Trochu jiná slečna Bridgertonová

kniha od:

Trochu jiná slečna Bridgertonová https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429952/bmid_trochu-jina-slecna-bridgertonova-8V2-429952.jpg 4.1 275
Koupit Koupit eknihu Bazar

Poppy Bridgertonová je energická mladá dáma s jasnými názory a s dobrodružnou povahou. Z pohledu společnosti má věk na vdávání, a tak by si co nevidět měla najít nápadníka. Jenomže Poppy se rozhodne, že její nastávající musí mít stejné zájmy a podobně dobrodružnou povahu jako ona. Zdálo by se, že na tom není zas tak nic divného. Problém však je, že žádný z jejích londýnských nápadníků tyto požadavky nesplňuje. Při návštěvě svých známých v Dorsetu objeví Poppy při průzkumu pobřeží skrytou pašeráckou jeskyni. Její radostné vzrušení se však velice rychle změní ve zděšení, protože narazí i na pašeráky, kteří ji bez okolků zajmou. Svázanou a s roubíkem ji zanechají přímo v kapitánově kajutě. Jaké je poté překvapení kapitána Andrewa Jamese Rokesbyho, když najde Poppy ve své kajutě. Kapitán tajně přepravuje pro britskou vládu citlivé dokumenty a právě ho čeká nebezpečná plavba do Portugalska, když se u něj neplánovaně vyskytne úplně cizí žena. Co s ní? Nedá se nic dělat, Poppy musí s nimi. Během cesty po moři se mezi Andrewem a Poppy odehrává válka slov, která však postupně přechází v něco víc. Poppy však netuší, že Andrew má tajemství.... celý text

Série:

Rokesby 3.


Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Other Miss Bridgerton , 2018


více info...

Komentáře (57)

Komentáře 57 Recenze 2

Audrina
Audrina
27.08.2023 5 z 5

Z celé série se mi třetí díl zatím líbil nejvíc. Možná to bylo i tím, že se děj odehrával v jiných kulisách než běžné historické romance. Je jisté, že Quinnová tento typ romantických oddechovek umí víc než dobře, takže pokud hledáte program na upršené nedělní odpoledne, s jejími knihami nešlápnete vedle.

whiolet
whiolet
30.06.2023 4 z 5

Velmi čtivá oddechovka.
Pokud chci něco nenáročného, milého se sympatickými postavami Quinnová ke jasná volba a ani tady mě nezklamala.
Věřím, že si hlavní hrdiny zamilujete,tak jako já a výlet do Portugalska taky oceníte.


Hypatia1010
Hypatia1010
14.06.2023 4 z 5

Opět čtivě psaný příběh z pera této známé autorky. Prvním dílům série o rodině Bridgertonových se sice nevyrovnala, ale i tak jsem si čtení velmi užívala. Poppy si mě získala svou zvídavostí, inteligencí a odvahou. A Andrew byl džentlemen každým coulem, přestože se snažil zpočátku vzbuzovat dojem opačný. Jejich rozhovory jsem si opravdu užívala.
Ačkoliv jinak byl děj vcelku předvídatelný a konec zvlášť, příběh se mi líbil, takže dávám čtyři hvězdy.

vcielka
vcielka
28.05.2023 4 z 5

Hrdinovia boli roztomilí, aj keď musím pripustiť, že Andrew v prvom diele mi učaroval oveľa viac. Asi mi tu ten Andrew trochu chýbal

saez
saez
15.05.2023 5 z 5

Odpočinkově mile nenáročné, hlavučistící, navozující stav pohody.

jitka_dankova
jitka_dankova
24.04.2023 4 z 5

Oddechový idealizovaný sladký romantický příběh pro nenáročné čtenářky. Ano, tohle není žádné terno, co se týká akčních zvratů a ani hrdinka není takový dobrodruh, jaký bývají ženy v jiných knihách. Prostě náročné čtenářky budou zklamané. Tohle je totiž knížka, kterou si čte naprosto vyřízená a unavená žena jen tak k večeru před usnutím. Hlavní postavy nejsou nějací odvážní tvůrci dějin, ale prostí dva lidé, kteří se nakonec chtějí usadit a mít rádi. A někdy je kouzlo právě v té obyčejnosti a určité touze po ní. Pokud nemáte přehnaná očekávání, kniha vám bude hezky plynout a zpříjemní večer.

