Zloděj blesku

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24145/zlodej-blesku-lbs-24145.jpg 4.51508

Percy Jackson (1.)

The Lightning Thief (2005)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Pája20
27. listopadu

Top Top Top tuto serii už jsem jednou četl a strašně rád se po letech vracím k něčemu co mi líbí. Jsem fanoušek čehokoliv co je součástí Řecké mytologie a historie. Za mě jedna z mých nejoblíbenějších serii od oblíbeného autora.

Ivka14
24. listopadu

Dost mě baví řecká mytologie a tohle bylo fakt dobré. Vůbec se mi nechtělo knihu opouštět a budu muset brzy sehnat další díl,protože se nemůžu dočkat až se znovu setkám s Percy a Annabeth. :)

lenkie
24. listopadu

hezká knížka vžila jsem se do hlavní postavy
doporučuju

PaniWiga
22. listopadu

Bezva kniha, děj krásně ubíhá, myšlenka přenést bohy z Olympu do současnosti je výborná. I když sem tam samozřejmě něco nesedí (něco bůh zařídit může, jindy zase ne), člověk to rád přehlédne a čte a čte dokud není konec. Navíc si nenásilně připomeneme spoustu informací o řecké mytologii. Jen bych řekla, že hrdina se chová na 12 let dost dospěle (asi je to ta jeho božská polovina).

Miska2001
12. listopadu

Co více dodat než plný počet hvězd. Rick Riordan je skvělý autor, který píše čtivě, zábavnou, ale i naučnou formou. Ovšem ne takovým nuceným způsobem, jak to do vás hustí ve škole. U této knížky i jejich pokračování se budete v jednom kuse smát, ale místy si i popláčete nebo si budete kvůli nervům kousat nehty. Teď možná malinko přeháním, ale báječné čtení to rozhodně bylo.

BooksAnd_me
10. listopadu

Percyho Jacksna zbožňuju, je to moje nejoblíbenější série, je to strašně vtipný a jde vidět, že si s knížkou autor pohrál, za mě určitě úžasná fantasy série. Kdybych to měla srovnat s filmem, tak bych si asi vybrala knihu, ale film nebyl špatný. Líbilo se mi, že se tam vyskytli řecký bohové a jak autor celý svět zpracoval. A že všechno dávalo smysl. Takže za mě doporučuji film i knihu. DOPORUČUJI!

Aivinka

Možná jsem udělala chybu a podívala jsem se nejprve na film. I tak ale musím tuto knížku pochválit za její laskavé vyprávění, napětí a originální nápad. Percy Jackson je úžasná knižní postava, která vám okamžitě přiroste k srdci. Oceňuji i vtipné scény, jimiž je příběh prokládán.

Mystig

Asi jako polovina čtenářů jsem jako první viděla film, který se mi líbil. Už od mala hltám starověk a ač u mě vede Egypt, antické Řecko je jen o chlup v závěsu. S přibývajícím věkem mě tato vášeň neopustila a tak jsem se rozhodla osvětlit si pravdivost filmu knihami. Ve svých 23 letech (pěkné zpoždění, já vím :D ) jsem se vrhla na sérii, která se mi líbila, byla velmi čtivá, Percyho jízlivý humor vždy pobavil a prakticky nikdy jsem se nenudila. Vytkla bych jen některé až alarmující výstřednosti ve vzhledu některých postav a naprostou zaujatost západní civilizací, což je vzhledem k původu autora pochopitelné ale stejně jednání jako "Olymp se stěhuje s centrem moci a proto je v Americe a Evropa je naprosto low." navíc, když právě ta "low" Evropa dala vzniknout samotnému námětu... mi mnohdy pilo krev. Tak či onak jsem si jistá, že se v budoucnu do Tábora polokrevných zase vrátím. :)

Lucy1905

Jak já miluju řeckou mytologii. Již před přečtením tohoto fantasy pokladu jsem měla trochu znalosti řecké mytologie, myšleno jaký Bůh vládne čemu a nějaké ty hrdiny. Četbou této až neuvěřitelně čtivé knihy, do které se hodně rychle vžijete, jsem si rozšířila znalosti, což nikdy nemůže být na škodu. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

meredith6677

Když jsem si pořídila celou sérii Percyho, říkala jsem si, jestli přeskočit první díl, když jsem ho viděla zfilmovaný... jsem ale tai ráda, že jsem to neudělala. Film a kniha jsou nebe a dudy. Kniha je nepopsatelně čtivá a poutavá. Film neobsahuje ani z poloviny toho, co má kniha. Za první díl dávám 5 hvězdiček.

