Otec pěti set

Otec pěti set https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43042/bmid_otec-peti-set-65c88164d91be.jpg 4 29 3

V zemi Mahdiho série

Román z cyklu V ZEMI MAHDÍHO sv.2. Kresba na deskách A.Glajc, ilustrace Jan Hora.

MaxíkD.
05.08.2023 5 z 5

Další z mnoha mayových dobrodružných knih, kde stateční hrdinové Džinistanu bojují proti Ardistanu.
Vysvobození fessarašských otrokyní, zajetí hlavních hrdinů, dopadení většiny otrokářů, střetnutí Kara ben Nemsiho se samotným Ibn Aslem a samozřejmě dobrodružství, jaké má ve správné knize být.

danny_21
15.03.2021 3 z 5

Na březích Nilu / Otec Pěti Set / Mahdí ve starším vydání ( a celý cyklus v zemi Mahdího ), jsou možná tím nejpovedenějším dobrodružstvím v rámci Orientu či Dalekého Východu, které Carlos předal čtenářskému světu. Kara ben Nemsi effendi se potýká s tlupou lovců lidí obklopen typickými černobílými postavami, tentokrát ale s několika výjimkami - u jejichž tlučhobovských hlášek jsem se místy opravdu bavil, a třeba Otce Pěti set - který mi jako jinochovi objasnil, že baštonáda nemá s jídlem nic společného ) . Akce dostatek, sem tam nějaká ta krev, podávání křesťanského přesvědčení a vyprošování milosti pro darebáky u rajise effendiná ve skoro snesitelné míře - 65 %

Exit-50

1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha Otec pěti set je v