Zloděj blesku

Zloděj blesku
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2434 2434

Percy Jackson série

1. díl >

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Lightning Thief , 2005


více info...

Přidat komentář

Kate3003
04.06.2024 audiokniha 4 z 5

Konečně i já jsem se pustila do série o Percy Jacksonovi, kterou jsem velmi dlouho odkládala i když jsem již několikrát viděla filmové zpracování a už i to seriálové. Na jednu stranu mám pocit, že jsem začala s touto sérií až moc pozdě, ale na druhou jsem si čtení užila.
Děj poměrně příjemně odsýpá a neustále jsme zahrnováni novými informacemi tak jak se hlavní hrdina seznamuje s novým prostředím. Mě osobně tak úplně nesedl styl vyprávění, kdy hlavní postava dá se říct mluví ke čtenáři. Občas jsem navíc měla pocit, že je Percy opravdu velmi natvrdlý a některé skutečnosti mi došly mnohem rychleji, ale s ohledem na věk hlavních hrdinů je to asi omluvitelná věc.
Zaujalo mě to jak je propojená řecká mytologie s moderními prvky a jak si autor vyhrál s tím kam zasadit, kterou lokalitu a jak popsat jednotlivé bohy a prostřednictvím poutavého příběhu vlastně představil několik základních bájí známých z řecké mytologie.
I přesto, že některé části na mě působily až moc dětsky jsem si celý příběh užila, navíc se mi líbí humor, který je v příběhu použit. Do dalších dílů se zřejmě pustím, protože i pro porovnání se seriálem mě zajímá jak se bude Percyho příběh dál odvíjet. Jen škoda, že jsem nezačala dříve.
Tento díl jsem si užila jako audioknihu a musím říct, že byla velmi povedeně zpracovaná. Další už mě čekají knižně, protože nejsou načteny.

Dym
04.06.2024 4 z 5

Tak jsem se konečně po X letech odhodlala k přečtení Zloděje blesku. Před tím, jsem znala jen film, tak bylo zajímavé to porovnávat. I tak super čtení, které si užije nejen mládež. Jen by mě zajímalo, jestli jsem jediná kdo viděl rudě při tom, jaký vztah mají bohové ke svým dětem a jak partu dvanáctiletých poslali na "sebevražednou" misi bez dozoru. Chápu že by pak příběh nebyl ono, ale i tak


Ninawimm
26.05.2024 5 z 5

Překrásně se čte. Obálka knihy sice nic moc ale příběh to vynahrazuje. Stránky mi rychle ubýhají a písmena se mi míhají pod nosem. Autor pěkně popisuje situace. Nechybí tam ani humor a o napětí není pochyb. Zezačátku jsem se do toho moc nehrnula ale teď přečtení rozhodně nelituji. Líbí se mi že se příběh odehrává z pohledu Percyho a celá ta kniha je vlastně deník. Doporučuji všem které zajímá řecká mytologie ale také všem ostatním kteří hledají dobrou knihu.

slasherko
20.05.2024 3 z 5

Mam 37rokov a toto je naozaj pre mladšie ročníky. Škoda, že som nečítal 10 rokov dozadu. To by som prečítal všetko. Takto mi bude táto jedna časť stačiť..

KajusaKil
29.03.2024 5 z 5

Hodně dobrá fantasy kniha. Potter je samozřejmě Potter, ale tohle má taky pěkný nádech. Líbilo se mi to více než filmové zpracování.

MaxíkD.
25.02.2024 5 z 5

Super kniha, když se do ní správně začtete, určitě nezklame. Napínavá, vtipná, trochu nekřesťanská, ale i tak pěkná. Doporučuji.

Michelle13
21.02.2024 5 z 5

První díl ze série a je to skvělá kniha a skvělý příběh. Jako první jsme viděla film a díky němu jsem se rozhodla si pořídit knihy a musím říct, že nelituji. Četlo se to velice dobře a rychle, stránky ubíhaly tak rychle, že jsem se najednou objevila na konci knihy a už beru do ruky druhý díl. Vřele všem doporučuji.

Thregadge
16.02.2024 4 z 5

Překvapivě příjemná oddechovka. Občas trochu nucené, občas trochu moc plytké, ale dobře čtivé, dobrodružství odsýpá, veskrze fajn.

Pro děti (pro než je to určeno) asi skvělé čtivo, které navíc nenásilně rozšíří povědomí o antické mytologii. Pro dospělé spíš odpočinkové, ale rozhodně uspokojivé. Další díl teď číst nebudu, ale až někdy bude správná chuť, rád po něm sáhnu.

Bookworm345
11.02.2024 5 z 5

"Look, I didn't want to be a halfblood."

Já jsem nedávno dokoukala ten nový seriál na Disney+ a rozhodla si dát rereading celé téhle série, protože proč ne. (A teď mám zas čtecí krizi, bééé) A neskutečně mě to bavilo. Ten svět, ve kterém Rick propojuje řeckou mytologii s realitou prostě funguje úžasně. Postavy jsou sympatické, řekněte kdo by si neoblíbil Percyho a ty jeho vnitřní dialogy a hlášky. "Už jsem si představoval ten titulek v novinách: DVANÁCTILETÝ ZLOČINEC MLÁTÍ BEZBRANNÉHO MOTORKÁŘE.
Umíráám:)
Annabeth s Groverem jsou taky boží. Jediná věc, která mi vadí je ta, že oni vždycky vlezou do pasti jako blbouni. Vždyť je snad úplně jasný, že je to past. Ale stejně je to skvělý a nabouchaný akcí. Prostě super.

