Poslední z bohů

od:

Poslední z bohů

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87012/percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.7926
Série:

Percy Jackson (5.)

Originální název:

The Last Olympian (2009)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Přidat komentář
technolog
17.12.2017

Z této série zatím nejpodařenější kousek. Bavil me. :)

Aki12
03.12.2017

Víc než důstojné zakončení této skvělé knižní série. Velká bitva je pouze jedním z vrcholů. Celé rozpletení příběhu a zakončení, kdy všechno zapadne kam má, to je prostě úžasné. Na konci jsem se jen těžko loučil s hlavními hrdiny :(.

Sarajana
27.11.2017

Skvělý konec a líbila se mi celkově celá série. :)

Ailee
12.11.2017

Skvělé zakončení skvělé série. Konečné vyvrcholení pětí dílů, bitva i Olymp, která se táhla skoro po většinu knihy, aniž by ztratola na dynamice nebo napětí. Jen to konenčné vyvrcholení mě trošičku zklamalo. Čekala jsem ěnco více velkolepého, ale jako kdyby to Rick najednou utnul. Ale i tak to byla pecka! Rozhodně jsem knihy nečetla naposled a vrátím se k nim.

AgnessN.R.
21.10.2017

Super závěr série a nálet na bohy olympu:) já Ricka Riordana prostě žeru a ta jeho ironie vkládaná do knih je úžasná. Mým oblíbeným hrdinou byl po celou sérii Luke( trochu zápornější hrdina ale...) a v tomto díle jsem se dozvěděla spoustu věcí z jeho minulosti. A ten konec.... Jeho oblíbenost u mě ještě stoupla- a chudák Annabeth. Samozřejmě tam byla spousta dalších hrdinů a jejich skutků, kteří mě chytili za srdce, ale kdybych to měla vypisovat tak bych se upsala k smrti:)
Ještě bych se vrátila k jedné zmínce z bohů Olympu, a to že válka s giganti a Gaiou je strašnější než s titány- já si to nemyslím. Podle mě byla válka s titány strašnější, smutnější a ... krvavější.
Každopádně po dočtení knížky jsem odpadla:) a moje jediná myšlenka byla: To už je konec??!

JankaV80
10.10.2017

Bomba! Prostě naprostá bomba! Svělý konec celé knižní série. Každá postava má v příběhu své místo, minulost se propojí s přítomností, komplikované vztahy se rozuzlují a i bohové sehrají svoji významnou roli. Všech pět dílů stojí za to a jsou skvělé :-)

Demonius
08.10.2017

Rozhodně grandiózní finále! Bylo tam vše, co k takovému konci patří - strach, napětí, smutek a komplikované vztahy, které se konečně rozuzlují. Nejlepší kniha z celé serie, to rozhodně! Lukova minulost hezky osvětlena, což bylo pro pochopení všech knih určitě doplňující. Za mě 10 hvězdiček, ale 5 odebírám protože tu je jen 5 hvězdičkové hodnocení :D

japan25
10.09.2017

Do dnešního dne jsem nevěřil že jde 407 stránek přečíst za dva dny.
Rozhodně nečekaný konec.

Lexa123
30.07.2017

Poslední díl série percyho Jacksona se mi z celé série líbila nejmíň protože nemám v oblibě války a celkově mi ty války v knížkách přijdou strašně zmatené. Ovšem jsem ráda že to dopadlo tak jak to dopadlo.

ArwenEvenstar
14.07.2017

Naprostá dokonalost! Za pět dní jsem přečetla celou sérii a jsem opravdu nadšená. Kniha sice není určena přednostně pro mojí věkovou kategorii, ale přesto mě úplně pohltila. Při čtení jsem se rozhodně nenudila. Rick Riordan se zařadil mezi moje oblíbené autory. K této sérii se určitě někdy v budoucnu vrátím a přeču si i další knihy tohoto autora.

Kirstyn
13.07.2017

Tak, celá série dočtena a já mohu říct, že je to moje nejoblíbenější. Percy prostě nikdy neomrzí a jeho dobrodružsví jsou někdy tak vtipná, že mám chuť si to celé přečíst znova. Naprostá DOKONALOST!

