Netěhotná

Sedmnáctiletá Veronica Clarková vždycky toužila po pozitivních výsledcích – až do chvíle, kdy drží v ruce počůraný plastový proužek se dvěma růžovými čárkami. Ani důsledně používané kondomy totiž nejsou spolehlivá ochrana, zvlášť ne když do nich váš přítel tajně nadělá dírky, abyste se místo na vysněnou školu do jiného státu dostali radši doma do jiného stavu. Veronica potřebuje potrat, ale nejbližší místo, kde si ho může nechat legálně udělat, je vzdálené přes devět set mil – a Veronica nemá auto. Strach ze ztráty tváře jí nedovolí požádat o pomoc kamarádky ani rodiče, a tak se obrátí na někoho, o kom věří, že ji neodsoudí: Bailey Butlerovou, postrach Jeffersonovy střední školy a Veroničinu bývalou nejlepší kamarádku v jedné osobě. Hned, jak se ocitnou na cestě, si však Veronica rychle připomene, že s Bailey není nikdy nic jednoduché. Výsledkem jsou dva dny nabité kradenými auty, brokovnicí, posedlým ex-přítelem, striptérkou lobbující za práva nenarozených dětí a celou plejádou dalších bizarních příhod. Navíc se ukazuje, že stará rána z rozbitého přátelství a zrady ještě zdaleka není zahojená....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445722/big_netehotna-G0l-445722.jpg 3.662
Literatura světová

Vydáno: , King Cool

Unpregnant, 2019

Kniha Netěhotná

PavlínaSkopal
21.12.2021

Zpočátku mě trochu vyděsil název, ale ukázalo se, že to je krásná kniha o komplikovaném tématu. Nejen o potratu, ale i o podstatě přátelství, síle mínění a očekávání okolí a o tom, že cesta k dokonalosti nevede vždy správným směrem.

MamaKnihomolka
01.09.2021

Jsem ráda, že jsem si mohla tuto knihu přečíst díky knižní štafetě. Normálně bych si totiž Netěhotnou asi nepřečetla.
Nejsem vyloženě cílová skupina, tudíž jsem už od začátku tušila, že to pro mě bude příjemná oddychovka. Kniha je spíše pro mladší slečny a věřím, že se jim bude líbit.
•••
Pořád jsem si musela připomínat, že Veronica je mladá holka a tudíž musí jednat trošku jinak a také občas impulzivně nebo nesmyslně.
Bailey byla skvělá, její hlášky mě moc bavili, zachraňovala pasáže, které by byly jinak nudné.
Kevin byl skvěle vykreslený tupec, stalker a naivka. :D
•••
Tako kniha je zvláštní tím, že je v ní humor, těžké téma, znovunalezení ztraceného přátelství a důvěry a hlavně sama sebe. Autoři se s tím skvěle popasovali a opravdu je z toho čitelná kniha, kterou by si měla přečíst každá mladá slečna, protože se nad ní člověk i zamyslí a řekne si: „Co bych dělala já na jejím místě?“
•••
U knihy jsem si ani pořádně nepřečetla anotaci, takže jsem ani nevěděla co čekat. Tudíž nemůžu říct, že mě zklamala, ale ani vyloženě nenadchla.

Áža707
26.08.2021

K e-knize jsem se dostala díky @knihydobrovsky a @kate_valter a ještě jednou bych jim chtěla poděkovat, že jsem si mohla e-knihu přečíst a napsat na ni recenzi.

Knihu jsem měla během chvilky přečtenou a strašně moc jsem si ji užila. Hned od začátku jsem tušila, že to bude skvělý zážitek a doopravdy mě nezklamala. Kniha je vtipná a setkáváme se zde s mnohými absurdními situacemi, ale doopravdy vás pobaví.

Kromě toho, že je to příjemné, odpočinkové a vtipné čtení, tak zde najdeme i vážnější témata. Řeší se zde důvěra, přátelství, image, předsudky, sexuální orientace a rodinné problémy. Samozřejmě by se toho našlo více a ne všechny věci jsou řešený do velkých detailu, ale i tak jsou v knize obsažené.

Hlavními postavami jsou Veronica a jeji bývalá kamarádka Baily. Každá je úplně jiná a to je i od sebe oddělilo. Veronica se snaží držet si svou pověst a jediný na čem ji záleží, je to co si pomyslí její okolí. Veronica byla občas na ránu a její posun v knize se mi líbil doopravdy hodně. Baily je naopak taková správně ulítla holka, co se chce hlavně bavit, ale pod tím vším se skrývá dívka, která čeká, že její otec se zachová jinak. Obě dvě postavy mi sedly, akorát Baily neodpustím její nenávist k Doctor Who

Celkové vyvrcholení příběhu bylo fajn a trochu překvapující. Jako osobně se divím, že Kevin přežil, protože tohle udělat mě nějaký kluk, tak ho na místě zatluču do země. A pokud se chcete zeptat - ne neměla jsem ho ráda, ani co by se za nehet vešlo! Takovéhle sprosté chování se prostě nedělá.