LuciaSangster
04.02.2024 5 z 5

(SPOILER) První díl mě bavil neskutečně. Já Percyho znala jenom jako filmy a minulý rok jsem se rozhodnula, že si ho zkusím přečíst. Musím říct, že mě to očarovalo. Celý příběh je v ich formě, což vám přiblíží život Percyho, takže všechno prožíváte s ním. Hned prvním dílem jsem si tuto sérii zamilovala. Byla čtivá, vtipná, napínavá, a dokonce mě všechny zvraty překvapily.

Charakteristika postav je top, protože málo, kdo dokáže postavy takhle odlišit, a to jich je tam dost.
Tenhle svět je propojený s tím naším. Takže pokud nejste polokrevný, tak nevidíte další jiné věci kolem sebe například monstra.

Díky téhle knížce jsem se toho spoustu naučila ze světa řecké mytologie, která mi přišla sama o sobě zajímavá, a hlavně skvěle propletená s příběhem.

Takže shrnuto, že nemám co vytknout prvnímu dílu. Byla jsem z něho nadšená a strašně mě bavil. Doporučuji i audioknihu, která je hezký namluvená a má své kouzlo.

KnihoSny
30.01.2024 5 z 5

Percy Jackson je série která mě též dlouho minula ale jednou jsem narazila audioknihu a zkusila jsem a byla to dobrá volba příběh je krásně vykreslení hlavní hrdina občas na ránu ale jinak v pohodě jsem zvědavá na další díl:)

Artemis886
14.01.2024 5 z 5

Konečně jsem se po dlouhé době dostala ke knize. Viděla už jsem film, a tak jsem něco očekávala ale jak už všichni víte, tak tohle byla jízda jiného měřítka :D. Je to sice určené pro děti ale ani to mi nezabránilo si to užít. Percy, Anabeth, Grover a spousta dalších postav jsou úžasní a hned jsem si je oblíbila. No a nakonec ten plottwist (sice očekávaný kvůli filmu ale i tak) byl úplně skvělý.

PinkBunny
11.01.2024 3 z 5

Pro děti dobré

ArrowM
03.01.2024 5 z 5

Na sérii o Percim Jacksonovi jsem narazil už jako odrostlejší teenager o vánocích 2020. Za okny vládl lockdown a já se potýkal s novou školou a možná proto mi tehdy přišla tak moc vhod. Pro pořádek, kniha je psaná v Ich-formě, má velká písmenka, krátké kapitoly a hromadu sarkazmu. Není to složité čtení. Avšak má taky fajn postavený svět, skvělé postavy a čte se úžasně snadno. Co natom, že je z ameriky předminulého desetiletí a že se inspiruje Potterem.

Grohlinka
27.12.2023 4 z 5

Percyho jsem četla před lety a bez mučení se přiznávám, že teď se mi líbil mnohem víc. Tenkrát mě jeho jednoduchost urážela, dnes ji vítám.

Babouš
20.12.2023 4 z 5

Dobrodružné, svižně napsané a napěchované jmény a odkazy na antickou mytologii, ovšem v hávu 21. století. Pokud chcete po Harry Potterovi jinou fantasy sérii pro teenagery, tohle se nabízí jako volba č. 1.

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Tuto sérii o Percym Jacksonovi znám jen díky filmům, které jsem viděla a konečně jsem se dokopala k tomu, abych si i Percyho přečetla a musím říct, že první díl se mi líbil. Ale co mě hodně naštvalo, tak to, že ten film, který jsem viděla jako první, je úplně jiný než knížka. To si ji scénáristi nepřečetli?

HelVall
01.10.2023 4 z 5

Byla to jediná kniha z celé série, kterou jsem nepřečetla (neptejte se proč to tak bylo) a teď jsem se rozhodla že jí přečtu. Nejsem cílová skupina, ale přesto mě kniha bavila a četla jí jedním dechem. Skvěle napsané, přímočaré, žádné odchylky od děje. Někdy moc rychle vyřešený problém.
Ale i přes to...
Vrátila jsem se zpět do mého 13 letého já. Doporučuji.

zirafinec
26.09.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla znovu a zase jsem si ji neskutečně užila. Baví mě zasazení starověkého Řecka do současných USA, stejně jako jednoduchý humor. Příjemná změna od témat, která čtu obvykle.

KingNut123
22.08.2023 3 z 5

Ve svých mladých letech bych Percyho Jacksona hltal, ale z primitivního dětského vyprávění jsem už vyrostl. Zloděj blesku je naivní odpočinkovou četbou pro mladší čtenáře. Rozhodně doporučuji pro ty, kteří se chtějí seznámit s řeckou mytologií, i když jednodušší (a lehce cenzurovanou) formou.

Knížku jsem četl v angličtině. Nemyslím si, že bych ji dokázal přečíst v češtině, jelikož mě odrazuje překlad, který dává najevo, že kniha je určena pro malé špunty.