Netěhotná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmnáctiletá Veronica Clarková vždycky toužila po pozitivních výsledcích – až do chvíle, kdy drží v ruce počůraný plastový proužek se dvěma růžovými čárkami. Ani důsledně používané kondomy totiž nejsou spolehlivá ochrana, zvlášť ne když do nich váš přítel tajně nadělá dírky, abyste se místo na vysněnou školu do jiného státu dostali radši doma do jiného stavu. Veronica potřebuje potrat, ale nejbližší místo, kde si ho může nechat legálně udělat, je vzdálené přes devět set mil – a Veronica nemá auto. Strach ze ztráty tváře jí nedovolí požádat o pomoc kamarádky ani rodiče, a tak se obrátí na někoho, o kom věří, že ji neodsoudí: Bailey Butlerovou, postrach Jeffersonovy střední školy a Veroničinu bývalou nejlepší kamarádku v jedné osobě. Hned, jak se ocitnou na cestě, si však Veronica rychle připomene, že s Bailey není nikdy nic jednoduché. Výsledkem jsou dva dny nabité kradenými auty, brokovnicí, posedlým ex-přítelem, striptérkou lobbující za práva nenarozených dětí a celou plejádou dalších bizarních příhod. Navíc se ukazuje, že stará rána z rozbitého přátelství a zrady ještě zdaleka není zahojená....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445722/big_netehotna-G0l-445722.jpg 3.4117
Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , King Cool
Originální název:

Unpregnant, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Netěhotná

martina8425
11. února

Knihu jsem brala do ruky s tím, že si chci přečíst něco lehkého, odpočinkového. Nečekala jsem velkou zápletku ani ponaučení. A tak jsem ani nebyla zklamaná :-) Faktem je, že jsem ji měla přečtenou během tří dnů. Příběh o přátelství byl průměrný, nic, co by zaujalo. Co mě negativně překvapilo bylo to, že Veronica brala potrat jako nějakou běžnou záležitost, vůbec nevyjadřovala kolem této situace nějaké emoce (kromě vzteku na svého přítele).

Lily101
11.12.2022

Ztotožňuji se s recenzí od lucisa.n (rozhodně pár hodin po zákroku podstupovat něco takového jako lézt na vysokou sochu je blbost). Dále dost tristní hádka dvou kamarádek, občas nelogické chování a jednání, Veronika (Ronnie? To jako fakt?) pořád zpytující své chování, ačkoliv se snaží seč může, chování Kevina je dost ujeté, problémy na cestě ztěží uvěřitelné, finanční negramotnost a vlastně celkově…nic moc kniha. Moc z toho čiší to, že byla kniha napsána Američany.

Na druhou stranu oddechová, byť se část odehrává na cestě, tak je obsah zajímavý. Ale jen za to si kniha rozhodně nezaslouží takovou pozornost na sociálních sítích, které se jí dostává.


IvetaZ
09.08.2022

Praštěný příběh o bývalých kamarádkách - školní hvězdě a školní outsiderce. Ponaučení z příběhu jsem si neodnesla žádné, ale místy to bylo vtipné a četlo se snadno, takže ucházející oddechový průměr.

Verys58
07.08.2022

(+ SPOILER) Od Netěhotné jsem nečekala velké věci. Anotace se mi líbila, kniha mohla mít větší potenciál, ale některé věci byly přitažené za vlasy- např část se Safírou.

Čekala jsem, že během potratu bude aspoň krapet popsány pocity Veronicy nebo něco podobného.

Také jsme moc nepochopila, když se dívka jmenuje Veronica, proč ji kamarádky a rodiče nazývají Ronnie?

lucisa.n
06.08.2022

Tohle bylo špatné. Opravdu příběh pro náctileté a ještě ke všemu nic moc. Hlavní hrdinka namyšlená, egoistická a nesympatická. Příběh neuvěřitelný, občas pěkné blbosti (určitě par hodin po interrupci bude slečna lézt na 5m vysokou sochu). Naštěstí kniha byla aspoň čtivě napsaná. Zajímavé bylo, že kapitoly byly pojmenovány počtem mílí, které hlavní hrdinka za potratem urazila. Některé byly opravdu krátké, na pár vět - ty jsem měla nejradši a to asi vypovídá o všem :D Kniha mi přijde zbytečná, nic moc člověku nedá. Nedoporučuji.

lailaj
07.07.2022

no nevím, co si o této knize mám myslet. Potrat je jen kulisou k tomu, aby si hlavní hrdinka uvědomila, že příliš dbá na to, jak vystupuje. U obou postav mi chybí celistvost a logičnost jejich chování (i když u Bailey je to horší) a dělají co zrovna autorku napadlo, i když to neodpovídá povaze hrdinek. Kniha je čtivá a relativně ocípá

TVer
21.06.2022

(+ SPOILER) Takové pohodové čtení, jsem ráda, že kniha neskončila tak, že Veronica nakonec na ten potrat nešla, četlo se to dobře, ale celou dobu jsem si říkala, jak se tam jenom Kevin zvládl objevit každých 10 stran.

pogmanka
09.05.2022

Super trhlá oddychovka, u které jsem se skvěle pobavila a užila si plno zábavy. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli se mi to bude líbit, ale už po pár stránkách jsem se do toho dostala a užívala si s oběma dívkami jejich trhlou cestu. Musím říct, že za mě to fungovalo a bylo to správně trhlé. Moc pěkné! A i mezi humorem se dokázaly objevit vážná témata a být pěkně zpracovaná. Moc pěkné.

1