Bitva o labyrint

Bitva o labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69644/bmid_percy-jackson-bitva-o-labyrint-h0x-69644.jpg 5 1647 144

Percy Jackson série

Chlapec Polobůh Hrdina 4. díl Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Battle of the Labyrinth , 2008

jancapen
23.08.2021 4 z 5

Čtvrtý díl Percyho Jacksona byl opět epický - veliká dobrodružná výprava, spousta nových mýtických nestvůr a postav, zhmotňující se hrozba v podobě Krona. Opravdu mi přijde, že je díl od dílu dobrodružství Percyho nebezpečnější a náročnější, jediné, co mi trochu vadí, je to, že mi už všechny díly připadají trochu na jedno brdo. Jinak hodnotím opět víc než kladně a těším se na zakončení této série.

Luigi1
16.08.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování,které jistě čtenář ocen.Moc se líbí postava Percyho Jacksona,který se snaží seč může bojovat proti zlu a křivdě.

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Další super oddechový díl. Doporučuji.

zirafinec
01.07.2021 5 z 5

Dokonalé. Nic víc, nic míň.

To poslední. Povídat.

Akléda_
08.06.2021 3 z 5

Percy je prostě boží! Už od první stránky tam máte tolik zvratů a děje, že to nestíháte sledovat. Postavy miluju, baví mě to, jak autor píše, jeho humor a hlavně ta inspirace řeckou mytologií je dokonalá! Já v ní mám nulové znalosti a jsem ráda, že se díky Percymu můžu v těchto znalostech zdokonalovat. Bohužel tím, že už nejsem cílovka mě to prostě tolik nevzalo. Užila jsem si to moc, ale není to pro mě životuměnící kniha.

Beltrix
08.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Opět solidní pokračování. Nebezpečí se stupňuje, hrdinové dospívají, vztahy se komplikují. Bozi mi tentokrát přišli poněkud lidštější - ať už šlo o Dionýsa, kterého ztráta dítěte přeci jen zasáhla (v předchozích knihách mi přišlo, že se bohové o své potomky a jejich osudy moc nestarají, pokud nejsou nějak užiteční pro ně samotné), nebo o Poseidóna, který se jakoby nic objevil na oslavě narozenin. Mýtus o labyrintu byl zpracován velmi dobře a kreativně. Trochu na sílu tam působilo Panovo poselství o tom, jak je důležité chránit přírodu. S premisou souhlasím, ale myslím, že to šlo vpasovat trochu méně agresivně. Doufám, že se povede i závěrečný díl, že se dobře popasuje s tím obrovským nebezpečím, které je cítit z tohoto dílu, že se vše nevyřeší mávnutím kouzelným proutkem a že vše nebude najednou fajn.

Lokina
27.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Spoilery!
Jako i u předešlých dílů, se mi Bitva o labyrint velmi líbil a nemám, co bych vytkla. Děj svižně ubíhal, zajímavé, ale i temné byly scény odehrávající se v labyrintu. Nestvůry opět překvapily a já musela ze zvědavosti opět googlit :-D
Byla jsem trochu smutná u kapitoly věnované Panovi, protože celá myšlenka s jeho hledáním, nalezením a následnou smrtí přesně vystihuje dnešní situaci, jak se k přírodě chováme. To se autorovi vážně povedlo, mytologie versus lidstvo.

AničkaM
20.03.2021 3 z 5

Do knihy jsem se hned nezačetla jako do ostatních. Ale příběh se mi fakt líbil.

Cress
18.01.2021 5 z 5

Opět platí to stejné jako u předchozích dílů. Vtipné, čtivé a boží postavy. Dnes už bych asi 5 hvězdiček nedala, ale ta nostalgie mě k nim prostě nutí. A taky miluju řeckou mytologii.

hledaseniki
11.01.2021 5 z 5

Rick Riordan a Percy Jackson a jeho přátelé mě prostě baví. S Percym je to vždy příjemně strávený čas a to z mnoha důvodů. Fascinuje řecká mytologie, syn Poseidona má talent se vždycky připlést k malérům ať už nevědomě nebo vědomě. Čtvrtý díl přenese čtenáře do labyrintu, jak už samotný název napovídá a můžu říct, že to byla dle mého jedna z nejlepších dějových linek, nenajde se tam chvilka u které by se čtenář nudil, když už tam není žádná akce, tak se o zábavu postarají právě samotní hrdinové. Tahle série se může pyšnit tím, že je neskutečně čtivá, strávila jsem u toho dvě noci a byl konec. Ty kapitoly nejsou nijak dlouhé a vlastně příběh vás nutí pokračovat v odhalování dalších nestvůr, objevování dalších Bohů apod.
Rick Riordan prostě umí vyprávět a asi nejvíc si na něm cením toho, že svým psaním dětem předává jisté vědomosti právě o řecké mytologii, ale navíc to dělá takovou nenásilnou formou, naopak je to neskutečně zábavné. Tohle byl prostě nejlepší díl z celé série, postavy se vyvíjejí a s nimi i samotný příběh.

