Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2421 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

Michelle.1995
15.01.2016 5 z 5

Tuhle sérii naprosto miluju :D a stejně tak i Bohy Olympu ;)

berta8308
29.12.2015

Nejlepší série knih, co jsem kdy četla. :D

Lablynt
09.10.2015 5 z 5

Božské. :D
Ale jo, hodlám pokračovat.

Katashi
15.09.2015 4 z 5

Příběh prodchnutý starořeckou mytologií byl docela zajímavý, i když se mi krapet protivila myšlenka Olympu na Empire State Building. Film jsem viděl asi před pěti lety, takže si toho na srovnání moc nevzpomínám... ale rozhodně si přečtu i další díly. Postava Percy Jacksona mi k srdci nijak výrazně nepřirostla, ale vlastně mi nebyl ani nijak protivný. A myšlenka polobohů mi taky nebyla proti srsti. Určeno sice pro mladší čtenáře, ale jako oddychová četba mezi studiem povinné literatury na vysoké škole bych to klidně doporučil.

kendllajf
09.09.2015 5 z 5

Užasná kniha. viděla jsem jenom film 2 , ale jednička musí taky být super. Vřele doporučuji.

Rubika
17.08.2015 5 z 5

Miluju tuhle sérii, je opravdu úžasná^
Četla jsem tento díl před rokem, ale brzy si ho zase musím přečíst.
Nejvíc ze všech miluju postavu Percyho, protože je prostě dokonalý, ale samozřejmě jsem si oblíbila i zbytek našeho 'Golden' tria. Na RR knížkách mě vždy bavil Percyho humor a zasazení mytologie do našeho moderního světa.
Vřele doporučuji!

veriszv
09.08.2015 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Myslela jsem, že mě to bavit nebude, protože je to určeno především pro mladší čtenáře než jsem já a navíc je to mytologie...ale knížka mě bavila celou dobu a už se těším na další díl! :)

Shira27
22.07.2015 2 z 5

Přečetla jsem jen půlku, dál mě to už nebavilo. Viděla jsem dřív film ale ten se knize moc nepodobá, takže na tom zase tolik nezáleží.
Nevím co mě na knize tak nebavilo, možná to, že to vypráví kluk, možná to, že je to mytologie, nevím. Možná se k ní později vrátím.

Vianescee
14.07.2015 5 z 5

Výborná kniha která mě zaujala příjemným stylem psaní i poutavým příběhem. Už před touto knihou jsem měla v oblibě řeckou mytologii a tato série tomu ještě napomlohla a rozšířila mé znalosti. Líbí se mi, jak autor zasadil staré mýty do současnosti vtipným a zajímavým způsobem. Percyho jsem si neskutečně oblíbila a nejen jeho, ale i další postavy. V knize nechybí ani akce a dobrodružství. Zalíbil se mi i film, ačkoliv se od knihy dost odlišuje. Knihu jsem četla už dvakrát a určitě se do ní za čas pustím znovu.

Jano.
07.07.2015 4 z 5

Prvý diel... obsahuje síce zopár počiatočných zaváhaní ohľadom príbehu, ale číta sa výborne, napísaný je takmer až geniálne, postavy sú do jednej super a má aj takú akúsi peknú letnú atmosféru. :D Za mňa je celá séria na rovnakej úrovni ako Harry Potter, len má narozdiel od neho tendenciu byť ako príliv: občas ešte geniálnejšia a občas trochu americky blbá. :D Ale stále výborná. :D

petrvyhy
05.07.2015 2 z 5

Nedočetl jsem.Ne z důvodu, že by to byla špatná kniha, ale mě prostě nechytla. Nepřišlo mi to ani vtipné a ani zajímavé. Věřím, že někoho to osloví, převážně mladší čtenáře, ale já jím nebudu. Některé momenty kvůli špatnému popsání jsem si nedokázal pořádně užit a ani představit. Útěchou mi je, že ani film mě nenadchl.

David123456
22.05.2015 4 z 5

Nazdar lidi. Je to fakt dobrá kniha ale je to teprve začátek.

9187
20.05.2015 4 z 5

Opravdu výborná kniha. Jenom tam moc nebyl zmíněn Kronos, ale je to první díl, takže ještě uplně nejsem vtáhlý do děje.

hledaseniki
18.05.2015 4 z 5

Přirovnávat Percyho Jacksona k Harrymu Potterovi je dle mého názoru naprostý nesmysl, protože oba hrdinové toho mají společného opravdu velmi málo.

