Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1912 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

-kamca-
10.12.2012

Kniha byla úžasná moc vám jí doporučuji do bohů nás pan rioran pomalu vtahoval,takže byli krásně přehlední ale přece jenom doporučuji si ji číst opravdu důkladně,protože nějaké informace potřebujete i v druhé sérii a to přesně v knize Neptunův syn XDDD doufám že sem vám jinak moc neprozradila to by byla oravdu škoda

Hanyuu-hime
26.10.2012 5 z 5

Zajímavé a oddychové s nevtíravým humorem.
Jediné, co bych možná vytkla je ta všudypřítomná Amerika, ale jinak se mi druhý díl Percyho líbil ještě o něco víc, než ten první.
Občas až lituji, že už nejsem dítě a nemůžu z těch knih být vedle ještě mnohem víc :D

Percy
02.07.2012

jeto dobrá knížka přečetl jsem všechny díly a čtuje od znova

moje moto : knížka lepší než film

Denaille
01.06.2012 5 z 5

Kdysi jsem na Percyho narazila díky několikastránkové recenzi v Pevnosti a hrozně jsem se na tu knihu těšila. Nakonec jsem ji koupila sestře k narozeninám, i když jsem s ní měla trochu postraní úmysly. Mě totiž nikdo knihy zásadně darem nedává, i když všichni ví, jak moc čtu, takže si je musím všemožnými dostupnými prostředky obsatarat sama.
Pamatuji se, že mě první díl docela zklamal, ale už si nepamatuju, jestli to zklámání přišlo hned po přečtení nebo až s dalšími ohlasy na knihu.
Do dalších dílů se mi tedy moc nechtělo. Možná bych se k tomu nikdy nedostala, kdybych měla toho osudného dne, kdy jsem měla přečíst na horách ségře nějakou pohádku, něco co by odpovídalo jejímu věku. A tak vyhrál Percy Jackson...
Vážně mě mrzelo, že jsem se téhle knize tak dlouho vyhýbala a co nejdřív se chci vrhnout i na další díly. Zdá se, že mě Percy Jackson zakrátko pohltí. Vážně jsem si to užívala. Líbí se mi všechno, zápletka, vtípky i charaktery postav...
Naprosto jsem si zamilovala Tysona a možná jsem byla i mírně pohnuta v závěru knihy.

Gabriellam
05.04.2012 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Užasná a konec opravdu nečekaný.

Oter
14.01.2012 4 z 5

Pro mne horší než první dílo (Zloděj blesku), ale stále velmi dobře napsané. Závěr je opravdu nečekaný, proto knize dávám o hvězdičku víc, než si podle mne zaslouží.

Vera.sarance
30.11.-0001 4 z 5

Hezká knížka se závěrem, kterým se zničila předvídatelnost díla. A jelikož po tomto závěru netuším, jak to dopadne, tak se těším na další díl/y.