Knihožroutka23
Knihožroutka23
23.04.2023 4 z 5

Super kniha, začátek mě moc bavil. Konec mě trochu zaskočil ale bylo to velice fajn čtení:)

miruska1
miruska1
24.03.2023 3 z 5

Začátek super. Milujem tie dialogy, ale tu ich bylo až moc, už to nebylo zábavné ale otravné - půlka knihy sa odehrává v jedné místnosti, takže v podstatě jen kecaj. A pak šup, šup rychlá zápletka a konec. Podle mňa nejhorší kniha této autorky..

Pedruska01
Pedruska01
10.02.2023 4 z 5

Na další prequel jsem se těšila, a to z mnoha důvodů. Nikoho už nepřekvapím tím, když zmíním, že se to rychle a dobře četlo. Autorka má velmi povedený styl, který se mi dostal pod kůži a vyhovuje mi. Všimla jsem si, že v některých knihách je jednodušší a v jiných trošek těžší, respektive především se jedná o popisy. Zrovna v této se těm popisům věnovala dostatek, a tak mi to místy přišlo zdlouhavé a měla jsem dojem, že se k tomu hlavnímu - velkému sblížení hlavních hrdinů ani nedostaneme. Za mě vada na kráse.
Hlavní hrdinka Poppy zněla vcelku zajímavě. Nebojácná, chytrá, zvědavá a učenlivá děvenka, která by si nejlépe dělala všechno po svém. Měla jsem ji celkem ráda, ale asi jsem od ní drobátko čekala více. Akce, vzdoru, brblání a tak. Nejsem z ní zklamaná, to zase ne, i tak se mi líbila. Ale musím ji očernit tím, že ji mám za viníka těch nepodstatných popisů. Bylo však zajímavé zjistit, jak je vlastně rodina Bridgertonů rozvětvená, obrovská a možná i propletená. Každopádně celkem ráda jsem ji sledovala a nic výrazného bych ji nevytkla.
Druhý hlavní hrdina Andrew - na toho jsem se opravdu moc těšila, protože se mi líbil už v prvním díle, kde jsem si ho dost oblíbila. Měla jsem ho opravdu hodně ráda, proto mě vlastně překvapilo, že nepředstavoval víc akce, bez ohledu na její směr či zájem. Trochu mě to zamrzelo, to prostě přiznat musím. Čekala jsem toho podstatně víc, alespoň mi to min. ten první díl přisliboval. Vtipálka, neposedu, ale jinak skvělého chlapa. Jenže nic moc. Ale zase měl momenty, kdy byl zlatý, až jsem se musela usmívat. I jeho rodina Rokesbyů se mi líbí svou velikostí a pevností.
Co se týče jejich vztahu, vypadalo to slibně. Hned zkraje, takové to malé hate-love, ale velmi brzy to pominulo jako by to ani nebylo, dlouho to stagnovalo a konec se mi v tom hlubokém zamilování zase zdál velmi uspěchaný. Jako jo, něco mezi nimi bylo, o tom žádná, ale čekala jsem větší chemii a vzrůšo. Místy to nevypadalo přirozeně a jak jsem již zmínila, bylo to i uspěchané. Těch opravdu hezkých momentů bych asi spočítala na prstech jedné ruky. Romantická duše plakala.
Děj příběhu nebyl obecně špatný, vcelku dost dobrodružný. Zdálo se mi, ale to bylo díky těm popisům, drobátko zdlouhavý, méně romantický a opravdu uspěchaný na konci. Asi prostředí kajuty lodi anebo samotná plavba není úplně to pravé, když se nic velkého neděje, v tomto podání. K jednotlivým krokům nemám pořádně co říci, nic závažného mi nejspíše nevadilo. Líbila se mi postava Billyho. Musím pochválit samotný epilog, což se zase tak často nestává. Bylo to sladké klišé, ale bylo to moc hezké. Tam jsem viděla tu romantiku, tu lásku, to krásné. Paradoxně snad nejlepší moment z celé knihy.
Kniha se mi i přes ty výrazné nedostatky líbila, bohužel však méně než jsem čekala a než ostatní dosud přečtené díly. Když to shrnu, četlo se to dobře a drželo si mě to, vyloženě mě to nenudilo, ale nebylo to úplně ono. Všimla jsem si, že se v této sérii opakují jisté prvky – osudy nebo i jména. Jako by autorka už neměla fantazii. Byl to takový slabší článek v mnoha ohledech. Postava Andrewa mě mírně zklamala, a tak jsem se na něj těšila. Těch zklamání je bohužel více. Však v rámci celé série bych i doporučila. Brát však s větší rezervou - nejspíš autorka neměla "svůj den", když to dávala dohromady. Nápad dobrý, potenciál to mělo, ale nebylo to až tak dobře zpracováno. Možná si ukousla velké sousto. To hodnocení mě hodně mrzí, tohle jsem tak nějak nečekala. Když o tom přemýšlím, budu muset ještě snížit. Dávám tomu tak 3,5*. Průměr je trochu bída, ale mělo to světlé momenty, takže lepší průměr. Fakt mě to mrzí, ale doufám, že závěr této série dopadne lépe, alespoň v mých čtenářských očích. :)

