Prastarý meč

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/big_prastary-mec-aE1-289399.jpg 4.5416

Magnus Chase a bohové Ásgardu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer, 2015

Kniha Prastarý meč

AnetLickova

Miluji všechny Rickovy knížky psané Ich-formou. Jsou veeelmi vtipné a čtivé. :)
Magnus Chase tedy není výjimkou.
Na prvních stranách sice hlavní hrdina působí poměrně nesympaticky – neboť se místy vyjadřuje argotem… prostě bezdomovec :D – ale po chvíli jsem si jeho i ostatní postavy oblíbila. ;)

Škoda, že kniha není delší. Bylo mi až líto, že jsem ji přečetla tak rychle. :D

ondras666

Za mě milé překvapení. Sympatický hrdina, krátké kapitoly, spoustu mytologie a zamotaný děj s nádechem fantasy, tohle mám rád.
Místy mi sice kniha připadala jako nějaká PC hra, kde aby jsi mohl pokračovat, musíš splnit další úkol, ale celkově to do sebe zapadá.
A hned jdu na další díl.

Luigi1

Moc pěkné a čtivé,byl jsem unešen dějem.

DUNIKO

Ale jo bylo to pěkné, další skvělá parta.Rozmanitá.

hana4834

Toto je 3 série co jsem začal číst od autora a zatím nejslabší do půlky knihy jsem nevěděla jestli to doctu pak me to chytlo ale doufám ze pokračování bude lepší

DK197
22.12.2020

E-KNIHA: Magnus Chase a jeho první příběh byl pro mě jedno velké příjemné překvapení. Každá autorova série, co jsem zatím četla, byla trošku jiná a měla jiná pozitiva. Prastarý meč je v první řadě rozhodně vtipný. Už dlouho jsem se takhle nepobavila. Navíc mě coby fanouška potěšily narážky na Percyho a Bohy Olympu (našla jsem minimálně jednu na každou sérii - ale taky mi mohla nějaká uniknout). Už vím, jak se cítí čtenáři Stephana Kinga, když v knížce najdou odkaz na jinou jeho tvorbu - je to prostě milé. To, že do toho Riordan zakomponoval moderní technologie, je bod navíc, jelikož se mu to povedlo tak, aby to působilo přirozeně, popř. humorně. A neposlední řadě mě potěšily postavy - jsou výrazné, opravdu hodně odlišné navzájem a originální, oproti jiným sériím, kde spíš trochu splývají společným pocitem méněcennosti. Ale tohle to je jiný kafe. Mluvící meč, mluvící kozy... a dobrodruštví jedno za druhým. Za mě jako jo. A překrucovat si autor může mytologii, jak chce, protože tentokrát o ní nevím vůbec nic. Tak se třeba i něco dozvím. Ačkoli, jak si to má člověk pamatovat, když většinu toho sotva vysloví, to už vám nepovím.

Jediné mínus vidím v postavě jménem Annabeth. Tedy ta postava mi nevadí, ale jméno ano. Kalendář je plný jmen a on si to netypické jméno autor vybere dvakrát - do dvou sérií, pro jiné postavy. Hrozně se mi to plete a mám tendenci ty dvě dívky srovnávat a porovnávat, jako by mohlo vyjít najevo, že je to jedna a tatáž, což je vzhledem k popisu naprostá hloupost. (pozdější poznámka: ona to je ta stejná Annabeth! Tak to jsem fakt nepoznala. )

Až na tuhle malou drobnost doporučuji všema deseti.

pazizanka
26.11.2020

Už dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou knihu. Kupovala jsem jen dle recenzí a za mě doporučuji všem, kdo mají rádi humor alá avengers, bohy Thora, Lokiho apod. a děj, který umí překvapit.

StarPopcorn
04.10.2020

Po delší době od přečtení Percyho jsem objevil toto
A mile mě to překvapilo. Je to v podstatě Percy, akorát v severské podobě.
PS: Nejlepší je, jak jsou bohové spojeni s moderní technologií. Každý si musí zapamatovat, jak porazit obra díky prezentaci v PowerPointu :D