Černý merkurit

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Působivé ilustrace odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420506/prasina-cerny-merkurit-IYV-420506.jpg 4.5147
Série

Prašina 2.

Žánr
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Černý merkurit

Přidat komentář
Heyhey
18. listopadu

Skvělé. Napínavé, nepodbízivé, originální, propracované do detailů.

Isew
12. září

Je to opravdu o trochu lepší než první díl. Autor ubral na nesmyslné akci a malinko víc propracoval příběh. Ale.... Práce s napětím není jeho silná stránka. Po celou dobu mi bylo úplně jedno, co se děje a jak to dopadne. V prvním díle se autor snažil napětí do čtenářů narvat silou - akce, akce, akce. Nefungovalo to. Ve druhém se trochu zklidnil, ale pořád je to bezzubé. I když námět je skvělý. Co se inspirovat např. u Romana Bureše. Ten umí s atmosférou pracovat výborně. Třeba bude třetí díl lepší než první dva.


Wasdy
02. září

Kniha se mi líbila víc než první díl. Možná to je zvláštní, ale byla jsem ráda že s nimi není Tonda.

groula
22. srpna

Musím říct, že se mi tahle kniha líbila víc než první díl. Přišlo mi to takový věrohodnější a i líp napsaný.

petym
28. června

První díl mnoh lepší. Kapitola o přízraku dobrá. Konec nudný zdlouhavý

Retketka
15. května

Začátek je super. Pokračování je dokonalé. Konec je dobrý. DOPORUČUJI!

Merryashka
14. května

(+ SPOILER) POZOR MOŽNÉ SPOJLERY
Opět velmi čtivý příběh, a to nejsem cílovou skupinou. A opět takový ponurý a temný, ale zase napínavý a společně s hlavními hrdiny jdeme z akce do akce. V prvním díle mi bylo líto, že hlavní hrdinové nepotkali nikoho, kdo by jim poskytl pomoc. V druhém díle to bylo trochu jinak, ale nelze říct, že by to čtenáře potěšilo...spíš překvapilo. A jak psali v komentářích níže, následně i rozladilo. S velkou zvědavostí jsem čekala na závěr knihy a na vysvětlení některých souvislostí a vztahů...a téměř nic. Škoda. Tak tedy budu vyčkávat na třetí díl a doufat, že se síť tajemství kolem hlavních protagonistů i "záporáků "tohoto dílu bude odhalena, a že se jako čtenáři dozvíme jak, proč a kdo je kdo?

Chesterton
03. května

Podstatou příběhu je dokonalá atmosféra, neotřelé prostředí a práce s napětím. Matouš Ruml je vynikající interpret! Vztah Jirky a En je oproti prvé časti víc parťácký, což jsem přivítala. Zpočátku jsem se lehce ztrácela v tématech, ale to čtenář z cílové skupiny určitě bude vnímat jinak.
Povedeně temné dobrodružství co rychle běží kupředu, zabíhá dost do žánru fantasy, ale je i nad čím se zamyslet.
Kdyby si pan Matocha dal trochu víc záležet v promyšlenosti a dotažení myšlenek (a možná ubral v násilí na dětech, které mi tam nesedí) pokud jde o originalitu nápadů, může být v pohodě českou protiváhou Harryho Pottera, kterého jsem četla souběžně :o)

1

Doporučujeme

Klub divných dětí
Klub divných dětí
Školák Kája Mařík 2. díl
Školák Kája Mařík 2. díl
Potížistka
Potížistka
Lucky Luk II
Lucky Luk II

Štítky

pro děti od 9 let dobrodružné romány

Autor a jeho další knihy

Vojtěch Matocha
česká, 1989

Podobné knihy

Kniha Černý merkurit je v

Právě čtených4x
Přečtených189x
Čtenářské výzvě28x
Doporučených17x
Knihotéce54x
Chystám se číst54x
Chci si koupit19x