Zloděj blesků je příjemné čtení, které Vám dokáže zpříjemnit víkend. Rick Riordan se dost možná nechal inspirovat Rowlingovou, ale zvolil cestu Bohů, řecká mytologie je zajímavá a myslím, že každý kdo po téhle knížce sáhl, to udělal právě kvůli tomu. Čtení je to zábavné, vtipné a samozřejmě čtivé, ale je to čtení spíše pro mladší čtenáře, které jsou ve stejném věku jako Percy i když nepohrdnou ani starší čtenáři, já jsem toho důkazem.
Postavy jsou dobře zpracovány a myslím, že si lehce hlavní hrdiny zamilujete ať už je to Percy, Annabeth či Grover.
Zloděj blesků je příjemné, pohodové čtení plné zvratů.

ElisR1
17.05.2015 5 z 5

Výborná kniha, nejen pro mladší čtenáře.

Muhibbis
10.05.2015 3 z 5

Budem hodnotiť celú sériu... Takto. Kniha možno nie je ktovieaký literárny skvost, ale zase, je to pre deti, respektíve pre pubertiakov, nedospelú mládež, ktorá sa chce len baviť. V rámci žánru (shounen, aby som to vyjadrila v rámci otaku terminológie) ide o taký lepší priemer, niektoré nápady sú ozaj originálne a dá sa tomu teda odpustiť aj občasná stupidita. Tak pred dvoma-troma rokmi som prečítala všetky diely a musím uznať, že to rozhodne nebola nuda. O akciu nebola núdza a myslím, že keby som bola chlapec, bola by som sa do nej zamilovala. Občasné klišé (tím Grover-Percy-Anabeth je až príliš veľkou kópiou Harryho-Rona-Hermiony) zase až tak nemrzí, číta sa to ľahko, rýchlo (päť kníh som mala za sebou za pár mesiacov) a originalita je zaručená už len tým, že sú do deja elegantne zakomponované grécke mýty, vrátane tých menej známych - za mňa rozhodne plus! V rámci mládežníckej literatúry predstavuje celá séria výdatné osvieženie, kedy nie je potrebný ani dystopický svet, ani anjelsky či upírsky milenec, aby sa pubiši pobavili.
P.S. A čo sa týka filmu... No, viete, ako sa po Eragonovi hovorilo, že nech už je kniha akákoľvek, horšia než film už nebude? Tu je to veľmi podobné. Čo bolo v knihe celkom milé, vyzerá vo filme dementne, navyše filmári majú tendenciu odignorovať všetky najlepšie časti a skrátiť príbeh na neúnosnú mieru. Kdesi som počula, že Škola noci by bol skvelý seriál - Percy Jackson nápodobne. Ale to by sa zase nedalo vytrieskať toľko prachov z dôverčivých fanúšikov, že?

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Percy je hodně chabá náhražka za Harryho, ale dokáže zaujmout. Rozhodně to byl výborný nápad psát o řecké mytologii v našem světě. Kniha je útlá a čte se dobře, takže velmi rychle narazíte na konec. Ale je to prostě psané pro děti a k dospělému čtenáři si asi moc cestu nenajde. A musím zhodnotit, že film je slabý odvar knihy.

artabanb
26.04.2015 5 z 5

Mám hodně rád knihy, kde se lidi nějak třídí. Áresův srub je typický pro ..., Percy ovládá něco, atd. A tady to je. Dobrý, možná blbý je taky, že kniha má velká písmenka, podle mě je to lepší na čtení, ale obsahově při menších písmenkách, jako jsou v Harrym Potterovi, by se zmešil docel o hodně. Těším se až si přečtu další díl, kde bude Percy trochu starší. Jinak film je úplná hrůza. Líbí se mi, že příběh je vsazen do řecké mytologie. Vadí mi, že je tam hodně USA jako příkladná západní civilizace, ale co se dá dělat. Autor též nabádá k ekologii a je poznat, že je to určené hlavně pro dospívající. PS: Každý začátek knihy je nudný, avšak až si přečtu celou knihu, vždycky se mi ten začátek vybaví, jak ten příběh celý plynul. Napsal jsem to blbě, snad mi rozumíte.

Terča.K
04.04.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, jedinou nevýhodou bylo, že jsem dříve viděla film, což je ostatně můj problém. Důvod proč jsem si chtěla knížku přečíst, byl následující - mám ráda řeckou mytologii. Po této stránce kniha rozhodně nezklamala, bohů a příšer je zde víc než dost. Na druhou stranu musíte brát knížku s jistým nadhledem, protože když si to tak vezmete - dvanáctiletý chlapec bez výcviku, zkušeností atd. zachrání svět před 3. světovou a vyvázne možná jen s pár škrábanci. Ale i tak bych dala čtyři hvězdičky.

Áňa 998
11.03.2015 4 z 5

Bohužel jsem viděla dříve film než jsem knížku četla, ale nijak mě to nezklamalo, knížka je jasně lepší. Myslím že to je dobrá volba pro každého kdo má aspoň trochu rád řecké mýty.