Truly

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu. Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem. A najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy. Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám, protože šrámy, které na obou život zanechal, jim sbližování právě neulehčují. V kulisách studentského Seattlu, kolejí, večírků a barevného světa se odehrává milostný příběh plný zvratů a překvapení. Ke sblížení je potřeba se ponořit do vlastní minulosti a otevřít své třinácté komnaty. O to krásnější a cennější je to, co přijde potom. Není snadné udělat krok do dospělosti. Ale láska hory přenáší. A Andie najde v cizím městě přátele, domov a hlavně Coopera. A nový život začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458889/big_truly-HPU-458889.png 3.6191

Truly, Madly, Deeply 1.

Vydáno: , Red

Truly, 2020

Kniha Truly

Elize
19. listopadu

Čtivé, pěkné, oddechové, podobnost s Monou Kasten se nedá zapřít, je to jako Začít znovu revival, ale nevadilo mi to. Bylo to čtivé, chemie mezi postavami fungovala, nic mi zde nechybělo. Možná to nebylo tak detailně a tak hluboce zpracované jak od Mony, ale nevadilo mi to. Určitě přečtu další díl a milovníkům Mony doporučuji.

viola5163
07. listopadu

Příběh Andi a Coopra je pěkná oddechovka, ale má pár trhlin. Děj mi příjde zbytečně natahovaný a myšlenky hlavních hrdinů opakované víckrát akorát jinou formou. Jinak se čte rychle a druhý díl si přečtu, ten by mohl být akčnější než tento.

Lenísek
06. listopadu

Vzpomínám si, jak byla úplně unešená, když jsem tu obálku viděla poprvé. Co si budeme povídat, jsem z ní paf i teď, ale ten příběh uvnitř…

Nejvíc mě na Truly štvala hlavní dvojice. Andie mi nesedla hned od začátku, tak jsem doufala, že to potom aspoň Cooper trochu vylepší, když už jsem četla kapitoly i z jeho pohledu, ale ten to naopak ještě zhoršil. A čím víc stránek jsem otáčela, tím víc mi šel na nervy.

Byly tam i nějaké nelogičnosti, např. hlavní hrdinka si rozbila brýle, ale pořád je nosila, řídila s nimi, vůbec ji to netrápilo. Hlavně to pak bylo už i zbytečně natahované, klidně bych nějakých 70-100 stran úplně vyškrtla.

Tady to opravdu táhli jen jejich kamarádi June a Mason, kdy jsem se při jejich výměně názorů párkrát i zasmála. Takže pokračovat v sérii budu, ale mám z dalšího dílu docela obavy.

Lucy018
06. listopadu

První díl série Truly, Madly, Deeply je tu. A představuji recenzi na Truly. Ava Reed je pseudonym, ale nic se na tom nemění, že je to německá autorka, která se přidala mezi mé oblíbené německé autorky. Už je ani nemusím zmiňovat, protože je stejně všichni víte. Každopádně ještě nemá na úplný vrchol mé stupnice, ale jestli další díly ze série budou podobné jako první, tak má šanci uspět. Knížka se rychle četla, byla milá, Andie jsem si hned oblíbila a Coopera taktéž. Trošku překlad byl pochroumaný, což mě mrzí, jelikož ze zpěvačky Taylor Swift udělali zpěváka asi neznalost překladatele. Nicméně to mě neodradilo od čtení, protože celou knížku jsem si užívala. Uteklo to rychle a hned jsem se těšila na druhý díl, který brzo rozečtu. Nicméně knížku doporučuji všem, hlavně těm, kteří rádi čtou knížky od německých autorek jako je Mona Kasten a spol. Knížka, kterou máte za víkend přečtenou. I když je to spíše letní čtení, ale uvidíte, že i na podzim nebo v zimě je to také přijatelné. Uděláte si na gauči pohodlí, donesete si deku, pustíte playlist, který je na začátku knihy, připravíte si cappuccino a čtěte. Hezká představa, a hezká knížka k tomu. Ta obálka se opravdu povedla. Ale i ten vnitřek se (snad) i vám bude líbit. Nebo aspoň tak jako mě.

Arianne
05. listopadu

Jo, je to šílené. Ona je jako Allie od Mony Kasten, on je jako Avery od J.Lynn a teď to má dohromady nějak fungovat. Příběh založený na fňukání prakticky nad vším, co jim přišlo do cesty. Co oceňuji, je střídání vypravěčů, v těchto knihách to bývá dost osvěžující.
Jediným světlým bodem zde byli June a Mason, takže doufám, že si druhým dílem trochu spravím chuť.

Terkaveverka873
03. listopadu

Od této knihy jsem očekávala hlavně odpočinkovou dějovou linii, u které člověk zapomene na strasti všedního dne. A tyto moje požadavky splnila ve všech ohledech možná dokonce byla někde zbytečně jednoduchá a neuškodilo by některé scény trochu "okecat", přidat jim detaily. Kdybych byla v čtení knih (tohoto žánru) nováčkem budu opravdu nadšená, ale já bych uvítala klidně trochu složitější děj.
Abych to zakončila... Knihu mohu doporučit těm, kdo hledá jednoduché čtení a rád se ztratí v příběhu plném mladické nerozvážnosti.

anndrra

(+ SPOILER) Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak řádky ubíhaly samy. Nicméně ani tak to není žádná topka ve svém žánru. Chování všech postav se mi někdy zdálo až neúměrně dramatické, vzhledem k tomu, co se dělo. Především pokud šlo o Andie jsem chvílemi vážně nechápala, proč je tak na větvi. A vůbec nejmíň mi šlo na rozum to, že jí tak sebralo, když ji chlap nechal sedět samotnou v restauraci potom, co mu prakticky dala vale. Skoro toho týpka neznala. Mohla přece zavolat June a všechno bylo v pohodě. June se zase neustále chovala jako patnáctiletá puberťačka, která prakticky nedělala nic jiného, než to, že na všechny krom Andie štěkala. Cooperovo chování taky nemělo úplně logiku. Jediná snesitelná postava, která dostala prostor, byl Mason.

pollyn

Kniha se dá popsat jednou větou: On chvíli váhá.
Jediné světlé místo je June.