Prastarý meč

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289399/prastary-mec-aE1-289399.jpg 4.5289

Magnus Chase a bohové Ásgardu (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer (2015)

Kniha Prastarý meč

15Kate

Kniha je opět výborná, čtivá a vtipná. I přesto mi však čtení trvalo z nějakého důvodu déle než u všech dílů Percyho Jacksona a taky Bohů Olympu.. Asi to bude tím, že je Magnus psán hodně dětsky, nevím. Každopádně budu v sérii pokračovat, velmi mě zajímá, jak bude další osud Magnuse zpracován.

Vevo

Doporučuji všemi deseti! Miluji severskou mytologii a v moderním pojetí Ricka Riordana, je příběh Magnuse Chase naprosto geniální. Těším se na pokračování!

PhoebePollard

Kniha ucházející, ale už to prostě není ono. Strýčkovi Rickovi už prostě dochází nějaké originální nápady, které bych dokázala přečíst bez toho, abych knihu prokládala dalšími sériemi.

Spojenc

Kniha se mi líbila avšak né zas nějak výrazně, kdyby jsem ji četla tak před 6 lety (teď je mi 18) tak by to byla pro mě úplní topovka. Ale v mém věku už nadšení povadlo… to ale neznamená, že nemám chuť si přečíst další díly.

Sarajana

Velmi pěkný oddechový příběh. Zajímavý průběh výpravy a překvapivý konec.

Annkag

Kniha,ktorá má u mňa jednoznačne plný počet.
Vtipné hlášky,typu...,,Letel na nás dvanásťtonový balvan s nápisom:S LÁSKOU VAŠE PATRO 63.
Skvele zakompovaná severská mytológia do 21.storočia.Postavy,ktoré vám nedajú spať a bohovia,kzorý sú tak bohovský prevíti.Nenudila som sa ani na jednej stránke.
Ja len doporučujem a teším sa na ďalší diel.

Viki0

Po dlouhé době konečně zase kniha, která mě bavila od začátku do konce. Styl autorova psaní mi vyhovoval. Nevím proč, ale trošku mi to připomínalo styl Darrena Shana, to je ale jen můj názor.
Všechny postavy jsou skvěle popsané, vybudujete si k nim vztah a děj prožíváte s nimi. Humor v knize mi sedl.

Andi

Dala jsem tomu šanci. Zbytečně. Zhruba kolem sté stránky jsem to zavřela. Nevím, asi jsem na to moc stará. Přesto dám pár hvězdiček - a to za hlášky a čtivost.