Moře nestvůr

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/more-nestvur-cEL-31011.jpg 4.41472

Percy Jackson 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Sea of Monsters, 2006

Kniha Moře nestvůr

StarPopcorn

Naprosto skvělé pokračování

Nicolka77

Zase naprosto skvělá kniha od autora! Ani druhy díl mě nezklamal a už se těším na další pokračování hrdinů Percyho,Grovera a Annabeth! :)

Rollman

Druhý díl je opět perlička. Nové postavy, nestvůry a plno akce. Nejde jinak než plný počet. Těším se na další a další díly.

luboskniha

Druhý díl opět nezklamal a jak zde psalo už mnoho čtenářů, tato série mě naprosto uchvátila. Je to pohodové čtení na zkrácení dlouhé chvíle. Moc jsem si neoblíbil Tysona, ale třeba se to změní. Opět plný počet hvězd.

LillyM.

Jsem fanynka téměř všech fantasy knih, které jsem četla a tento příběh mi vyrazil dech. Už od začátku doufám a věřím, že se Annabeth s Percym dají dohromady, ale to je jen taková vsuvka :D. Moře nestvůr je ještě lepší, než jsem čekala a byt´ jsem se obávala, že autor nasadil lat´ku příliš vysoko, pro něj, je to teprve začátek a o to víc jsem si knihu užila, když mi to došlo.

Celkový ten nápad, který zavání mytologií je vzrušující, inspirující a poučný. Percy - jako syn Poseidónův je milý, hodný a neodolatelně roztomilý, takové chlapce bych ve svém životě opravdu chtěla a i potřebovala.

V knize nejsi NIKDY celý díl na jednom místě, což oceňuji, protože bych opravdu nerada zkejsla celých 300 stran v táboře Polokrevných - byt´ je moc hezký a božsky popsaný.

Je vidět, že Percy má dobré srdce - obětoval by pro Grovera nebo Annabeth život (samozřejmě i pro jiného poloboha, ale byl to jen příklad:-)) a toho si opravdu moc cením. Děti z tábora jsou zvyklé na tvrdší výcvik, než jakýkoli voják a dokonce i jejich výcvik je v knize popsán.

Hm... mám chut´ si do tohoto božského světa zaletět taky, ale kdo ví? Třeba je moje mamka nebo tat´ka bůh?!:D No neva, když tak dám vědět, ale je jasné, že vládcem nebes je stoprocentně Rick Riordan!!!

ElikaS

Druhý díl byl parádní. Moc se mi líbilo, jak si postupně Percy vybudoval vztah k Tysonovi. I nečekané odhalení na závěr.

farys_books

Rick Riordan prostě umí psát.
Příběhy od něj jsou strašně čtivé, takže je nemůžete pomalu ani odložit. U Moře nestvůr tomu není jinak, knihu jsem v podstatě zhltla za dva dny. U všech knížek o Percym strašně obdivuju to, jak autor dokáže propojit antický svět s tím naším moderním. A to mě strašně baví. Například Hermés se svými dvěma hady ala telefon. Nebo celá myšlenka o Bermudském trojúhelníku je skvělá. Prostě, na celou tuto sérii vzpomínám s nostalgií.
PS: pokud jste viděli film, tak se nenechte odradit - vůbec není podle knížky. Prostě předstírejme, že neexistuje, ano?

Jarmila97

Pěkně pokračování. Kniha se čte velmi jednoduše a rychle. Má hezky příběh který navazuje na 1 díl :)

Zlatý kompas
Zlatý kompas