Prastarý meč

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/prastary-mec-aE1-289399.jpg 4.5368

Magnus Chase a bohové Ásgardu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer, 2015

Kniha Prastarý meč

StarPopcorn

Po delší době od přečtení Percyho jsem objevil toto
A mile mě to překvapilo. Je to v podstatě Percy, akorát v severské podobě.
PS: Nejlepší je, jak jsou bohové spojeni s moderní technologií. Každý si musí zapamatovat, jak porazit obra díky prezentaci v PowerPointu :D

Rossmar

Tak u této knihy jsem se vážně nasmála. Všechno krásně propojené a nesmírně vtipné, klidně bych se vsadila, že není člověk, co by se u toho, alespoň pětkrát nezasmál. A pokud se zasmál jen pětkrát tak je to stejně suchar :D

ElikaS

Severská mytologie v podání Riordana mě hned uchvátila. Je o něco drsnější než řecká i římská a možná proto to bylo tak parádní.

nipaaaa

Přečteno jedním dechem

Drako777

Autor je prostě génius! Přečetla jsem si tuto knihu a je to jedna z nejlepších knih které jsem přečetla. Doporučuji

MaatPhoto.com

Ma prvni kniha od autora. Percyho jsem videla jako film a nezaujal. Chtela jsem si nejdriv precist neco jineho, s tim, ze Percyho budu cist detem.
Bohuzel pro mne velike zklamani. V podstate celou knihu mi pripadalo, ze autor musel byt pod vlivem. Za mne totalni slatanina veci, ktere proste nevymyslis.
Myslim, ze ani Percyho uz nedam.
Zklamani velike.

luboskniha

Přeskočil jsem Percyho Jacksona a rovnou se vrhl na sérii o Magnusovi. Sice tahle série patří pro jinou věkovou kategorii než jsem já, přesto mne kniha uchvátila. Přečetl jsem jí na jeden nádech a vím na 100%, že jsem neudělal chybu, když jsem si koupil celou serii.

Lenny.k20

Nevím, jaká je cílová věková skupina, ale mohu říct jen jedno: Tahle knížka mě nikdy nepřestane bavit! Její autor (Rick Riordan) v ní využívá komičnosti, nadsázky, hezky zdravou ironii. Postavy jsou vtipné, zábavné. Ihned si je zamilujete.
Kniha Vás rozesměje. Těšte se na okamžik, kdy poznáze Otise!

Procitnutí
Procitnutí