MaxíkD. MaxíkD. komentáře u knih

Maják na útesech duchů Maják na útesech duchů Thomas Brezina

Je to hrozně zmatené, pochopil jsem to až na konci. V první části mi přišlo, že byl byl Patrik skoro všude sám a byl rozdělen od Luka a Biggi. Jinak napínavý a dobrý příběh. Doporučuji spíše pro zkušenější čtenáře (nejen této série).

26.03.2024 5 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Legrační knížka. Sice moc nedává smysl, ale zabaví. Baví mě hledat Zmrzlíka.

28.02.2024 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Super kniha, když se do ní správně začtete, určitě nezklame. Napínavá, vtipná, trochu nekřesťanská, ale i tak pěkná. Doporučuji.

25.02.2024 5 z 5

V ebenové zemi V ebenové zemi Karel May

Super! Konec byl hodně napínavý, zbývaly asi 4 poslední stránky do konce a hlavní hrdinové jsou připraveni na smrt. Náhle se osvobodí a Ibn Asla dopadnou. A ještě je i čtvrtý díl, tak uvidíme, jak se příběh ještě rozvine.

25.11.2023 5 z 5

Příběh z pravěku Příběh z pravěku Pavel Čech

Fakt dobrý. Je v tom hodně myšlenek. Kluk už celkem vyrostl a táta se musí trochu vžít do nové doby. Krásný příběh o odvaze, lásce a přátelství. Nezklame.

17.11.2023 5 z 5

Křídový panáček 3/7 Křídový panáček 3/7 Vojtěch Matocha

Křídový panáček 2/7 Křídový panáček 2/7 Vojtěch Matocha

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Nový díl, nová dobrodružství, nová tajemství! Strhující poslední díl napínavé trilogie.

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Super, stejně jako předchozí díl. Čtenáři Prašiny se zde opět můžou těšit na vynikající děj, nepředvídatelné zvraty a napínavou atmosféru. Opravdu doporučuji.

19.10.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Opravdu skvělé. Musím říct, že kniha je opravdu dobře psaná, napínavá, všechno logicky dává do sebe smysl, a jsou v ní některé opravdu nečekané věci. Fakt super!
PS: Doporučuji také audioknihu, kterou namluvil Matouš Ruml.

13.10.2023 5 z 5

Pražský případ doktora Maye Pražský případ doktora Maye Jaroslav Moravec

Velice zajímavé, každý správný fanoušek Karla Maye ocení.

04.09.2023 5 z 5

Otec pěti set Otec pěti set Karel May

Další z mnoha mayových dobrodružných knih, kde stateční hrdinové Džinistanu bojují proti Ardistanu.
Vysvobození fessarašských otrokyní, zajetí hlavních hrdinů, dopadení většiny otrokářů, střetnutí Kara ben Nemsiho se samotným Ibn Aslem a samozřejmě dobrodružství, jaké má ve správné knize být.

05.08.2023 5 z 5

Olinka a kouzelná truhla Olinka a kouzelná truhla Petr Hugo Šlik

Dostal jsem tuto knihu k Vánocům, je to velmi krátké, vhodné spíše pro začínající čtenáře. Příběh byl celkem dobrý, ale tento námět už použilo spoustu jiných autorů předtím.

Zkáza Jezerní kotliny Zkáza Jezerní kotliny Petr Hugo Šlik

Chtěl jsem tuto knihu po přečtení Chaty v Jezerní kotlině dostat k narozeninám, ale nakonec jsem toto přání zrušil, jelikož jsem si nebyl jistý, jestli bude pokračování od jiného autora zrovna pěkné. Později jsem na tuto knihu ale narazil a přečetl jsem ji. Je to velmi napínavé a strhující, nakonec by to asi byl dobrý dárek.

Tajemství jeskyně pokladů Tajemství jeskyně pokladů Petr Hugo Šlik

Trvalo mi, než jsem se do této knihy pořádně začetl. Zkoušel jsem to jednou, dvakrát, ale stále nic. Až na třetí pokus, kdy jsem si tuto knihu vzal s sebou na skautský tábor, jsem se do ní pořádně pustil... a přečetl jsem ji hned první den.