Truly

Truly https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458889/bmid_truly-HPU-458889.png 4 456 108

Truly, Madly, Deeply série

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu. Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem. A najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy. Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám, protože šrámy, které na obou život zanechal, jim sbližování právě neulehčují. V kulisách studentského Seattlu, kolejí, večírků a barevného světa se odehrává milostný příběh plný zvratů a překvapení. Ke sblížení je potřeba se ponořit do vlastní minulosti a otevřít své třinácté komnaty. O to krásnější a cennější je to, co přijde potom. Není snadné udělat krok do dospělosti. Ale láska hory přenáší. A Andie najde v cizím městě přátele, domov a hlavně Coopera. A nový život začíná…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Truly , 2020

red_me93
03.05.2021 2 z 5

Po takovém ''promu'', které knížka měla jsem čekala něco víc.

Hvězda navíc za June - Masona. Jejich příběh mě zajímal víc :D

PS: který vysokoškolák nazývá své rodiče maminka a tatínek? Obzvlášť týpek s Harleyem

illca2
03.05.2021 3 z 5

Je to pěkné oddechové čtení. Knížka se četla dobře, měla spád. Hlavní hrdinové s nějakým problémem, propletené žhavou přitažlivosti. No ale stejně. Je to takový ten "tuctovy" příběh. Nic co by ve mě zanechalo stopu k zapamatování. Na pokračování se těším. Doufám že bude o June a Masonovi.

punkgirl97
02.05.2021 4 z 5

Anotace mě oslovila hned na první dobrou, už v ten moment jsem věděla, že se mi kniha trefila do vkusu a bude se mi líbit. A opravdu se mi kniha moc líbila, příbeh byl čtivý a krásně jsem si u knihy odpočinula, ačkoliv hlavní hrdinka na tom nebyla místy dobře. Nešlo všechno po másle, ale i tak to myslím probíhalo přijatelně. Andie mi sedla hned od začátku a pánské osazenstvo v této knize si získalo téže moje srdce.

Jsem fanynka Laury Kneidl a Mony Kasten a i tato autorka si získala mé srdce a moc se těším na pokračování.

Takže pokud váháš nad knihou, zda si ji přečíst, neváhej, určitě bych autorce dala šanci. Je to milý příběh, místy jsem měla na kahánku a mrazilo mě v zádech. :)

Celkově jsem knihu hodnotila 4,6/5*

Red-haired
02.05.2021 4 z 5

Ach, jak já takové příběhy miluju! Kniha se čte úplně sama, a to i přesto, že se v ní neodehrávají žádné obrovské zvraty a spíš sledujeme každodenní trable, se kterými se Andie musí v novém městě potýkat, ale přesně tyto problémy obyčejného života mě neskutečně baví, když jsou podané zábavnou formou.

Andie jako hlavní hrdinka není špatná, Coopera jsem si zamilovala díky jeho starostlivosti – prostě takový ten ochranářský typ chlapa, který na holku bude klidně hodiny čekat, jen aby ji odvezl domů. Nejvíc jsem si ale stejně zamilovala vedlejší postavy. Miluju chemii mezi June a Masonem, ti dva mě v knize bavili od začátku do konce, jen to June v některých situacích dost přeháněla. (bezdůvodné vylévání drinku na košili a plivání koblihy do obličeje byly velké "COŽE?!" momenty :D)
Skvělý byl také spolubydlící Dylan, i když ho v knize bylo malinko, a samozřejmě největším hrdinou příběhu je mazlíček Ponožka!

Ke konci v knize vzniklo docela uměle vytvořené drama, což za mě příběhu ubírá půl hvězdičky, naštěstí ale netrvalo moc dlouho. Kromě příběhu samotného musím také pochválit citáty před každou kapitolkou, které vždy vystihly, co se bude v dané kapitole odehrávat.

V knize určitě není nic převratného, vlastně jsem většinu situací očekávala a moc se na ně těšila, takže pokud máte New adult romantiku rádi, tak si i tento příběh zamilujete.
Hodnotím 4,5*/5* a doporučuji všem milovníkům Mony Kasten, Laury Kneidl nebo například Samanthy Young.

mag097
02.05.2021 2 z 5

Truly je milý příběh, který se moc dobře čte, bohužel ale ničím nevyčnívá z řady, nemá žádnou přidanou hodnotu, díky které by se příběh uchoval na dlouho dobu v našich srdcích. Jedná se o oddechové čtení, kterou je ideální vzít si třeba na dovolenou, když si chcete přečíst něco nenáročného a příjemného.

Milulu
01.05.2021 4 z 5

Hezké, oddechové čtení. Já doporučuji. 5 hvězdičkami, vždy se najde něco ještě víc a to jsem našla

Knihomolka97
01.05.2021 5 z 5

To byl tak krásný romantický příběh! Začátek mě sice moc nezaujal, ale jakmile se příběh rozjel, nemohla jsem přestat číst. Přečteno na jeden zátah. Styl vyprávění mi sedl, četlo se to úplně samo.
Jsem ráda za vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů - tedy Andie a Coopera - a že jsem věděla, jaké myšlenky se honí Cooperovi hlavou, protože jeho chování bylo někdy opravdu zvláštní a záhadné. Přiznám se ale, že jsem stejně dlouho nedokázala pochopit, čeho přesně, se Cooper bojí.
Jejich sbližování se mi moc líbilo, slow-burn romantika začíná být má oblíbená.
Oba mi byli sympatičtí a přála jsem jim štěstí, ani jeden to neměl lehké.
Kromě nich ale v příběhu vystupují další postavy, které jsem si moc oblíbila. Skoro neustále nabručenou June, Masona (o kterých by měl být další díl, na který se strašně těším), ukacenýho Jacka, Dylana a Susie. A samozřejmě nesmím zapomenout na psího společníka jménem Ponožka. :D
Ovšem jednu postavu...nebo spíš dvě, bych nejradši vystřelila na měsíc.
Ze srdce knížku určitě moc doporučuju, myslím si, že pokud se vám líbí knížky od Mony Kasten, bude se líbit i tato.
4,5⭐/5⭐
Ve spolupráci s knihydobrovsky.cz

nosvknizkach
27.04.2021

Taky rádi čtete romantiku tak jako já? Tak pozor, mám tu pro vás další tip na romantickou knížku od německé autorky Avy Reed. Musím se přiznat, že na prvních stranách mi příběh vůbec nepřišel ničím zvláštní - jen další taková knížka, bez zvláštní hlubší myšlenky a byla jsem lehce zklamaná. Naštěstí díky odlehčenému stylu psaní, typického pro tento žánr, jsem se rychle dostala do fáze, kdy mě příběh bavil. Kromě mužského, záhadného hrdiny Coopera nejsou postavy nic moc originálního - stereotypní charaktery, se kterými jste se nejpravděpodobněji již setkali v jiných knihách, jde si na to ale zvyknout a když tohle překousnete, čeká vás už jenom slow-burn love zasazená do prostředí rušného nočního klubu v Seattlu.
Novinka Truly nijak nevyčnívá z řady, ale čtenářům, kteří si rádi odpočinou u dobré romantiky a neočekávají od každé knihy nic světoborného, s radostí doporučuji.

Spolupráce s knihydobrovsky.cz, instagram - nosvknizkach