Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1913 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

hanjana
31.08.2014 4 z 5

Je to dobré, ale mě to prostě nechytlo.

Kyta
09.07.2014 4 z 5

Zajímavá četba. Zamlouvalo se mi, že autor do knihy připojil i jednotlivé části Ameriky, čímž čtenář získá pocit, že by se to skutečně mohlo dít. Aspoň já jsem takový pocit získala, stejně jako v prvním díle. Tentokrát jde o Bermudský trojúhelník, kde se ukrývá Moře nestvůr; autor to vysvětlil tak, že právě díky těm nestvůrám v něm mizí všelijaké lodě a letadla. To se mi na knize hodně zamlouvalo, jelikož to mělo dobrý námět. :)
Druhý díl se mi zdál o něco málo lepší. Po vypravěčské stránce je vlastně hodně podobná prvnímu dílu. Už jsem ale konečně získala dojem, že Percy není jen další obyčejný polobůh, ale že opravdu stojí o záchranu tábora a pomalu si zvyká na své postavení a vše bere vážněji. Znovu se tedy vydává na záchrannou výpravu. Ze začátku jsem se sice musela nutit do čtení, potom jsem se však chytila té dějové linie a začalo mě to bavit. Občas jsem ale našla pár momentů, kdy jsem měla nutkání knihu odložit. Konec jsem popravdě vůbec nečekala a hlavně díky němu se tolik těším na třetí díl téhle neobyčejné série. Myslím, že ta záležitost s Thalií přidá na vážnosti dalších dílů...

Jane Lyra
06.07.2014

Vynikající kniha :-) Četla jsem ji již před třemi lety a mohla bych ji číst stále dokola, stejně jako ostatní knihy z této série. Jedna z nejlepších sérií, které jsem kdy četla.

P.S. Mozek mi to rozhodně nevymylo pane pobijecmuchu!

Adele02
05.07.2014 4 z 5

Každopádně lepší než jednička, ale Clarisse mi tam pořád vadí.

kristýnka007
04.07.2014 4 z 5

Pokračování Percyho mě vůbec nezklamalo, i když jsem se toho trochu bála... hrozně jsem si oblíbila Tysona :) ovšem na pět hvězd to není...

pobijecmuch
19.04.2014 odpad!

Po Asterixovi a Obeliskovi do Ameriky odjel i Zeus, Poseidon a ostatní bohové z Evropy. Asi to Řecko hospodářská krize zasáhla i v tomto odvětví. Kniha je opět jen k pobláznění našich juniorů. Odpad.

JanaDor
09.04.2014 5 z 5

I tento druhý díl se mi moc líbil. Čtivé, napínavé, uzavřený konec s nádechem tajemna pro další díl, na který se těším.

Orisstan
09.04.2014 5 z 5

Druhý díl je opravdu o něco lepší než první díl. Tentokrát jsem film neviděl, takže jsem četl a na konci jsem byl spokojen. A nemohl se dočkat dalšího dílu.

Alex.Barunka
01.04.2014 5 z 5

Druhý díl je o trochu lepší než ten první. Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A ten konec, no nechám se překvapit a těším se na další díl :)

Natt S
15.03.2014 4 z 5

Druhý díl byl opět skvělý. Stále jsem ještě ovlivněná filmem a tak jsem zvědavá jak se ponořím do čtení třetího dílu. Novou postavu Tysona mám hrozně ráda, líbí se mi ta jeho dětská naivita. Prostě je ještě takový nezkažený. (: Kniha byla v mnoha ohledech lépe vyprávěná než film ačkoliv se stále nemůžu srovnat s věkem Percyho. Jsem zvědavá jaká bude nová postava Thálie a jestli si s Percym sednou do noty..

