Slova paprsků ekniha

Slova Paprsků jsou druhým svazkem Archivu Bouřné záře, ambiciózního eposu v duchu klasických fantasy cyklů. Dveře Archivu otevřel první díl, Cesta králů. Přečtěte si ji a po ní svazek, který právě berete do rukou a krok za krokem budete s mrazením procházet úchvatným dobrodružstvím.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309484/big_slova-paprsku-Kk4-309484.jpg 4.8308

Archiv Bouřné záře 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Talpress

Words of Radiance, 2014

Kniha Slova paprsků

krovacek
19.07.2021

Kdyz uz jsem trochu pronikla do tohoto podivneho sveta, vic jsem si knihu uzivala. Silil vztah k jednotlivym postavam a na konci uz zase peklo - neslo se od knihy odtrhnout:)
Nektera intermezza mi prisla zbytecna, ale ono to mozna jeste bude k uzitku v dalsich dilech... a nebo to proste bylo jen proto, abychom nebyli tak moc v obraze:)

cathyblack
25.03.2021

Po přečtení Slov Paprsků mám dojem, jako by se pode mnou rozstříštila pevná půda a já padala do té nejhlubší jámy jménem: Závislost.
Je možná pravda, že mne Cesta králů více emočně nakopla, špíše mne několik posledních kapitol zadupalo totálně do hlíny plné emočních žížal, které na mě začaly bez slitování hodovat. .
Ale Slova Paprsků měla mnohem důležitější úkol. Udrží mne na planinách Rošáru, nebo budou chabou ozvěnou předešlé knihy? Oblíbim si postavy, které mi svou náturou lezou na nervy (Šalán)? Nebyla rozhodně žádnou ozvěnou ani pouhým stínem, spíše pozoruhodným pokračováním. Chválit Sandersonovic schopnosti vybudovat dokonalý svět, vystavět rozdílné kultury a postavit mezi sebe náboženská přesvědčení na pozadí totálně dokonale vykreslených postav a děsivě poutavého příběhu nehodlám. Nehodlám ho ani peskovat za Intermezza, která dokonale vsadil mezi ty nejdůležitější zvratové momenty. U nich se mi vážně třásla ruka v nejtěžších chvílich potřeby je přeskočit, tak ledabyle jako Paršendi přeskakují rokle. Odolala jsem a nakonec jsem veškerá Intermezza považovala jako za velmi přínosná a doplňující.

Pokud o Archivu bouřné záře pochybujete a ještě jste se do ní nepustili, mám pro Vás suma sumárum za dva díly:
Jakmile Vás spolkne Roklebloud, máte smůlu.
Jakmile potkáte Kaladina, máte smůlu.
Jakmile poznáte Dalinara, máte smůlu.
Jakmile si představíte rozcuchaného Adolina, máte smůlu.
Jakmile se dostanete pod pokličku filosofie Bouřné záře, sprenů, Střepkordů a Střepplátů, máte smůlu.
Jakmile otožíte poslední stránku Cesty králů, máte smůlu.
Jste v tom po uši na několik příštích let.
Bůh žehnej Sandersonovi a jeho šílené plodnosti, protože máme zaručeno, že se na tu desátou knihu dostanem! Jen doufám, že to nebude trvat léta.

Rudla333
21.03.2021

U této knihy platí vesměs všechno, co jsem psal u prvního dílu.

Zajímavý svět a systém magie, výborná práce s postavami, záhadná atmosféra, skvěle zvládnutý přísun otázek a odpovědí, stále se lepšící styl psaní. Archiv Bouřné záře je série s obrovským potenciálem, ale děj, respektive jeho nedostatek, ji bohužel pro mě drží zpátky.

Je třeba říct, že v tomto díle se toho stalo o dost víc, než v prvním, a celkově se mi asi líbil o něco víc. Když se nad tím ale člověk zamyslí, tak jsme pořád vesměs ve stejné situaci, jako na začátku knihy - víceméně. Ano, vztahy mezi postavami se vyvinuli a máme nějaké nové informace atd., ale ve větším měřítku se nestalo opět skoro nic. Je to hrozná škoda, opravdu to působí, jako že Sanderson chtěl za každou cenu vytvořit masivní sérii na úrovni Kola času. Jak jsem psal u prvního dílu, věřím, že série bude ve výsledku určitě skvělá, ale knihy samostatně moc nefungují a já zatím navzdory všem těm kladům cítím spíš zklamání a tak nějak mi dochází trpělivost.

No, zlepšení oproti prvnímu dílu tam pořád bylo, ale začínám se smiřovat s tím, že Sanderson nebude můj šálek kávy. Uvidíme, ve čtení zatím budu pokračovat.

DuSiČíst
20.01.2021

Už po prvním dílu jsem si slíbil, že další číst na mobilu už nebudu. No, nepovedlo se a těch 1 300 stran jsem si tam přeci jen nakonec stáhnul zas :D

Děj tentokrát odsýpá už mnohem svižněji než v Cestě králů, ale pořád mám pocit, že je Sanderson prostě grafoman a mělo se opět škrtat. Nevadí mi tlusté bichle, ale jen pokud jsou tlusté nezbytně. A to tady podle mě není. I tak si dám další díly a tentokrát NE NA MOBILU. No, uvidíme... :)

martineknatasa
23.11.2020

Mně se kniha líbila. Hned jsem se pustila do 3-tího dílu.

sasa.chetan
11.11.2020odpad!

treti ani nebudem skusat.

Luigi1
27.05.2020

Opět super jsem unešen krásným slovosledem.

trudoš
13.05.2020

Strašlivě dlouhé, když si člověk uvědomí, že jde teprve o druhý díl desetidílné ságy. Takže se pouze rozvíjejí osudy hrdinů, odhalují dílčí tajemství a maličko konkretizuje podstata zla, jež má Rošár postihnout. A to na téměř tisíci stranách. No neberte to.
Jak Brandona Sandersona uznávám coby originálního tvůrce, tentokrát na můj vkus příliš tlačí na pilu. Slova Paprsků se čtou sice náramně, jenže nějak se to celé začíná míjet s paměťovou kapacitou obyčejného čtenáře. Hlavní dějové linie jsou ještě bezproblémové a to říkám jako člověk, který naskočil po sedmileté pauze. Nic neříkající mezihry však pro mě byly opravdovým utrpením, protože zabírají často stovky stran a přitom jde vysloveně jen o scénické střípky z kdejakého konce světa.
Co však na sérii miluji, je práce s vývojem postav a tady autor opět perlí ve všech ohledech. Skvěle vygradované, emočně vypjaté a akčně nápadité. Ovšem při představě, jak dlouhá cesta je ještě před námi, se mi do otevření třetí knihy zatím moc nechce.