Prastarý meč

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289399/prastary-mec-aE1-289399.jpg 4.6206
Série:

Magnus Chase (1.)

Originální název:

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer (2015)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Přidat komentář
Nomia
12. března

S Rickem Riordanem jsem se poprvé setkala při čtení Percyho Jacksona, před mnoha a mnoha lety, tehdy mě jeho styl psaní až tolik neoslovil.
Líbilo se mi, jak dokáže s lehkostí kombinovat staré báje a mýty a propojit je s moderními postavami a současným světem. Tehdy se mi ovšem zdálo, že jsou knížky cíleny příliš na mladší čtenáře, odpovídal by tomu i věk hlavních hrdinů, vše i dialogy se mi zdály příliš dětské. Nedávno se mi dostal do rukou první díl nové série, kterou tentokrát zacílil na severskou mytologii, Magnus Chase a bohové Ásgardu mi změnili názor.
Ano, pořád je to fantasy zaměřená na mladší věkovou skupinu, ale má spoustu kladů a to nejen úžasnou mytologii, ale i poměrně příjemný humor a dobře napsané postavy. Riordan zvládl vytvořit hlavní hrdiny, kteří sice jsou odvážní a a mají všechny potřebné propriety pro boj se zlem, ale zároveň mají i své chybičky, občas se jim nevyhne strach, ani nejistota, dokázal postavy popsat lidsky, ale zároveň sympaticky.
Autor ve všech sérii používá obdobné osvědčené schéma, i když pokaždé je příběh zasazen do jiné oblasti a využívá odlišnou mytologii, hlavní ovšem je, že pokaždé mu to vychází.
Knihy sice nejsou až tak originální, ale je to zaručená zábava a to nejen pro mladší, ale i starší čtenáře. Kniha oplývá hezkou atmosférou, světem plný bohů a polobohů a velkou dávka dobrodružství.

Dexira
11. března

Určitě vynikající kniha kterou doporučuji přečíst. Pořád se tam něco děje a nudit vás určitě nebude.

MirijamFrankl
10. února

Prima knížka, neskutečně čtivá a vtipná. Magnusův svět byl líbivý, navíc postavy jako z masa a kostí se krásně hodily k motivu přátelství, který dominoval celé knize. Musím ocenit i kvalitu jazyka a hlavně závěrečnou bojovou scénu, i když na ty, jak už vím ze ságy Percy Jackson, má pan autor nadání.

Slugterra
10. února

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Je zajímavá, čtivá a vtipná. Velice vtipná. Ty hlášky byly skvělý. Kniha mě hodně zaujala a vtáhla do děje. Jsem ráda, že mi ji kamarádka ukázala a doporučila. Už se nemohu dočkat na další díl.

Anyonme
06. ledna

Úžasná kniha! Naprosto zbožňuji Rickův humor! Magnuse jsem si během prvních pár stránek zamilovala! + oceňuji veliké množství různých referencí :D

25veronika3
05. ledna

Naprostá špička! Úžasná kniha, moje první setkání s Rickem Riordanem, netuším, proč jsem se mu vyhýbala :D Teď vím, že mě čeká hodně dalších skvělých knih.

Bosley121
21.12.2017

Skvělá kniha, zábava od začátku do konce. Líbí se mi, že autor nepoužil jako otce hlavního hrdiny, nějakého z prvořadých a tím pádem nejznámějších bohů.

Pendragon
10.12.2017

Absolutně úžasná kniha, stejne jako ostatní příběhy ze světa Percyho Jacksona. Už se těším, jestli autor splní ty náznaky a vytvoří příběh, ve kterém se bude proplétat řecká, římská, egyptský a vikingská mytologie.

PS: Všimli jste si v této knize narážky na film Vikingové z roku 1999? (viz zmínka o předcích Sam) :D

betka2467
03.11.2017

Kniha mě zaujala hned na první pohled. A už když jsem si četla na zadní straně knihy úryvek jsem se pobavila. Moc fajn oddechovka a na zasmání. Opravdu některé poznámky Magnuse stojí za to ... :D

misamiska
01.11.2017

Famózní konec. Od Riordana jsem nemohl čekat nic jiného než takovouhle oddechovku zase o jiné mytologii. Moc se těším, jak se to vyvine s jeho sestřenicí a zda se propojí oba světy.

