Černý merkurit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Působivé ilustrace odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420506/big_prasina-cerny-merkurit-IYV-420506.jpg 4.3468
Nahrávám...

Komentáře (111)

Kniha Černý merkurit

Akléda_
05. května

Druhý díl nebyl o nic méně horší než ten první. Kvalitativně bych řekla, za se drží na úplně stejné úrovni jako předchozí díl, za což jsem byla moc ráda. Opět jsem v poslouchala v audio podobě a to, jak to načetl Matouš Ruml je prostě úžasné. Líbí se mi, jak si hraje s postavami, atmosférou i hlasem, moc jsem si jeho přednes užila. Stejně tak se mi líbila opět tajemná atmosféra Prahy a celé knihy, zvraty, které mě v průběhu celého příběhu překvapovaly i postavy. Líbí se mi jak postupně odhalujeme další a další tajemství, které Prašina skrývá. Ve svém žánru si myslím, že je tohle jedna z nejlepších sérii a doporučila bych ji nejen cílovým čtenářům. Já si to opět moc užila.

Verouš23
17. dubna

Za mě nejlepší díl z trilogie!


sarka.farka
12. dubna

Zajímavé pokračování prvního dílu, napínavé, velmi čtivé. Jsem zvědavá na poslední díl..

Loxias
28. března

Druhy dil se snazi kopirovat tempo prvniho, ale dej zacina byt trochu repetetivni. Miru tajemna z meho pohledu zveda postava Prokopa a hodnoceni jde hlavne za jeho postavou, ackoliv vedlejsi.

Fidorr
07. března

Byl jsem zvědav co přinese druhý díl a nezklamal. Jsem mile překvapený, akce a napětí nepolevilo z prvního dílu takže jsem se bavil stejně tak dobře. Prašina se mi zkrátka líbí a myslím si, že to je zrovna jeden z počinů který není třeba vůbec rozebírat. Buď se líbí nebo nelíbí.

Lucissia
06. března

Opět paráda. I když je s podivem, kolik toho En s Jirkou vydrží, ale, není to přece dokument. Kniha se mi četla skvěle a teď je s ní na řadě syn. :-)

Hanys_
29.12.2022

Pocitově slabší než první díl. Byť takový dobrodružnější, temnější - ale právě proto mi to k těm malým dětem zas tak nesedělo. Ale cílovka asi bude spokojena hodně. 7/10

puczmeloun
19.12.2022

Aj. Po vší té chvále mě zase překvapilo, že krom onoho základního nápadu toho kniha moc dalšího nedává. Vlastně je to zdvojnásobená jednička. Více alternativní historie a rodinných tajemství (o obou se náhodou dozvídáme až teď). Více akce a pohybu. Více smůly (to snad ani není možné), ale také neuvěřitelná dávka náhod a štěstí. Jako kdyby byla Prašina o velikosti jednoho bloku a žilo tam jen pár lidí, kteří jsou vždy po ruce s potřebnou radou nebo pomocí (ani to snad není možné!). A tentokrát také neskrývaný předpoklad dalšího pokračování.

Na druhou stranu oceňuji zapojení nápadu na nutnost projíždějících vlaků a jednu zajímavou linku kombinující pražskou legendu a známou pohádku. Škoda, že se to rozjelo - myšleno nikoli posouváním děje, které jede na plný plyn od začátku, ale šťavnatými zajímavostmi, po kterých jako čtenář prahnu - až někde za polovinou.

1

Doporučujeme

Prašina
Prašina