Zloděj blesku

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/zlodej-blesku-lbs-24145.jpg 4.51839

Percy Jackson 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Lightning Thief, 2005

Kniha Zloděj blesku

DK197
21. listopadu

E-KNIHA SK: Začnu tím, že mám ráda filmovou verzi. Režíroval ji Ch. Columbus, který - dle mého názoru - velice dobře převedl na plátno i první dva díly H. Pottera. Jeho rukopis je tam cítit. I zde skvělé kostýmy a atmosféra fantasy světa s kapkou napětí (pro cílovou skupinu). Stále se tam něco děje.

I proto mě překvapilo, nakolik se obsah knihy liší od filmu. Ale víte co? Vůbec to nevadilo. Základ sice z filmu máte, ale zbytek si užíváte, jelikož vůbec netušíte co a jak. Daleko lépe pochopíte pocity hlavního hrdiny (ale taky vám bude chvíli lézt na nervy, protože ten filmový Percy je prostě větší sympaťák). Psáno je to velmi hezky, vtipně a ještě se poučíte o řecké mytologii. Mně se to líbilo. Byla to originální fantasy jízda. A film doporučuji taky - jako první. Pak se pusťte do knihy, jako by spolu ty dvě věci vůbec nesouvisely. A nezklame vás ani jedno.

MamaKnihomolka
20. listopadu

První díl ze série Percyho Jacksona, do kterého jsem se dlouho přemlouvala a rozhodně nelituji, že jsem se do série pustila. I když už dávno nejsem cílová skupina knihu jsem si užila.

Příběh je psán vážně čtivě už od začátku, žádná omáčka což mi vyhovuje. Do příběhu jsem se hned ponořila. Autor dokazuje, že je skvělý vypravěč a ještě k tomu vytvořil úžasně promyšlený a hlavně až uvěřitelný svět.

Téma řecké mytologie, bohů a různých příšer mezi lidmi je originální a bavilo mě si určité bájné postavy zopakovat. Přiznám se, že jsem se bála toho, že příběh vlastně vypráví dvanácti letý chlapec, ale kdybych nevěděla kolik mu je, tak by mi to ani nepřišlo. Sice nemám ráda otevřené konce, ale tenhle vám vyloženě vybízí začít další díl, doufám, že se Percy bude vyvíjet a zdokonalovat své dovednosti.

A jen tak na okraj. Film je pouhá ochutnávka této knihy.

Patro
17. listopadu

Naprosto výtečná fantasy pro kohokoliv ve věku 7-13 let a celá série je naprosto skvělá. Doporučuji i další Riordanovy knihy.

Akléda_
01. listopadu

Na Percyho jsem se chystala už vážně dlouho a teď lituji že jsem se k němu nedostala o pár let dříve, protože bych to milovala ještě víc. I přes to, že nejsem cílová skupina se mi to ale neskutečně líbilo. Percy i další hlavní hrdinové jsou skvělí, miluju to, jak jsou tam různé narážky a vtípky, čte se to neskutečně rychle a nejlepší na tom je ta řecká mytologie. Já osobně o ní vůbec nic nevím, takže jsem vždycky o to víc překvapená když se tam objeví jakýkoli fakt, který bych třeba i měla znát. Bavilo mě jak už jsem ke konci věděla kdo je kdo a byla zorientovaná. Knížka mě opravdu moc mile překvapila, jsem ráda že autorovi u nás vyšlo tolik knížek, zatím se nemusím bát že by mi jeho tvorba došla.

Moltri

Percy Jackson trochu připomíná Harryho Pottera, ve světě starých řeckých bájí a pověstí. Jen se nesmíte nechat nalákat na filmovou verzi, která se tváří jako příběh pro osazenstvo 15+, protože kniha je rozhodně určena čtenářům ve věku okolo dvanácti let. Takže pokud je vám víc, příběh pro vás nejspíš nebude mysteriózní senzace, ale spíše poklidné nenáročné čtení na dlouhá odpoledne :)

radka2501

Kdysi jsem ji plně hltala, dnes je to pro mne opravdu odpočinková četba kdy si potřebují vyčistit hlavu a zároveň nechci mít v mysli nějaký složitý ,,dospělácký" příběh

StarPopcorn

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl

TheBookReaderM

Abych řekla pravdu, tak jsem si od této knihy nic moc neslibovala, ale k mému vlastnímu překvapení mě opravdu bavila a já si její čtení neskutečně užívala.

Tulák Rover
Tulák Rover