Aniday
02.09.2017

to byla jízda! od první do poslední věty se se mnou točil svět! kdyby se tímto stylem učily dějiny a mytologie na základce, zaručeně by ze všech byli premianti 8)

-LaraRead-
28.08.2017

Skvělá kniha, co jiného...
Četla jsem ji, anichž bych o severské mytologii věděla víc než z filmů Thor (mimochodem v knize jsou o tom filmu zmínky), ale nebylo to potřeba.
A navíc autor dotáhl svůj humor téměř k dokonalosti.

SarahRoyalAss
22.08.2017

Stejně jako Percy, je i Magnus "držkaté" hovado.
Sice mi chvíli trvalo se zorientovat mezi severskými bohy, ale jinak se kniha četla opravdu dobře. Hrozně se mi líbilo, jak sem tam ulítla zmínka o Percyho světě.
Magnuse jsem si opravdu oblíbila, stejně tak i jeho kumpány. :)

Nelíísek
07.08.2017

Zabít hrdinu hned na začátku, Bohyně Rán, která po mořích hledá vše, co se třpytí, Thor který potřebuje Svoji nejmocnější zbraň na světě aby chytal BBC v HD kvalitě, proč vlastně ne?!

UKÁZKY Z KNÍŽKY:
„Thor.“ Bohyně se zakabonila „Jestli chceš někoho, kdo umí sjíždět sedmdesát kanálů v HD kvalitě, tak běž za Thorem“

Randolph mi věnoval soucitný pohled „Pověsti jsou prostě historky o pravdách, které jsme zapomněli.“ „Páni, teď jsem si vzpomněl, že mám tady kousek domluvenou – „
…..
„Syn boha. Fakt stačí, když mi zastavíš tady. Já to dojdu“

HODNOCENÍ: Další brilantní série Ricka Riordana, jeho styl psaní převrací prastarou mytologii úplně jinačím směrem, žádné velké otázky do akce se tento děj vrhá po hlavě, myslím si, ale že aspoň Odinovi mohl dát trochu víc rozumu, v některých momentech už to bylo moc přehnané. Očekávání bylo velké, ale to utahování z bohu tentokrát Riordan přehnal. Mé hodnocení jsou by bylo mezi 3 a 4, můžu ale vybrat buď to nebo to, přikláním se k 4*, jen kvůli momentům u kterých jsem se opravdu nasmála .

Zebra01
14.06.2017

Okamžitě se těším na pokračování!!!

Nikča1236
01.06.2017

Jednoduše skvělá kniha!

Readerka97
23.05.2017

Kniha byla úžasná. Rick opět ukázal, že propojit moderní svět s mytologií opravdu umí. Navíc se mi velmi líbila narážka na svět Percyho Jaksona. Už se těším na další díl.

Ketesh
18.04.2017

Rick opět předvedl, že žádná mythologie pro něj není překážkou. Je opravdu úctyhodné, jak skvěle využívá mýtů a bájí pro svoje příběhy, to jak mu vše do sebe skvěle zapadá.
Kniha od samého začátku měla spát, byla napínavá. Je kvalitně napsaná, i přeložená. Nedá se ji nic vytknout. Těším se na pokračování.

natalie2171
19.03.2017

Rick zase předvedl perfektní práci. Nejen, že už od začátku jsme měli plno akce. Ani jednou jsem se nenudila. Ani jednou jsem nešilhala k dalšímu odstavci. A nejvíce tomu napomohly všudypřítomné vtípky ze strany Magnuse. Jak já miluji mytologii v Rickově stylu a jeho styl psaní. Čím se kniha liší od jiných? Hlavní hrdina zemře někde během 50. strany. Opět nám ukázal, že jeho knihy jsou originální, krásně napsané s promyšleným příběhem a napětím, které vás nikdy neopustí. Zároveň z toho nejste unavení, protože vztahy postav a dialogy vám celý příběh odlehčí. Těším se na další díl!

maxx
27.02.2017

Skvělý a napínavý příběh který mě úplně pohltil od první stránky už se těším na pokračování.....

