Meč Přísahy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lidstvo se ocitlo ve smrtelném nebezpečí před novou Spouští spojenou s návratem Pustonošů. Urithiru, město ve věži uprostřed skal, které poskytlo lidem útočiště před nevyzpytatelnou věčnou bouří, která se teď kříží s již dříve ničivými velebouřemi a narušila veškeré zákonitosti klimatu, v sobě samo skrývá spoustu tajemství a nástrah. Aby Urithiru umožnilo lidem víc než jen holé přežití, Šalán, Navani a jejich badatelé usilovně pracují na odhalení fabriálů, bez nichž město nemůže fungovat. Brzy ale začínají tušit, že ani odvěké útočiště Rytířského Paprsku jim nezajistí bezpečí, protože v jeho hlubinách číhá neznámá temná síla. Proti Dalinarovi a jeho snaze zachránit Rošár stojí široká fronta soupeřů: nové bouře, Pustonoši se svou elitou Žhnoucích, nevyzpytatelné vrtochy nepřátelských sprenů odvěkého boha zla, ale i rošárští panovníci a Dalinarova vlastní minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/414497/mec-prisahy-6xj-414497.jpg 4.521
Série

Archiv Bouřné záře 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

Oathbringer, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Meč Přísahy

Přidat komentář
Lukasitch
28. října

Myslím, že číst takhle obsáhlou knihu celou téměř bez dechu je slušnej výkon. A napsat něco takovýho, třikrát za sebou, o tom ani nemluvím. Čekání se vyplatilo, Sanderson drží laťku. Jen ten závěr, ten mě tak úplně neuspokojil, podle mě by to mohlo skončit o něco dřív, v té největší depce, kdy se vše hroutí a rozpadá. Ale na druhou stranu, čekat pak zase na pokračování by bylo k zbláznění už tuplem.
Já jen doufám, že Sandersona v budoucnu nepřepadne nějaká taková ta "tvůrčí pauza", kterou trpí Rothfuss a Martin.

martina7276
14. října

Myslim, ze muz se desi az Sanderson prijde se ctyrkou :D Do tehle knih jsem zalehla a ne a ne se odtrhnout.

KellyH
28. září

Děj by se dal shrnout asi takto - nic, nic, nic, bum, bác, prásk.
A i to nic si člověk užívá, protože se to všechno postupně rozvíjí, dostáváme odpovědi na minulé otázky a záhady a všechno to prostě spěje k tomu kulervoucímu závěru.

Highlander
12. září

Ach, bylo krásné vrátit se do Rošáru. :)

Jak již bylo zmíněno, v knize je hodně politiky a vyjednávání, méně akce než v předchozích knihách, ale ani chvilku jsem se nenudil, byl to jen takový hlásek vzadu v hlavě, který se občas ptal: "Tak teď už vytáhnou střepkordy?"
Ale to neznamená, že je to tady bez akce. :) To ani omylem. ;)
Odhalila se spousta tajemství a rozvinulo se naše chápání Rošáru a jak tento svět funguje.

Bohužel jsem za ty tři roky opravdu dost zapomněl.. kdybych měl více času a méně nových knih, přečetl bych si první dvě znovu před třetí. (Hmm, nejsou to Slova paprsků? Cesta před cílem, síla před slabostí, dvě před třetí.... no, tak asi ne. )
Bouřepán ví, že jsem to udělat chtěl, ale nestalo se.
Na začátku knihy je asi dvoustránkové shrnutí prvních dvou knih, které je dostatečné pro hlavní děj, ale víceméně ty hlavní věci si snad člověk pamatuje. Rozhodně jsem v knize narazil na pár věcí, na které jsem si vzpomněl až po zmínce - a na některé si nevzpomínám do teď.

Autor myslím zmiňuje, že je vhodné přečíst nejdříve Arcanum odhalené - ano, dozvíme se tam o jedné z nových postav. Nicméně pozor, pokud jste nečetli sérii Mistborn, tak daným částem v Arcanum se vyhněte - obsahují spoilery pro svět Mistbornu.

Tak jo, jde se na čtvrtý díl...... ou. :/ :(

BloodyO
03. září

Když se mě někdo bude ptát co jsem dělal na dovolené, budu rád odpovídat že první tři dny jsem strávil na úžasné pouti zeměmi Rošáru.
Čekání se rozhodně vyplatilo, Meč Přísahy přijáší odpovědi na spoustu menších i větších záhad z minulých dílů a především skvěle dál rozvíjí příběh. Mostaři tu dostali méně prostoru a velká část knihy je hlavně o politice ale to k této části příběhu patří a i na epické bitvy se dostane.

SedllY
27. srpna

Absolutní špička mezi fantasy.. :)