Madly

Madly https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475892/bmid_madly-OFu-475892.png 4 260 47

Truly, Madly, Deeply série

< 2. díl >

Madly je pokračováním osudů Andie a June a jejich přátel ze studentského Seattlu. Tentokrát se hlavní hrdinkou stává June. Ta, která si nenechá nic líbit, dokáže se prát se světem a stát věrně při své přítelkyni Andie. June má ale tajemství, které si chce za každou cenu nechat pro sebe. Proto si drží od těla všechny muže, kteří chtějí víc než vztah na jednu noc. Vztahy zraňují, stejně jako láska. June ale nepočítala s Masonem. Je vtipný a bohatý a June ho fascinuje. Nezajímají ji totiž jeho peníze ani původ. Temperamentní studentka stále odráží pokusy o sblížení. Mason chce však mnohem víc než jednu noc. Oba hrdinové se neustále provokují, utahují si ze sebe, přitahují se i nenávidí. Jiskří to mezi nimi. June se musí vyrovnat s nezájmem své rodiny a Mason se složitým vztahem k otci, oba bojují o svou dospělost. A tak June začne uvažovat, že by dala lásce ještě šanci. A v dívce, jež celý život skrývá svou pravou tvář, se probudí žena, která najde samu sebe, milovaného člověka a svobodu.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Red
Originální název:

Madly , 2020


více info...

Komentáře (47)


Deevv
Deevv
05.10.2023 4 z 5

Je to už delší čas, kdy jsem četla Truly. Ale naštěstí je tato kniha psaná tak, že vám ani moc nevadí, že jste první díl nepřečetli včera. Příběh hezky ubíhal, romantiky tak akorát, jen možná mít tak o sto stránek méně, aby se nemuselo stále dokola opakovat stejné fňukání a stejné tesklivé věty....a co ta kočička????.... Moc se mi líbilo, že to nebyla jen romantická linka, ale i to, že hlavní hrdinka nakonec došla k sebepřijetí.

Misshell1
Misshell1
03.10.2023 4 z 5

Poutavý příběh o June a Masonovi. Dozvídáme se víc o obou hlavních postavách a setkáváme se i s těmi předešlými. Ač víte, jak příběh skončí, tak je psaný čtivě, napínavě a zase slzovka ukápla, ač to nebylo tolik jako u prvního dílu.


Anonymkahink
Anonymkahink
30.08.2023 4 z 5

Romantika kam se člověk podívá, avšak líbí se mi, že to není jen o lásce, ale i o sebelásce a přijetí se. Sice víme od začátku, jak to skončí, přesto je kniha čtivá.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
15.07.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla již minulý rok, protože jsem na ni náhodou narazila ve výprodeji. Nyní jsem si pořídila celou sérii a tudíž si druhý díl přečetla znovu a musím říct, že mě pohltila více než poprvé. Hlavní postava June nebo i její protiklad Mason, to jsou prostě nezmaři. Moc jsem jim fandila a jejich příběh byl skvělý. U jejich příběhu se člověk i zasměje. Doporučuji!

knizni.taurus
knizni.taurus
24.04.2023 4 z 5

Hm. Tohle napsat bude oříšek. Takhle.. ono existují lidé, kteří si recenze nechávají projít hlavou, utřídí si myšlenky a pak ji pěkně sepíšou. A pak jsou tady lidi jako já. Lidi, kteří vyfotí fotku k recenzi, myslí si, že mají hrubý nástin recenze (rozuměj tomu jako poznámky ze čtení) a ono ejhle.. poznámky nejsou, hotová recenze už vůbec ne. :D

A tak vám sepíšu pár bodů, jak se vlastně po téměř měsíci po přečtení téhle krásky ohledně ní cítím. Bubny prosím já si většinu už ani nepamatuju .

Ale tak pojďme na ty zmíněné body, které mi utkvěly v paměti:

1. hlavní hrdinka June tady hodně řeší sebelásku a tedy hlavně její nedostatek - tohle za mě bylo moc pěkně vyobrazené ve vztahu k jí samé i k tomu, jak se na její problém tvářili přátelé

2. příběh nabízí spoustu pevného přátelství a jedno milostné dobývání (musím se přiznat, že Mason má teda trpělivost extra třídu, ale jako čtenářce mi to neustále odmítání rande přišlo občas zdlouhavé)

3. Mason je miláček jako v prvním díle, dozvídáme se tady víc o něm a jeho vztahu s jeho rodinou, což byl příjemný bonus

4. celkově to ve mě zanechalo milý dojem, příjemné pocity a vědomí toho, že ten příběh za nějaký ten čas asi zapomenu :D

Suma sumárum: oddechovka jako vyšitá, která nabídne i pohled na to, jak vás můžou vnímat ostatní, když vy sami sebe nemilujete do posledního detailu.

