Zloděj blesku

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24145/zlodej-blesku-lbs-24145.jpg 4.51614

Percy Jackson (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Lightning Thief (2005)

Kniha Zloděj blesku

DancerAnnBooks

Myslím , že ve mně spisovatel dokázal probudit snad skoro lásku k řecké mytologii . Nikdy jsem mému kamarádovi nevěřila , že je to jedna z nejlepších knih , kterou kdy četl , protože tohle mně ve škole moc nezajímalo … Ale i přes to s ním souhlasím . Percy mi hned připadal jako vtipný mladý polokrevný , a proto hodlám pokračovat v této zatím úžasné sérii . Kniha se velice dobře četla . Nejspíš proto , že spisovatel Rick Riordan má až neuvěřitelně vtipný a zajímavý způsob jak napsat knihu . Hodně se mi líbí Percyho dobrodružství a vážně se těším jak tohle dopadne , protože hned na začátku tohoto dílu jsem tu knížku nedokázala odložit , jak moc mně zajímalo jak příběh bude pokračovat . Knize dávám 5b.z5b.

Okoslav

„In a way, it’s nice to know there are Greek gods out there, because you have somebody to blame when things go wrong.”

Příjemná knižní roadmovie se sympatickými postavami a nějakými těmi řeckými bohy – bohy, kteří surfují, jezdí na motorce, bojují s mečem, obědvají v zaprášených motorestech a jen tak mezi řečí dovedou rozpoutat třetí světovou válku.

... a teď přijde to „ale“.

Pokud totiž patříte k těm, kdo v životě přečetli víc než jednu knížku (a nemusí to být nutně fantasy) a zároveň od příběhu vyžadujete alespoň stopové prvky originality, budete zklamaní. Riordan totiž vychází z osvědčené fantasy šablony (pracovně ji nazveme třeba "odvrhovaný hrdina ze sociálně narušeného prostředí objevuje své skryté vlohy, aby nejprve našel nový domov a následně se vydal na výpravu s cílem ne menším než záchrana světa, plus nějaké ty buddy buddy rozhovory a sbližovačky a očekávané twisty, které šokují maximálně pětileté dítě"). A na téhle šabloně nemění ani slůvko. Takže i když příběh příjemně odsýpá, už po několika stránkách zjistíte něco, co vás jako čtenáře rozhodně nepotěší – veškeré dějové zvraty a zákruty očekáváte dávno před tím, než přijdou.

Takže ne, na četbu dalších dílů to nevidím. A dospělým čtenářům, kteří chtějí číst o tom, jak dávní bohové kráčí současnou Amerikou, doporučuju spíš Gaimanovy Americké bohy.

pampelišinka

Ach, Percy, šašek mých raných pubertálních let.
Nedávno jsem četla znovu, zábava na půl dne, pak už není co číst. Super oddychové čtení i pro starší.

A teď si dovolím malý okénko pro ty, co tu jdou nadšení z Magnuse.))
Jistě, Magnus Chase byl celý jakýsi vynalézavější, což, jak jsem viděla, je Percymu docela často vytýkáno. Nutno však podotknout, že když srovnáte samotnou severskou a řeckou mytologii, severská je mnohem pestřejší, řecká je "jen" plná božských románků a zabíjení nestvůr. A když si uvědomíte, kolikrát jsou v Riordanových knihách přímo tak nějak moderně převyprávěné staré mýty, musí vám dojít, která z těch dvou sérií bude neotřelejší a míň předvídatelná.))

Přesto však doporučuju všem. Je to srdcovka.

PhoebePollard

Přesto, že jsem sérii četla napřeskáčku a první díl jsem si nechala skoro naposled, je tento příběh jednou z mých největších srdcovek. Strýček Rick a jeho skvělý humor jsou prostě geniální...

dragondracarys

Nádherná, poutavá kniha, nádherně čtivá a poměrně vtipná. S filmem se nemůže nikdy rovnat, to v žádném případě. První jsem četla knihu a následně se podívala na film a musím říct, chtělo se mi brečet. Scénář psal očividně někdo, kdo knihu nikdy nečetl a udělal z toho něco úplně jiného. Každopádně kniha skvělá, nádherně se u ní odreagujete, doporučuji přečíst celou sérii!

souc

I když je to knížka pro děti,je to naprosto skvělý a čtivý. Sice nejsem cílovka,ale miluju to!

Elizza

Kdyby šlo, dám víc. Miluju knihy Ricka Riordana.
K téhle sérii mě kdysi doslova dokopala spolužačka. Nejdřív se mi nechtělo, ale pak jsem jednou neměla co číst. V knihovně zrovna byla soutěž a tahle kniha do ní spadala taky. Tak jsem si řekla, že proč ne. Další díly jsem sjela rychlostí blesku. Stejně tak další série. To čekání na poslední díl bylo pomalé, jako Percyho vedení.
Líbí se mi "zlidštění" mytologie. Obr prodává postele, medúsa se maskuje prodejem soch, Zeus nosí oblek.
Jasně, je to psané pro mladší ročníky, takže starším se děj může zdát trochu primitivnější. Nicméně se nesmí zapomínat na to, že hlavním hrdinům je dvanáct a podle toho se chovají. Percy zrovna objevil svět bohů, takže je jasné, že v tom celém ještě neumí chodit.V dalších dílech se postavy víc vyvíjí a Percy začíná i myslet.

Příští měsíc mám referát na rozdíly film / kniha. Snad mě z toho neklepne. Zatím jsem popsala celou stránku ve wordu odlišnostmi a logickými nesmysly... a to jen z prvních dvaceti minut. Scénář očividně psal někdo, kdo to jaktěživ nečetl. Percy je starší, čímž to celé ztrácí kouzlo a chová se naprosto nepochopitelně - jdu do podsvětí zachránit mámu, Zeus a jeho blesk mi můžou políbit pr*el. Hrozící válka mě nezajímá, pro mámu cokoli. Co na tom, že pak stejně všichni umřeme...
Jestli vznikne i třetí díl, tak mě asi trefí šlak.

novama

Knihu mi dala přečíst má pubertální dcera a nelituji, sama bych po ní určitě nesáhla. Rick Riordan vůbec není špatný vypravěč. Od začátku do konce je kniha napínavá, nutí vás číst dál, protože přece musíte zjistit, jak to dopadne! A drobné nepřesnosti a "nelogičnosti" nejsou tak hrozné, abych před nimi nemohla přimhouřit oko! :) Jen bych všem, co chtějí knihu číst, doporučila, aby shlédnutí filmu odložili a nejprve četli, kniha je lepší!