Katt15
Katt15
18.01.2023 4 z 5

četlo se samo, taková oddychovka

Monik91
Monik91
07.10.2022 4 z 5

Súhlas s mnohými komentármi, ktoré to tu presne vystihujú.Hlavní hrdinovia fajn, sympatickí. Vtipné dialógy medzi nimi, len na môj vkus až príliš sa rozprávali. Prvá polka podobne ako predchádzajúca časť sa odohráva v jednej miestnosti.Druhá časť už bola živšia s trochou akcie aj keď dosť tlmenou. Ako pri predchádzajúcej časti, tak aj teraz to má nábeh na poriadny dej, ale autorka to necháva v jednoduchej rovine čo je škoda.

PetkaS.
PetkaS.
26.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle mě po velmi slabém druhém dílu této série zase bavilo. První díl byl o kousek lepší, ale slovní přestřelky mezi Poppy a Andrewem byly povedené a opět to byl neotřelý příběh s jasným koncem (= happyendem) od začátku, nicméně to všichni u knížek této autorky vědí a očekávají. Trošičku mi přišel useknutý konec - uměla bych si představit více rozvedenou cestu Poppy zpátky do Anglie, stejně tak jako osvobození Andrewa ze zajetí a následné vysvětlení událostí rodině. Celkově je tohle ale opět velmi povedený díl.

LenaBR
LenaBR
19.08.2022 3 z 5

První díl prequelu byl stále nejlepší, ačkoliv příběh Poppy mě zase bavil víc než příběh Cecile z druhé knihy. Andrew byl samozřejmě dokonalý, jenom jsem doufala v trochu větší interakci mezi nimi. S koncem jsem byla spokojená - konečně zajímavé ukončení bez otevřeného konce ( nemyslím v porovnání s ostatními Bridgertonovi, nýbrž s dnešními knihami obecně).

cérka
cérka
14.08.2022 3 z 5

Tentokráte mi to přišlo neskutečně zdlouhavé a místy nudné. Zřejmě díky skutečnosti, že se velká čas děje odehrává na lodi, kde se téměř nic neděje. Škoda, že je pobytu v Portugalsku věnována tak malá část příběhu a akčnější scény jsou utnuty hned v počátku. Andrew a Poppy by si zasloužili trochu více, než jen pořád dokola omílat fráze. Asi jsem očekávala, že se Poppy bude v osvobození Andrewa více angažovat (a k Poppy by se to i hodilo).
Prostě mi tyhle prequely vůbec nesedly a ani zdaleka mě nebaví tak jako série Bridgertonovi.