3,5/5 hvězdiček (je to lepší než průměr, ale vzhledem k tomu, že většina mi v paměti ani neutkvěla, tak hodnotím takto)

Szilvia1
Szilvia1
12.04.2023 2 z 5

První díl jsem četla a těšila jsem se na druhý díl,ale moc mě to nechytlo.Přečetla jsem knížku do konce,ale další už číst nebudu.

michaela0704
michaela0704
11.04.2023 3 z 5

2. díl se mi líbil o špetičku více, než ten první a to hlavně kvůli Masonovi. Je to snový chlap, který na svých bedrech nese tíhu a sílu celé knihy. June mu dávala až nepochopitelně zabrat a on do poslední chvíle držel a čekal.
Kniha navazuje na 1. díl Truly a rozhodně čtěte knihy postupně, aby Vám neutekly souvislosti.
Jen jedna výtka. Už v prvním díle mi vadilo, že byl konec poměrně uspěchaný ... a zde je to stejné. Až na konci knihy se dostaneme k jádru problému, ten se vyřeší a najednou je konec.

Terka18
Terka18
24.03.2023 5 z 5

Příběh June a Masona byl skvělý. Trošku jiné téma a bolesti a lásky než v prvním díle. Jsem ráda, že se postavy z prvního dílu objevovaly i tu. Trošku více jsem se nasmála a užíval si jak se June nebála pustit do kohokoli. Nebojácná navenek, ale s velkým a laskavým srdcem uvnitř. Připomínala mi mě samotnou.

Ann98
Ann98
12.02.2023 4 z 5

Po prvním dílu jsem se velmi těšila na dvojici June a Masona. Velmi jsem si je oblíbila, jejich neustálé slovní přestřelky. Ale byla jsem zklamaná. Jakoby to byly najednou jiné postavy.
Velmi mě otravovalo, jak stále dokola June odmítala Masona. Vůbec její problém nezlehčuji, ale také to nebyla taková katastrofa, jak to June podávala. Stačilo, aby si spolu sedli a promluvili. Byla to škoda, protože chemie mezi nimi byla perfektní. Tvořili skvělý tým. Kdyby to autorka tolik neprotahovala, troufám si říct, že je tento díl lepší než první.
Jinak ano, zasmála jsem se. June je typ člověka, co na srdci, to na jazyku. A nenechala si nic líbit.
Příběh je milý, čtivý, prostě fajn oddechovka.

Pasadenka
Pasadenka
17.12.2022 4 z 5

Jedeme podle stejné šablony a dostáváme, co máme dostat. Opět dva osudy poznačené nepřízní osudu. První díl byl nový, návrat již malinko pokulhává. Zároveň June a její trápení mi přišlo jasně vyhraněné a i když by leckdo řekl, že je to jen taková blbost, tak v kombinaci s „milující“ matkou je to dokonale zničující kombinace. Bolestiví, i když jiným způsobem, je i Masonův vztah s otcem, díky čemu dochází ke vzájemnému zrcadlení postav a skvěle se doplňují v traumatické lince.

Opět dobře odvedená žánrová knížka z mého oblíbeného Seattlu. Takže i když by to bylo na tři, tak Sabrina (Ava) Scherer (Reedová) pobavila. I když vtipy ji moc nejdou, ale tak to již bylo vysvětleno v South Parku. :D

Eva_Skala99
Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Hezký příběh, čtivě napsaná kniha. Není to nic neobvyklého, ale oddechovka po práci skvělá. Doporučuji.

poník654
poník654
17.11.2022 4 z 5

Tento díl nebyl tak skvělí, jako ten předchozí. Je zde vidět opravdová láska i přesto, že jsou trochu jinačí, než si o sobě mysleli. Snad bude poslední díl lepší.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
10.11.2022 4 z 5

Každý by rád věřil, že je nějaký důvod, proč věci jsou, jaké jsou...

