Prastarý meč

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/big_prastary-mec-aE1-289399.jpg 4.5463

Magnus Chase a bohové Ásgardu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer, 2015

Kniha Prastarý meč

HaJC1978

Věku hlavního hrdiny jsem už dost odrostlá, ale snad o to víc mě bavil jeho náhled na svět a komentáře jinak dost svízelných situací. Knížka mě bavila i pobavila. Zmíníme-li zmíněné paradoxy, pak musím přiznat, že vážné téma možnosti nastolení konce světa nebylo ještě nikdy tak zábavné

lukaskmn1

Geniální.

Pengi

Ze zacatku mi dělalo lehce problem se začist, ale když se povedlo, tak uz to byl hukot, jak jsem u Riordana zvykla. Tesim se na další knížku ze série

Knizectvi

Pro celou sérii :
Ricka Riordana určitě znáte jako autora Percyho Jacksona, což je také jedna z mých nejoblíbenějších sérií.
Autor má však serií zaměřených na různé mytologie více.
Jak už název napovídá Magnus Chase je série plná severské mytologie, Vikingů a severských bohů.
Tyhle knížky jsou klasickou middle grade fantasy. Ale určitě je může číst kdokoliv ( mě je třicet :D). Hlavním hrdinou je právě Magnus, jenž hned na začátku příběhu zjistí, že jeho otcem je nějaký severský bůh a hned na to umře.
Dostane se do Valhaly jež je neuvěřitelným hotelem, plným válečníků čekajících na Ragnarok, na svůj poslední boj, který může přijít dřív než by se komukoliv (až na Lokiho) líbilo, pokud s tím Magnus a jeho přátelé nic neudělají.
Víc vám asi prozrazovat nebudu, jenom že to rozhodně stojí za přečtení.
Autor má skvělý smysl pro humor a tak je akce namíchána se smíchem, ale i tématy jako je orientace, genderová identita nebo muslimská víra, která jsou do příběhu přimíchána naprosto přirozeně a zpracována naprosto skvěle.
Musím říct, že bych tomu nevěřil, ale tahle série se mi líbila ještě víc než Percy Jackson.

AnetLickova
13.08.2021

Miluji všechny Rickovy knížky psané Ich-formou. Jsou veeelmi vtipné a čtivé. :)
Magnus Chase tedy není výjimkou.
Na prvních stranách sice hlavní hrdina působí poměrně nesympaticky – neboť se místy vyjadřuje argotem… prostě bezdomovec :D – ale po chvíli jsem si jeho i ostatní postavy oblíbila. ;)

Škoda, že kniha není delší. Bylo mi až líto, že jsem ji přečetla tak rychle. :D

ondras666
26.07.2021

Za mě milé překvapení. Sympatický hrdina, krátké kapitoly, spoustu mytologie a zamotaný děj s nádechem fantasy, tohle mám rád.
Místy mi sice kniha připadala jako nějaká PC hra, kde aby jsi mohl pokračovat, musíš splnit další úkol, ale celkově to do sebe zapadá.
A hned jdu na další díl.

Luigi1
17.04.2021

Moc pěkné a čtivé,byl jsem unešen dějem.

DUNIKO
20.03.2021

Ale jo bylo to pěkné, další skvělá parta.Rozmanitá.