Sladký konec je u těchto knih povinností a já se na ty epilogy prostě těším. Takže vlastně jen díky němu, je to dnes za 3* (bez něj za 2*).

Andynka
Andynka
09.08.2022 5 z 5

Po delší odmlce jsem se konečně vrátila zpět k téhle skvělé sérii.
A ani tento díl mě nezklamal. Opět se odehrává v jiném prostředí, což je prostě skvělé osvěžení po tolika prectenych knihách ze světa Bridgertonu a Rokesbyu. Tyhle prequely mám moc ráda. Jsou tu nové postavy, tedy máte zase co noveho objevovat. A zvlásť v tomhle díle, jsou to moc sympatické postavy se správným smyslem pro humor.
Takže jako vždy, já jsem moc spokojená.

Petra186
Petra186
31.07.2022 3 z 5

Příběh se odehrává především na lodi, což mě moc nebavilo. Bylo to dost předvídající.

Sansli
Sansli
28.07.2022 4 z 5

Po nadšených doporučeních, že tohle je asi nejlepší díl z prequelů Bridgertonových jsem trochu čekala něco víc, ale vzhledem k tomu, že tohle je vlastně můj první přečtený prequelový díl z této série, tak to vlastně nemohu zatím úplně posoudit.
Zklamaná jsem ale ani tentokrát nebyla. Ono to vlastně ani nejde:) Tentokrát bylo moc příjemné podívat se s hlavními hrdiny jinam než do konvencemi svázané staré dobré Anglie. Prostředí lodi a Portugalsko bylo příjemným osvěžením a Poppy a Andrew neměli chybu. Ty jejich rozhovory, výměny názorů a popichování jsou opravdu tím nejlepším z celého příběhu.
Tak co ještě dodat. Opravdu mě to spletité propletení příbuzenských vztahů navnadilo pro přečtení dalších příběhů. I když upřímně přiznávám, že jsem se nejprve nechtěla už do dalších pouštět, protože koho baví číst pořád dokola téměř to samé? Ale na druhou stranu, pokud si chcete někdy odpočinout, tak se tyhle příběhy opravdu hodí.

padajicidvere
padajicidvere
09.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Naivní čtení pro oddech, proč by ne. Letmý pohled do Portugalska byl moc příjemným osvěžením. Nicméně finální trapas ve dvojitém zajetí byl už i na mě moc.

Gilnien
Gilnien
09.06.2022 5 z 5

Moje první kniha mimo sérii Bridgertonovi a hned docela pecka, i když jsem si musela zvyknout, že se děj odehrává mimo Anglii. Těším se další.

Sabča92
Sabča92
03.05.2022 4 z 5

Toto bylo mé druhé setkání ze čtyř s Rokesby a je to boží. Trojka není tak boží jako dvojka, ale přesto potřebuju všechny díly z této série. Trochu jiná slečna Bridgertonová se ze tří čtvrtin odehrává na moři. Hrdinky ze série Rokesby jsou jiné, než slečny z Bridgertonových. Mají totiž daleko víc kuráže, nebojí se tasit ostré drápky nebo lokty, mají ostřejší jazýček a jejich dobrodružství jsou zkrátka cela odlišná, než jaké se odehrávají slečnám v původní sérii. Hrdinové jsou téměř celou knihu spolu, mají spoustu dialogů, seznamování a jejich vztahy se budují postupně. Navíc je potkává i nejrůznější dobrodružství. Trochu jiná slečna Bridgertonová pluje několik týdnů s posádkou kapitána Andrewa, a postupně se se všemi sbližuje. Na pevnině potom nastává velké dobrodružství.
O něco méně slabší než Falešná manželka, ale pořád skvělé. Za mě mohla být kratší první část, a raději bych prodloužila druhou část.

