Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1913 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

kristynka8396
22.02.2016 5 z 5

Lhtám lhtám lhtám :) opět další skvělý díl a hned jsem se vrhla na třetí.

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

Ditules
23.01.2016 3 z 5

Nějak mi chvilkami připadalo, jako bych četla úplně jinou knihu... Film, i když se nedrží předlohy skoro vůbec, mě bavil daleko více...

P-man
18.10.2015

Pro mě je tedy první díl lepší. Čtivý, to ano, ale netuším, jak by se dostal Tantalos z Tartaru... A ta Kirké... No, začátek byl celý jak z Odyssea :( Film totálně předčil knížku!

delatrix
29.09.2015 3 z 5

Knížka je docela pěkná a dobře navazuje na předešlý díl.

veriszv
11.08.2015 5 z 5

Knížka mě mile překvapila :) A daleko, dle mého názoru, předčí první díl!

Jano.
07.07.2015 4 z 5

Na rovnakej vlne ako diel prvý, povedal by som dokonca, že aj o malý kúštik lepší, lebo Riordan začína rozohrávať drámu, občas ju necháva aj hrať prim a zapája do príbehu aj vlastné nápady, takže to už nie je len zmodernizované staré Grécko v Amerike. :D Ostávam však na 4*, pretože s tou najväčšou pompou sa táto séria vytasila až neskôr.

ElisR1
09.06.2015 5 z 5

Další skvělý díl série, řekla bych, že dokonce lepší, než ten předešlý.

David123456
22.05.2015 4 z 5

Super kniha je lepší než ta první.

9187
20.05.2015 4 z 5

Nejprve jsem viděl film a ten se mi docela líbil. Ale kniha byla lepší. Riordan vše velmi dobře popsal a líbila se mi scéna jak byl Percy na Lukově lodi. Jen mi nesedělo to, že Tyson byl kyklop.

Misha11
12.05.2015 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, který mi přijde, že byl, stejně jako u prvního dílu, natočen podle něčeho jiného.
První díl mi přišel lepší, ale tenhle taky nebyl tak špatný. Čekala jsem ale, že se tady toho stane víc, že to bude akčnější. Přeci jen, jednička všechno rozjela a tady už se to mohlo jen a jen sypat.
Tak se sice nestalo, ale kniha byla čtivá (jako snad všechno od Ricka), s příjemným humorem a byla to taková ta oddechovka, kterou si, třeba já, dopřeju mezi nějakými vyvražďovačkami.
Tato série je fajn, lehce a nevtíravě naučná a já si časem určitě přečtu i další díly.

artabanb
10.05.2015 5 z 5

Lepší byl podle mě 1.díl, protože mi zde přijde, že je tam v 1. byly zápletky lepší a knížka je hlavně k tomu, aby se někdo na konci dostal do dalšího dějství.

Dani3
10.05.2015 2 z 5

Druhý díl je dost pomalý. Celou první třetinu vlastně čekáte, o čem děj bude. Celý příběh zachránil v podstatě jen konec, který měl trochu spád.

Co mě ale moc bavilo, byli Hérmovi hadi Martha a George.

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Druhý díl byl poněkud slabší než první. Ale taky to asi bylo tím, že jsem viděla film. Chtěla jsem se vrhnout už na něco jiného, ale zas mě zajímá jak to všechno dopadne, takže hned začnu s trojkou :-)

Terča.K
04.04.2015 4 z 5

Tento díl se mi líbil ještě více než předchozí, knihu jsem přečetla za odpoledne. Ten konec je nejlepší. Snad jediné co bych vytkla, je kapitola s kouzelnicí Kirké, to už bylo trochu moc.

trynitrix
16.11.2014 4 z 5

Pokračování s dalším super příběhem plné dobrodružství :-) šupky na trojku :-D

Ami Arnerllová
03.11.2014 4 z 5

Musím říct, že tenhle díl nepřekypoval takovou akčností a humorem jako první díl, ale jako pokračování super!

CraWer
03.11.2014 2 z 5

Po Zloději blesku to o něco kleslo dolů.
Kniha je čtivá, ale to je asi tak všechno.

40%

M.C.
21.10.2014 3 z 5

Po zloději blesku jsem očekával něco víc. Moře nestvůr mi připadalo poněkud nudnější. Přesto je to dobré pokračování Percyho Jacksona a jsem zvědav na další díl. (68%)

Byxy123
06.10.2014 4 z 5

Lepší a lepší, nemůžu si knížku vynachválit. :)