Poslední z bohů

Poslední z bohů obálka knihy
Mé hodnocení:

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.71299

Percy Jackson 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Last Olympian, 2009

Kniha Poslední z bohů

AničkaM
předevčírem

Byla bych ráda, aby tahle série ještě nekončila. Knížka mě bavila víc než předchozí. V tomto dílu bylo oproti ostatním hodně mrtvých polobohů, ale to k bitvám patří a Olymp se zachránit prostě musel. Bylo tam hodně překvapivých momentů a určitě si tuhle sérii ještě přečtu.

Lokina

Všechno hezké jednou končí, ale vzpomínky, na úžasnou sérii Percy Jackson, ty budou trvat věčně. Poslední kniha mě neskutečně bavila, na vtipnosti trochu ubrala, protože se bojovalo o všechno. Bitva o New York patří k tomu nejlepšímu v knize. Akční scény byly velmi povedené, nápadité a neustále mě to znovu a znovu vtahovalo do děje. Paní O'Learyová byla úžasná a takového mazlíka bych taky chtěla.
Závěrečná konfrontace s nepřítelem byla hodně zajímavá, emotivní s překvapujícím odhalením.
Pro mě to bylo pohodové čtení, které umí pobavit, rozesmutnit, šokovat a nebo se něco nového dozvíte o mytologii Řecka.
Rozhodně s touto sérií nekončím a přečtu si od autora další díla :-)

hledaseniki

Závěrečná bitva je tu.
Po letech, kdy jsem sérii s Percym Jacksonem měla rozečtenou konečně nastala ta chvíle a já to dočetla a víte co, je to škoda, protože tohle mě nesmírně bavilo. Percy v posledním díle hrozně vyzrál a stal se skutečným hrdinou, přijal svůj osud a do bitvy šel po hlavě a byl pro vítězství schopen udělat cokoliv. Tohle bylo vážně skvělé zakončení série, bylo to plný akce, překvapení, radosti, smutku, byla to prostě parádní jízda. Jestli něco s klidným srdcem můžu doporučit, tak je to právě Percy Jackson. Jak už jsem mnohokrát zmiňovala Rick Riordan je neuvěřitelný spisovatel a já se brzy vrhnu do jeho další série, která je zase z Tábora polokrevných a budu doufat, že se tam hrdinové z téhle série zase objeví, podle zakončení série se to tak alespoň tváří.

vlkove

Moc pěkné čtení. Zakončení série je vlastně jedna velká akční bojová jízda. V knize jsou dořešena všechna otevřená témata a v závěrečných asi 40 stranách je shrnuto vše podstatné z příběhu Percyho a jeho přátel. Opravdu důstojné ukončení krásného příběhu o bozích a jejich dětech.
Celá série knih se mi moc líbila. Nápad přiblížit mladším i starším čtenářům řeckou mytologii je skvělý. Mám ráda autorův humor. Příběh o Percym a jeho přátelích řadím do poličky slavných kultovních dětských knih, které nadchnou nejen mladé čtenáře.

Cress
28.12.2020

Tenhle díl je od začátku až do konce plný napětí a nečekaných zvratů (teda většinu jsem nečekala). Na jednu stranu mě mrzí, že už je tohle poslední díl, ale jsem ráda, že konečně vím, jak všechno končí. I když čtu knihu už podruhé, zapomněla jsem většinu věcí, takže jsem si ji užila skoro stejně jako poprvé. Pokud jste Percyho nečtli, tak opravdu nechápu, na co čekáte. Všichni povinně přečíst.

Janie98
01.12.2020

Skvělá série.

DK197
25.11.2020

E-KNIHA SK: Poslední díl byl samá akce a zvraty. Některé jsem tušila, jiné mě překvapily. Celkově jsem byla tak napnutá, jak to dopadne, že jsem musela číst a číst... Stálo to za to. Moc dobrý závěr série. Jestli na tom celku najdu nějakou chybu, tak nedostatečnou práci s vedlejšími postavami. Oblíbíte si jen ty hlavní - ostatní se tam objevují a mizí (někdy jen jako jméno a jedna, dvě scény) podle autorovy potřeby, ale ne na tak dlouho, aby čtenáři přirostly k srdci. Jejich případná ztráta pak působí vlažněji, než by za jiných okolností mohla. Obrušuje to tedy dojmy při čtení, což je to škoda. Třeba to autor vypiloval v pokračování...

kykiryki28
10.11.2020

(+ SPOILER) Tak to byla pecka! Na začátku celkem šok, že Percy začal chodit s Rachel. Vždycky jsem fandila Percymu a Annabeth, ale je pravda, že samotná Annabeth nevěděla, co vlastně chce. Stále věřila, že se Luke napraví a bude všechno jako dříve...

Od poloviny knihy probíhal boj mezi polobohy (těmi hodnými) a Titány, v čele stál samozřejmě Kronos (v těle Luka). Mezitím se stane mnoho zvratů, např. se dovíme, kdo byl zvěd. Boj končí tak, že se Luke na konci obrátí k dobru a sám se probodne (byl nesmrtelný, ale měl také zranitelné místo), tím je Kronos zničen...Luke ale bohužel také umírá.

Na konci knihy každý z polobohů je odměněn. Percy si přeje, aby se bohové přihlásili i k ostatním polobohům, tím pádem by nedošlo k podobné válce, která se nedávno udála. Také chce, aby se postavily v táboře sruby méně známých bohů, aby se tak uvolnilo místo ve srubu boha Herma, Lukova otce.

Rachel zjistí, že umí předpovídat budoucnost, rozhodne se proto stát se novým Orákulem. A Percy a Annabeth to dají konečně dohromady♥