Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1603 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

DaKy2003
08.05.2014 5 z 5

Nádherný závěr série.Kdyby bylo více takových, měl bych co číst(samozřejmě také jsou pěkné i ostatní série,ale tohoto druhu knih v češtině moc nenajdete:-) )

Alex.Barunka
08.05.2014 5 z 5

Úžasný konec ještě úžasnější série. Knihu jsem přečetla téměř za den, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rick ví jak překvapit, ale také navnadit :)

Orisstan
09.04.2014 5 z 5

Poslední z Bohů, je nejlepší díl z celé série PJ. Dokonce se odvažuji říct, že je to lepší zakončení série, než Relikvie Smrti. Sice je to opět pootevřené, ale není to naškodu.

dennie3
05.04.2014 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série. Rick píše odlehčeně s lehkou dávkou absurdity a dokáže mě rozesmát. Když jsem knihu dočítala, dokonce jsem měla tendenci brečet, protože ve mně příběh Percyho Jacksona vzbudil velké emoce. Rozhodně si přečtu volné pokračování. Celá sága mě bavila, Riordan má super styl psaní, který se snadně čte a příběh má plynulý a volný spád.
Dávám všech pět hvězdiček, Percy Jackson patří do kategorie knih a ság "mám je hrozně ráda, silně doporučuju".

Dumicek
14.03.2014 5 z 5

Krásné zakončení série Percyho Jacksona. Dle mého nejlepší díl..Propracovaný, emotivní a napínavý. Moc se mi líbil :)

Kula
26.01.2014 4 z 5

Mám slabost pro historii a mýty, proto jsem tuto dětem určenou sérii vlastně četla. Z pohledu dospělého čtenáře oceňuji především námět, zajímavá byla i vypravěčova ich-forma a svěží slovní zásoba poplatná věku hlavních hrdinů. Jestli jsem pochopila správně autorova slova v poděkování, čekají nás další díly, tentokrát už s dospělejším či úplně dospělým Percym, tak třeba pak dám plný počet hvězdiček.

Dr0m
01.01.2014 5 z 5

Čaute, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Jelikož jsem vělkým milovníkem zamilovaných konců chtěl bych se zeptat jak to skončí v posledním díle mezi Percym a Annabeth. Na Wikipedii jsem četl něco o tom, že se pohádali nebo něco ale není tam napsané co se stalo na konci. Předpokládám, že dobře, protože jsem na anglické stránce četl i speciální díl a tam se psalo o svatbě atd. kdo chce tomu ten příběh mnou přeložený pošlu ale jen mi prosím odpovězte jak to mezi nimi skončí. Díky moc

Phoenix16.cz
01.01.2014 4 z 5

A je tu závěr, na který se každý (tedy ten, kdo přečetl předchozí díly) těší, protože už název napovídá, že se konečně dočkáme toho, co nás slibovaly díly předtím. Děj nemá smysl moc popisovat, protože závěrečný díl série jde v podstatě z bitvy do bitvy. Nic moc okolo se neděje. A ano, přeci jen je to pohádka, takže jestli zvítězí dobro nad zlem nebo ne, je patrně jasné od začátku. To však ničemu vůbec nevadí a čtenářovi nebrání užít si poslední stránky tohoto poměrně rozsáhlého dobrodružství.

La Fiera
12.12.2013 5 z 5

Nadherny zaver serie. Rick i Percy se krasne vyvijeli, spoustu postav jsem si oblibila a kniha od knihy lepsi a lepsi. Proste grandiozni zaver.

AAndulka
11.12.2013 4 z 5

Strašně hezký díl, ale jak už to při velkých bitvách bývá občas i lehce nesrozumitelný. Musím říct, že začátek mě hodně překvapil, protože tam občas byly pasáže, že mi připadalo, že asi byla ještě jedna kniha mezi témto dílem a Bitvou o Labyrint, ale nakonec to tak nebylo. Dávám hvězdičku dolů za moc velké sousto pro spisovatele... :-)

Kindle82
15.07.2013 4 z 5

Překvapivé a poutavě napsaný poslední díl. Napínavým dějem je každý vtažen přímo do knihy. Škoda, že je to konec.

trefcz
10.05.2013 5 z 5

Super navázání na předchozí díly. Děj sviští hned od začátku a tím pádem se kniha velmi rychle a dobře čte. Skvělé ukončení celé série.

Nelin
03.01.2013 5 z 5

Tento díl je podle mého ze všech nejlepší, děj nevázne.
Do této serie Percyho Jacksona jsem se s chutí pustila a přečetla jsem jí velice rychle. Nikdy jsem se u těchto knih nenudila. Autor nezklamal.

Percy
02.07.2012

jeto dobrá knížka přečetl jsem všechny díly a čtuje od znova

moje moto : knížka lepší než film

Mugli
17.02.2012 5 z 5

Skvělé jako všechny předchozí knížky ze série Percyho Jacksona. Akorát mně osobně přišlo, že konec se odehrál strašně rychle a nepřipadalo mi to úplně zakončené na to, že je to poslední knížka z této série. Ale již se těším na další Riordanovu sérii z tábora polokrevných a návrat svých oblíbených hrdinů :)