Luccinda
Luccinda
01.05.2022 4 z 5

Musím říct, že prequely k Bridgertonovým mají něco do sebe. Trochu jiná slečna Bridgertonová je už třetím dílem této série a i napotřetí jsem dostala knihu, která mě v mnoha ohledech překvapila. Líbí se mi, že se každý z prequelů odehrává v jiném prostředí, než na jaké jsme zvyklí třeba z původní série Bridgertonovi. Skandál na spadnutí je z lékařského prostředí, jelikož hlavní hrdina studuje na univerzitě medicínu, Falešná manželka se odehrává v Americe během války za nezávislost a Trochu jiná slečna Bridgertonová nás zavede na lodní plavbu do Portugalska. Prostě pecka!

Poppy a Andrew byli opět výborná dvojka, ačkoliv si myslím, že klidně mohli mít více společných scén. Vzhledem k tomu, že jsou zavření na lodi uprostřed oceánu, by se to vyloženě nabízelo. Ale když už byli spolu, tak to byla pokaždé velká zábava. Miluju autorčin humor, ty dialogy mezi postavami jsou prostě boží. Závěr byl na můj vkus trošku uspěchaný, některé klíčové momenty příběhu se na stránkách knihy vůbec neobjevily. A teď nemluvím o romantických scénách, o ty by nás autorka samozřejmě neochudila. I tak to ale bylo skvělé čtení a já se moc těším na další díl téhle série!

michaela4582
michaela4582
16.04.2022 4 z 5

klíčová slova: historická romance, Rokesbys – Bridgertonovi prequel, dobrodružství, plavba na lodi, tajná mise, sexy kapitán, jedna kajuta, Portugalsko

Poppy Bridgertonová se v jednu chvíli prochází po pláži a vychutnává si svobodu, aby se v příštím okamžiku ocitla v nemilost pirátů. Kdo by si jen pomyslel, že průzkum jeskyně může vést k únosu? Ale přesně to se stane. Poppy se ocitá na lodi, která vyplouvá do Portugalska. Svázaná a s roubíkem, se tam setkává s tím nejpohlednějším a nejnaštvanějším mužem, jakého kdy potkala. Jak se blíží k cíli plavby, kapitán Andrew James se jí stává svým způsobem přítelem – vede s ní konverzace se širokou škálu témat a skutečně jí naslouchá. Poppy ale ví, že je v ještě obtížnější situaci než její únosce. Neboť v závislosti na tom, jestli její rodina a společnost ví o jejím únosu, se její život po návratu do Anglie může úplně změnit.

O Trochu jiné slečně Bridgertonové jsem před čtením nevěděla vůbec nic a byla jsem velmi mile překvapena, že se jedná o obrodružství na širém moři. Celé bylo poměrně dost dobrodružné - plavba do Portugalska, tajná mise, nějaké to nebezpečí ke konci. Tahle knížka si mě ihned získala. Je plná vtipu, šarmu a doutnající přitažlivosti. Prostě skvělá.

Poppy je inteligentní, odvážná, zvědavá mladá žena, kterou si nejde nezamilovat. Možná je stále trošku naivní a zranitelná, ale i přesto je silnější, než si sama uvědomuje. Oceňovala jsem, že se nezdráhá nahlas a zřetelně projevit. Třešničkou na dortu byl kapitán Andrew James Rokesby. Je to teď má láska. Jako kapitán lodi je silným, přirozeným vůdcem a dokáže snadno a s rozmyslem – a přesto rychle - činit důležitá rozhodnutí. Jak ho člověk poznává tak zjišťuje, že má i velmi laskavou a romantickou stránku.

