Truly

Truly https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458889/bmid_truly-HPU-458889.png 4 456 108

Truly, Madly, Deeply série

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu. Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem. A najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy. Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám, protože šrámy, které na obou život zanechal, jim sbližování právě neulehčují. V kulisách studentského Seattlu, kolejí, večírků a barevného světa se odehrává milostný příběh plný zvratů a překvapení. Ke sblížení je potřeba se ponořit do vlastní minulosti a otevřít své třinácté komnaty. O to krásnější a cennější je to, co přijde potom. Není snadné udělat krok do dospělosti. Ale láska hory přenáší. A Andie najde v cizím městě přátele, domov a hlavně Coopera. A nový život začíná…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Truly , 2020

kiwizak
20.11.2022 4 z 5

Docela příjemně mě to překvapilo, oproti jiným "žánrovkám", které jsem četla. Vy sice víte, že "se ti dva dají dohromady", je tam spousta situací, které se vám zdají nepravděpodobné, přehnané... ale líbil se mi pohled do hlav postav, jejich strachy a obavy, věci se kterými se museli srovnat a ke kterým dospět. Obzvlášť pro Andie jsem měla fakt pochopení... Navíc je fajn že máme příběh z "obou stran". Hned jsem se vrhla na druhý díl.

RendyaDav
07.11.2022 5 z 5

Jedná se o pohodovou knížku, kde už na začátku víte, jak to bude končit, nicméně kniha je napsána velmi čtivě a má spád. A krásné jsou citáty na začátku každé kapitoly....Dávají knížce šmrnc a chytají za srdce... Už se těším na další pokračování.

havrmoni
30.10.2022 2 z 5

Strašně nerada dávám tak málo *, páč jsem celkem nenáročný čtenář tohoto žánru. Tohle, ale bylo nebo spíš nebylo. Začíst se mi nepodařilo vlastně vůbec. Nevím co mi vadilo více, jestli postavy nebo těch strašně moc myšlenek, pro mě leckdy chaotických.

Ewe291
30.10.2022 3 z 5

Za mna bohuzial len 3* pretoze mi to strasne pripominalo knihy od inych autoriek, dej bol fajn ale za mna malo prepracovany a casto som sa stracala v myslienkovych pochodoch hlavnych hrdinov co ma velmi mrzelo. Ak by to bolo troska viac prepracovane bolo by to dobre

Dobruš
27.09.2022 4 z 5

Velmi příjemná kniha s plynulým dějem a sympatickými postavami. Ale stále se nedokážu zbavit pocitu, že je mi zápletka povědomá a již jsem něco dost podobného četla.....

poník654
25.09.2022 5 z 5

Dobrá oddychovka, děj není složitý a je tam docela málo postav. Už se moc těším, až přečtu další díl!

petulkapeta
18.09.2022 5 z 5

Společně vydechneme a on mě rázem bez varování přitáhne k sobě, vysvobodí mě z napětí, z přílišného přemýšlení, obejme a políbí. Myslím, že každého by měl v životě někdo políbit tak, jako to teď dělá Cooper. Plný oddanosti, náklonnosti a nevyslove ných příslibů. Rty i srdcem. Každého by měl někdo líbat, jako by na tomhle světě nebylo nic hezčího a cennějšího.
Cooper a Andie jsou milím párem a rada jsem se s nimi a se skoro celou partou seznámila a teď si to s nimi užiju. Libilo se mi jak ji chtěl chránit a přitom se ji stranil a nedivim se že z toho měla smíšené pocity...

EmillyT
12.09.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka na dovolenou, s nijak hlubokým či překvapujícím dějem. Cooper mi svým stylem hrozně připomínal Edwarda ze Stmívání.

Deevv
05.09.2022 5 z 5

Velice krásný příběh o přátelství a lásce. Začátek mi dal trošku zabrat, ale pak se to rozjelo a přečetla jsem příběh naráz. Ještě mohla trošlu jinak dopadnout linka s June, ale to už by bylo možná příliš sladké. :-)

clarkens
19.08.2022 4 z 5

Za mě skvělá oddychovka!

lucie3944
04.08.2022 3 z 5

Asi už jsem přečetla hodně podobných knih. Ne že by mě to nebavilo, ale není tam nic nového, je to stále stejné. Na druhou stranu vymyslet něco nového, originálního, jde v tomto typu literatury velice těžké. Určitě dočtu celou sérii, jen si nejsem jistá, že se do dalšího dílu pustím hned.

Knihom_olka_
19.07.2022 5 z 5

Než jsem se do téhle knihy pustila, měla jsem velké obavy, protože recenze na ni nejsou úplně dobré. Proto jsem nemohla být více překvapená, když jsem si tuhle knihu dost oblíbila.
Hlavní hrdinku jsem měla celkem ráda, ale ještě radši jsem měla její nejlepší kamarádku ,proto se hrozně těším na druhý díl. A Coopera jsem si taky oblíbila. Vlastně tam asi ani nebyla postava, která by mi vadila.
Hlavní zápletka a temné tajemství uznávám, mohly být lepší. Přesto to nebyla hrůza.
Možná je to tím že romantické knihy obvykle nečtu, proto mé nároky nejsou tak vysoké. Ale kniha mě doopravdy bavila, líbil se mi ten svět, postavy i celý námět.
Nic extra ale rozhodně to neurazí. Překvapivě mi čtení rychle uteklo a já si to užila.
Můžu doporučit.

veriszv
07.07.2022 2 z 5

Přišlo mi. že autorka píše hrozně nevyváženě. U některých kapitol jsem umírala nudou, zatímco u jiných, zejména těch konverzačních, jsem se bavila. Oceňuju střídání pohledů dvou hlavních postav, i když kapitoly z Cooperovy perspektivy byly určitě zábavnější.
Kromě zdlouhavých nudných pasáží to bylo ale taky navíc celé dost předvídatelné…
Zkrátka oddechovky čtu občas ráda, ale oceňuju, když jsou svižné a mají něco trochu navíc, což jsem se tady bohužel nedočkala.
Knihu tedy doporučit nemůžu a do dalšího dílu se nepustím.

