Moře nestvůr

kniha od:

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4.4 1831
Koupit Koupit eknihu Bazar

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Série:

Percy Jackson 2.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Sea of Monsters , 2006


více info...

Komentáře (161)

Komentáře 161 Recenze 14

zirafinec
zirafinec
26.09.2023 5 z 5

Stejně jako první díl i tento jsem teď přečetla znovu. Moc jsem si to užila, neskutečně mě bavil Tyson. Doporučila bych všem, co jim nevadí trochu stupidní humor a alespoň trochu je zajímá trochu jinačí pojetí řecké mytologie :)

Žemle
Žemle
30.08.2023 5 z 5

Podle mně to bylo skvělé. Knihu jsem přečetla za 2 dny.


martinab_13
martinab_13
06.05.2023 4 z 5

Kniha Moře nestvůr od Rika Riordana navazuje na první díl s názvem Zloděj blesku. Hlavní hrdina Percy se spolu s kamarádkou Annabeth a kyklopem Tysonem vydávají na nebezpečné dobrodružství za zlatým rounem, který je nezbytný pro záchranu tábora. Cesta je plná překážek a nebezpečí, a to od setkání s kouzelnici Kirké až po souboj s Kyklopem Polyfémem, který střeží rouno.

Kniha je napsaná zábavně a svižně, což jí činí přístupnou zejména pro mladší čtenáře. Příběh opět obsahuje mnoho narážek na řeckou mytologii, což dělá z knihy nejen zábavné čtení, ale i zdroj užitečných informací. Riordan opět dokázal vytvořit poutavý příběh plný dobrodružství, překážek a nečekaných zvratů.

Celkově lze knihu Moře nestvůr jen doporučit jako příjemné čtení pro milovníky fantasy literatury, zejména pro mladší čtenáře. Pokud máte rádi řeckou mytologii a dobrodružné příběhy, rozhodně si knihu nenechte ujít.

kikizubik
kikizubik
27.04.2023 5 z 5

U Percyho je vidět, že i když ho čtete znovu i v dospělosti, stále si ho užíváte. Druhý díl byl o drobek lepší oprotí jedničce, bude to hlavně tím, že byl více nadupaný akcí, i nové postavy udělaly své. Tysona si nejde prostě nezamilovat!

Caro2002
Caro2002
18.02.2023 5 z 5

Za mě o trochu lepší než první díl. Neuvěřitelně čtivý příběh, měla jsem ho přečtený za den. Nové postavy jsem si oblíbila hlavně Tysona. Hrozně se mi líbilo sledovat jak si Percy postupně utváří k Tysonovi bratrský vztah.
Je to příjemné oddechové čtení.

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
09.12.2022 3 z 5

Stejně jako u prvního dílu - bavilo by mě to víc, kdybych byla mladší. I tak to ale bylo lepší, než první díl. Kniha byla čtivá, takže jsme si měla za pár dní přečtenou. Percyho a Annabeth jsem si oblíbila o něco víc, ale ostatní postavy byly bohužel nemastné neslané. Konec byl hodně zajímavý a jsem zvědavá na pokračování.

Elea
Elea
25.11.2022 4 z 5

Příjemná a nenáročná oddechovka.

Book_lover469
Book_lover469
06.11.2022 5 z 5

Opět úžasně tak jako první díl.

andrejci
andrejci
22.07.2022 5 z 5

Nebavilo mě to tak jak první díl, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout. Zpracování se mi líbilo a propletení řecké mytologie do současnosti za mě opět super. Žádnou výhradu nemám. Opět mě překvapilo jak to jiné oproti filmu. Moc se teším na další díl. Doufám že to bude stejná akce jako doposud. Za mě dobrá odpočinková kniha a z Percyho se začíná stávat moje nová závislot.

ReniHan
ReniHan
02.07.2022 3 z 5

Tak to šlo dolů rychle! První díl byl stručný, ale aspoň zábavný, teď je to jenom stručný. Tohle lidi srovnávají s Harry Potterem?! Představte si Kámen mudrců, ale kdyby v knize byly věci jenom zaobírající se kamenem mudrců a vynechaly by se ty momenty, které rozvijí postavy a jsou vtipné. To jest Percy Jackson.

Zelený_Drak
Zelený_Drak
25.06.2022 3 z 5

Vidím to podobně jako u prvního dílu - na mě moc americké a další Harry Potter to opravdu není. Druhý díl se mi líbil o malinko víc - menší rozsah příběhu prospěl. Grauer byl pro tento díl nahrazen Tysonem, což bohužel vypadá, že Rick Riordan považuje za nutné vždy dát k Percymu nějakého "nekňubu", kterého by mohl chránit a který by se později ukázal být někým jiným než se zdálo. A taky aby nepůsobil tak hloupě, když zase leze do všech očividných pastí. Průhledné. Chyběl tu nějaký velkolepý úsek jako část v podsvětí v prvním dílu, ale zase tu je mnohem významnější dějový zvrat na konci (i když pro dospělého čtenáře to není zrovna překvapení, nemalá část cílové skupiny to nejspíš neuhodne).

