Černý merkurit

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Působivé ilustrace odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420506/prasina-cerny-merkurit-IYV-420506.jpg 4.5147

Prašina 2.

Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Paseka

Kniha Černý merkurit

Heyhey
18. listopadu

Skvělé. Napínavé, nepodbízivé, originální, propracované do detailů.

Isew

Je to opravdu o trochu lepší než první díl. Autor ubral na nesmyslné akci a malinko víc propracoval příběh. Ale.... Práce s napětím není jeho silná stránka. Po celou dobu mi bylo úplně jedno, co se děje a jak to dopadne. V prvním díle se autor snažil napětí do čtenářů narvat silou - akce, akce, akce. Nefungovalo to. Ve druhém se trochu zklidnil, ale pořád je to bezzubé. I když námět je skvělý. Co se inspirovat např. u Romana Bureše. Ten umí s atmosférou pracovat výborně. Třeba bude třetí díl lepší než první dva.

Wasdy

Kniha se mi líbila víc než první díl. Možná to je zvláštní, ale byla jsem ráda že s nimi není Tonda.

groula

Musím říct, že se mi tahle kniha líbila víc než první díl. Přišlo mi to takový věrohodnější a i líp napsaný.

petym

První díl mnoh lepší. Kapitola o přízraku dobrá. Konec nudný zdlouhavý

Retketka

Začátek je super. Pokračování je dokonalé. Konec je dobrý. DOPORUČUJI!

Merryashka

(+ SPOILER) POZOR MOŽNÉ SPOJLERY
Opět velmi čtivý příběh, a to nejsem cílovou skupinou. A opět takový ponurý a temný, ale zase napínavý a společně s hlavními hrdiny jdeme z akce do akce. V prvním díle mi bylo líto, že hlavní hrdinové nepotkali nikoho, kdo by jim poskytl pomoc. V druhém díle to bylo trochu jinak, ale nelze říct, že by to čtenáře potěšilo...spíš překvapilo. A jak psali v komentářích níže, následně i rozladilo. S velkou zvědavostí jsem čekala na závěr knihy a na vysvětlení některých souvislostí a vztahů...a téměř nic. Škoda. Tak tedy budu vyčkávat na třetí díl a doufat, že se síť tajemství kolem hlavních protagonistů i "záporáků "tohoto dílu bude odhalena, a že se jako čtenáři dozvíme jak, proč a kdo je kdo?

Chesterton

Podstatou příběhu je dokonalá atmosféra, neotřelé prostředí a práce s napětím. Matouš Ruml je vynikající interpret! Vztah Jirky a En je oproti prvé časti víc parťácký, což jsem přivítala. Zpočátku jsem se lehce ztrácela v tématech, ale to čtenář z cílové skupiny určitě bude vnímat jinak.
Povedeně temné dobrodružství co rychle běží kupředu, zabíhá dost do žánru fantasy, ale je i nad čím se zamyslet.
Kdyby si pan Matocha dal trochu víc záležet v promyšlenosti a dotažení myšlenek (a možná ubral v násilí na dětech, které mi tam nesedí) pokud jde o originalitu nápadů, může být v pohodě českou protiváhou Harryho Pottera, kterého jsem četla souběžně :o)

Klub divných dětí
Klub divných dětí