Poslední z bohů

Poslední z bohů

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amer... celý text

Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87012/percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 4.7853

Percy Jackson (5.)

The Last Olympian (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Lexa123

Poslední díl série percyho Jacksona se mi z celé série líbila nejmíň protože nemám v oblibě války a celkově mi ty války v knížkách přijdou strašně zmatené. Ovšem jsem ráda že to dopadlo tak jak to dopadlo.

ArwenEvenstar

Naprostá dokonalost! Za pět dní jsem přečetla celou sérii a jsem opravdu nadšená. Kniha sice není určena přednostně pro mojí věkovou kategorii, ale přesto mě úplně pohltila. Při čtení jsem se rozhodně nenudila. Rick Riordan se zařadil mezi moje oblíbené autory. K této sérii se určitě někdy v budoucnu vrátím a přeču si i další knihy tohoto autora.

Kirstyn

Tak, celá série dočtena a já mohu říct, že je to moje nejoblíbenější. Percy prostě nikdy neomrzí a jeho dobrodružsví jsou někdy tak vtipná, že mám chuť si to celé přečíst znova. Naprostá DOKONALOST!

RosaRoses

Tak abych celou tuto sérii nějak shrnula:
Zloděj blesku mě nadchl, byla to moje první knížka od pana Riordana a výskyt mýtických bytostí v ní byl pro mě po delší době čtení YA velká změna, a když jsem zjistila že normálně vyhlížející prodavačka je starověká nestvůra, byla jsem povětšinou dost zaskočená a spousta dalších takovýchto věcí mně doopravdy bavila a z normální knihy udělaly knížku která mi uvízla v paměti.
Díl 2. a 3. byly taky dobré ale už ne tolik, protože díky tomu 1. jsem se naučila být podezíravá vůči lidem které na svých výpravách Percy potkal a kvůli tomu jsem si většinu z nich odhalila dřív, než se odhalily sami.
Ani nevím proč ale Bitva o labyrint mi připadala z dosavadních čtyř dílů nejslabší a její čtení mě nebavilo a když jsem ji dočetla, byla jsem ráda že ji mám za sebou.
A konečně poslední díl této kouzelné, překvapivé, akční a zábavné série...
Poslední z bohů! jsem ráda za tento díl, protože mi jeho čtení zlepšovalo náladu a Rick jím krásně uzavřel celou sérii Percy Jackson, která byla tedy jedním slovem řečeno SKVĚLÁ!

Mamosvain

Tak tohleto byla absolutní topovka! Tenhle díl s přehledem předčil všechny předchozí! Zvratů se dočkáte více, než by vás napadlo a přijdou ve chvíli, kdy je nečekáte. Dějové zakončení v posledních třech kapitolách nádherně přiláká k sérii 'Bohové Olympu' a samotný název této knihy je perfektní ukázkou toho, že název prozradí někdy velmi málo. A tak vám to všem, drazí přátelé doporučuji, i když většina z vás už asi přečetla všechny předchozí díly, ale někteří jsou zde určitě i proto, aby se rozhodli, zda si mají přečíst sérii nebo ne - a tímto chci všem z vás říct, že tohle je série, která se bude líbit každému z vás! :)

MirijamFrankl

To nejlepší nakonec.V této knize mi Tábor polokrevných,Percy i jeho přátelé doopravdy přirostly k srdci.Bitva byla popsána skvěle,moc se mi líbily nečekané zvraty a psychologie postav,která byla rovinutější než v předchozích dílech.
Samozřejmě oceňuji rozvíjející se vztahy hrdinů a zároveň poselství,poučení,které teta kniha příjemnou cestou podává: že nikdo by neměl být přehlížen,což je odpovědí na mnohé dnešní kauzy a problémy světového formátu.Některé začaly právě tím,že někdo neměl nejšťastnější dětství.
Love Percy Jackson!

Smardik17

Tak tomu říkám famózní zakončení série. Paráda. Tato kniha mi přišla nejnapínavější. Po dočtení knihy jsem hodinu stál a tleskal ve stoje, protože tato kniha (i autor samozřejmě) si ho zaslouží! 100%

Nathanielka

Nejlepší zakončení celé série Percy Jackson. Za pět let jsme viděli Percyho, Annabeth, Growera a další polobohy vyrůst, dospět a nakonec vyhrát bitvu bohů. Byla to skvělá výprava a poslední kniha je zaručeně moje nejoblíbenější ze všech.

minusha97

Milujem, milujem, milujem Ricka Riordana a milujem Percyho Jacksona. Pirsahám, že nikdy som pri knihe nevyronila také potoky sĺz ako práve pri tejto. Skvele napísaná séria pre deti aj starších čitateľov, podľa mňa je ťažké sa s touto knihou u niekoho netrafiť. A hoci ma časť knihy mierne nudila, myslím si, že sa jedná o skvelé zakončenie skvelej série. Ďakujem.

Ketesh

Famózní zakončení série! člověku je líto, že končí. Kniha se četla sama.

Viky.nox

Série Percy Jackson a Bohové Olympu jsou jedny z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. A miluju, když si je můžu přečíst znova. Dneska jsem přečetla poslední díl Percyho Jacksona, jelikož je můj nejoblíbenější a znovu jsem si připomněla, jak je to úžasné. Návrat do Tábora polokrevných mi vytvořil úsměv na tváři, možná i ty slzy v očích a odtrhl mě od té nudné a hrozné reality, ve které žiju.