Člověk spoustu věcí nezmění, jakkoliv by si to přál ať se snaží sebevíc. Prostě s nimi musí žít. Prostě s nimi musí žít. Smířit se s nimi a pokusit se je vytěsnit nebo na ně zapomenout.

Vždycky, když si člověk myslí, že má život plně pod kontrolou , stane se něco bláznivého, co mu ukáže, že to tak v žádném případě není.

Je rozdíl v tom, z jakého důvodu něco uděláme? Protože nakonec to tak jako tak uděláme - a není to to jediné, na čem záleží? Konečně to, co se stalo, nemůžeme udělat lepší nebo horší... Už se to nedá odestát.

Na životě je složité, že člověk neví, kdy se ještě vyplatí bojovat, a kdy už prohrál.

Každý si svým způsobem den co den nasazuje masku. Schovává se, křiví se a přetvařuje. Převleky nám dodávají jistotu.

Spousta věcí vypadá hůř, než jaké skutečně jsou. Někdy zvěnčí není vůbec nic poznat, ale duši sžírá pekelná bolest.

Všichni si nasazujeme masky. Vláčíme břemena. Největší břímě ale je, že na to stále zapomínáme - nebo naopak nikdy.

Všechno většinou dopadne jinak, než si člověk představuje. Nikdy stejně, vždycky je to lepší nebo horší.

Život probíhá ve vlnách. Velkých a malých. A někdy se v nich člověk může utopit.

Občas jsme tak zranění a ublížení, že nechceme vidět, že se věci změnily. Že byly možná jiné odjakživa.

Láska je nebe a peklo zároveň. Je jako nůž, který nás zraňuje, i chlácholivý dotek.

Bylo mi sympatické, s jakým problém si June potýkala. Ale trochu mě až štvalo, jak moc byla June k Masonovi odtažitá.

Dobruš
Dobruš
29.09.2022

Problém, který June řeší v této knize se myslím dotýká spousty z nás i když v různých podobách. Kniha nebyla zas až tak špatná, ale začalo mi vadit jak se June chovala k Masonovi. Popravdě mi ho bylo líto, když je člověk zamilovaný, zvládne spoustu věcí, ale občas jsem si říkala, že se na June měl prostě vykašlat. Nepřišlo mi to vůči němu fér. Každopádně opět příjemná oddychovka u které člověk zapomene na vlastní starosti.

petulkapeta
petulkapeta
20.09.2022 5 z 5

"Slibuju, že jednou pro mě budeš vzdychat. Neustale. Víc, hlasitěji a déle než kdy předtím."
Wau druhy díl byl ještě lepší než první. Paradně mě situace pobavili a už se na Uno nebudu nikdy dívat stejně :D a jinak s tím s čím se potýkala June jsem se v knize ještě nesetkala a oto byl příběh zajímavější. A to jak byl Mason odhodlaný a zamilovaný bylo
kouzelné.

EmillyT
EmillyT
14.09.2022 4 z 5

Sérii jsem objevila náhodou a zaujal mě její název, protože je to jedna z mých oblíbených písniček. První díl byl fajn, ale tenhle byl o dost lepší a přečetla jsem ho jedním dechem. Skvělá oddechovka. A to, že má kniha předmluvu a hodí se ke splnění jednoho z témat letošní Čtenářské výzvy, je příjemný bonus.

clarkens
clarkens
13.09.2022 4 z 5

Fajn oddechovka, styl psaní je velmi čtivý

barbb8k
barbb8k
30.08.2022 4 z 5

Po Truly jsem nevěřila, že by další díly mohly být lepší, ale stalo se tak.
Tento díl jsem si oblíbila hned po první stránce a postupně se do něj zamilovávala čím dál více. Styl, jakým je kniha napsaná, je hrozně čtivý. Stačí jen do knížky nakouknout a hned jí propadnete.
Je úžasné, jak autorka pojala hlavní myšlenku. Strach, který je uvnitř každého z nás, se kterým bojujeme a přesto se s ním dokážeme popřát, když je potřeba.

Mason a June jsou úžasný pár. Jejich smysl pro humor, nálady a nápady... Jsou pro sebe jako stvoření.