Lenka2533
Lenka2533
13.05.2022 5 z 5

Wow, tak tohle bylo výborný. Nevím, jestli se mi líbil víc tento, nebo první díl, ale každopádně to bylo opět úžasný. Opět to bylo akční, čtivý, stránky mi ubíhaly pod rukama. A ten konec!? Hned teď se vrhám na třetí díl :)

kačuleee29
kačuleee29
31.03.2022 5 z 5

Tahle série mě fakt baví :D!! Když jsem tak četla, ani jsem si neuvědomovala, že už jsem v půlce knížky. Fakt úžasný. Oblíbila jsem si novou postavu Tysona. No ale ten konec s Thalií?? Lituju, že jsem si v knihovně rovnou nevzala celou sérii :D!

lukaskmn1
lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

kuky921
kuky921
01.10.2021 3 z 5

Pěkné, hezky se to čte, ale stejně dávám přednost klasice.

TerezaMondeková
TerezaMondeková
01.09.2021 3 z 5

I druhý díl filmového zpracování jsem viděla a líbil se mi. Nakonec kniha nebyla špatná. Je pravda, že i knižní děj se stejně jako v jedničce lišil. Ale podle mě to tentokrát bylo trošičku horší než film. Neříkám, že mě kniha nebavila... bavila, i když jsem stejně jako u jedničky věděla, jaký bude konec, co se stane, ale stejně jsem si knihu ráda přečetla, ale radši příště se radši podívám na film. Během knihy jsem se i dost zasmála. Taky když jsem byla v knize pokaždé řeč o Groverovi jako o nevěstě... vybavil se mi obraz z filmu, jak vypadal... Ježíši. Dost mě zajímá i jak to bude mezi Thalií a Percym.
Během čtení knihy jsem cítila i vztek kvůli tomu, jak se všichni chovali k Tysonovi, jak se mu všichni smáli, ponižovali ho. Mě se ve filmu postava Tysona moc líbila, ale přišlo mi... jako by v knize byla jeho postava... hloupější, jako by z něho spisovatel udělal úplného blbečka.

Luigi1
Luigi1
15.08.2021 5 z 5

Jsem rád,že jsem si mohl něco z řecké mytologie přečít,pěkné.

vinebitch
vinebitch
09.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhá knížka mě bavila stejně jako jednička, objevilo se zde méně klišé, za což jsem vděčná a líbí se mi nová postava Tyson. Bála jsem se o Grovera ve svatebních šatech a konec mě mile překvapil. Zajímá mě, co se stane s Percym a Thalií. Tahle série mě opravdu začíná bavit :)

jancapen
jancapen
07.08.2021 5 z 5

Druhý díl Percyho Jacksona byla opět jízda a i díky velkému písmu, jsem knihu měla přečtenou opravdu rychle. Bylo to hodně podobné jedničce, opět jsem vzpomínala na Harryho Pottera - řekla bych, že je tady Kronos, takový lord Voldemort :-D. Pobavily mě nové postavy, obzvláště Tyson, nově nabitý bratříček Percyho a nezklamaly ani všudypřítomné vtipné hlášky a situace - např. mě pobavila představa Grovera jako nevěsty kyklopa. Jsem zvědavá, jak se děj vyvine dál..

kriskross
kriskross
26.07.2021 4 z 5

Riordan je zkrátka génius. Druhým dílem série o Percym to jen potvrdil.

Ešína
Ešína
25.07.2021 4 z 5

Toto je za mě trochu slabší díl než předšlej ale i tak jsem se bavila.

zirafinec
zirafinec
22.06.2021 5 z 5

Kniha velmi rychle ubíhala a čtení jsem si velmi užila. Líbí se mi vykreslování bohů tak.... nebožsky. Prostě že bohové nejsou dokonalí. Můžu doporučit. Rychlé, dobrodružné a zábavné čtení, při kterém uvěříte, že všechny nadpřirozené bytosti mytologie starověkého Řecka existují. Škoda, že Percy už nemá něco jako XYSDILIE, ale pouze DYSLEXII.

Má. Dcera.

jiri9568
jiri9568
03.06.2021 5 z 5

Zase mne to bavilo jako prvni dil. Doporucuji

Knihomolka223
Knihomolka223
07.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha nabitá vtípky, bitvami a řeckou mytologií. Zajímalo by mě, jak to vlastně dopadne. Napínavé od první věty do poslední tečky. Hrdinové, bohové, titáni, satyrové, nymfy, harpyje... a Percy.

Beltrix
Beltrix
04.04.2021 4 z 5

Opět skvělý díl nabitý akcí, akorát jsem v něm nenašla tolik vtipných okamžiků a zajímavých scén jako v tom předchozím. Docela realistický mi přišel vztah mezi Percy a Tysonem, nevyužitý byl potenciál cestování s Clarisse.

anelise
anelise
27.03.2021 5 z 5

O MŮJ BOŽE. Tak tenhle díl byl úžasný! Knížka se četla velmi rychle a vůbec jsem se při ní nenudila. Celý děj byl napínavý a zajímavý. Kvůli zápletce na konci asi neusnu :D. Nicméně se těším na pokračování.

