Černý merkurit

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Působivé ilustrace odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420506/prasina-cerny-merkurit-IYV-420506.jpg 4.719
Série

Prašina 2.

Žánr
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Černý merkurit

Přidat komentář
celyl
29. října

Popravdě zde už musím dát menší hodnocení než u jedničky. Atmosféra tu funguje stále výborně, ale už trochu pokulhává příběh. Mnoho věcí je zde jakoby povrchně uvedeno a hodně je jich i podivně rozuzleno. Závěr je vysloveně vynucený.

Bezruč
21. října

Představit si za knížkou pro děti něco infantilního je v tomto případě zcela mylné.
Příběh má spád jedna kapitola nutí oevřít druhou, nepoučuje, nemoralizuje, napětí vytéká z každého listu. Detektivka pro mladší čtenáře se vším všudy. Do dětské knihy se běžně neponořím, kvůli Prašině se stávám vděčným dětským čtenářem knih pana Matochy.

soupik2012
20. října

Po prvním dílu jsem měla trochu obavu, aby pokračování Prašiny nebylo jenom nastavovanou kaší. Protože jsem si vůbec neuměla představit, co by mohlo tento příběh ještě oživit. Ale pan Matocha ukázal, že by z něj mohl vyrůst vynikající spisovatel. Tak trochu nástupce pana Foglara? Inspirace stínadelskou trilogií je docela znát. Pokračování příběhu je ještě napínavější, zábavnější a propracovanější než byla úvodní část. Místy je na knize znát, že je určena především pro děti, ale jsem si jistá, že bavit bude také jejich rodiče. Poslouchat Matouše Rumla byl neskutečný zážitek a tuto audioknihu povyšuje na 6 hvězd. Již teď se strašně moc těším na pokračování příběhu.

Sianka
19. října

První díl Prašiny jsem pro sebe objevila náhodou a popsané tajemné místo mě hned zaujalo. Neotřelý nápad, hezky a čtivě napsáno nejen pro děti a mládež. Proto jsem byla zvědavá i na pokračování. Opět se mi hezky četlo, na samém závěru jsem pochopila, že je nakročeno na další díl, takže zůstalo několik otazníků. Není lehké psát další díl příběhu, který by za mě mohl být jedničkou uzavřen. Některé nové linie mě zaujaly a musím je obdivovat, jiné mi přece jen přišly přidané proto, aby mohla "dvojka" vzniknout, a musela jsem se nad nimi pousmát, ale tak už to bývá. Ale přiznávám, že jednak nejsem zamýšlená "cílovka", kterou to nepochybně bude bavit, a určitě si ráda přečtu i pokračování, protože líčení atmosféry je opravdu poutavé. Kniha se skvěle čte a koho bavila jednička, ten si rád přečte i pokračování.

Autor a jeho další knihy

Vojtěch Matocha
česká, 1989

Kniha Černý merkurit je v

Právě čtených1x
Přečtených23x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených2x
Knihotéce11x
Chystám se číst32x
Chci si koupit16x