SarahRoyalAss

Tak jsem se konečně dohrabala na konec, a stálo to za to. :)
Kolikrát mi naběhla husí kůže z té závěrečné bitvy. Možná i ta slzička ukápla.
Každopádně, pro mě byl tenhle díl asi nejlepší. Pořád se tam něco dělo a nějaké části jsou opravdu geniálně napsané. Velikou radost mi udělali veselí koníci. To byla prostě bomba :D
Chce to něčím proložit než najedu na sérii Bohové Olympu, ale už jsem na drátkách abych se do toho mohla pustit! :)

Veronica.Key

Řekla bych, že pátý díl Percyho byl pro mě asi nejlepší. Byl totiž z celé pentalogie takový nejvíc nabitý. Neustále se něco dělo, díky čemuž jsem se od knihy nemohla odtrhnout a postupovala jsem v ní stále dál. I když je pravda, že možná bych tam té akce trochu ubrala, jelikož v jednu chvíli se toho dělo tolik, že jsem v tom začala trochu tápat.
Konec knihy byl... Řekněme že jsem to tak nějak očekávala. Sice jsem doufala ve víc, ale zase jsem ráda, že to nedopadlo nijak katastrofálně. :D
Celá série pro mě byla krásným novým přírůstkem do světa fantasy a určitě jí budu mít dlouho v paměti. Jediné, co mi sérii trochu kazilo byl tedy věk hlavních postav a sem tam trochu naivní detaily v ději, ale jelikož je příběh určen pro mladší čtenáře, dá se to celé pochopit. :-)

Veverka43

Super knížka

kaja5622
17.11.2016

všech deset knížek (včetně Bohové Olympu) absolutně užasný těším se na Trial of Apollo

Deni136
01.11.2016

Po přečtení poslední knihy ze série jsem byla opravdu smutná, že je konec. Ani pátý díl mě nenechal spát, a proto jsem ho četla dlouho do noci. Musím uznat, že i takto zpětně je to jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla, ale co hlavní, díky ní jsem začala číst!
A jak už jsem psala, byla jsem dlouho smutná, že série skončila, ale cca po půl roce zjistím, že to má otevřené pokračování, které je dokonce ještě lepší! :D

Aja2001
15.10.2016

Super zakončení série, připadá mi lepší než pokračování (Bohové Olympu- která je ale taky výborná).

KristýnaK.
17.09.2016

Už jsem si tuto sérii přečetla podruhé a vždycky si nemůžu pomoct a brečím při Lukově smrti. Obdivuji styl psaní Ricka Riordana, tím že je tak vtipný a vůbec se mi líbí příběh spojený s antickou kulturou. Musím říct, že kdo si tuto knížku nepřečte nepozná svět knih. A ani když se podívá na film,který se s knihou vůbec nedá srovnávat. Tuto knihu by si měl každý přečíst, protože je to úžasné dílo od začátku série až do konce.

stir1234
11.08.2016

Série je u konce a já se těším na pokračující sérii Bohové Olympu. Kniha byla opravdu plná napětí a já si chvíly myslela, že tu válku prohrajou. Knihy byly super a rozhodně doporučuju všem.

Delinka
09.06.2016

Nemůžu hodnotit jinak než 5-ti hvězdičkami. Kniha měla všechno - napětí až do konce, věci na které jste čekaly celou dobu a oni se splnily.
Místy to bylo trochu předvídatelné, ale to vůbec nevadí.
Je těžké se s touto sérií rozloučit a vrhnout se na další knihy...
Po nějaké době se zase vrátím do světa polobohů a už se těším, až se začtu do série Bohové Olympu...

dadako
25.05.2016

Povedené finále povedené série. I když nejde nevidět podobnost s jinou sérií knih o jistém kouzelníkovi, četlo se to výborně a už se těším na Bohy Olympu.

Apoška
11.05.2016

Všechny díly Percy Jackson i Bohové olympu jsem přečetla jedním dechem. Dala bych vše jen za to ,aby těch dílů bylo nekonečně mnoho.

Baubouka
24.04.2016

Nejde vyjádřit slovy jak krásná tato série byla... Zkonbinování vtipu a lásky je naprosto úžasné! Hned jdu číst volné pokračování na tuto sérii - Bohové Olympu (určitě bude stejně dobrá jako Percy Jackson).

Adele02
14.04.2016

Asi spíš 4,5*, předchozí díl mě bavil o něco víc, ale pořád to je super závěr. I tak mi tam ale zůstává dost věcí neobjasněných, tak doufám, že to Bohové Olympu ještě zlepší :)

kristynka8396
10.04.2016

Prostě pecka, celá série :) některé pasáže bitvy byly trošku nudné, ale nic strašnýho :) Skvělý konec a možná se pustím do další série s polobohy :)

KiyomiAsuka
24.03.2016

Celá série mě vlastně překvapila jak je hezky napsaná. Oblíbila jsem si Nica a Thalii. Plánuji si i přečíst Bohy Olympu.

helusa2
08.03.2016

Tak jsem zase jednou zažila ten pocit smutku, že jsem dočetla skvělou knižní sérii a opouštím ten perfektní dobrodružný příběh...
Bylo to skvělé a poslední díl byl důstojným završením celé série. Byl napínavý od začátku do konce a měl "drive". Opět mi hodně připomněl Harryho Pottera, ta atmosféra závěrečné bitvy byla velmi podobná. Rozuzlení příběhu a všechny ty zvraty do sebe logicky zapadaly, byly věrohodné a leckdy překvapivé (a někdy také předvídatelné).
Nechyběl skvělý sarkastickýhumor, který mi bude chybět asi nejvíce... Moc dobře se mi Percy četl :-)
Na Bohy Olympu se chystám přes letní prázdniny :-)

rarach010
06.03.2016

Jsem strašně moc rád že jsem si tuhle sérii přečetl a rozhodně budu pokračovat v Bozích Olympu. :-)

Áňa 998
07.02.2016

Ani poslední díl této série mě nezklamal :)

Baubouka
29.01.2016