AničkaM
AničkaM
20.03.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla ještě před prvním dílem a hned jsem věděla, že chci všechny knížky. Knížku jsem přečetla hned a určitě ji všem doporučuji. A rozhodně nevadí když nečtete díly po sobě.

Lokina
Lokina
13.03.2021 5 z 5

Druhý díl potvrdil, že jsem neudělala chybu, když jsem začala číst sérii o Percym Jacksonovi a nadále s radostí budu ve čtení série pokračovat.
Kniha se velmi dobře četla a styl autora je opět srozumitelný a lehký, takže jsem knihu měla přečtenou rychle. Druhé pokračování je velmi příjemné čtení, které vás dokáže pobavit, najdete tam napětí, skvělá dobrodružství a dozvíte se zase něco dalšího o řecké mytologii.

FerryTaz
FerryTaz
12.03.2021 4 z 5

Opet je zde urcite porovnani s filmem. Kniha se mi libila. Je to pro mne takova odpocinkova zalezitost. Tak, a v tuto chvili zacina ta prava zvedavost, nebot zde filmove zpracovani konci a zacina to prave dobrodruzstvi jak to cele s Percym a dalsimi hrdiny dopadne.

Cress
Cress
27.12.2020 5 z 5

Bylo to skvělé stejně jako první díl. Nasmála jsem se ještě víc. Moc mě bavilo moře nestvůr a to, že Rick Riordan dokáže geniálně propojit náš svět s mytologií snad ani nemusím zmiňovat.

DK197
DK197
21.11.2020 5 z 5

E-KNIHA SK: Znovu začnu filmem a zkrátím to - změnili režiséra a byla z toho katastrofa v podobě akčňáku šmrcnutého kapkou fantasy, Takhle to rozhodně vypadat nemělo. Ještě že kniha zůstala kvalitativně úplně stejná. Čekalo mě další objevování řeckých mýtů a osudů hlavního hrdiny. Mělo to vtip, spád. Za mě ano.

Akléda_
Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Druhý díl Percyho nemá oproti prvnímu vůbec žádný posun v kvalitě dolů, za což jsem moc ráda. Opět mě neskutečně bavil svět, hlavní hrdinové, všechny vtípky a narážky a navíc občasné odkazy do prvního dílu. Líbí se mi jak si autor i v druhém díle udržel propracovanost děje a světa, pracoval s řeckou mytologií a znovu se mu to povedlo. Vždycky když jsem si myslela že mě už nemá s čím překvapit přišel s novým zvratem, který jsem vůbec nečekala. No a konec byl tak překvapivý že se co nejdřív chci pustit do třetího dílu!

StarPopcorn
StarPopcorn
01.10.2020 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování, postavy jsou čím dál víc sympatické

Nicolka77
Nicolka77
19.07.2020 5 z 5

Zase naprosto skvělá kniha od autora! Ani druhy díl mě nezklamal a už se těším na další pokračování hrdinů Percyho,Grovera a Annabeth! :)

Rollman
Rollman
11.07.2020 5 z 5

Druhý díl je opět perlička. Nové postavy, nestvůry a plno akce. Nejde jinak než plný počet. Těším se na další a další díly.

luboskniha
luboskniha
10.06.2020 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal a jak zde psalo už mnoho čtenářů, tato série mě naprosto uchvátila. Je to pohodové čtení na zkrácení dlouhé chvíle. Moc jsem si neoblíbil Tysona, ale třeba se to změní. Opět plný počet hvězd.

LillyM.
LillyM.
04.06.2020 5 z 5

Celý ten nápad s tou řeckou mytologií je skvělý. Upřímně, kdo taky doufá že se dá Annabeth s Percym dohromady????

ElikaS
ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Druhý díl byl parádní. Moc se mi líbilo, jak si postupně Percy vybudoval vztah k Tysonovi. I nečekané odhalení na závěr.

farys_books
farys_books
23.05.2020 4 z 5

Rick Riordan prostě umí psát.
Příběhy od něj jsou strašně čtivé, takže je nemůžete pomalu ani odložit. U Moře nestvůr tomu není jinak, knihu jsem v podstatě zhltla za dva dny. U všech knížek o Percym strašně obdivuju to, jak autor dokáže propojit antický svět s tím naším moderním. A to mě strašně baví. Například Hermés se svými dvěma hady ala telefon. Nebo celá myšlenka o Bermudském trojúhelníku je skvělá. Prostě, na celou tuto sérii vzpomínám s nostalgií.
PS: pokud jste viděli film, tak se nenechte odradit - vůbec není podle knížky. Prostě předstírejme, že neexistuje, ano?

Jarmila97
Jarmila97
01.04.2020 5 z 5

Pěkně pokračování. Kniha se čte velmi jednoduše a rychle. Má hezky příběh který navazuje na 1 díl :)