Všem tuto sérii strašně moc doporučuji. Tato romantická oddechovka je prostě dokonalá.

punkgirl97
punkgirl97
28.08.2022 5 z 5

Ava má skvělý styl psaní, vždy mě dokáže odpoutat od reality a spoutat dokonale s příběhem v knize. Madly mi vzala dech, ukápla mi ne jedna slza a zkrátka, přesto, co se tam vše řeší je to kniha, u které jsem si jistým způsobem odpočinula, ať to zní sebevíc zvláštně. June je neskutečně statečná slečna, přesto že má rodiče jaké má a přesto přezevšechno čím si prochází. Důležité je se mít rádi takový jací jsme, a to by nám měli především vštěpovat rodiče.

Dokonalost se přeceňuje. I chyby dělají člověka.

0197
0197
11.08.2022 5 z 5

Moc ráda jsem se k téhle partě ze Seattlu zase vrátila. Už je to nějaká doba, co jsme četla první díl, který se mně osobně hodně líbil. Sklízel (sklízí) poměrně vlažné recenze. A i já jsem se dlouho rozhodovala, zda do knihy jít. Ještě že jsem ji dala šanci a tím i celé sérii.

Hlavní hrdinku June známe dobře z předchozího dílu jako sebevědomou, drzou a hlasitou holku. Vlastně taková je pod maskou, kterou si denně nasazuje. Ve skutečnosti je to dívka, která nemá ráda samu sebe kvůli jedné vrozené věci. Nehledá vztah, protože si nechce žádného chlapa pustit blíže k tělu.

Mason je mladý majitel nočního klubu, který vede, jak nejlépe dovede. Dobrý kamarád, který je tu vždy pro své přátele. Navíc chodí skoro pořád v obleku :-). Ten si mě získal a rozhodně musím vypíchnout, jakou měl s June trpělivost. Neustále ji zval na rande. Ne nebral jako odpověď a stále se snažil a to i po tolika měsících. Měl výdrž a chtěl být s June. Cítil, že je to ta pravá a nevzdával to. Do toho musel řešit určité rodinné trable. Neměl to taky jednoduché.

V téhle knize jde hlavně o jedno důležité téma. Sebeláska. Chápu, že na někoho June může působit vyloženě nesympaticky, ale je třeba se do ní aspoň trochu vcítit. Když ji určitá věc na sobě připadá odporná a nesnese ji, jak by si mohla myslet, že někomu jinému by se to líbilo? V minulosti zahodila svou masku a jak to dopadlo? Blbě. Kdo by se pak nebál? Hodně nás formují rodiče a ti v tomhle případě hodně selhali. Jako přečtěte si to, ale jak se mohli tak chovat k vlastní dceři? Jak ji mohli dávat najevo, že se za ni stydí, že nemůže vyčnívat a musí to zakrývat. Ono když to posloucháte tolik let, tak je těžké uvěřit něčemu jinému.

Vzpomínám si, že to co měla June měla i jedna spolužačka na základce na druhém stupni. Řekla bych vzhledem k popisu, že to měla tak poloviční, ale hlavní je, že co si vzpomínám, nepamatuji si, že by se ji za to někdo posmíval. Byla oblíbená a ani se to nesnažila skrýt. Bylo to v pohodě. A taky to byla taková veselá kopa. Ta neměla rodiče tak chladné jako tady June.

Je pravda, že na konci už i mě June začala trošičku štvát. Hlavně proto, že Mason vůbec nepůsobil, jako někdo komu by "tamto" vadilo. Naštěstí to bylo až ke konci, kdy už to začínalo nabírat jiný směr :-).

Když to shrnu, celý příběh jsem si užila. Oceňuji pohled obou postav, což nebývá u německých autorek typické. Andie mi přirostla ještě víc k srdci, hlavně kvůli tomu co udělala na konci. Dobře, že takový poklad June měla. To jak Mason oslovoval June "kočičko" mi občas trochu vadilo, ale v pohodě. Epilog byl na jedničku a těším se na poslední díl.

Štítky knihy

přátelství láska rodina tanec péče o vzhled

Autorovy další knížky

Ava Reed (p)
německá, 1987
2021  72%Truly
2021  79%Madly
2022  89%Deeply
2022  77%Chvění kouře a zlata
2023  92%Velké naděje

Kniha Madly je v

Právě čtených5x
Přečtených363x
Čtenářské výzvě33x
Doporučených14x
Knihotéce341x
Chystám se číst173x
Chci si koupit44x
dalších seznamech6x