Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2419 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

Percy
02.07.2012

jeto dobrá knížka přečetl jsem všechny díly a čtuje od znova

moje moto : knížka lepší než film

Hanyuu-hime
26.06.2012 4 z 5

Příběh pro děti, který ale určitě potěší i starší. Nabízí vtip propojený s napětím a čte se naprosto úžasně.
Jen škoda toho filmu, myslím si totiž, že právě Percy Jackson měl určitou šanci být pro další generaci tím, co byl pro mou Harry Potter... Pokud se ke knize ale dostane někdo právě přes zmiňovaný film, stejně jako já, nemusí mít potom ani chuť ji číst. I mně právě z tohoto důvodu dlouho trvalo, než jsem se ke čtení vůbec odhodlala...
Kniha je ale moc hezká, a proto, jestli stále váháte, ji mohu jen doporučit :)

Emily14819
05.06.2012 5 z 5

Riordan opět nezklamal. Úžasná knížka. Nádherné spojení vtipu s nebezpečím.

Katie*
29.01.2012 5 z 5

Na začátku jsem si myslela,že knížka bude stejně nudná jako film,ale byla jsem opravena známou pravdou,že knížka je daleko lepší než film.Percyho jsem zhltala jedním dechem - bavilo mě číst si o jeho dobrodružstvích,jeho soukromých potížích a o jeho reakcích na určité lidi.Opravdu povedená knížka,která se mi hrozně zalíbila a určitě si přečtu i pokračování :)

Oter
28.09.2011 5 z 5

Kniha je velmi působivá a čtivá. Osobně si myslím, že si v ní najde něco zajímavého jakákoli věková skupina, i když je zaměřena pro děti. Velmi se mi líbí nevtíravý humor autora a rovněž oceňuji dějovost, kdy člověk při čtení nemá místy chuť knihu odložit. ;)

Kaka.cs
26.09.2011 5 z 5

Asi před rokem jsem viděla film a zajímalo mě, jaká bude knížka. Byla mnohem lepší než film, plná akce od začátku až do konce, velmi napínavá ale i zábavná. Navíc jsem se ještě dozvěděla něco o bozích. Určitě bych ji doporučila.

Megii
27.08.2011 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Chystám se přečíst si další díly a jsem fakt zvědavá, co se dočtu. Jsem moc ráda, jak se Sally na konci rozhodne, Smraďoch Gabe si to zaslouží :))).

Lea
26.08.2011 3 z 5

Souhlas. Jako opakování řecké mytologie to rozhodně není k zahození. Ale četla jsem, že Percyho Jacksona kupují maminky dětem, a pak ho jako první zhltnou samy. No proč ne? Moc se mi taky zalíbily názvy kapitol - Riordan mě vždycky dostal. Bestseller to ale pro mě není, už jsem asi vyrostla.

fallík
19.08.2011 3 z 5

Zdá se, že jsem se na tuhle knihu těšila více méně zbytečně. Podle mě je to až moc dětské. Hrdinům jde podle mě všechno až moc lehce, nikdo nezemřel, ani se nezranil a všechno se podařilo. Nápad byl ale dobrý, přiblížit mladým lidem řeckou mytologii. I já jsem si pár věcí zopakovala a naučila se.

Laja
16.08.2011 5 z 5

Přečetl jsem to až po zhlédnutí filmu a musím se sám sebe zeptat podle čeho ten film je natočen? Film si místama přizpůsobili tak nehorázně až hrůza. Kniha se mi zdá být velice čtivá, napínavá od úplného začátku do posledního řádku. Vřele doporučuji všem, kdo má rád mythologii a bájná, někdy až ďábelská, stvoření. Já osobně si určitě nenechám ujít další díl.......snad mě nezklame

va maniak
28.07.2011

je to upe super kniha aji ten začatek byl dobry a to už je co řict protože ětšina knih ma nudny začatek

Mercy
20.06.2011 5 z 5

Vážně dost dobrá kniha. V táhlo mě to do děje, musím říct zábavné, napínavé no a taky naučné (začal mě bavit dějepis). Moc se mi to líbilo a dá se to číst skoro pořád :)

hobelka
18.03.2011 3 z 5

+ Zopakovala jsem si řeckou mytologii.
- O ničem jiném se tam prakticky nepsalo.

Vera.sarance
30.11.-0001 4 z 5

Doufám, že se to uchytí u nás aspon ze čtvrtky jak Harry Potter, protože by byla škoda, když by to zapadlo. Je to krásná kniha, má sice hodně chybek a příběhů o nějákem vyvoleném chlapci či dívce je všude až až, ale pan Riordan vymyslel krásný způsob, jak dětem (a nejen jim) zajímavě nacpat řeckou mytologii.