Poslední z bohů

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/big_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.71428

Percy Jackson 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian, 2009

Kniha Poslední z bohů

kačuleee29

Já to miluju. Percy Jackson je nyní část mé duše a mého života, která nikdy nezmizí. Konkrétně u téhle knihy, ale i u celé série, jsem snad pocítila všechny pocity, které jsou možné. Radost, lásku, vztek, napětí, smutek a mnoho dalších. Ukáplo mi fakt několik kapek slz :D. Všeobecně čtení a knihy jsou něco, co mě spojuje se sebou samou a vžívám se do dějí knih tak moc, že mám pocit, že žiju v jejich světe. Ať už je to svět Percyho Jacksona, Elfhame, Renegáti… jak řekl George R. R. Martin: Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.

Omlouvám se, zda je můj dnešní koment až moc…. no, jiný, než obvykle :D. Každopádně, poslední díl se mi líbil nejvíce a miluju to. Celou sérii. Prostě DOKONALÉ!

FerryTaz

Posledni dil teto serie s Percy Jacksonem byl asi nejlepsi. Tento dil byl plny akce a v kazde kapitole se opravdu neco delo. Brilantni zakonceni cele serie. Mam vsak jenom drobnou vytku a sice posobnost jedne udalosti a mym oblibenym filmem Troja a tim nemam na mysli Achillovu patu. Kdo cetl, jiste vi, o cem mluvim. Dale jsem se pristihl, ze jsem nasel urcitou podobnost tema s ostatnimi autory. Stale je zde jeden hrdina, ktery bojuje za zachranu spolecnosti s velkym zlem. Stejne tema jako serie Harryho Pottera, serie Divergence nebo Hunger Games. Tema obdobne, jen se odehrava kazde v jinem svete. Nicmene serii doporucuji a urcite ji doporucim memu synovi az mu bude treba 12 let.

lukaskmn1

Geniální.

Aldaa
14.11.2021

(+ SPOILER) Zase skvělá knížka, Ricka mám rád protože píše zábavný příběh ze současné doby a antického Řecka, tuto sérii miluji a je to knížka mého dětství, ostatně VŠECHNY série od Ricka miluji a všechny jsem přečetl, Percy Jackson byla moje první. No ale trošku mě ( abych navázal ke knize ) mrzí že Percy nechtěl být bohem ale zase by to znamenalo všechny opustit, takže chápu.

HankaHail
28.09.2021

Po delší době jsem se opět dokopala sáhnout po další knížce Percyho Jacksona a to po posledním dílu, ale tentokrát v angličtině. Kniha je skvěle a jednoduše napsaná, takže se angličtiny nemusíte bát.
Velice mile mě překvapil rychlý děj a fakt, že se téměř celý děj odehrává ve středu hlavní bitvy. Příjemné zákončení skvělé série.

TerezaMondeková
05.09.2021

Poslední díl se mi líbil nejvíc. V posledním dílu rozhodně nebyla nouze o napětí, nebezpečí, o spoustu zvratů a překvapení. Ale taky tu bohužel byly smutné a dojemné momenty, u kterých jsem opravdu slzu neudržela. Ale bohužel... dalo se čekat, že v posledním dílu takové momenty budou, když se schylovalo k závěrečné válce, která rozhodne. Dost mě překvapilo, kdo byl od začátku špeh. V hlavě mi běželo spoustu jsem, ale tohle jsem nečekala. Ale co se mi na tomhle dílu opravdu hodně líbilo, že všichni bohové, polobohové, kentauři a další... se spojili a šli do toho společně. A na konci jsem byla v šoku. Je mi ale líto Luka.
Ale co mě trochu rozčilovalo... byl opět Percy. Ty jeho city... opět jsem byla zmatená. Koho vlastně chce, nejdřív jedna, pak druhá, myslí na jednu, ale je s tou druhou... Mezi Percym a Annabeth bylo jiskření. Chtěla jsem s ním zatřást, aby se už konečně k něčemu rozhoupal a nakonec jsem se dočkala. Ale myslím, že autor mohl z toho jiskření mezi nimi více vytáhnout. Sice jsem se u tohohle dílu nezasmála jako u předchozích, ale i tak se mi díl opravdu líbil. Jenom je mi líto, že není zfilmovaná celá série. Možná, že půjdu i do dalších sérií od autora.

jancapen
28.08.2021

Většinu z tohoto závěrečného dílu série Percyho Jacksona tvořila veliká bitva mezi Kronem a bohy, respektive jejich dětmi a spřízněnými silami. Ačkoliv bojové a bitevní scény úplně nevyhledávám ani v četbě, ani ve filmu, tak se to dalo celkem zvládnout. Nejvíc se mi na ději líbily překvapivé zvraty a pointy příběhu. Pokud hodnotím sérii i jako celek, tak nemůžu jinak, než dát plné hodnocení :-).

Luigi1
16.08.2021

Nejlepší díl z celého komplexu.Jako celek ve mně tyto díly zanechaly hluboký čtenářský dojem.Doporučuji