Pokud jde o žár a pouto mezi hrdiny… ach, ty jejich rozhovory byly prostě bomba. Strašně mě jejich scény bavily. Řekla bych, že tahle kniha obsahuje vážně prvotřídní žertování a vzájemné dobírání si jeden druhého. Poppy a Andrew se k sobě báječně hodí. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjel. Mimochodem, i jejich znovushledání na konci bylo vážně super.

Jojooo! Prequely Bridgertonových (v originále jako série Rokesbys) vážně stojí za to. Trochu jiná slečna Bridgertonová je teď rozhodně jeden z mých neojblíbenějších dílů ze světa Bridgertonových. A pokud bych měla hodnotit Bridgertonovi vs. prequely jako celek, tak prequely jednoznačně vedou. Stejně jako u ostatních knih Julie Quinnové mi bylo smutno, že na konci musím postavy opustit. Trochu jiná slečna Bridgertonová se ukázala jako neodložitelný příběh, který jistě ocení všichni milovníci historických romancí.


Za výtisk knihy k recenzi děkuji Knižnímu klubu.

Kikina182
Kikina182
14.04.2022 5 z 5

Tohle je hned po Falešné manželce můj nejoblíbenější díl ze série Rokesby. Je napsaná ve stejném duchu jako předchozí díly, ale zároveň se od nich trochu odkloňuje a vzniká tak něco známého, ale zároveň jedinečného, co opravdu stojí za přečtení.

Ivusak7
Ivusak7
08.04.2022 4 z 5

Řekla bych, že tento díl byl zatím nejzábavnější :) Andrewa jsem si zamilovala v prvním díle a na jeho díl jsem se moc těšila a nezklamal. Poppy a Andrew moc hezký pár, skvěle se doplnovali a ty jejich slovní bitvy mě moc bavily :)

Medasek
Medasek
29.03.2022 4 z 5

Asi nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Poppy a Andrew byly dokonalí. Jak jsem to četla hned jsem dostala chuť si zajet do Portugalska a ochutnat všechny dobroty.

preny
preny
24.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha,čtivá,napínavá... Kniha mě
vtáhla do děje,měla jsem pocit,že pluji na lodi a vše prožívám spolu s Poppy...

Knihy_nad_zlato
Knihy_nad_zlato
20.03.2022 5 z 5

On se může nějaký díl Bridgertonů vyrovnat tomu druhému (Vikomt, který mě miloval)?? Tohle bylo dokonalý!
Výborný hlavní postavy. Jakože fakt. Tyhle slovní přestřelky byla neskutečná zábava číst. Poppy a Andrew jsou prostě oba úplně stejní. A ten vývoj jejich vztahu? To jak i v tomhle byli nachlup stejní? To byli perfektní! Jak se ze začátku nesnášeli, pak je spíš jen otravovala přítomnost toho druhého, pak jak nechápali, že mají toho druhého tak nějak rádi… no prostě byla fakt zábava tohle sledovat u nich obou. A jak se za svoje pocity zlobili si na sebe.
K okolnímu dění se asi ani vyjadřovat nebudu, stejně nebylo podstatné.
Prostředí se mi líbilo a vůbec mi nevadilo, že to byla většinu času jen jedna místnost.
A ten závěr byl výbornej! Jo, tohle jsem rozhodně nečetla naposled.

Lutzinka
Lutzinka
17.03.2022 3 z 5

Klasika, přečteno za den, oddechovka u které vypnete.
Děj odehrávající se na moři je super, sice zase trochu zklamání ohledně Andrewova vysvobození, kdy to bylo opět úplně odbyté, ale o tom tyhle knížky nejsou, stejně to všichni čteme kvůli těm šťastným přeslazeným klišé koncům. :-)

ariel platto
ariel platto
17.02.2022 5 z 5

Líbilo se mi to stejně jako druhý díl. Scéna na palubě lodi, to vystupňované lechtání v břiše, bylo prostě nádherné :)
Spoiler: jen mi vadilo, že byla týden v jedněch šatech, jako by se na spaní nenašla nějaká košile...