Kacka999
06.06.2022 2 z 5

Ačkoliv moc romantické knihy nemusím, protože mi přijdou všechny stejně naivní a nereálné, přemohla jsem se kvůli pěkné obálce. Příběh se mi líbil, nebylo to přeslazené. Takové normální. Konec mi však do toho celého příběhu moc nezapadal. Nebyla to bomba, ale tragédie taky ne.

Ralemo
05.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc hezký příběh, možná by si zasloužil více stran a trochu více rozepsat vše do detailu. Ale i tak hodnotím kladně a dávám 5 hvězdiček. Mám ráda knihy z pohledu obou dvou hrdinů. Andie si konečně chce splnit sen a odjet za svou kamarádkou June do Portlandu, ale čeká ji spousta překážek, které musí překonat a v tom potká Coopera, který se do ní na první pohled zamiluje, ale snaží se od ní držet ruce dál. Čeká je spousta překážek a neshod. Určitě doporučuji přečíst. :)

blanka5960
03.06.2022 5 z 5

Mám ráda příběhy z vysokoškolského prostředí, nejoblíbenější sérií je pro mne Znovu od Mony Kasten, nebo Nedotýkej se mě od Laury Kneidl a stejně tak se mně líbí i Truly. Baví mě jak se knižní hrdinové seznamují s prostředím školy, okolím, se svými novými spolužáky. Baví mě sledovat jejich problémy, radosti, trápení ať už se týká financí nebo lásky. Prostě každodenní studentský život, vše co k němu patří.
Hlavní hrdinka Andie si před nástupem na vysokou školu zažije životní trápení, musí se vyrovnat se ztrátou blízké osoby a následně i s těžkou finanční situací. Přesto všechno je odhodlaná jít za svým snem a společně se svou nejlepší kamarádkou Junne studovat na vysoké škole a být o krok blíž projektu, který si vysnily. Protože nemá příliš mnoho financí, přijme brigádu v jednom oblíbeném klubu, kde se potkává s Cooprem.
Cooper je na první pohled bručoun, uzavřený, nekomunikativní kluk. Ovšem nic není tak, jak se zdá a my v průběhu knížky zjišťujeme, že i on má zasebou nelehkou životní zkušenost.
Truly je příběh o mezilidských vztazích, vysokoškolském studiu, o přátelství, sebepřekonání, odpuštění, důvěře a lásce.

RozaD
14.05.2022

Hm, tak tohle bohužel velká špatná.
Na knihu jsem se těšila, ale nakonec jsem hned po první kapitole došla k tomu, ze dočíst knihu bude boj- a taky byl. Nedokázala jsem se zacist a prakticky pořad knihu odkladala, protože jsem se musela te absurditě smát a ptát se sama sebe, kdo takový blábol mohl vůbec sesmolit.
Nejenže bylo osloveni “maminka a tatínek” úplně příšerné (který teenager, navíc kluk!, takto mluvi?), ale ty jejich věcné myšlenkové pochody, které byly zbytečně utahane a skakaly furt tam a zpět.
Taky mi přišlo, ze kromě masena tam každý dělal z naprostých prkotin katastroficky problém- viz ta reakce na tu situaci v restauraci. Jasne, nebylo to hezké, ale proboha. A tak to bylo prakticky se vším.
Chápu, ze z te holky chtěla autorka udělat roztomilou “chudinku”, ale tohle už bylo trosku moc, nemyslíte? Vždyť místo toho z ni udělala prakticky labilní zoufalku, která skuci kvůli každé blbosti. A june taky v polovině případech startovala na masena úplně zbytečně- vždyť on byl jediná normální a sympatická postava z cele knihy.
Nevim, jak vy, ale mě se na knize líbily jen dvě věci- některé citáty popisující kapitolu na začátku místo klasického nadpisu, a ze jsem knihu konečně Docetla a hodila do knihovny jen pro docela hezkou obálku.

terikus
12.04.2022 3 z 5

No tak tohle bylo nic moc bohužel. Nic moc se tam nedělo, bylo to zdlouhavé, nezáživné. Maminku a tatínka bych pochopila u Andie, ale u ostatních fakt ne...

Toledo
21.03.2022 2 z 5

Tento příběh mě moc neoslovil. Nějak jsem nepobrala ty jejich problémy, přišlo mi to takové nudné, absolutně to za mě nekorespondovalo s tím, jak se chovali. Půlku knihy jsem se nudila a epilog už jsem jen přelítla očima. Určitě se nepustím do dalších dílů, toto byla skoro ztráta času.

Chvílespoezií
05.03.2022 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale nebylo to něco úžasného na druhou stranu. Líbil se mi příběh, který byl zajímavý a protkaný zajímavými událostmi, co se mi nelíbilo byly myšlenkové pochody Coopera. Chápu, že uvnitř sebe něco řešil, ale tím jak pořád měnil strany. Chvíli to bylo tak, za chvíli zas jinak, ale tohle nemění stavů bylo během pár sekund a to se mi nelíbilo:(. Jinak milá a hezká romantika