Szetových šlehů), naivní/překombinované intriky a plány, prkenné vztahy mezi muži a ženami nebo nepříliš zdařilá snaha o humor a slovní hříčky (s úsměvnou výjimkou v osobě Kelsiera a propadákem v podobě Šalán).

Mygli
07.08.2018

Tenhleten borec jménem B. Sanderson je dle mého názoru jednoznačně nejlepší ve svém oboru. Nemůžu si pomoct, ale co ten dovede stvořit, to je vrchol blaha. V budoucnu bude legendou jako Tolkien. Stopro:)

SedllY
24.06.2018

Stačilo pár knih Mistborna, Bouřné záře a ihned Sanderson zapadl do mojí TOP3 spisovatelů. Jen tak dál !!!
Pouze trilogií Zůčtovatelé mě moc neoslovil.

Jacinda
26.04.2017

Pro mě je Sanderson genius. Kdyby žil o pár desítek let dřív, byl by opěvovanější než Tolkien. Čtivost, nezměrná fantazie. Můj vzor

IriYanssenJ
18.01.2017

Nebudu to tady vypisovat dlouhé jako slohovky. Prostě a jednoduše: Sandersona miluju, i když mě jeho knihy přivádějí k šílenství.

Alee
29.11.2016

Autor, který pro mě navždy zničil možnost číst s nadšením béčkové fantasy, protože vystřelil laťku mých nároků na knihu do nebeských výšin :D Je geniální, vtipný a originální vypravěč a je ostuda, že není tak slavný, jak by si zasloužil. A že se jeho knihy překládají s tak velkým zpožděním. Jako první knihu od něj jsem četla Vyjednavače, pak hned celou sérii Mistborn a Elantris, teď už louskám druhý díl Archivu bouřné záře a to jsem ani ještě nezmínila jeho skvělé povídky. Prostě ho miluju :)

1