Moře nestvůr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/more-nestvur-cEL-31011.jpg 4.41472
Série

Percy Jackson 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Sea of Monsters, 2006

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

V červenci 2013 byla kniha převedena do komiksové podoby. (chaera)


Hlavní hrdinové u kouzelnice Kirké potkávají dívku jménem Hylla. Její postava se objeví v knize Son of Neptune, kde je královnou Amazonek. Je zmíněno, že je to sestra Reyny - prétorky Tábora Jupiter a tedy dcera Bellony. Je tedy prvním římským polobohem, se kterým se v knihách setkáváme. (chaera)


Filmové zpracování režíroval Thor Freudenthal. Ve filmu hráli Logan Leerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson a Jake Abel. Film byl v kinech v roce 2013. (Neenah)