Bitva o labyrint

Bitva o labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69644/bmid_percy-jackson-bitva-o-labyrint-h0x-69644.jpg 5 1636 144

Percy Jackson série

Chlapec Polobůh Hrdina 4. díl Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Battle of the Labyrinth , 2008

los
los
26.02.2024 4 z 5

vynikající middle grade fantasy série, která si v ničem nezadá s prvními díly Harryho Pottera, divím se, že u nás nemá Percy Jackson větší ohlas - domnívám se, že tento promyšleně konstruovaný fikční svět ideálně koresponduje s představami i problémy plus minus dnes desetiletých; motiv labyrintu dodává příběhu napětí (a ponechává prostor pro vlastní fantazii) a prostředí "lidského" světa, do nějž se jakoby samozřejmě prolíná svět magie, zase uvěřitelnost; jednoduchá větná skladba, ich forma personálního vypravěče i rychlé střídání replik udrží dlouho pozornost i malého čtenáře

(mně osobně tedy vadí to prznění antické mytologie, ale to je můj problém, doporučuju za cílového čtenáře)

Grohlinka
Grohlinka
12.01.2024 5 z 5

Každým dílem je to lepší a lepší, postavy dospívají a kniha nabírá vážnější tón, což mi sedí. Nico je skvělá postava.

RemiBlack
RemiBlack
02.01.2024 5 z 5

2023/20
Peckovní díl, asi můj oblíbený v sérii. Labyrint je vážně cool koncept, a dobře se to četlo. A konečně je tu víc Nico!

Cassidy.L
Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Zbožňuji celou sérii JP. Čtivé, napínavé jako předchozí díly :)

vera5841
vera5841
28.11.2023 5 z 5

Tento díl se mi velmi líbil. Rozhodně nechyběla akce a i přesto, že je jazykem určena spíše mladším čtenářům, tak měla spád. V této knize je i hodně méně známých mytologických postav, což i mě občas přimělo trošku googlit a jsem za to moc ráda.
Do toho se Percymu pomalu začínají zapalovat lýtka, což nám dává příslib zajímavého pokračování.

Nathally
Nathally
08.11.2023 5 z 5

Tento díl Percyho se mi zdál jeden z nejlepších. Byla tu pořádná akce, která nezklamala. Tajemný labyrint byl děsivý a velmi jsem se těšila na to, jak to bude dál. Stránky mi utíkali pod rukou a kniha se mi moc líbí, jak je propracovaná.

zirafinec
zirafinec
04.10.2023 5 z 5

I napodruhé jsem si knihu neskutečně, neskutečně užila. Baví mě absurdní knížky, a tato mezi ně určitě patří.

Didi15
Didi15
05.08.2023 5 z 5

Super čtení pro děti ,dost jsem se u několika pasáží zasmala.:)

Elea
Elea
03.12.2022 4 z 5

Další zajímavý čtivý příběh, líbí se mi vývoj vztahů mezi postavami.

Book_lover469
Book_lover469
22.11.2022 5 z 5

Úžasný díl u kterého jsem se opět skvěle pobavila. Hned se musím pustit do dalšího dílu protože poslední kapitola mě dostala a já prostě musím vědět jak to bude dál. Skvělá chemie mezi postavami stejně tak jako jejich vývoj. Převážně mě zajímala linka s Nikem. Rozhodně 5/5

Zelený_Drak
Zelený_Drak
11.08.2022 3 z 5

Po delší pauze (a zabroušení do kalných vod fantasy pro děti, která je docela často docela mizená) mě Percy Jackson opět bavil. Daidalos a labyrint, to bylo konečně zase něco zajímavého. Navíc se zde vyvíjí příběh Nika di Angelo, což si myslím, že je jedna z mála nepříliš průhledných záležitostí v celé sérii. To, jak to bude s Nikem a kdo je zvěd v táboře. Některé dějové linie, které jsou v příběhu od začátku se konečně uzavřely (a celkem chytře a pěkně). A kdo by nechtěl jednoho pekelného pejska tak akorát do obýváku? Pro mě lepší díl než první, byť se mu rozsahem blíží.

