Hrdina věků

Hrdina věků https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35024/bmid_hrdina-veku-ATZ-35024.jpg 5 440 64

Mistborn série

série: Mistborn díl v sérii: 3 U Pramene Povýšení Vin nechtěně osvobodila neznámou negativní sílu, která v něm byla uvězněná tisíc let. Podobně jako se Kelsier kdysi postavil neporazitelnému nepříteli v podobě Pána Vládce, učí se teď Vin s Elendem bojovat proti abstraktní všudypřítomné ničivé moci Zmaru. Teď už bojují ne za sebe a za své vlastní přežití, ale za osud celého života na zemi. Mlhy setrvávají dlouho za dne a zabíjejí lidi. Popelečné hory chrlí kvanta popela, který dusí oblohu a hubí úrodu, na níž závisí přežití lidí. Zmar hodlá Zemi postupně zničit a Vin s Elendem a s přáteli bojují s časem, aby našli prostředek, jak ho porazit. Všechno, co zůstalo v předchozích dílech nevysvětlené, najednou začíná zapadat do souvislostí a dostává smysl…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Hero of Ages , 2008

Alee
15.11.2014 5 z 5

Na tuhle sérii nestačí žádný běžný počet hvězdiček. Sanderson je génius a i když jsou jeho příběhy pochmurné a strastiplné, vždy baví, jak postavami, tak dějem, tak velmi chytrými úvahami, které řešíme i my v běžném životě. Tři metalická umění a propracovaný svět už jsou jen třešničkou na dortu.

KellyH
31.01.2014 5 z 5

Kdybych mohla ohodnotit Hrdinu věků více jak pěti hvězdičkami, udělám to hned a bez přemýšlení. Jen málokdy má třetí díl série stejnou sílu jako ten první, ne-li větší. Sandersonovi se to povedlo. Během čtení jsem zažila několik opravdu "COŽE?!" momentů, ale ani v nejmenším nic z toho nepůsobilo překombinovaně a kýčovitě. Sanderson umí opravdu geniálně tahat za nitky a ve třech knihách rozehrál takovou partii, že se mi z toho hlava motá ještě teď. Jak už napsal otula v komentáři přede mnou, Mistborn není jen o výpravné fantasy, ale v celém příběhu je skryto mnoho narážek a pobídek. Kniha mě zanechala bez dechu, omámenou a v hlavě mi momentálně neběhá nic jiného. Prostě mě to dostalo.

Ladas27
21.06.2013 5 z 5

Celé to do sebe pěkně zapadá a ukazuje v plně míře Sandersonovu genialitu. Možná i proto mu odpustím ten konec ;-).

otula
25.12.2012 5 z 5

Důstojné zakočení trilogie, více filozofické, než předchozí díly. V trilogii je ukryto víc, než jen pohádka, je v ní i apel na lidstvo, který mi připomíná Čapkovo dílo.