Slova paprsků ekniha

Slova Paprsků jsou druhým svazkem Archivu Bouřné záře, ambiciózního eposu v duchu klasických fantasy cyklů. Dveře Archivu otevřel první díl, Cesta králů. Přečtěte si ji a po ní svazek, který právě berete do rukou a krok za krokem budete s mrazením procházet úchvatným dobrodružstvím.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309484/slova-paprsku-Kk4-309484.jpg 4.9175

Archiv Bouřné záře (2.)

Words of Radiance (2014)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno: (ekniha), Talpress

Kniha Slova paprsků

Alsasan

Přečetl jsem již spousty fantasy děl, ale málokteré jsem zhltal tímto stylem, 1200 stran za necelý týden tak moc jsem se do čtení ponořil a nemám slov. Tohle je naprosto epické a skvělé. Každý milovník fantasy by si toto měl přečíst. U prvního dílu ságy jsem si oblíbil jen některé linky a kniha mě uchvátila spíš až ke konci. Ovšem v případě Slov Paprsků to tak nebylo. Každá linka je skvěle napsaná a téměř u ničeho jsem se nenudil. Nedokážu si ani představit to čekání na třetí díl a co bude obsahovat.

OslicekCZ

Naprosto úchvatné. A ještě lepší je fakt, že autor je relativně mladý, takže se možná dožijeme i dalších dílů na rozdíl od někoho jiného (ehm... G.R.R.M). Jediné, co mi tam trošku chybí, je projevující se nesmrtelnost hlavních postav, upřímně doufám, že se brzy rozloučíme s Kaladinem, jinak to spadne téměř na "superhero" úroveň, což by byla velká škoda, když autor tak pečlivě propracoval tamní svět, ztratilo by se z toho veškeré napětí.
A ještě si neodpustím poznámku ohledně stále nepřeloženého/nepřekládaného 3. dílu série.

Tiny24

Nemám, co bych vytkl. Sanderson by zasloužil ještě bonusovou hvězdu za dobře napsané ženské postavy, které nejsou otravné, feministické, supergeniální, ani všem nenakopávají zadky. Naopak se je ani nesnaží nějak snížit pod úroveň mužských postav.

Gordonlord

Nehorázná bomba a po hodně dlouhé době přírůstek do mého TOP 10 fantasy knih ! Kdybych sto let mikroskopem hledal, tak na tomhle veledílu, které má "pouze" bezmála 980 stran a neskutečně rychle uteče, nenajdu jedinou drobnou chybičku ! Všechno je dokonalé a nadčasové ! Jediné, co může některé čtenáře dráždit je pomalé tempo děje, ale ono vlastně vůbec ničemu nevadí a nepřekáží, naopak je důležité k neskutečnému prokreslení postav, s kterými se dokonale sžijete. Svět je vymyšlený do nejmenšího detailu, je to úplně něco nového, originálního a ještě k tomu to působí přirozeně a dokonale to funguje ! Interakce mezi postavami jsou neustále zajímavé, pořád se mezi nimi něco děje, odehrává, všechno je to neskutečně poutavé, hrozně lehce se to čte, spousta věcí v ději je zde připravena do dalších knih, některé jsou dokončeny z minulé knihy, vše do sebe geniálně zapadá... Já nevím, nemůžu chválit donekonečna, i když bych to jistě zvládl... Tohle je prostě ultimátní veledílo "adult fantasy" !

Misuri
16.05.2018

Johohooooo a rytíři paprsků jsou zpátky. No já se snad picnu. Pardon, momentálně jsem ještě v euforii, protože jsem právě přečetla 1200 stran za čtyři dni. Chtěla jsem se jít konečně pořádně vyspat, ale nejde to protože toho mam ještě plnou kebuli. Tak čau, du vstřebávat zážitek.

Rumata
09.04.2018

Předvídatelnější, vykonstruovanější a rozvláčnější než první díl. 1000 stran je vzhledem k ději moc. Kaladin je ve stínu vedlejších postav a ztratil kouzlo originálního charakteru. Vložená intermezza jsou ke své nudnosti zbytečně navíc. Grandiózní finále unaveného čtenáře uklidní, že se opravdu blíží konec knihy. Emocionální odezva nulová, postavy jsou nesmrtelné a vše už tu jednou bylo. Buď v prvním díle nebo v jiných příbězích. Začíná to být stejně naivní a plytké jako série s Eragonem. Začínám mít pochybnosti jestli má autor opravdu svět promyšlený na 10 dílů. Plusem je, že se to stále díky jednoduchému jazyku, malému počtu postav a krátkým kapitolám rychle čte. Zimní oddechovka ano, ale srovnání s Martinem, Eriksonnem nebo Sapkowskim je spíše úsměvný marketingový kalkul.

Archie
31.03.2018

Nemuzu si pomoct a pisu to nerad, lec nadseni ala prvni dil se prekvapive nedostavilo. Nedokazi mozna presne popsat co se pokazilo, ale neco mi tu oproti takove GoT, Zaklinaci ci Prvnimu zakonu chybi. Jakoby snad Sanderson psal az prilis strojove, az prilis se nadrel a utapel se v popisech ne az tak zajimavych banalit, coz uz tak tlustou bichli nafukuje do tezko stravitelnych rozmeru. Nudna intermezza pak vylozene otravuji. Co ale mrzi nejvic, je absence nejake zivocisnejsi, opravdovejsi, spinavejsi emoce. Ta nazehlene dokonalosti je az prilis.

Kukicka
07.03.2018

Druhý díl se mi líbil více než první. U prvního dílu jsem si říkala, že není možné, abych 700 stran četla takovou dobu a u druhého dílu jsem si po 1200 stranách říkala, to není možné, že už je konec. Úplně tedy nechápu význam těch intermezzo, zatím mě to ruší, ale třeba mi to ozřejmí další díly. Člověk je asi u tohoto spisovatele kritičtější než u jiných spisovatelé, což vlastně ani nechápu,protože je to génius. Ten příběh je úžasný, nově vytvořený svět, všechno do sebe krásně zapadá a těším se na další díly.

hrdinská fantasy

Brandon Sanderson