Moře nestvůr

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31011/more-nestvur-C9e-31011.jpg 4.41287

Percy Jackson (2.)

The Sea of Monsters (2006)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Moře nestvůr

novama

Další z knih, kterou jsem přečetla jen díky svým dětem a prestože je primárně určena mládeži, nenudila jsem se!

PetrJohn

Jakmile se jednou zactete, uz neni cesty zpet. A to plati i u Percyho Jacksona. Prvni dil utekl jako voda. Dej zajimave pokracuje, neustale se vyviji a humoru neubyva. Kazdy dalsi dil prinasi nove postavy z recke mytologii, co vic si prat. Libi se mi nazvy jednotlivych kapitol. Jsou tak nadherne fantasticke, nekdy az trosku nesmyslne :-) Filmove zpracovani obvykle nebyva u nekterych fantastickych knizek presne, ale i tak se mi nektere sceny ze zpracovani Percyho Jacksona libili a bavili me.

Ivka14

Další skvělá knížka o Percym a jeho dobrodružství. Knížka se četla rychle a děj ubíhal. Už se těším a další díl z této úžasné série.

BeautifulN

Kniha pro mne byla příjemným překvapením. Nedalo mi to srovnávat ji s filmem, ale kniha je mnohem, mnohem lepší. Ač je to spíše fantasy pro mladistvé, tak i mě pobavila. Řeckou mytologii já ráda a zasazení do moderní doby je skvělé. Určitě doporučuji přečíst.

verulik196

Skvělá knížka! Už beru do ruky třetí díl.

MonaLisa42

Prostě super. Druhý díl nezklamal. Tato série se mi líbila v dětství a líbí se mi i teď. Kniha je napínavá a zábavná. Percyho cesta byla hodně podobná té Odysseově, objevují se zde známé postavy z řecké mytologie: Kirke, Polyfemos, Skylla, Charybda,... Oblíbila jsem si i postavu Tysona. Tyto hrdiny prostě zbožňuji a knize nemám co vytknout. Děkuji!!!

DUNIKO
25.11.2018

Opět skvělé čtení.

PaniWiga
22.11.2018

I pokračování příběhu je skvělé.