RosaRoses
28.06.2017

Tak abych celou tuto sérii nějak shrnula:
Zloděj blesku mě nadchl, byla to moje první knížka od pana Riordana a výskyt mýtických bytostí v ní byl pro mě po delší době čtení YA velká změna, a když jsem zjistila že normálně vyhlížející prodavačka je starověká nestvůra, byla jsem povětšinou dost zaskočená a spousta dalších takovýchto věcí mně doopravdy bavila a z normální knihy udělaly knížku která mi uvízla v paměti.
Díl 2. a 3. byly taky dobré ale už ne tolik, protože díky tomu 1. jsem se naučila být podezíravá vůči lidem které na svých výpravách Percy potkal a kvůli tomu jsem si většinu z nich odhalila dřív, než se odhalily sami.
Ani nevím proč ale Bitva o labyrint mi připadala z dosavadních čtyř dílů nejslabší a její čtení mě nebavilo a když jsem ji dočetla, byla jsem ráda že ji mám za sebou.
A konečně poslední díl této kouzelné, překvapivé, akční a zábavné série...
Poslední z bohů! jsem ráda za tento díl, protože mi jeho čtení zlepšovalo náladu a Rick jím krásně uzavřel celou sérii Percy Jackson, která byla tedy jedním slovem řečeno SKVĚLÁ!

Mamosvain
28.06.2017

Tak tohleto byla absolutní topovka! Tenhle díl s přehledem předčil všechny předchozí! Zvratů se dočkáte více, než by vás napadlo a přijdou ve chvíli, kdy je nečekáte. Dějové zakončení v posledních třech kapitolách nádherně přiláká k sérii 'Bohové Olympu' a samotný název této knihy je perfektní ukázkou toho, že název prozradí někdy velmi málo. A tak vám to všem, drazí přátelé doporučuji, i když většina z vás už asi přečetla všechny předchozí díly, ale někteří jsou zde určitě i proto, aby se rozhodli, zda si mají přečíst sérii nebo ne - a tímto chci všem z vás říct, že tohle je série, která se bude líbit každému z vás! :)

MirijamFrankl
23.06.2017

To nejlepší nakonec.V této knize mi Tábor polokrevných,Percy i jeho přátelé doopravdy přirostly k srdci.Bitva byla popsána skvěle,moc se mi líbily nečekané zvraty a psychologie postav,která byla rovinutější než v předchozích dílech.
Samozřejmě oceňuji rozvíjející se vztahy hrdinů a zároveň poselství,poučení,které teta kniha příjemnou cestou podává: že nikdo by neměl být přehlížen,což je odpovědí na mnohé dnešní kauzy a problémy světového formátu.Některé začaly právě tím,že někdo neměl nejšťastnější dětství.
Love Percy Jackson!

Smardik17
09.05.2017

Tak tomu říkám famózní zakončení série. Paráda. Tato kniha mi přišla nejnapínavější. Po dočtení knihy jsem hodinu stál a tleskal ve stoje, protože tato kniha (i autor samozřejmě) si ho zaslouží! 100%

Nathanielka
01.05.2017

Nejlepší zakončení celé série Percy Jackson. Za pět let jsme viděli Percyho, Annabeth, Growera a další polobohy vyrůst, dospět a nakonec vyhrát bitvu bohů. Byla to skvělá výprava a poslední kniha je zaručeně moje nejoblíbenější ze všech.

minusha97
20.04.2017

Milujem, milujem, milujem Ricka Riordana a milujem Percyho Jacksona. Pirsahám, že nikdy som pri knihe nevyronila také potoky sĺz ako práve pri tejto. Skvele napísaná séria pre deti aj starších čitateľov, podľa mňa je ťažké sa s touto knihou u niekoho netrafiť. A hoci ma časť knihy mierne nudila, myslím si, že sa jedná o skvelé zakončenie skvelej série. Ďakujem.

Ketesh
20.04.2017

Famózní zakončení série! člověku je líto, že končí. Kniha se četla sama.

Viky.nox
08.04.2017

Série Percy Jackson a Bohové Olympu jsou jedny z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. A miluju, když si je můžu přečíst znova. Dneska jsem přečetla poslední díl Percyho Jacksona, jelikož je můj nejoblíbenější a znovu jsem si připomněla, jak je to úžasné. Návrat do Tábora polokrevných mi vytvořil úsměv na tváři, možná i ty slzy v očích a odtrhl mě od té nudné a hrozné reality, ve které žiju.

