Truly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu. Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem. A najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy. Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám, protože šrámy, které na obou život zanechal, jim sbližování právě neulehčují. V kulisách studentského Seattlu, kolejí, večírků a barevného světa se odehrává milostný příběh plný zvratů a překvapení. Ke sblížení je potřeba se ponořit do vlastní minulosti a otevřít své třinácté komnaty. O to krásnější a cennější je to, co přijde potom. Není snadné udělat krok do dospělosti. Ale láska hory přenáší. A Andie najde v cizím městě přátele, domov a hlavně Coopera. A nový život začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458889/big_truly-HPU-458889.png 3.6376
Série:

Truly, Madly, Deeply 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Red
Originální název:

Truly, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Truly

Terka18
19. března

Moc hezký romantický příběh, který se mi líbil. Je jasné jak to dopadne, ale to mi vůbec nevadilo, pokud chcete romantický a hezký příběh s troškou vtipu tak se vám bude líbit tak jako mně.

kalinka99
21. února

No, tak klasická slaďárna. Ničím nepřekvapí a od začátku je jasné, jak to celé dopadne.


Alushka07
15. únoraodpad!

tuhle knížku jsem dostala jako dárek k nákupu a upřímně, fakt bych si ji nikdy nekoupila...byly by to vyhozené peníze. příběh nic moc, těžkopádný styl autorky. Do budoucna zůstanu u detektivek.

Ann98
09. února

Z obálky jsem byla absolutně mimo. Je to něco, podle čeho si knížku vybírám. A tohle je jedna z nejpovedenějších obálek za poslední dobu. Nakladatelství Red prostě tohle umí.
Styl psaní autorky byl velmi příjemný. Děj je velmi pomalý, všechno se vyvíjí tak nějak přirozeně. Na začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale po pár kapitolách jsem nedala knihu z ruky.
Andie byla sympatická, hodně nesmělá a tichá hrdinka, což mi imponovalo. V Cooperovi jsem se trošku ztrácela a nemohla jsem se v něm vyznat. Co mi hodně pomohlo, abych ho pochopila, tak byly kapitoly vyprávěny právě z jeho pohledu. Fandila jsem jim. Oběma. Za to čím si oba prošli si zasloužili, aby byli zrovna oni dva spolu. Vedlejší postavy byly milé. June a Mason byli skvělí. To jak do sebe šili. Nejednou mě jejich slovní přestřelka nutila k úsměvu.
Co se mi hodně líbilo, že každá kapitola začínala nějakou frází, mataforou, "citátem". Neskutečně to tu knihu oživilo.
Za mě fajn čtivá oddechovka.

katerina8112
31. ledna

U knížky mě zaujala obálka a recenze.. ale za mě nic, nudné, zdlouhavé a vlastně o nicem

Knihochod
14. ledna

Jediné, čo tejto knihe NEMÔŽEM vytknúť je, že má nádhernú obálku, čítala sa praktický sama a človek sa tak do nej nemusel nútiť, a tiež obsahovala zopár pekných a hlbokých myšlienok, ktoré sa ma dotkli na tých správnych miestach. A tu moja časť pozitívneho názoru, i keď ma to vnútorne mrzí, končí.

Popravde, na celom príbehu ma štvalo takmer všetko a len ťažko som nachádzala svetlé body, ktoré by moje negatívne pocity spravili aspoň o kúsok znesiteľnejšími. Ale začnem teda pekne-krásne poporiadku.

Hlavná hrdinka Andie je skrátka a jednoducho neskutočne nesympatická so svojimi vnútornými monológmi, nelogickým správaním sa v určitých okamihoch a v neustálom omieľaní toho istého dookola. Cooper, ktorý sa vlastne ani nevolá Cooper ale Lane, je taktiež negatívna kapitola sama o sebe s celým svojím ochranárskym syndrómom Edwarda Cullena a neustálym: "len som na ňu pozrel a milujem ju, ale nemôžem ju milovať, lebo ju nedokážem ochrániť - budem sa teda správať ako kretén".

Celkový príbeh na mňa pôsobil veľmi chaotickým dojmom. Mnohé udalosti boli popísané absolútne nelogicky, dialógy medzi postavami boli extrémne plytké a všetko naokolo bolo neskutočne klišoidné a predvídateľné, a až príliš natiahnuté. Určité kapitoly skrátka boli úplne zbytočné a popravde, nič by sa nestalo, keby v knižke neboli, ona tak bola o čosi kratšia a čitateľ by tak nemusel na všetko podstatné zbytočne dlho čakať. A, aby som nezabudla, opäť sa u mňa takmer po roku (od prečítania knižky S láskou tvůj Santa) prejavila alergia na slovíčka: "maminka" a "tatínek", ktorých je v tejto knižke nespočetné množstvo a takmer to pôsobí, akoby na ne neexistovalo žiadne synonymum.

Ak ste tento príspevok dočítali až sem, určite je vám už vopred jasné, že ja túto knižku odporučiť nemôžem. To ale neznamená, že by ste si ju nemali prečítať a utvoriť si tak vlastný názor.

Verunka926
18.12.2022

Tak tato kniha byla za mě spíš z těch slabších od německých autorek. Přišlo mi, že hlavní postavy spolu skoro vůbec nemluvily a jejich vztah vznikl tak jakoby z ničeho. Co se mi ale dost líbilo, bylo prostředí baru.

Pasadenka
17.12.2022

Ano, je to typická žánrovka. Autorka říká, že se ve svých knihách snaží o přesah do hloubky, ale nemyslím, že se jí to nějak moc povedlo. Není to vůbec špatné a tato německá autorka mě dokázala přesvědčit k dalšímu čtení.

Za obálku přidávám další bod, protože i když je minimalistická, tak jednoznačně vyčuhuje a láká. Moc se povedla. :)

1