koupit eknihy

Rick Riordan

americká, 1964, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Utajené orákulumZloděj bleskuPrastarý mečPercy Jackson - kompletProroctví

Autor

Rick Riordan se narodil r. 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mi... celý životopis(zdroj: Prokletí titánů)

Komentáře (36)

Přidat komentář
Eli1972
10. listopadu

super knihy

doda007
18. října

Nejlepší!!!

MirijamFrankl
23. června

Má výbornou fantasii a poutavý styl psaní,nenásilně učí děti a dospívající o řecké mytologii.I díky němu jsem měla plný počet bodů z dějepisu v šesté třídě.

75terka
15. května

Ačkoliv se jedná spíš o autora pro mládež, mě se jeho knížky líbí dodnes a s chutí je čtu pořád dokola. Nejvíc se mi od něj líbila série Percy Jackson.

BlaniVan
02. dubna

Jeden z nejlepších autorů dnešní doby. Zatím všechny jeho knihy, které jsem četla byly naprosto skvěle čitelné s úžasné vyváženým napětím i vtipem... A jedeme dál...

Pavlínka01
28. ledna

Tvorbu tohohle autora přímo miluju. Má úžasnou fantasii a skvělé nápady. Všechny jeho knihy jsem četla a žádné bych nic nevytkla. Vždy skvěle zakomponuje do akce i velkou porci humoru. Dle mého názoru opravdu jeden z nejlepších spisovatelů dnešní doby.

Michelle.1995
07. ledna

Nejlepší autor ze všech, miluju všechny jeho knihy, které jsem zatím přečetla. Každá z nich přesně splnila má očekávání a v ničem nezklamala. Miluju tu jeho skvělou představivost a to, jak dokáže zasadit mytologický svět do moderní doby. Jeho knihy mají do detailu vytvořený příběh, všechno na sebe krásně navazuje a celou dobu se nemůžete dočkat konce. Myslím, že tady prostě není co dodat :)

angelbooks
30.10.2016

Myslím že tady není co dodat :).
Autorovi knihy jsou vždy čtivé, napínavé i zábavné. Ale aby jste pochopili, co tím opravdu myslím, musíte si je přečíst sami :).
Moc, moc, moc doporučuji knihy tohoto autora :)

ondrej0497
27.10.2016

četl jsem všechny jeho knihy a žádné z nich bych nic nevytkl

Berken
30.09.2016

Je to ten nejlepší autor kterého znám. Jeho knihy jsou propletené akcí která je pro Ricka typická ale hlavně humorem. Ten nechybí ani v jediné knize. I v těch nejnovějších. Miluju všechny jeho knihy

ILovePoseidón
06.09.2016

Miluju všechny jeho knihy které jsem zatím přečetla

Artemis00
03.09.2016

Dvěma slovy?: Nejlepší autor :D

MirijamFrankl
24.08.2016

Rick Riordan výborně vystihl Percyho a všechny pocity a vkusně zkombinoval svět starořecké mytologie a moderní dobu se všemi jejími vymoženostmi.
Skvělý autor pro mládež.
Píše záživným,lehkýma přesto kvalitním stylem.Sice čtu teprve druhou knihu,avšak do Percyho světa jsem se úplně ponořila a spoustu mých spolužáků a přátel také.
Díky,pan Riordane.

jakubDoležal
30.05.2016

Popravdě četl jsem všechny serie asi dvakrát a pořád mě to baví. Jakmile jsem poprvé otevřel knížku od Ricka Riordana tak jsem ji přečetl asi tak za tři hodiny ale styl kterým to píše je jedínečný a naprosto excelentní. Takže za mě palec nahoru a rozhodně doufám že za chvíly vyjde další kniha

helusa2
08.03.2016

Rick Riordan mě VELMI příjemné překvapil!!! Styl, kterým napsal Percyho Jacksona, mě naprosto nadchnul! Jednoduché, svižné, autentické, lehce pochopitelné a hlavně neskutečně VTIPNÉ! Ten způsob humoru mi zkrátka naprosto sednul :-)
Sama jsem učitelka a ihned jsem si tipla, že autor má s učitelstvím zkušenost. Velmi dobře totiž vystihl ten jazyk, obraty a myšlenkové pochody kluka daného věku - tedy výjimečného a inteligentního kluka. Se všemi jeho pozornostními a dyslektickými problémy ;-)
Určitě si od autora ještě někdy něco přečtu!