andrejci
andrejci
04.08.2022 5 z 5

Já nevím co mám napsaat :D. Opět skvělé, zábavné, vtipné a napínavé. Labyrint se řadí mezi mé oblíbené díly. Opět jsem si to užila. Hodně se těším na další díl. Je to silné návykové a já se čím dál tím víc propadaním do řecké mytologie což má neblahé učinky na mé okolí :D. Riordan to všechno skvěle zpravovává do moderna.

tereza7804
tereza7804
30.07.2022 4 z 5

Percy Jackson je napsaný tak jednoduše, až je to geniální! Vždycky si říkáte, jak vás už nic nemůže překvapit, a pak přijde BUM a vám spadne čelist až na zem. Druhý díl si u mě stále drží pozici na první příčce, ale jinak jsou všechny díly prostě srovnatelně dobré! 4,5/5

Lenka2533
Lenka2533
29.05.2022 5 z 5

Tohle byla opět jízda! Nevím proč, ale ani jsem nečekala, že tento díl bude tak skvělej. Bylo to samozřejmě opět nabité a také místy dojemné a smutné. Grover byl v tomto díle opravdový hrdina! A Tysona jsem si oblíbila ještě víc než v předchozích dílech. Jen mě mrzelo, že Percy s Annabeth spolu nebyli to co dřív. Ale věřím, že se to změní ️ Co k tomu dodat, Rick Riordan prostě umí psát! Já tomuto dílu dávám 5 ⭐

kačuleee29
kačuleee29
30.04.2022 5 z 5

Už mi dochází nápady, co psát u recenzí o Percym, protože je to snad ČÍM DÁL LEPŠÍ. I když jsem myslela, že to není možné :D. Možná už jsem to psala, ale opravdu mě ohromuje Rickův způsob psaní, nedokážu se od čtení odtrhnout, protože je to hrozně zajímavé, napínavé a prostě to hned vtáhne do děje a nepustí. NO A VÍTE CO?? Percabeth je tu a já je MILUJU!! :Dd
P.S.: I když je to vyhlášeno už nějakou dobu, neměla jsem to kam napsat, takže to píšu sem: Jsem hrozně nadšená, že bude seriál Percyho Jacksona, nemůžu se ho dočkat!! Walker Scobell bude suprovej Percy!!

FerryTaz
FerryTaz
22.02.2022 5 z 5

Dalsi dil za mnou. Tentokrat hrdinove vstoupili do tajemneho labyrintu znameho genia stareho Recka-Daidala. Opet skvele napsany pribeh plny zvratů a prekvapeni. Ctenar se dozvi o dalsich mistech Percyho sveta a setka se s dalsimi dvema Bohy starovekeho sveta. Jak to asi cele dopadne? Vzhuru za poslednim dilem!

lukaskmn1
lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

vinebitch
vinebitch
03.12.2021 4 z 5

Super díl, líbilo se mi prostředí a pekelný pes Kvintuse :) Percy je prostě dobrák celou duší, a občas se mu to vymstí. Co mě překvapilo byla Rachel a její schopnosti, docela jsem si ji oblíbila. Ale už by to chtělo nějakou romanťárnu mezi Annabeth a Percym, vždyť se to úplně vybízí ;)

jiri9568
jiri9568
10.11.2021 5 z 5

Dobra kniha, stejne jako predchozi

TerezaMondeková
TerezaMondeková
04.09.2021 4 z 5

Další dobrý díl. Sice ani tady nechybělo nebezpečí, překvapení, zvraty a napětí, ale zároveň... nevím. Musím říct, že děj se mi líbil více v předchozím dílu, ale v tomhle dílu se mi zase líbil konec. Nechyběly ani smutné momenty, ale každá válka má své oběti. Tentokrát jsem byla i trochu zmatená z Percyho. Z jeho citů. Nejdřív jedna holka, pak druhá, třetí... všechny dohromady... nevím. Přišlo mi to trochu moc. Podle mě se hodí k jediné osobě, takže doufám, že s ní skončí. Taky pořád nějak doufám, že to i s Lukem dopadne dobře. Je tam pro něj taková zvláštní slabost... asi jsem to chytla od Annabeth. Byla jsem ráda, že se tady objevil i Tyson. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.