CHB-SPQR
11.03.2014 5 z 5

Jasně každá knížka má své kouzlo!!! I tahle mě o svém přesvědčila!! Jsem moc RÁDA, že jsem ji četla a nikdy toho nebudu litovat!!!

knížečka2002
05.01.2014 5 z 5

zase jsme se přesvědčili že je kniha lepší než film

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Příběh mě pohltil víc než bych čekala. Nemohla jsem se odtrhnout, musela jsem číst dál a dál, dokud jsem neskončila. Samozřejmě se hned vrhám na další díl :)

AAndulka
03.12.2013 3 z 5

Pro mě po moc chytlavé jedničce docela zklamání. Nemohla jsem se pořádně dostat do děje, stálě jsem myšlenkami ujížděla, což se mi u dobrých knížek rozhodně nestává. Ale přesto se těším na třetí díl, protože konec knihy docela navnadil :-)

Phoenix16.cz
13.11.2013 4 z 5

Druhý díl se velice věrně drží zajetého schématu vyprávění z jedničky. Je to dobře, nebo špatně? Těžko říct. Komu drhlo čtení jedničky, dvojku by asi ani neměl otevírat. Komu se ale naopak první díl líbil, najde si své i ve dvojce. Máme tu nový příběh (čti vykrádáme další část řeckých bájí) a známá parta plus jeden se vydává na další dobrodružství, tentokrát do oblasti Bermudského trojúhelníku. Protože se to celé odehrává na vodě, je jasné, že Poseidonův syn bude mít hlavní slovo. V závěru nás nečeká žádná super bitva či honička, zato si poměrně zdatně našlápneme do děje dalšího dílu.

Melindaaaa
11.11.2013 3 z 5

Ok, poslední stránka to zachránila....ale jinak...nevím jak je to možné, ale vůbec jsem se do druhého dílu nedokázala pořádně začíst a užít si ho. Vlastně si ani nejsem jistá, že bych dokázala převyprávět co se tam stalo...prostě...nevím...nesoustředila jsem se. Nešlo to. Svým způsobem mě knížka trošku zkalamala...ale jsem zvědavá, jak to bude dál zatraceně! Ale asi si před dalším dílem dám pauzu, abych se trošku naladila.

Nikolka001
17.10.2013 4 z 5

Skvělé! :) Knihu jsem přelouskala za 4 hodiny. :) Určitě byla lepší než první díl.

anet.ledvinkova
18.09.2013 5 z 5

Kniha Percy Jackson: Moře nestvůr se mi velice líbila a je to jedna z nejlepších knih, co jsem si přečetla. Tato kniha je o řecké mytologii, kterou jsem si oblíbila. Knihu jsem si koupila po zhlédnutí filmu Percy Jackson: Zloděj Blesku, na kterém jsem byla v kině s kamrádkou. Tato kniha je dobrodružná, zábavná a velice dobře se čte. Mou oblíbenou postavou je Annabeth. Annabeth je kamarádkou Percyho a dcerou bohyně Athény. Tato postava je velice statečná, chytrá a obětavá. Annabeth se s Percym seznámila v táboře plokrevných, do kterého ho přivedl jeho kamarád a strážce Grover. Grover je satyr, napůl člověk a napůl kozel. Grover je velmi zábavná postava. Autorem knihy je Rick Riordan. Percy Jackson: Moře nestvůr je první knihou, co jsem od tohoto autora četla. Do budoucna bych chtěla přečíst celou sérii knih o Percym. Právě teď mám rozečtený třetí díl Percy Jackson: Prokletí Titánů. Tuto knihu bych doporučila všem čtenářům, co májí rádi fantasy nabo se zajímají o řeckou mytologii. Mě velmi zaujala a překvapila. Knihu jsem měla přečtenou za pár dní. Když se začtete, nedá se přestat! Žánr knihy je fantasy a sci-fi. Nedávno jsem viděla zfilmovanou podobu tohoto dílu. Film se mi líbil skoro stejně jako kniha.

Hooky
15.09.2013 4 z 5

S panem Riordanem mám problém. Autor má výbornou fantazii, motivací se mu stala řecká mytologie, nápady se mu jen hrnou (např. borovice Thálie, Orákulum, tábor polokrevných), tak nevím, proč leze Rowlingové do zelí. V Moři nestvůr jsem našel až pět nepřehlédnutelných podobností s Harry Potterem. V mých očích to autora bohužel sráží, kniha tím pádem není na plný počet bodů, stejnomenný film se jim ale vážně povedl.

trefcz
11.05.2013

Také se dobře čelo i když né tak jako předchozí díl. Célá série stojí za to. :-)