Ni_kita
07.12.2015

Rick Riordan je asi nejlepší spisovatel co znám, a mám ho také samozřejmě nejradši. :D Díky jeho knihám o Percym Jacksonovi, které jsem objevila již jako osmiletá holčička :O (nyní čtrnáctiletá), jsem zjistila jak úžasný svět, byl svět řecké a římské mytologie a od té doby mě toho zajímá s každým novým faktem, s každou novou bájí čím dál víc.
To R. Riordan mi dokázal že knihy nejsou jen papíry svázané dohromady, a díky němu jsem objevila přenádherný svět knih bez kterého, si teď svůj život nedokážu představit :). Pan Riordan má v podstatě zásluhu na mé dosavadní osobnosti, a nejspíš, kdybych tehdy před lety v knihovně nenarazila na knihu Percy Jackson Zloděj Blesku, každý den bych si hodiny nečetla, ale byla bych jako většina dnešní generace v mém věku, která se snaží až moc si hrát na dospělé.
Ďekuji mu, a doufám že nikdy nepřestane psát...:D :3

Fantasyfan
22.11.2015

Rickovy knihy mají něco do sebe. Nedokážu říci co, ale jeho knihy patří k těm, co vezmete do ruky aby jste věděli co na tom všichni vidí a najednou máte všechny knihy autora přečtené a nové vyhlížíte měsíc předem a kupujete je v předprodeji.:-)

Kiwisska
20.11.2015

Jednoduše napsané knihy, které se lehce čtou..humor, napětí, vše ve správné míře. Pokud si chcete přečíst něco, co vás odtrhne od běžných starostí, chcete moc nepřemýšlet a spíše se nechat bavit, doporučuju Ricka Riordana.

Apoška
27.10.2015

Miluju tohohle spisovatele :* Píše ,tak že se to příjemně čte a i když si říkám ,že už to nemůže být zajímavější. Ale vždy mě něčím příjemně překvapí...:-D

kendllajf
20.10.2015

úžesně píše. S humorem. Což já humor miluji. Opravdu výborné čtení. Co dobré . ÚŽASNÉ!!!!!!!!!

Ronnie68
09.08.2015

Rick je mým nejoblíbenějším literárním autorem, protože svět Percyho mě ohromě bavil - v blízké době se k němu opět vrátím...

Jano.
07.07.2015

Autor bezduchých hovadín, ktoré však napodiv majú dušu.

BigReader
21.04.2015

Nelly, myslím, že jsi to úplně vystihla :) A pokud jde o "neolympské série" četla jsem kousek z knihy, kde se vyskytuje egyptská mytologie. Ale nějak mě nezaujala a myslím, že ty s řeckou a římskou mytologií jsou od dost lepší. Ale to je můj názor samozřejmě :D

Nelly
03.04.2015

Smekám před autorem, od kterého jsem zatím četla jen "olympské" série - mile mne překvapuje, že i americký rodák zvládá bravurně evropské, řecké a římské, bohy a polobohy. Myslím, že jeho knihy budou v evropské kultuře víc ceněny než v té americké, přece je nám toto bájesloví blíže. Pro mne jsou série s Percym a jeho přáteli tím nejlepším, co se zde objevilo po Harrym Potterovi. Navíc je v Riordanových knížkách více humoru!

thaliagrace
21.02.2015

nejlepší autor jakého znám. četla jsem všechny knížky a prostě boží :)

Eliska700
20.01.2015

Od tohoto autora jsem četla všechny knížky a vůbec toho nelituju.....

asanita
30.10.2014

Ricka Riordana mám moc ráda. Četla jsem od něj skvělou sérii knih Percyho Jacksona. Někdy se až divím, co všechno jsem se díky jeho vyprávění o řecké mytologii dozvěděla. Píše hodně čtivě a hlavně umí barvitě popisovat a ty jeho postavy! Percyho i Annabeth jsem si od začátku oblíbila.

ph-m4367
04.08.2014

Rick Riordan je vskutku úžasný spisovatel. Díky němu jsem se dozvěděla o řecké mytologii spoustu nových věcí... Myslím že i přesto že se svého povolání učitele vzdal pořád dál vzdělává své čtenáře mnohem zábavnější formou. Začala jsem číst i další populární knihy jako jsou Harry Potter,Pán prstenů a Narnie ale rozhodně mě nevtáhli tolik jako Percy Jackson a tak jsem se rozhodla je na nějaký čas odložit. Samozřejmě tím nechci říct že to nejsou skvělé knihy, jenom to že nejsou pro mě na tolik atraktivní abych je začala okamžitě číst...(taky si myslím že většina z nich je běh na dlouhou trať jelikož mají tolik dílů) :)

pobijecmuch
04.07.2014

Myslím si, že pan Riordan měl raději zůstat u povolání učitele. Pokus o vytvoření nového Harryho Pottra se mu vůbec nepodařil. Jeho literární dílo (pokud se tento vykradený brak dá pojmenovat jako literární) je určen zejména adolescentům a romantickým dívenkám. Nakonec já jsem se snažil také s třemi díly a jediné co mně Percy dal, že já se také někdy po ránu cítím jako polobůh.

knížečka2002
01.06.2014

Líbí se mi, že postavy z řeckých bájí popisuje v moderní době např Fíneus v Neptunově synovi