Janík61
Janík61
10.02.2022 3 z 5

Prostě příjemná oddychovka, relax s očekávaným koncem. Čtení na dovolenou, doporučuji.

avalonek
avalonek
15.12.2021 5 z 5

Láska,dobrodružství,vtip,vzájemná přitažlivost tohle vše tato kniha má a já si to užila a Bridgertonovi a Rokesbyovi jsou dohromady prostě úžasný.

Aranel15
Aranel15
10.12.2021 2 z 5

Od knihy jsem čekala víc a moc mě nebavila. Dialogy byly někdy tak nezajímavé až se mi myšlenky zatoulaly někam jinam. Dokonce i u toho únosu jsem čekala, že Andrewa zachrání sama Poppy a nic

narisa
narisa
10.11.2021 5 z 5

Další díl hochů Rokesbyových se mi moc líbil. Je to takové milé romantické čtení. Je pravda, že od Andrewa jsem čekala něco jiného, ale on i Poppy byli prostě skvělí. Bylo mi líto Poppina bratra. Dvě třetiny knihy se mi krásně četly, po zvratu v Portugalsku mi to přišlo trochu natahované, ale i tak skvělé. Hodnotím 4,5*.

pogmanka
pogmanka
10.05.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale v porovnání s jinými knihami této autorky nebyla tak skvělá. Příběh jsem si však užila Poppy byla správně ukecaná a kapitán byl dokonalý gentleman. Příběh se četl pěkně. Bylo to takové nenáročné čtení, které jsem zhltla za jediný den.

Maruš.D
Maruš.D
15.03.2021 4 z 5

Tak já jsem někde mezi první a druhou knihou. Zdálo se mi to lepší než příběh Edwarda, ale ne tak dobrý jako příběh George.
Andrew byl, jak je u Rokesbyů zvykem, gentleman. Poppy byla zvláštní. Taková nevýrazná a přesto upovídaná a zvědavá. Občas konverzace mezi nimi mi nedávala smysl a říkala jsem si, nad čím autorka uvažovala při psaní. Příběh na lodi se mi líbil, i když mohl být trochu záživnější. V Portugalsku to bylo zvláštní a konec sladký. Pěkné a nenáročné čtení.

munka
munka
12.03.2021 3 z 5

Kniha má nenadchla, ale ani nesklamala. Taký stred. Bridgertonovcov mám rada, takže si určite prečítam aj ďalšie knihy.

Lee7
Lee7
18.02.2021 4 z 5

Skvělé špičkování, ostrovtip - moc jsem se bavila a líbil se mi jejich příběh. Doufám, že spisovatelka vymýšlí další, protože Bridgertonovi se nezapřou nikde :)

PerlaZP
PerlaZP
24.12.2020 4 z 5

Zatím, asi nejlepší díl z celé této série - Mám raději moře, než-li válku...
Příběh byl zábavný i romantický, takže jsem vážně byla celkem spokojená...
Knížku jsem přečetla celkem rychle a už teď se těším na další díl - Doufám, že bude brzy...
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

Litocha
Litocha
01.10.2020 4 z 5

Předchozí díl se mi sice líbil více, ale ani u tohohle jsem se nenudila. Kniha je v porovnání s jinými z pera Quinnové akčnější, a i když k mým nejoblíbenějším patřit nebude, za přečtení stála. (Pro autorku mám slabost, takže jí tu půlhvězdičku navrch přihodím...)

mikika
mikika
25.08.2020 3 z 5

nějak mi v téhle nové sérii chybí plesové sály a přijímací salonky. Narvat půlku knihy do stísněné kajuty, navíc vztahem, který dost připomíná Stockholmský syndrom... nějak mě kniha nenadchla..