Slova paprsků ekniha

Slova Paprsků jsou druhým svazkem Archivu Bouřné záře, ambiciózního eposu v duchu klasických fantasy cyklů. Dveře Archivu otevřel první díl, Cesta králů. Přečtěte si ji a po ní svazek, který právě berete do rukou a krok za krokem budete s mrazením procházet úchvatným dobrodružstvím.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309484/slova-paprsku-Kk4-309484.jpg 4.8258

Archiv Bouřné záře 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), Talpress

Words of Radiance, 2014

Kniha Slova paprsků

DuSiČíst
předevčírem

Už po prvním dílu jsem si slíbil, že další číst na mobilu už nebudu. No, nepovedlo se a těch 1 300 stran jsem si tam přeci jen nakonec stáhnul zas :D

Děj tentokrát odsýpá už mnohem svižněji než v Cestě králů, ale pořád mám pocit, že je Sanderson prostě grafoman a mělo se opět škrtat. Nevadí mi tlusté bichle, ale jen pokud jsou tlusté nezbytně. A to tady podle mě není. I tak si dám další díly a tentokrát NE NA MOBILU. No, uvidíme... :)

martineknatasa
23.11.2020

Mně se kniha líbila. Hned jsem se pustila do 3-tího dílu.

sasa.chetan
11.11.2020odpad!

treti ani nebudem skusat.

Luigi1
27.05.2020

Opět super jsem unešen krásným slovosledem.

trudoš
13.05.2020

Strašlivě dlouhé, když si člověk uvědomí, že jde teprve o druhý díl desetidílné ságy. Takže se pouze rozvíjejí osudy hrdinů, odhalují dílčí tajemství a maličko konkretizuje podstata zla, jež má Rošár postihnout. A to na téměř tisíci stranách. No neberte to.
Jak Brandona Sandersona uznávám coby originálního tvůrce, tentokrát na můj vkus příliš tlačí na pilu. Slova Paprsků se čtou sice náramně, jenže nějak se to celé začíná míjet s paměťovou kapacitou obyčejného čtenáře. Hlavní dějové linie jsou ještě bezproblémové a to říkám jako člověk, který naskočil po sedmileté pauze. Nic neříkající mezihry však pro mě byly opravdovým utrpením, protože zabírají často stovky stran a přitom jde vysloveně jen o scénické střípky z kdejakého konce světa.
Co však na sérii miluji, je práce s vývojem postav a tady autor opět perlí ve všech ohledech. Skvěle vygradované, emočně vypjaté a akčně nápadité. Ovšem při představě, jak dlouhá cesta je ještě před námi, se mi do otevření třetí knihy zatím moc nechce.

daves
15.03.2020

Jj, 16 dní, bylo méně času než předchozí první díl Bouřné záře. Mám trochu obavu se pustit do další. Je to pořádná jízda a autor mě pěkně tahá za nos, kdykoliv si myslím, že vím, co bude následovat.

Ilirea25
11.03.2020

Brandon Sanderson mě zase dostal. Prvně se mu to podařilo u série Mistborn. Teď mě dostal znovu. Promyšlenost světa přesahuje můj svět chápání. Chci tam, potřebuji tam

witko
23.02.2020

Další skvělá jízda po Rošáru. Hrdinové mě oslovili a dějové linky mě baví čím dál víc. Jsem zvědavý, jak to bude dál.