SarahRoyalAss
11.03.2017

Tak jsem se konečně dohrabala na konec, a stálo to za to. :)
Kolikrát mi naběhla husí kůže z té závěrečné bitvy. Možná i ta slzička ukápla.
Každopádně, pro mě byl tenhle díl asi nejlepší. Pořád se tam něco dělo a nějaké části jsou opravdu geniálně napsané. Velikou radost mi udělali veselí koníci. To byla prostě bomba :D
Chce to něčím proložit než najedu na sérii Bohové Olympu, ale už jsem na drátkách abych se do toho mohla pustit! :)

Veronica.Key
14.02.2017

Řekla bych, že pátý díl Percyho byl pro mě asi nejlepší. Byl totiž z celé pentalogie takový nejvíc nabitý. Neustále se něco dělo, díky čemuž jsem se od knihy nemohla odtrhnout a postupovala jsem v ní stále dál. I když je pravda, že možná bych tam té akce trochu ubrala, jelikož v jednu chvíli se toho dělo tolik, že jsem v tom začala trochu tápat.
Konec knihy byl... Řekněme že jsem to tak nějak očekávala. Sice jsem doufala ve víc, ale zase jsem ráda, že to nedopadlo nijak katastrofálně. :D
Celá série pro mě byla krásným novým přírůstkem do světa fantasy a určitě jí budu mít dlouho v paměti. Jediné, co mi sérii trochu kazilo byl tedy věk hlavních postav a sem tam trochu naivní detaily v ději, ale jelikož je příběh určen pro mladší čtenáře, dá se to celé pochopit. :-)

Veverka43
29.01.2017

Super knížka

kaja5622
17.11.2016

všech deset knížek (včetně Bohové Olympu) absolutně užasný těším se na Trial of Apollo

Deni136
01.11.2016

Po přečtení poslední knihy ze série jsem byla opravdu smutná, že je konec. Ani pátý díl mě nenechal spát, a proto jsem ho četla dlouho do noci. Musím uznat, že i takto zpětně je to jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla, ale co hlavní, díky ní jsem začala číst!
A jak už jsem psala, byla jsem dlouho smutná, že série skončila, ale cca po půl roce zjistím, že to má otevřené pokračování, které je dokonce ještě lepší! :D

Aja2001
15.10.2016

Super zakončení série, připadá mi lepší než pokračování (Bohové Olympu- která je ale taky výborná).

KristýnaK.
17.09.2016

Už jsem si tuto sérii přečetla podruhé a vždycky si nemůžu pomoct a brečím při Lukově smrti. Obdivuji styl psaní Ricka Riordana, tím že je tak vtipný a vůbec se mi líbí příběh spojený s antickou kulturou. Musím říct, že kdo si tuto knížku nepřečte nepozná svět knih. A ani když se podívá na film,který se s knihou vůbec nedá srovnávat. Tuto knihu by si měl každý přečíst, protože je to úžasné dílo od začátku série až do konce.

stir1234
11.08.2016

Série je u konce a já se těším na pokračující sérii Bohové Olympu. Kniha byla opravdu plná napětí a já si chvíly myslela, že tu válku prohrajou. Knihy byly super a rozhodně doporučuju všem.

Delinka
09.06.2016

Nemůžu hodnotit jinak než 5-ti hvězdičkami. Kniha měla všechno - napětí až do konce, věci na které jste čekaly celou dobu a oni se splnily.
Místy to bylo trochu předvídatelné, ale to vůbec nevadí.
Je těžké se s touto sérií rozloučit a vrhnout se na další knihy...
Po nějaké době se zase vrátím do světa polobohů a už se těším, až se začtu do série Bohové Olympu...

dadako
25.05.2016

Povedené finále povedené série. I když nejde nevidět podobnost s jinou sérií knih o jistém kouzelníkovi, četlo se to výborně a už se těším na Bohy Olympu.

Apoška
11.05.2016

Všechny díly Percy Jackson i Bohové olympu jsem přečetla jedním dechem. Dala bych vše jen za to ,aby těch dílů bylo nekonečně mnoho.