Moře nestvůr

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31011/percy-jackson-more-nestvur-31011.jpg 4.41079

Percy Jackson (2.)

The Sea of Monsters (2006)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Lucik100

Super pokračování, už se vrhám na další díl.

Demonius

Z celé série Percyho, je právě tato (dle mého názoru) nejslabší kniha, ale ne že by se nedala číst, příběh zajímavý, ale po grandiózní jedničce, tahle lehce zaostávala. Do příběhu se nám přidala nová postava Tyson, a rozhodně se mi líbilo prohloubení postavy Clarice, která stále působí jako zlomyslná blbka s egem na pochodu. Nejvíc se mi líbil konec, náhled na interakci mezi postavami z jiného pohledu... potěšilo

kyticka152

Kniha mě ze začátku nebavila. Ale po prokousání 100 stranami to stálo za to. A konec skončil velmi otevřeně. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

Melancholie

Železným korábem s posádkou kostlivců vydáš se do noci,

najdeš cos hledala, nezdar tě čeká však bez přátel pomoci.

Zoufalství, beznaděj do konce života,

domů tě ponese na křídlech samota.

Aki12

Druhý díl skončí otevřeně a to snad tím největším zvratem v knize. Takže, kdo zamíchá dějem v pokračování? Oproti prvnímu dílu mě kniha zaujala více. Více napětí, humoru a procítěnosti. Zajímavý psychologický ráz měl nový kamarád Percyho-Tyson. Knihu určitě doporučuji všem. Myslím, že se bude více líbit mládeži, protože není těžká na pochopení a je to spíše oddechové čtení.

Pasadenka

Kvalitou obdoba jedničky. Po filmech je fajn počíst si, jak to měl autor skutečně namyšlené. Příběh byl opět fajn – což je opět za 3 ***. Oproti filmu ale chválím. Knižní předloha se nesnaží být tak „korektní a předvídatelná“, což je super. Ale to si velké studium nedovolí. Díky síle za knížky. ❤ Už se těším na další sérii od autora. Doufám, že se vypsal, vybudoval svět a bude to lepší. Ale… ještě mě čekají další 3 kousky z této série. :)

japan25

Tahle kniha je čtivá ,ale předchozí díl byl o mnoha čtivější.

Lexa123

Tak určitě si většina lidí co to četla podívala i na film a určitě si všimla obrovských nedostatků ve filmu. Např. Jak se dostali na to moře, nebo co se stalo s percyho bratrem tysnem,nebo třeba ostrov kyrke a spoustu dalších věcí.

ArwenEvenstar

Senzace!

HankaHail

První díl jsem hodnotila 4,5* , druhý hodnotím 4*. Děj byl rychlý, zábavný, skvěle se to četlo. Velice mě baví dozvídat se nové informace o bozích a jejich příběhy. Vadila mi tam jenom jedna věc, ale vadila opravdu hodně. A to byly divné, věci kterých si Percy nevšiml a přišly mu naprosto normální.

SPOILERY!!!
Má spolužáka, který je na svůj věk neuvěřitelně vysoký a nemůže se mu podívat do tváře. V bažině se z ničeho nic objeví koblihárna. Uprostřed Moře nestvůr jsou na ostrově lázně. A pár dalších drobností. A nic z toho mu nepřijde ani trochu zvláštní nebo podezřelé? To mě opravdu štvalo. Za to hvězda dolů.

JankaV80

Když knihu otevřete, nemůžete se od ní otrhnout. Moc pěkně se čte, děj má rychlý spád a čtenář je ve střehu, co se Pecymu kde stane, kdo na něj zaútočí nebo vymyslí nějáký podrz. Rozhodně knihu doporučuji, kdo má rád svět fantasy, přijde si na své :-)

Mamosvain

Zajímavé... Tento díl si vás získá téměř od začátku, kdy budete čekat, jaká "nestvůra" se z Tysona vyhrabe, protože - nebudeme si nic namlouvat - po minulém dílu vám bude jasné, že jeho chování a vzhled určitě nebudou jenom nějakou vadou na zdraví. Možná vás bude štvát, jak moc je Percy vůči Tysonovi zaujatý, ale tak každý na všechno máme o trochu odlišný názor, že?
Docela mě mrzí, že Luke a jeho 'zápletka' se objevuje jen velice okrajově a už se nemůžu dočkat, než se konečně pořádně zaplete do děje.
Díl mě bavil už o trochu víc a to asi proto, že byl Percy starší, protože já nejsem zrovna velkým fandou malých hrdinů... Doufám, že vám se bude líbit a doporučuji ji každému z vás ;)

BetyN.

