Poslední z bohů

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87012/percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.71173

Percy Jackson 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Last Olympian, 2009

Kniha Poslední z bohů

david9690
29.12.2019

ten konec se mi líbil velmi... to se autorovi fakt povedlo a bylo to pro mě určitým způsobem i překvapující, jak se s tím autor popral. Kniha obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení. Celá serie si mi četla velmi příjemně a rozhodně si někdy přečtu i další serie od pana Autora

oluskace
07.11.2019

Celá série je skvělá. Moc jsem si příběh užila a těším se až si ji přečtou mí kluci. Čte se sama, ani jsem knihy moc nedávala z ruky a chtěla jen číst. Doporučuji

MartySchattawa
28.10.2019

Percy jackson, skvělá série....
Stylem psaní mi to přišlo jako triologie "jeho temné esence" od Philip Pullman, jen v tady tý sérii bylo že to vyprávěl Percy...
A jinak co se týče příběhu tak fascinující, stalo se mi podruhý že když jsem to dočetl tak jsme se koukal na různý videa, atd.. a už se těším na to až mi přijdou Bohové Olympu to zas bude četba na krátkou dobu

Ferry9
22.10.2019

Celá série je super. I když jsem dospělý, bavila mě. Neztratila dech ani v posledním dílu. Zpočátku jsem knihy této série hodnotil na 4 hvězdy. Nakonec mě to bavilo tak, že poslední dvě jsem ohodnotil 5 hvězdami.

DancerAnnBooks
28.09.2019

Nádherná kniha . Strašně chci pokračování . Nikdy bych neřekla , že mě bude bavit , protože jsem nikdy o bozích moc nevěděla a ani mě to moc nezajímalo . Ale teď , když jenom zaslechnu něco takového , hned se mi vybaví části příběhu , nebo hned vím o jakého boha se jedná . (MALÉ SPOILERY) Dokonce se i vyplnilo mé přání a to , že Percy konečně Annabeth přiznal co k ní cítí . Sice to bylo až úplně na konci , ale aspoň něco . Knihu nemůžu ohodnotit jinak než 5/5 body a klidně , kdyby to šlo , bych jí dala klidně víc . Tuto sérii jsem si prosně zamilovala . Rozhodně doporučuju .

Ivka14
09.09.2019

Skvělé zakončení série. Nové proroctví, které nejspíš bude mít i odezvu jinou sérii. Moc se mi díl líbil a to hlavně konec na hoře Olymp a v táboře polokrevných.

Medasek
13.08.2019

Úplně nečekané zakončení série. Napínavé, dechberoucí...
Doporučuji přečíst celou sérii

Jidlos
09.08.2019

Celou serii muluji, přečtu si další volné pokračování. A nejlepší konec Percy a Annabeth si vyznaly lásku. Toto mě na těchto knihách baví vždy je tam nějaká love story :). Dopuručuji