Syny007
22.02.2017

Měl jsem velký problém knihu vůbec dočíst. Neskutečné jak někdo může napsat že Thor má ve svém kladivu zabudovanou televizi s Full HD rozlišením, chápu že ve fantasy světě je možné všelicos ale tohle a ostatní jiné absurdity o kterých v knize není nouze mě spíše naštvali než pobavili. Věřím však že někomu se to bude líbit. Za mě však 1 hvězda. Další díly již číst nebudu.

jesterka.as
18.02.2017

Starý známý styl Ricka Riordana, takže opět super knížka :) těším se na další...

KočkaŠklíba
15.02.2017

Druh knížky, kterou si jednoduše užijete. Osobně jsem si u ní oddychla od vážnějších knihy, ale v tom nejlepším smyslu. Je vtipná, děj se nevleče a fanouškům Ricka Riordana udělají radost narážky na jeho předchozí tvorbu. Moderně zpracovaná severská mytologie, zasazená do dnešní doby. Postavy se vyvíjí, i přesto, že se děj odehrává jen v několika dnech. Někteří by možná zkritizovali nespisovné výrazy, které se v knize čas od času objevují, mě nijak zvlášť nerušili, příběh, který vypráví šestnáctiletý kluk by asi těžko byl celý psán bezchybně.

9098
17.01.2017

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

Ladiva
14.01.2017

Veľmi vydarená a zábavná možnosť, ako sa trochu zorientovať v severskej mytológii.

IvankaM
12.01.2017

Není to Percy Jackson, ale to neubralo knize na kvalitě. Navíc takhle moc jsem se u knihy dlouho nezasmála.

Kacaba01
07.01.2017

Přečetla jsem jedním dechem, bylo to úžasné (tak jako vždycky :D). Sice to už nebyl 100% Percy, ale i tak to bylo super. Umírala jsem z těch narážek na jeho jiné knížky :D.
Dostaly mě i některé názvy kapitol "Hearthstone omdlívá častěji než Jason Grace (i když netuším, kdo to je)" ... prostě dokonalost.
Konec jsem trošku předvídala, ale stejně jsem si to užila. Severskou mytologii jsem moc neznala, tak jsem to náležitě napravila. :D Velice se těším na další díly.

PS doufám, že budeme bydlet na stejném patře :D

trynitrix
29.12.2016

Nechci knize nějak hatit hodnocení ,ale něco mi tam drobek chybělo hold to není Percy který je 100% :-D , tady to chtělo velkou dávku představivosti :-D Jinak klasika co se týká od Riordana.
Na to kolik to má stran tak se příběh četl docela rychle bylo to zábavné a mělo to spát a to mám ráda takže za mě jo ;-) I když si myslím, že už jsem na jeho knihy velká :-D

Aires
25.11.2016

Rick Riordan má nekonečnou zásobu nápadů. Po předchozím seznámení s bohy Egypta, Říma a Řecka, tentokrát přichází na řadu bohové severské mytologie. Ódin, Frey, Thór závislý na seriálech nebo prolhaný záporák Loki? Seznamte se, to jsou noví hrdinové této série. Autor si drží svůj vtipný, lehký styl, knížka je proto sázkou na jistotu :) Skvěle pobaví a ukáže vám, že hrdinství je pěkně otravná a napínavá dřina :)

Nelly
27.10.2016

Výborný díl nové série - Riordan snad už ani jinak než skvěle psát neumí. Ano, někomu možná přijde téma ohrané (bozi a polobozi, boj dobra se zlem), ale to nic neubírá na čtivosti těchto knih. Musím moc pochválit humor a perfektní hlášky, které potěší nejen každé dětské a puberťácké srdce. Myslím, že knihy takového ražení přivedou ke čtení mnoho nových čtenářů, kteří doteď seděli jen s prsty na klávesnici. A oceňuji také náhled do severské mytologie, která není tak obecně známá jako třeba mytologie antická či mytologie starého Egypta, jak tomu bylo v předešlých sériích. Těším se na další knížky!