Čtivé, napínavé, vtipné, zábavné... Co víc si přát?

Ketesh

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!

Smardik17

Super počtení jdu na 3 díl

Olga.S

Úžasné! :-)

Ailee

Hrozně rychle se to četlo, jakmile to člověk otevřel. Odchylky od filmu naštěstí dokázaly udržet mou pozornost, ačkoli jsem o spoustu překvapení byla tím, že jsem nejprve viděla film, ochuzena.

PercyJacksonNez

Miluju Percyho Jacksona (3,5dil

SarahRoyalAss

Hodně jsem se u tohohle dílu bavila. Opravdu, skvělá kniha :D Oblíbila jsem si i Tysona, na to, že je to kyklop hromotluk a je opravdu ošklivý, tak je hrozně roztomilý malý bráška :) A Grover ve svatebních šatech nikdy neomrzí :D

Veverka43

Super knížka

Veronica.Key

Po prvním díle, který jsem přečetla tak nějak ledabyle, musím uznat, že mě druhý zaujal mnohem víc. Byl celý takový svižnější, lépe zpracovaný, uvěřitelnější... :-) A rozhodně mě zaujal ten otevřený konec, který mě hned posadil k dalšímu dílu.
Kniha byla sice stejně jako první díl psaná jaksi jednoduše, ale nevidím to jako chybu. Hold je knížka spíš pro mladší.

petra3715

Percy Jackson jsou úžasné knihy. A ten to díl jsem měla přečtený za jeden den a půl. Opravdu mě zaujal a to i předešlí díl ani prokletí titanů mi nedalo spat a měla jsem přečteno také za den a půl. Opravdu užasné knihy a ted čtu i předposlední díl a zatím to vypadá velmi dobře. Spisovatel se opravdu překonal. :)

miluvilem

Tento díl se mi líbil více než ten první. I když mě mrzí, že první polovina knihy se děsně táhla, jakoby o ničem.
Zato na druhé polovině jsem si spravila chuť. Byla skvělá!

Věrka256
20.12.2016

Tento díl mě po druhém velice líbil, ale nevím jestli se mi ho bude chtít ho ještě někdy si přečíst.

Demonika
15.11.2016

Kniha se mi líbila

Deni136
01.11.2016

Knížka se mi zase moc líbila, byla o trošku slabší než první díl, ale o nic extrémního nešlo. Zato když jsem si přečetla knížku, musela jsem se pozastavit nad filmem.
Ten totiž trochu nedomysleli. Mám takovou teorii, že už při natáčení druhého dílu věděli, že na třetí se peníze nedostanou, a tak vervali všechny další díly do toho druhého filmu.
Základ byl sice stejný, ale ke konci byla obrovská bitva o rouno mezi Percym, Lukem a Kronosem, která se má odehrát až v páté knize.
Musím uznat, že kdybych knihu ani nespatřila, tak se mi film líbil, ale pro smůlu té zfilmované hrůzy jsem ji četla.
Nejhorší na tom bylo, že jsem po celou dobu čtení knihy čekala, kdy se objeví Kronos! Upřímně jsem ráda, že to tak nebylo, protože bych přišla o další tři skvělé díly, ale k zamyšlení to tedy je…
Abych to shrnula, tak film byl katastrofa, kniha naopak milé, ale hodně neočekávané překvapení .

pherenike8574
19.10.2016

Kniha se bleskově četla, stejně jako předchozí díl. Opět jsem se nenudila.

MirijamFrankl
28.08.2016

První díl se mi líbil o trošičku víc.Ale pořád skvělé,Tysona jsem si zamilovala a i Clarisse byla zábavná.

stir1234
10.08.2016

Kniha se velmi hezky četla. Nemám co vytknout a rozhodně doporučuju všem. Těším se na další díl a doufám že nesklame.

katerinad
13.07.2016

Pro mě asi o dost lepší, než první díl, ale nechávám rezervu hvězd pro další díly.