Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1912 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

Ivka14
10.02.2019 4 z 5

Další skvělá knížka o Percym a jeho dobrodružství. Knížka se četla rychle a děj ubíhal. Už se těším a další díl z této úžasné série.

BeautifulN
03.02.2019 4 z 5

Kniha pro mne byla příjemným překvapením. Nedalo mi to srovnávat ji s filmem, ale kniha je mnohem, mnohem lepší. Ač je to spíše fantasy pro mladistvé, tak i mě pobavila. Řeckou mytologii já ráda a zasazení do moderní doby je skvělé. Určitě doporučuji přečíst.

verulik196
02.02.2019 5 z 5

Skvělá knížka! Už beru do ruky třetí díl.

MonaLisa42
28.01.2019 5 z 5

Prostě super. Druhý díl nezklamal. Tato série se mi líbila v dětství a líbí se mi i teď. Kniha je napínavá a zábavná. Percyho cesta byla hodně podobná té Odysseově, objevují se zde známé postavy z řecké mytologie: Kirke, Polyfemos, Skylla, Charybda,... Oblíbila jsem si i postavu Tysona. Tyto hrdiny prostě zbožňuji a knize nemám co vytknout. Děkuji!!!

DUNIKO
25.11.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení.

PaniWiga
22.11.2018 5 z 5

I pokračování příběhu je skvělé.

Aivinka
18.11.2018 4 z 5

Začatek byl určitě slabší než první díl. Stydím se, že jsem tuto knihu četla tak dlouho, neměla jsem k tomu hlubší důvod, prostě jsem ji jen pořád odkládala. I tak si však zaslouží obdiv. Stejně jako u prvního dílu ukazuje autor svou bohatou fantazii a laskavý humor.

Mystig
22.10.2018 4 z 5

Další důkaz filmové nepřesnosti...díky bohům. :D Možná slabší, než první díl, přesto důležitý, zvratově a nápadově nabitý. Nečekala jsem nic míň. :)

meredith6677
10.10.2018

Nemůžu uvěřit, že jsem knihu zhltla za necelý týden :D To se mi už nějakých pár let nestalo, ale nešlo to prostě jinak. Kniha je parádní, od prvního dílu se na kvalitě nic nezměnilo, příběh poutavý a napínavý, že člověk se prostě zakousne a potřebuje...POTŘEBUJE...vědět, co bude dál a jak to celé skončí. x) Rychle se vrhám na třetí díl! :)

Marla
30.07.2018 5 z 5

Vtipné a zábavné čtení i když už velice dávno nejsem young adult, myslím že i sami bohové na Olympu se otřásají smíchy při popisu sebe sama.

evelis48
10.07.2018 3 z 5

Té knižní předlohy, se mohli při výrobě filmu držet víc. Je to pěkné pokračování Percyho, rozhodně jsem zvědavá na další díly. Ale pevně doufám, že budou lepší, než tento...

Jeronym
19.06.2018 4 z 5

Druhý díl Percyho je opět moc pěkný.
Sic už to není tak moc "wau" překvapující jako v prvním díle, ale množství fantastického děje to kompenzuje.
Ono už samo o sobě... syn Poseidóna, Moře nestvůr...
Na světě je mnoho knih, člověk neví co dřív, tak přemýšlím, kdy se pustím do dalšího... Ale ten děj tak graduje a dokáže dost navnadit, že to asi nebude mít dlouhé trvání.

dancadragneel
30.05.2018 5 z 5

Prostě krásná oddechová kniha, která rozhodně stála za to si přečíst. Pokračování je skvělé a příběh je opět překrásně vypravovaný.

Žožik
29.05.2018 5 z 5

Příjemné, oddechové čtení. Hlavní postavy začínám mít čím dál tím víc ráda. I když je kniha určena spíše mladším čtenářům, připadal mi příběh velmi zajímavý. Ale přijde mi, že se stále objevují noví hrdinové. To by mě zajímalo, kolik jich bude na konci série. :D

Francesca14
18.05.2018 5 z 5

Druhý díl asi o trošku lepší než ten první, bylo tam méně nelogických věcí, více napětí a postavy jsem si ještě víc oblíbila. Jinak je kniha vtipná, vážně mám ráda Percyho jakožto vypravěče, tu ironii a nadhled se kterým všechno bere a i Annabeth je sympatická postava. To, co se stalo na poslední dvoustránce jsem očekávala, ale jinak to není nijak nepříjemně předvídatelný příběh a je vážně čtivý a zábavný a dobře promyšlený. Těším se na další díly.

DracoMalfoy
04.03.2018 5 z 5

První díl se mi o malilinko líbil víc. Ale miluju Tysona.

Coatclicue
25.02.2018 5 z 5

Skvělý auto, skvělá kniha

sola_lupa
29.01.2018 4 z 5

První díl byl pro mě slabší. Tento jej o dost předčil. Bylo to dáno asi tím, že úvodní slova už máme za sebou a jde se rovnou na akci.

Suou
17.01.2018 4 z 5

Super časť, ale pre mňa najslabšia časť série :)

any333
10.12.2017 5 z 5

Opět žasnu nad tím, jak autor může vážné věci pojmout takovou vtipnou formou. Jim tam jde o život a Grover myslí na ovoce! Ale ne, ono to mělo taky své opodstatnění. A díky mnoha dalším anekdotám mi děj ubíhal neskutečně rychle a než se člověk nadál, byl konec a ke všemu ještě takový napínavý konec. Neskutečně se těším na další díl.
Jen mi to s těmi lázněmi připadalo až moc podobné hotelu z prvního dílu, tedy až na nějaké podrobnosti, ale jádro bylo téměř stejné. To však vyrovnaly jiné další momenty, takže nevadí.
A taky nevím proč, ale já si prostě tu Clarisse zamilovala. Patrně asi pro ten její rockový vzhled a vizáž a taky kvůli kostlivcovým koním, takže jsem zvědavá, jestli to přebije Thalie, když má podobný styl jako Áresova dcera.