Zloděj blesku

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24145/zlodej-blesku-lbs-24145.jpg 4.51470

Percy Jackson (1.)

The Lightning Thief (2005)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

DUNIKO

Opravdu opravdu skvěle.

zdenka1104

Poprvé jsem viděla film a strašně jsem nechápala,co se na tom lidem nelíbí. Po přečtení prvního dílu už to chapu. :D Sakra, jak můžou napsat podle předlohy Percyho Jacksona. Kniha je úplně, ale úplně o něčem jiným a za mě teda je super. :) Člověk by řekl, že už je na takový žánr moc stary, ale co.... když to baví, tak to bavi. :D

Marla

Na světě jsem už opravdu velice dlouho, takže podle zařazení do žánru vůbec nejsem vhodný čtenář. Nicméně jelikož se mi líbil film, pojala jsem jako výzvu přečíst i knihu./Když by to bylo k nečtení, dá se vždycky odložit..../. ALE čtení jsem si užila, je to napínavé, hravé a dobrodružné a obzvláště jsem ocenila vtípek s Houdinim.

dancadragneel

Na Percyho Jacksona už jsem se připravovala asi čtyři roky a díky své kamarádce jsem ho dostala do ruky. Hodne jsem se bála, že už to nebude ono, ale mile mě překvapil. Prostě příběh poloboha má i v mém věku něco do sebe.

evelis48

Celkem jsem se bála, že Percy Jackson v mých 20 letech už nebude to pravé ořechové. Ale spletla jsem se. Knížka je naprosto skvělá, jen mi po většinu času hodně nesedělo, že hlavním hrdinům je teprve dvanáct let. Možná i chápu, proč je ve filmu postaršili. Jinak super, Riordan má svělý styl vyprávění, často jsem se zasmála a názvy kapitol jsou jednoduše legendární. :D

Magiclucy

Ke čtení Percyho Jacksona jsem se chystala už dlouho a musím říct, že mě kniha nezklamala. Líbil se mi způsob psaní a kniha mě i několikrát velmi rozesmála. Nemůžu se už dočkat až začnu číst i další díly. :)

Francesca14

Bála jsem se, jestli začít s PJ v patnácti není trochu pozdě a jestli vůbec ještě existuje šance, že mě to bude bavit, ale tahle série zjevně není populární pro nic za nic. Percy je skvělá, sympatická a vtipná hlavní postava, názvy kapitol jsou super a celý svět bohů a letní tábor je dobrý a moc dobře zpracovaný nápad a ještě vás naučí to, při čem v hodině literatury nedáváte moc pozor. Kniha mě bavila, dobře se četla a hned co to půjde se vrhnu na další díly. Dala bych jí skoro i všechny hvězdičky, ale přece jen tam byly věci, které mi trošku vadily. Za prvé mi trochu nesedělo, že zabránit třetí světové mají tři dvanáctileté děti (ok, Grover byl o trochu starší) - já si ve dvanácti akorát dělala starosti s tím, že kdyby mi před rokem opravdu přišel dopis do Bradavic, tak by se mi hrozně stýskalo po rodičích. Pak jsem Percymu nevěřila jeho reakci na možná-smrt jeho matky. Ačkoliv doufal, že ji bude moct vysvobodit, vůbec mi jeho chování a pocity nepřišly opravdové a pravděpodobné. A taky mě první půlka knihy tolik nevtáhla, to spíš až ke konci. Takže čtyři hvězdičky a jsem zvědavá na pokračování. (A jsem jediná, kdo je tak trochu zamilovaný do Poseidóna?)

AniS1

Četla jsem to, když jsem byla malá (11 let) a do teď to miluju. První díl jsem přečetla asi 6x. :)))
Nevím, proč by se to mělo srovnávat s Harrym, co se mě týče je Percy Jackson 1000 000x lepší.

Jeronym

Cože? Hlavnímu hrdinovi je 12 let? Z Harry Pottera už jsem teda vyrostl. To jsem si alespoň myslel.
Se skepsí jsem obrátil pár stránek, zjistil jsem, že se to čte velmi dobře. Přiučil jsem se něčemu z řecké mytologie a bylo to dokonce tak napínavé, že jsem to přelouskal za dva dny a to už u mě dávno není zvykem.
Úplně na vás dejchne ten mystický svět.
Takže jsem byl nakonec nejspíš uvrtán do celé pětidílné série a to ani nemluvím o severské mytologii.

Žožik

Knihu jsem přečetla velice rychle. Příběh je zajímavý a nutí vás číst stále dál. Postavy mi byly sympatické. Asi nemám co bych vytkla.

Safira55

Krasné počteníčko

Nomia

Na stará kolena měním na Percyho Jacksona názor. Je to sice spíš fantasy pro mládež, ale za to velmi čtivá, zábavná a napínavá. Oceňuji Riordanovu schopnost míchat klasické mýty a báje s moderním světem. Jako příjemné osvěžení působí v knize lehce ironický a sarkastický humor hlavních postav. Příjemná, čtivá záležitost.

NikolettaHole

Viděla jsem film a dlouho se odhodlávala ke knize. Kniha je naprosto výborná, čtivá, postavy jsou sympatické a nemohla jsem se odtrhnout.

