Meč Přísahy

Lidstvo se ocitlo ve smrtelném nebezpečí před novou Spouští spojenou s návratem Pustonošů. Urithiru, město ve věži uprostřed skal, které poskytlo lidem útočiště před nevyzpytatelnou věčnou bouří, která se teď kříží s již dříve ničivými velebouřemi a narušila veškeré zákonitosti klimatu, v sobě samo skrývá spoustu tajemství a nástrah. Aby Urithiru umožnilo lidem víc než jen holé přežití, Šalán, Navani a jejich badatelé usilovně pracují na odhalení fabriálů, bez nichž město nemůže fungovat. Brzy ale začínají tušit, že ani odvěké útočiště Rytířského Paprsku jim nezajistí bezpečí, protože v jeho hlubinách číhá neznámá temná síla. Proti Dalinarovi a jeho snaze zachránit Rošár stojí široká fronta soupeřů: nové bouře, Pustonoši se svou elitou Žhnoucích, nevyzpytatelné vrtochy nepřátelských sprenů odvěkého boha zla, ale i rošárští panovníci a Dalinarova vlastní minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414497/mec-prisahy-6xj-414497.jpg 4.492

Archiv Bouřné záře 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

Oathbringer, 2017

Kniha Meč Přísahy

martineknatasa
15.12.2020

Tentokrát jsem četla dlouho (vánoce se blíží), po poslední stránce, jsem však hledala další, už aby další pokračování vyšlo. Za mě - líbilo se a těším se na další osudy všech postav.

jennefer
10.12.2020

Už to nemělo ten dechberoucí uau-efekt jako předchozí díly, ale stále se drží vysoko. Nejvíc knize pomáhají nepředvídatelné postavy jako Filuta nebo Lift, ti mě opravdu baví, snad příště dostanou víc prostoru. Ale jsem moc zvědavá, co bude dál s Adolinem a jeho střepkordem. Tak teď už si zase jen pár let počkat na další díl...

Jm.bazar
25.11.2020

Neustálá akce, kniha je čtiva, přestože má tolik stran ;)

lumpíkcz
26.08.2020

opět dobré

kurama45
13.05.2020

Kapitola 84 :O.

lefo
09.05.2020

Som sklamany z tejto knihy, lebo tato kniha nie je o Dalinarovi, ale je to uz druha kniha vyslovene venujuca sa Salan (teda aspon prvy 300 stran). Toto je zenska literatura a Sandersson zacal byt spisovatel pisuci vehradne pre zeny. Zeny preco ste zrazu vsetky zacali citat fantasy ??? Este pred 10 rokmy som poznal len jednu taku.

Mr.Elmo
08.04.2020

(+ SPOILER) SPOILER
Za mě si tento díl vede úplně stejně, jako oba předchodí. :)
Už se nemohu dočkat, až probudí k životu Urithiru.

Na mém profilu je pro zájemce vložen odkaz na cca patnácti-stránkové "výcucy" z knih Archivu Bouřné záře pro osvěžení děje. :)

Leachim_
13.03.2020

Zacina to byt uz prilis natahovane... Kdyby to bylo na pulce stran, nic by se nestalo. A to Sandersona , jako autora, opravdu respektuju.