DK197
25.11.2020 5 z 5

E-KNIHA SK: Tento díl byl velice příjemný. Točil se kolem známých oblíbených postav a byl napínavý. Sice jsem pořád čekala, že bludiště bude více temné, ale nesmím zapomínat na to, že je to "pro děti a mládež". Že u toho googlím, abych se o řeckých bájích a pověstech dozvěděla víc, jsem si zvykla. Za mě je to pokračování, co stojí za to.

vlkove
30.10.2020 4 z 5

Příjemné pokračování série. Obzvláště jsem ocenila prvek labyrintu v příběhu.

StarPopcorn
01.10.2020 5 z 5

Další super díl, labyrint je zajímavé téma

Nicolka77
18.08.2020 4 z 5

Já nevím, asi to bylo tím, že jsem neměla tolik času na čtení, a nebo mě prostě kniha tolik neoslovila jako předchozí díly. Byla jsem mile překvapená novému nestvurami, bohy, a celkově postavami! Doufám, že se nějaké objeví i v posledním pokračování! :)

Rollman
24.07.2020 4 z 5

Po třech dílech vyráží parta do Labyrintu. Skvělý díl, ve skvělém prostředí, kde napětí střídá akci. Plno příšer, dospělejší myšlenkové pochody hl. postav, ale hlavně mezispoj před velkým finále. Klasicky konec značí velké věci a já se nemohu dočkat na poslední segment. Přesto je však pro mě čtvrtý díl, lehce za dílem třetím. Ten byl podle mě mnohem temnější.

luboskniha
10.06.2020 5 z 5

Kniha opět zábavná, napínavá a hlavně velice čtivá. Nápad, že se labyrint v podstatě nachází všude se mi velice líbil. Za mě tedy slabší než předchozí díly, ale čtení jsem si náramně užil. Opět plný počet *.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Paráda. Jeden díl lepší než druhý, tuto sérii jsem zamilovala a tento díl potvrdil vysokou laťku, která byla nastavena v dílech minulých. Už se těším na závěr.

LillyM.
28.05.2020 5 z 5

Rozhodně to není oddychové čtení!!:D Ale zábava na sto procent. Skvělé a přitom zábavné čtení.

farys_books
23.05.2020 4 z 5

Celý tenhle díl je jedna velká jízda, a to až taková, že jsem ho přečetla ani ne za den. Rozhodně nejlepší díl celé série, je nabitý akcí, ale nechybí tady ani ty ostatní důležité věci. Stránky vám prostě tak nějak ubíhají pod rukama, až najednou zjistíte, že je konec a že do konce série vám zbývá už jen jeden finální díl.
Vždycky se strašně těším na to, jaké další mýty a báje převede autor do současného života a ani tady jsem nebyla vůbec zklamaná. Moc mě tak baví a je vidět, že Rick Riordan to prostě umí.
Jo a na to, že ve mně normálně knihy nevyvolávají moc emocí, tak tady jich bylo docela dost, zvlášť poslední kapitola, u té jsem měla co dělat, abych se nezačala nahlas smát.

MikasaKubickov
10.05.2020 3 z 5

Vím že se jedná o knihu hlavně pro mladší čtenáře a tím je mi ještě více líto, že jsem se k této sérii dostala tak pozdě, protože před pár lety bych si to užila více a ani bych se nedivila kdyby se série stala jednou z mých nejoblíbenějších spolu s HP a podobnými. Nápad s poloboha mě zaujal hned protože mě řecká mytologie zajímala odjakživa.
Příběh byl napínavý od začátku až do konce, v čemž možná právě ten promblém kvůli, kterému jsem strhla jednu hvězdu, v téměř každé kapitole se strhla bitva s nestvůrami a už to po těch pár prvních kapitolách nebylo tak nečekané, protože pokaždé když se hrdina s někým setkal, tak bylo téměř stoprocentně šance, že se jedná o nestvůru a strhne se boj na život a na smrt, kdy hlavní hrdina nečekaně zvítězí. A takhle to bylo v každé kapitole, kvůli čemuž jsem byla tyto pasáže nucena přeskočit, protože jsem ani o nic zásadního nepřišla. Na to jsem si už ale od posledního dílu zvykla. Ale chápu autora, že pokud píše pro mladší čtenáře tak si musí udržet pozornost.
Tysona jsem si ale oblíbila a je nyní asi mojí oblíbenou postavou, protože je možná až tak moc milý na všechny okolo a má v sobě takovou tu dětskou nedotčenost a čistotu což celkem k jeho původu i paradox.
Každopádně už se nemohu dočkat až si přečtu zakončení celé této pentalogie.