Prašina

Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět. Jejich dobrodružství je o to nebezpečnější, že při něm musejí čelit partě všeho schopných dospělých chlapů, kteří mají stejný cíl. Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369662/prasina-vBL-369662.jpg 4.3659

Kniha Prašina

NinaZPohádky

(+ SPOILER) Čekala jsem, že mě kniha moc bavit nebude... připomínala mi Foglarovky a na ty já upřímně moc nejsem. K mému překvapení mě velice vtáhla, pohltila mě zvědavost, ale koncem jsem byla trochu zklamaná. Doufala jsem, že vysvětlení Prašiny bude trochu složitější a zůstane u "nadpřirozena" - ale to nemění nic na kvalitě knihy, to je spíš můj osobní pohled.

knihomolka_68

Začátek knihy mě úplně nadchnul, nápad originální a zajímavý, postavy sympatické, děj překvapivě drsný a foglarovsky strašidelný.
Ale nakonec jsem knihu dočítala spíš z donucení, protože se to celé nějak pokazilo jak z hlediska děje, tak z hlediska charakterizace postav. Určitě to není špatné čtení, ale počáteční nadšení prostě během četby opadlo.

Temsiss

Tak jsem se nechala zlákat chválou a opěvováním této knihy a musela si ji přečíst taky.
Z knihy jsem byla překvapená, vážně se mi líbila. Je to plné dobrodružství, akce a napětí (někdy až moc, zase mi trochu přišlo, že na jejich věk neměli ani chvilku odpočinku, něco bylo už přehnané). Děj opravdu sviští, akce se zastaví jen v pár momentech. A ten konec! Ten jsem upřímně nečekala :)
Vynikající prostředí v moderním světě, ale ve tmě bez moderních technologií, bylo zajímavé a dobře vykreslené. Kniha je originální se skvělou temnou atmosférou. Příběh se autorovi opravdu povedl a ilustrace ho krásně doplňují. Za mě super.
PS: ocenila bych i mapku Prahy :(

LuckaH2

Je mi 33 let, takže nejsem úplně cílová skupina kniha, přesto jsem byla nadšená. Ty popisy starých uliček, opuštěných domů, Prašiny, ta atmosféra, skvělá. Příběh mě taky moc bavil, bylo to pro mě napinave, trnula jsem, co se stane. I rozuzlení mě bavilo. Určitě si přečtu druhy díl

zirafinec

Wow. Moc se mi to líbilo, mělo to logiku, prostě úžasná knížka, od které neodtrhnete oči. Na můj vkus až moc málo stránek :-). Doporučuji dětem i starším čtenářům.

Lawiane

Jako dospělý čtenář jsem od toho nos nemohla odtrhnout. Napínavé, nápadité, čtivé. Nečekané zvraty a krásně vytvořená atmosféra.

Ema16

Chystám se číst. Anotace zní docela lákavě. Těším se.
( Ale nejdřív musím přečíst další čtyři knížky z knihovny ;).)

Terezinka890

Vojtěch Matoch se asi stal jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů.
Velmi doporučuji.