1T0S_

Knihy z této série jsem četl před pár lety a rozhodně můžu doporučit ;)
Jedná se o takový rychlo-kurz řeckou mytologií, napsaný formou románu ze současnosti. Nechybí akce ani vtipné pasáže.

Silné 4/5.

Rea1307

První jsem viděla film. Kniha byla ale daleko lepší a zamotanější. Spousta děje byla ve filmu vynechána. Některé části se četli úplně sami. Některé části mi připadali trochu nedodělané. Třeba Casino Lotos, žádné vysvětlení jak, proč a co? Tahle část se mi líbila asi více ve filmu. Jinak postavy miluju, řeckou mythologii taky a asi nebudu váhat při koupi dalších dílů. Druhý díl byl možná trochu vtipnější a zajímavější, ale tohle beru jako dobrý úvod do světa řeckých bohů a polobohů. Doporučuji. Děti budou fascinováni příběhem, ti starší se mohou přiučit něco o řecké mythologii a odreagovat se.

Souky02

Hraničářův učeň je moje srdcovka. První díl jsem dostala k dvanáctým narozeninám od mé sestry a doteď jsem ji za to vděčná. Sice je to určené pro mladší čtenáře, ale i tak se k tomu ráda po letech vracím.

To jak se postavy vyvíjí je úžasné. Ať už Will, Horác či Halt, každý z nich je speciální a originální, těžké si je neoblíbit.
Navždy na to budu v dobrém vzpomínat.

Souky02

Úžasná kniha. Skvělé postavy a napínavý příběh. Styl psaní Ricka Riordana je velmi příjemný a nedovolí vám se od knihy odtrhnout.

DUNIKO

Opravdu opravdu skvěle.

zdenka1104

Poprvé jsem viděla film a strašně jsem nechápala,co se na tom lidem nelíbí. Po přečtení prvního dílu už to chapu. :D Sakra, jak můžou napsat podle předlohy Percyho Jacksona. Kniha je úplně, ale úplně o něčem jiným a za mě teda je super. :) Člověk by řekl, že už je na takový žánr moc stary, ale co.... když to baví, tak to bavi. :D

Marla

Na světě jsem už opravdu velice dlouho, takže podle zařazení do žánru vůbec nejsem vhodný čtenář. Nicméně jelikož se mi líbil film, pojala jsem jako výzvu přečíst i knihu./Když by to bylo k nečtení, dá se vždycky odložit..../. ALE čtení jsem si užila, je to napínavé, hravé a dobrodružné a obzvláště jsem ocenila vtípek s Houdinim.

dancadragneel

Na Percyho Jacksona už jsem se připravovala asi čtyři roky a díky své kamarádce jsem ho dostala do ruky. Hodne jsem se bála, že už to nebude ono, ale mile mě překvapil. Prostě příběh poloboha má i v mém věku něco do sebe.

evelis48

Celkem jsem se bála, že Percy Jackson v mých 20 letech už nebude to pravé ořechové. Ale spletla jsem se. Knížka je naprosto skvělá, jen mi po většinu času hodně nesedělo, že hlavním hrdinům je teprve dvanáct let. Možná i chápu, proč je ve filmu postaršili. Jinak super, Riordan má svělý styl vyprávění, často jsem se zasmála a názvy kapitol jsou jednoduše legendární. :D

Magiclucy

Ke čtení Percyho Jacksona jsem se chystala už dlouho a musím říct, že mě kniha nezklamala. Líbil se mi způsob psaní a kniha mě i několikrát velmi rozesmála. Nemůžu se už dočkat až začnu číst i další díly. :)

