Poslední z bohů

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87012/percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.71077

Percy Jackson (5.)

The Last Olympian (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Poslední z bohů

DUNIKO

Nic!Absolutně nic se této knížce nedá vytknout.Jsem nadšená a uchvácená.Napětí,humor ale i smutek a zlo.Prostě FANTASTICKÉ ČTENÍ!!!

Calla2002

Co říct? Celou sérii jsem za chvíli zhltla.
Říkáte si, knihy nebudu číst, stejně jsem viděl film. Ale pak se začtete do pár prvních stránek prvního dílu a říkáte si „CO? JAK?”
Je to v podstatě jako rododendron a mahonie, neskutečný rozdíl. Kniha a film spolu mají společného leda tak bohy.
Série si nezaslouží míň jak pět hvězdiček ❤

Jeronym

Ani poslední díl nezklamal.
Divil jsem se, jak přišla závěrečná bitva brzy a obával jsem se natahování děje, což nakonec nepřišlo. Svižné, akční, až do konce. Musel jsem knihu dočíst na úkor spánku.
Jsem rád za vlastní obrazotvornost, přesto mě mrzí, jak filmy odflákli... Tak do které série se pustím příště? Hlasuji pro severskou mytologii. :)

verulik196

Poslední díl.. kdo by to byl řekl, že celou sérii přelouskám tak rychle? Musím si přečíst taky Bohy Olympu, už teď mi po Táboru polokrevných a bozích stýská...
Ke knize: tento díl se moc moc povedl. Na takto promyšlenou bitvu jsem ještě nikdy nenarazila a asi ani nikdy nenarazím. Vše bylo vymyšleno do posledního detailu a každý v ní sehrál více či méně důležitou roli. A závěr? Nemusím se na autora zlobit na jím vymyšlený konec, je totiž naprosto perfektní. Už se těším na jeho další knihy!

MonaLisa42

Úžasný konec, úžasné série. Co víc se dá říct?
Konec příběhu by nemohl být lepší. Všichni se postupně zapojí do bitvy. Líbí se mi jakým působem nakonec bylo vyplněno prorotství. Je mi líto mnoha hrdinů, kteří v této knize zemřeli. Postavy mě opět překvapili, to co se stalo Rachel, se nedalo předpokládat. No... celá kniha byla napínavá a samé překvapení. Děkuji!!!

lenkie
24.11.2018

opět krásná knížka

Miska2001
12.11.2018

Úžasné vyvrcholení této série. Opět napětí, radost a pláč. Jak to tenhle autor dělá, že ve mě svým příběhem pokaždé vzbudí tolik emocí? :)

meredith6677
07.11.2018

Série dočtená a já nemám slov. Prostě nádhera! Bavila mě od prvního dílu do posledního. Pořád se něco dělo, člověk neměl nejmenší chvíli k tomu, aby se nudil. Postavy naprosto úžasné a bude se mi po nich stýskat... Ale proto mám už na poličce Bohové Olympu a dám se do nich. Se světem Ricka Riodana se nejspíše tak brzy ještě nerozloučím, nejsem na to připravená. :D