365 tučňáků

365 tučňáků https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350127/mid_365-tucnaku-lyT-350127.jpg 5 44 16

Prvního ledna zazvoní pošťák a přinese balík. Je v něm tučňák a záhadný dopis: „Jsem číslo 1, až budu mít hlad, dejte mi najíst.“ A tak to jde den co den… Obrazová kniha výtvarnice Joëlle Jolivet a spisovatele Jeana-Luca Fromentala je nápaditým a navýsost vtipným vyprávěním o počítání, jedné rodině a 365 překvapeních. Co udělat, když vám po domě capkají nejdřív desítky a pak stovky nezvaných hostů s oranžovými nožkami a v černobílém fráčku, místo mluvení kvakají, neustále se zavírají do koupelny a ke všemu bývají dost nervózní, když mají hlad? Jak uspořádat a uživit 4 x 15, 12 x 12 nebo 6 x 6 x 6 tučňáků, když je jich každý den o jednoho víc? Po pár měsících mamince docházejí zásoby, sestra má chuť na tučňáčí paštiku a tatínkovi se z toho neustálého přepočítávání motá hlava… Kdo je záhadný odesílatel živých balíčků a proč je vlastně posílá? Neobyčejně legrační obrazový matematický příběh s ekologickou pointou. K použití pro celou rodinu!... celý text

MaxíkD.
28.02.2024 5 z 5

Legrační knížka. Sice moc nedává smysl, ale zabaví. Baví mě hledat Zmrzlíka.

Varjohukka
29.10.2023 4 z 5

Tak tohle byla hodně vtipná záležitost! S dcerkou jsme se velmi dobře bavily a čekaly, co z toho nakonec vyleze. Konec nás dostal. :D Doporučujeme!

adela2316
26.09.2023 5 z 5

Hodně vtipná kniha, krásné ilustrace.
Poslední dobou si víc a víc libuji v jednovečerních knihách, kde je hodně obrázků, myslím, že je to pro děti více zajímavé a plně to upoutá jejich pozornost.

papada
25.08.2022 5 z 5

Miluju dětské knížky, které pobaví i dospěláka. Tahle to do puntíku splňuje. Mého dvou a půl letého syna kniha baví taky moc.

jitka_dankova
31.03.2022 5 z 5

Jednoduchý zábavný příběh, který je plný čísel s trochou základních počtů a pár vtipných postřehů se soužití s tučňáky. Ideální kniha pro děti, které mají rády matematiku a počty a čísla, jsou fakt jemně a pěkně zakomponované do příběhu. Textu je v knize jen trochu, ideální pro čtenáře, které moc čtení nebaví - tuto přečtou za chviličku.
Syn četl knihu v druhé třídě a byl nadšený, ale myslím, že si ji víc užijí děti až ve třetí třídě, kde ocení i to počítání s vyššími čísly a narážky na násobení. Jen ekologická pointa mi přišla hloupá a přitažená za vlasy, ale celkový dojem z knihy mi to nezkazilo. Pro ekologickou výchovu to prostě podle mne moc není.

TerJac
06.08.2021 5 z 5

Tak tohle je bomba! Moc se mi to líbilo. Kniha se dá pojmout několika způsoby a všechny nám něco dají. To je super. Myslím, že právě toto jsou ty knihy, které děti potřebují. Už vidím, jak se nad touto knihou krásně rozvíjí debata s dětmi na všechno možné. Uuaáá to je pecka.

Štěpinambura
13.05.2021

Kniha pobaví, je milá, hezká a člověk se v ní leccos dozví. Mám rpo ni jen slova chvály. Nápad za všechny prachy!

broskev28
13.07.2020 5 z 5

Dokonalá kniha - nápad, provedení, pointa; autor i výtvarnice se fakt vyřádili.
Naprosto chápu, že ji děti v lesní školce milují a doufám, že děti v naší knihovně je budou následovat!

Matthew Kay
29.06.2020 5 z 5

Roztomilý příběh s pěknými ilustracemi. Ekologický aspekt sice moc nedává smysl (což je jistě záměrem), ale pro zamyšlení to stačí.
Náklady na stravování tučňáků za celý rok? cca 167 tun ryb, 13 359 000 Kč
(vycházím z údajů uvedených v knize)

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Příběh, který mi připomíná můj oblíbený film s Jimem Carreym Pan Popper a jeho tučňáci. Jelikož miluju tučňáky, musela jsem si tuhle dětskou knihu půjčit. A doporučuji, je fakt krásná!

bacouch
23.08.2019 5 z 5

Tohle je úplně skvělá knížka. Krásná grafická úprava a napínavý a vtipný děj. A pokud k tomu máte doma ještě syna, který miluje čísla, pak je tato kniha pro vás nutností.

medima
13.02.2019 5 z 5

Tahle knížka je v naší lesní školce absolutní hitovka. Už máme tučňáky jako obrázky, divadýlko i keramické... a pořád ji čteme dokola. Zmrzlíka jsme dokonce objevili i v další knížce: Jeho královská maličkost: Děsivě pravdivý příběh (že by inspirace ? :)).

muchomurka
04.06.2018 5 z 5

Neotřelá kniha, vtipná, byla jsem hrozně zvědavá na pointu a zklamaná nejsem. :)

bibi.r
28.04.2018 5 z 5

Pozor pozor na nevyžádané zásilky :D. Skutečně pobavilo.

M-arta
08.04.2018 5 z 5

Osvěžující veselá knížka většího formátu, která má kromě dost dobré matematické linky s počítáním tučňáků i nečekaně etický a ekologický podtext.
Jako nádherný bonus samozřejmě oceňuji i její švih po výtvarné stránce.
Celkově vtipná, milá záležitost!
Jak by to asi vypadalo u vás doma, kdyby vám najednou z ničeho nic začali každý den chodit poštou tučňáci?

poetree
28.01.2018 4 z 5

Hodnotím kladně, pobavilo mě to a malý byl nadšen množstvím tučňáků :-)