Prašina

Prašina https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369662/bmid_prasina-vBL-369662.jpg 4 1178 330

Prašina série

Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět. Jejich dobrodružství je o to nebezpečnější, že při něm musejí čelit partě všeho schopných dospělých chlapů, kteří mají stejný cíl. Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny.... celý text

jarabr
04.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělá záležitost. Děj běží od první do poslední stránky, žádný zdlouhavý úvod, má to dynamiku, spád, napětí a úplně luxusní myšlenku. Jsem dospělák, ale tohle mě tak pohltilo, že bych to neoznačoval jako čtení pro děti. Prostě super příběh. Hodně si cením u autora i slovní výbavy, protože slova jako "zteřelý" nebo "ohbí" dnes už moc často nenajdete v psaném ani mluveném slově. Za mě skvělé a doporučuji všem věkům.

broskev28
24.07.2018 3 z 5

Budu první, kdo téhle knížce pokazí její skvělé hodnocení. Mně až tak skvělá nepřipadala, ale chyba je asi ve mně. Občas jsem měla takový "vykradačský" pocit - tu Rychlé šípy, tu Váleček a spol. Považuju se za zkušeného čtenáře, ale občas jsem zatoužila knihu odložit a už se k ní nevracet, prostě mě místy fakt nebavila. Naštěstí tyhle chvilky rychle pominuly, zvlášť když jsem narazila na citát, který uvádí ve svém komentáři mySaints.
Jako dítě jsem milovala sérii Artura Ransoma Boj o ostrov a myslela jsem, že v dnešní mobilní době už tahle nálož 12 dílů u dnešních dětí nemá šanci. Jenže v červnu přišel do knihovny desetiletý školák, který právě dočítal 5.díl!!! Takže jsem rozhodnuta Prašinu vyzkoušet na něm, a pak se uvidí.
A abych nezapomněla: kvituju s povděkem grafickou úpravu a absenci gramatických chyb - tohle naopak pro mě činí knihu čtivější, takže díky za to. Těším se na další příběh téhle autorské dvojice, třeba mě mile překvapí.

Patapuf
20.05.2018 5 z 5

Na to, že je to pro děti je to super.... šla na jeden zátah... koupil sem ji náhodně a určitě sem neudělal chybu....

qydko
16.05.2018 5 z 5

Prašinu jsem zhltla najednou. I když je určena jiné věkové kategorii, užila jsem si ji.

Žirka
29.04.2018 5 z 5

Vydařený text i ilustrace.

mySaints
28.04.2018 5 z 5

Děti by měly číst takové knihy! Prašina jako pražská čtvrť má naprosto skvělou atmosféru (lehce děsivou s příchutí zašlých časů), děj je až do samotného konce napínavý a rozuzlení naprosto nečekané a super. Pořád jsem si říkala: ksakru, jak to vyřeší, pohltí Prašina celý svět? A to je mi pětadvacet let, ne devět. Dobrodružný příběh o síle přátelství, rodiny a lásky zcela jistě zaujme i dospělé, tak jako Rychlé šípy :)
"Kam až nás zavede tohle úžasné století? Budeme si povídat na dálku, jak říkáš, ale budeme se pak ještě vůbec setkávat tváří v tvář? Budeme se hřát u elektrických kamen, ale budou se v nich mihotat plameny jako ve skutečném krbu? Prozáříte svými lampami všechnu tmu, ale budou pak na nebi ještě vidět hvězdy?"

jxr
25.04.2018 5 z 5

napínavá, se zajímavým námětem...

Sahir
14.04.2018 5 z 5

Výborně napsaná dobrodružná kniha

kanji
03.04.2018 5 z 5

Skvělé! Napínavé od začátku do konce.

LordMikes
15.03.2018 5 z 5

Napínavá kniha, dokáže vás ponořit do děje. Já jsem se do ní začetl až jsem ji dočetl za 3 hodiny.