DracoMalfoy

Percy byl přesně takový, jaký by měl hrdina být. Vtipný, sarkastický, chytrý, chytrý a obětavý. I když musím říct, že jsem na začátku měla pocit že čtu o Pottrovském Percym... Příběh byl úžasný a kniha se mi moc líbila, jen kdyby měla menší písmenka.

Tesinka_Laufey

Dlouho jsem se Percymu bránila...Bála jsem se, že ho budu neustále přirovnávat k Harrymu, ale Rick dokázal nemožné...Percyho jsem si zamilovala hned od první stránky a stal se prvním kladným hrdinou, kterého jsem si oblíbila. Je v určitých věcech podobný Harrymu, ale pro mě je mnohem lepší. Teď se k němu stále znovu a znovu vracím. Jediný zápor vidím ve vývoji Lukova příběhu. Je velká škoda, že film tak pokazili.

Klára2216

Kniha se mi líbila, přečetla jsem si jí tedy až potom, co jsem viděla film, ale přesto to bylo pěkné. Jen škoda, že mě tato série minula v období, kdy jsem byla mladší, protože bych si to určitě užila o něco více. Proto 3 hvězdičky.

Ree

Percy Jackson je další oddechová knížka, která je určena pro mladé čtenáře, ale neurazí ani ty dospělé. Řeckou mytologii mám ráda a Percyho sarkasmus mě baví. Přesto se mou nejoblíbenější postavou stal Hádes.
Rozhodně se těším na další díly.

Leanis

Kniha, ke které se neustále vracím, směju se při čtení nahlas a nemůžu se odtrhnout. Naprosto skvělý a originální námět, příběh neomrzí ani po desátém čtení a skvěle charakterizovaný postavy. Pecka.

Hermiona8703

Moc hezký příběh o dalším vyvoleném. Docela jsem se bála číst to, protože je to přece jen o dvanáctiletém chlapci, ale obavy byly zbytečné! Líbil se mi styl psaní z pohledu hlavního hrdiny a jak k nám vlastně mluvil. Navíc jsem se u několika scén smála a culila, což se taky moc často neděje. Jestli vám sedl Harry, tak ani tohle nebude krok vedle. Doporučuji spíše pro mladší, ale uvidíme jak budou vypadat další díly.

Špion

Super kniha,dporučuji

Govrid

Viděl jsem dříve film než knihu, ale i tak jsem si to užil - doporučuji všem...

terka0056
25.12.2017

Dorbrá knížka, těším se na další díly. Film se mi nelíbil, ale kniha ano. Libí se mi, že je to o Řecké mytologii, ale zároveň je to psaný jednoduchou, dobrodružnou a mnohdy i vtipnou formou. Dospělím bych to ale nedoporučovala

Kouky
23.11.2017

Řecké báje a pověsti tak, jako ještě nikdy předtím. Kniha určená pro mladší čtenáře, ale najdou se zde věci, které donutí zamyslet se i starší osoby. Hlavní hrdina typický klaďas s dobrým srdcem. K němu se přidají vtipálek Grover a odvážná Annabeth a máme tady trojici hrdinů, se kterou můžeme strávit spoustu příjemného času. Laťka nastavená hodně vysoko.

MorriconeTheGod
09.11.2017

Ani nevím, jak mi to přišlo pod ruku, když zdaleka nepatřím do cílové věkové skupiny. Ale stejně mě to docela zabavilo. Je to samozřejmě v mnoha ohledech hrozně pitomé, ale nebylo by ode mě fér to kritizovat.

Bára91
17.10.2017

Boží, doslova!

Demonius
08.10.2017

Na knihu jsem narazila náhodou v knihkupectví, název byl stejný jako film který jsem den před tím viděla. Přiznávám, že jsem byla velmi skeptická, film byl podprůměrný, ale stačilo mi přečíst si první kapitolu v obchodě, a byla moje! Poutavý styl psaní autora a hlavně si mě získala hlavní postava - Percy, drzý a humorně senzační kluk, který rozhodně není pouze klaďas jako kapitán Amerika, ale má stejnou houževnatost. ..

zdi15
07.10.2017

Musím říct, že mě kniha zaujala hned od první stránky. Perfektní styl psaní a humoru mě naprosto okouzlil a předčil v mém žebříčku i Harryho Pottera. Přečetla jsem všechny díly a mohu říct pouze to nejlepší :)

SknihouVrukách
06.10.2017

Od knihy som ocakavala viac. Dej bol jednoduchý a predvidatelny. Prislo mi to ako Harry Potter v inom svete.

Lucik100
17.09.2017

Ze začátku se mi do této knihy moc nechtělo a do jejího čtení jsem se musela nutit. Ale teď rozhodně nelituji toho, že jsem ji rozečetla a už se chystám na další díly.

AgnessN.R.
15.09.2017

Ke knížce jsem se dostala, až když jsem shlédla jeden z mých oblíbených filmů Perský Jackson. Potom jsem zjistila, že film byl natočen podle knižní předlohy. A tak jsem se dostala k Ricku Rioranovi. A nelituju toho. Kniha je samozřejmě jiná jak film, ale mají své kouzlo, které mě dostalo:)