Jinak si myslím, že kniha je super odpočinkové čtení, u kterého se nejen zasmějete, ale i zamyslíte. Těším se, až se podívám na filmové zpracování.

⭐ 4/5

Fzuzik
25.08.2021

Úsměvné čtení. Přečteno přes víkend, chtěla jsem vědět jak to dopadne. :)
Kevinova postava byla děsivá, takového týpka bych nechtěla potkat. :)

Knihomolka506
22.08.2021

"Víkendovka"

Chcete pořádný adrenalin namíchaný se slaďákem? Držíte ho v rukou. Když Viki jako nezletilá otěhotní v jejim životě už nemá jeji partner místo za velký "omyl" a sama Viki se chce plodu zbavit.... Přidejte se na bláznivou jízdu s úhlavní nepřítelkyní , ale zároveň bývalou kamarádkou Bailey bez vědomí vašich kamarádek nebo rodičů , užijte si zábavu po cestě na kliniku, šokujte se drsným coming outem, ale hlavně se poznáte navzájem včetně sebe sama. Skvělý letní roadtrip :)

vlkove
13.07.2021

CESTA ZA SVOBODOU A SEBEPOZNÁNÍM

Skvělá kniha. Moc se mi líbilo spojení letní roadtrip oddechovky a vážného tématu. Určitě to není kniha pro všechny, ale věřím, že ve správných rukou udělá velkou radost.
Když se vyjádřím k celku, který je pojatý velice vtipně a odlehčeně, tak jsem moc spokojená. Dvě kamarádky vyrazí na cestu, potkávají další lidi, zažívají vtipné a mnohdy až absurdní miniepizody, povídají si a pijí hektolitry ledové tříště.
Postavy jsou dobře vykreslené, děj rychle ubíhá a celkově je kniha přečtená za pár hodin.
Když se zaměřím na druhý aspekt knihy, kterým je vážné téma nechtěného početí, tak jsem rovněž nadšená. Nejspíš to bude i tím, že s hlavní hrdinkou jsem naprosto souzněla a v její situaci bych se zachovala úplně stejně. Odmyslíme-li si v knize způsob, jakým hlavní hrdinka otěhotněla a také následný lehký stalking od jejího přítele, tak je to celkem reálný scénář.
O tomto tématu by se mělo více mluvit. Uvědomuji si, že v Americe jsou názory na interrupci mnohem extrémnější, a to váhou k oběma stranám. Já si myslím, že je právem každého rozhodnout si o vlastním těle. Dokáži si vyslechnout obě strany. Na Goodreads jsem četla mnoho komentářů o tom, že odlehčenější zpracování tématu interrupce je nedůstojné či dokonce že navádí mladé dívky k činu atd. To mi opravdu přijde až fanatické. Je důležité o tématu mluvit, a to jakoukoliv stravitelnou cestou.

Téma mě hodně oslovilo a zpracování mě bavilo, takže knihu mohu jen a jen doporučit. Nenechte se odradit strašnou obálkou a pokud máte otevřenou mysl, určitě se vám tato kniha bude líbit. Já se ke knize určitě ještě vrátím. Mohu doporučit i film.
Pokud bychom se měli bavit o cílové skupině čtenářů, tak uznávám, že je poměrně úzká. Spíše to vidím na ženy, a především ty mladší.

Anny90D
21.06.2021

Takové pohodové odpočinkové čtení pro mladé. Nenadchne ani neurazí.

kris.docekalova
02.04.2021

Kniha se zabývá poměrně nelehkým tématem. Autorka se snažila ho zasadit do ne tak těžkého prostředí, ale zároveň předat tzv. message. Objevilo se tam několik hodně nečekaných zvratů, ale přesto mě knížka úplně tak nebavila. Přestože je to téma až pro spíš dospívající věkovou kategorii, kniha mi přišla napsaná jako něco, co jsem četla když mi bylo 11. Možná mi prostě nevyhovuje styl psaní autorů, ale zkrátka mi to nepřišlo zábavné pro mladé dospělé. Příběh byl docela zajímavý, číst se to dalo úplně v pohodě, ale za poslední dobu jsem četla mnohem zajímavějších a čtivějších knížek.