Francesca14

Bála jsem se, jestli začít s PJ v patnácti není trochu pozdě a jestli vůbec ještě existuje šance, že mě to bude bavit, ale tahle série zjevně není populární pro nic za nic. Percy je skvělá, sympatická a vtipná hlavní postava, názvy kapitol jsou super a celý svět bohů a letní tábor je dobrý a moc dobře zpracovaný nápad a ještě vás naučí to, při čem v hodině literatury nedáváte moc pozor. Kniha mě bavila, dobře se četla a hned co to půjde se vrhnu na další díly. Dala bych jí skoro i všechny hvězdičky, ale přece jen tam byly věci, které mi trošku vadily. Za prvé mi trochu nesedělo, že zabránit třetí světové mají tři dvanáctileté děti (ok, Grover byl o trochu starší) - já si ve dvanácti akorát dělala starosti s tím, že kdyby mi před rokem opravdu přišel dopis do Bradavic, tak by se mi hrozně stýskalo po rodičích. Pak jsem Percymu nevěřila jeho reakci na možná-smrt jeho matky. Ačkoliv doufal, že ji bude moct vysvobodit, vůbec mi jeho chování a pocity nepřišly opravdové a pravděpodobné. A taky mě první půlka knihy tolik nevtáhla, to spíš až ke konci. Takže čtyři hvězdičky a jsem zvědavá na pokračování. (A jsem jediná, kdo je tak trochu zamilovaný do Poseidóna?)

AniS1

Četla jsem to, když jsem byla malá (11 let) a do teď to miluju. První díl jsem přečetla asi 6x. :)))
Nevím, proč by se to mělo srovnávat s Harrym, co se mě týče je Percy Jackson 1000 000x lepší.

Jeronym

Cože? Hlavnímu hrdinovi je 12 let? Z Harry Pottera už jsem teda vyrostl. To jsem si alespoň myslel.
Se skepsí jsem obrátil pár stránek, zjistil jsem, že se to čte velmi dobře. Přiučil jsem se něčemu z řecké mytologie a bylo to dokonce tak napínavé, že jsem to přelouskal za dva dny a to už u mě dávno není zvykem.
Úplně na vás dejchne ten mystický svět.
Takže jsem byl nakonec nejspíš uvrtán do celé pětidílné série a to ani nemluvím o severské mytologii.

Žožik

Knihu jsem přečetla velice rychle. Příběh je zajímavý a nutí vás číst stále dál. Postavy mi byly sympatické. Asi nemám co bych vytkla.

Safira55

Krasné počteníčko

Nomia

Na stará kolena měním na Percyho Jacksona názor. Je to sice spíš fantasy pro mládež, ale za to velmi čtivá, zábavná a napínavá. Oceňuji Riordanovu schopnost míchat klasické mýty a báje s moderním světem. Jako příjemné osvěžení působí v knize lehce ironický a sarkastický humor hlavních postav. Příjemná, čtivá záležitost.

NikolettaHole

Viděla jsem film a dlouho se odhodlávala ke knize. Kniha je naprosto výborná, čtivá, postavy jsou sympatické a nemohla jsem se odtrhnout.

DracoMalfoy

Percy byl přesně takový, jaký by měl hrdina být. Vtipný, sarkastický, chytrý, chytrý a obětavý. I když musím říct, že jsem na začátku měla pocit že čtu o Pottrovském Percym... Příběh byl úžasný a kniha se mi moc líbila, jen kdyby měla menší písmenka.

Tesinka_Laufey

Dlouho jsem se Percymu bránila...Bála jsem se, že ho budu neustále přirovnávat k Harrymu, ale Rick dokázal nemožné...Percyho jsem si zamilovala hned od první stránky a stal se prvním kladným hrdinou, kterého jsem si oblíbila. Je v určitých věcech podobný Harrymu, ale pro mě je mnohem lepší. Teď se k němu stále znovu a znovu vracím. Jediný zápor vidím ve vývoji Lukova příběhu. Je velká škoda, že film tak pokazili.

Klára2216

Kniha se mi líbila, přečetla jsem si jí tedy až potom, co jsem viděla film, ale přesto to bylo pěkné. Jen škoda, že mě tato série minula v období, kdy jsem byla mladší, protože bych si to určitě užila o něco více. Proto 3 hvězdičky.