Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2421 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

Ailee
28.07.2016 4 z 5

Zpočátku jsem se bála, že mě to nebude bavit, zvlášť, když jsem viděla film. Ten byl super, ale jsem ráda, že se od knihy odklonil, protože ta byla ještě lepší a alespoň jsem nevěděla, co se přesně bude dít. Určitě se hned vrhnu na druhý díl. Jediný důvod, proč nedávám pět hvězdiček je ten, že jsem bohužel všechno očekávala (možný důsledek filmu) a protože jsem ani jednou neměla mrazení. Trochu mi v akcích chyběl zápal, který by mě donutil se bát.

kyticka152
23.07.2016 4 z 5

Tuto knížku považuji za velmi zdařilou. Zaujala mě a i pobavila. Nechybělo dostatek zvratů a konec neměl chybu. Percyho jsem si zamilovala stejně jako Annabeth a Grovera. S radostí se vrhnu na další díl. Doporučuji k přečtení!!!

vodopad152
14.07.2016 4 z 5

Kniha byla super i když jsem občas byla naštvaná. Myslím si, že je tahle knížka propracovaná a super.

MirijamFrankl
14.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha!
Zpočátku jsem si myslela,že mě to moc nezaujme,ale pak mne děj strhl.Mistrovsky napsané,docela vtipné, a ten konec.
Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

kalinkacz
12.07.2016 4 z 5

Já a Percy Jackson jsme se potkali před několika lety u stejnojmenného filmu… Bylo na první pohled jasné, že se jedná o typ fantasy, která je přímo pro mě… No a po pár letech jsem se konečně pustila do knižní předlohy… A ani ta mě nezklamala! Jedná se o neskutečně napínavou a skvěle napsanou knihu, která vám nedovolí od ní ani na okamžik odejít… Neskutečně mě také bavil kontakt mezi vypravěčem (Percy) a čtenářem, místy byly tyto momenty i velice vtipné… Už z konce je jasné, že kniha bude mít pokračování, takže se jdu hned pustit do druhého dílu..

Fortuna
09.07.2016 4 z 5

Film jsem nikdy neviděla, a tak jsem vlastně ani netušila, o čem by příběh mohl být. Nečekala jsem toho moc, právě proto mě asi mile překvapila. Líbilo se mi, jak autor vše vysvětlil. Nevím, co k tomu ještě říct, prostě to bylo vážně fajn čtení.

Mitu
17.06.2016

Kniha mě bavila - četl jsem i v noci

dadako
06.05.2016 5 z 5

Po shlédnutí filmu jsem ke čtení předlohy neměl moc chuť. Jsem rád že jsem nakonec dal na doporučení a knihu přečetl.

angelice
31.03.2016 4 z 5

Jako už mnohokrát, i tady mě udivuje, jak mohli zkopat film, když předloha je tak úžasná.
Jinak, Riordana znovu chválit by bylo zbytečné, svou závislost na jeho tvorbě klidně přiznávám.
Není moc autorů, kteří vám nabídnou svět, kde byste chtěli být, jemu se to však skvěle povedlo. Všem dopuručuji přečíst si sérii Bohové Olympu, jež je ještě vtipnější, akčnější a nabitější než řada omezená na pouze Percyho.

DiDi123456789
25.03.2016 5 z 5

Že jsem měla nějaké očekávání, to se říct nedalo. Všechno se změnilo v prvních pár stránkách.
Jak může být tak jednoduchá knížka tak úžasná? Percyho jsem přečetla na jeden dech a sama jsem překvapená, jak moc mě příběh chytl.
Těším se na další díly!:)

Delinka
19.03.2016 4 z 5

Na tuto knižní sérii jsem se chystala už dlouho, ale konečně jsem se k ní dostala. První díl jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout...
Geniální nápad přesunout řeckou mytologii a její postavy do této doby. Skvělé autorovo odůvodnění, jak se bohové přesunovaly přes kontinenty,atd.
Určitě doporučuji si knihu přečíst!

Biohazard
07.03.2016 2 z 5

Úplně mě to neuneslo. Nejsem zrovna milovník antické kultury a řecké mytologie. Nicméně nápad zajímavý, čtení velmi jednoduché, spíše pro mladší. Někde uprostřed četby jsem se sekla a musela jsem se ke čtení docela nutit, ale to bylo možná tím, že jsem se s žádnou z postav nemohla ztotožnit, kvůli nízkému věku. Proto nevím, zda dokážu knihu zhodnotit objektivně. Mně v ní prostě něco chybělo. Brada mi z toho nespadla. I přesto dvě hvězdičky za originalitu a zajímavý svět.

sarkymplova
18.02.2016 4 z 5

Po dlouhé době jsem se k této knize konečně dostala a ze začátku přišlo zklamání. Musela jsem se ze začátku nutit, abych to dočetla. Po přibližně 30ti stránkách konečně příběh získal celou mou pozornost. Kniha se mi moc líbila a těším se, až se vrhnu na další díl. Jediné co mě trochu mrzelo, byly události, které jste typovali a dokonce i správně. Kam vešel Percy, tam bylo nebezpečí. Snad tam ani nebyla jediná budova, která by byla bezpečná na jejich výpravě.

helusa2
18.02.2016 5 z 5

Opět kniha čtená "pracovně" z naší školní knihovny ;-) Zaujala mě okamžitě díky autenticitě (12letý kluk používá obraty a přirovnání hodná opravdu 12letého INTELIGENTNÍHO kluka) a také díky humoru!!! Ten v knížkách miluji a tenhle druh mi fakt sedí :-) Napínavé, dobře napsané, zajímavý námět - co si přát víc :-) Určitě budu pokračovat dalšími díly!

Apoška
17.02.2016 5 z 5

Rick Riordan
Zaručená kvalita ;-)

Fantasy01
08.02.2016 3 z 5

Tolik jsem o téhle knize slyšela a abych řekla pravdu nebyla jsem ze začátku moc unesená z této knihy moc , každopádně jsem se prokousala přes začátek a v knize jsem začala vidět zalíbení, každopádně mám jiné oblíbence, ale určitě budu číst další díly. Co mě vážně mrzelo bylo že malý Percy neváhá sem tam zabít nějakou tu nestvůru a neutrpět žádné duševní následky, ikdyž je polobůh, mě by asi cítit určitou lítost vůči tomu koho vlastně zlikviduje. Ovšem obrovské vážně OBROVSKÉ plus patří neobyčejnému příběhu (ovšem jsou tam velké podobnosti například s Harrym Potterem) a humoru, který je vážně výborně zpracovaný. Každopádně se těším na další díl a doufám, že bych mohla hodnotit vyšším hodnocením.

aniphamova
05.02.2016 5 z 5

Já, jakožto milovník sci-fi a fantasy tohoto typu, jsem si knihu hrozně oblíbila! Je to velmi čtivé a moc zajímavé. Líbí se mi, jak spisovatel vlastně zakomponoval bohy a dnešní dobu. Jsem potterheadka, takže mi to přišlo podobné Harrymu Potterovi, i když trochu jinak, ale to vůbec nevadilo a na ději nic nezkazilo. Doporučuji! :)

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

kristynka8396
27.01.2016 5 z 5

Naprosto boží! Nejdřív jsem viděla film, oba díly a když jsem se dozvěděla, že pokračování nebude, tak jsem sáhla po knihách. A ty jsou mnohonásobně lepší :) napínavější i styl psaní se mi líbil.

Ditules
23.01.2016 4 z 5

Skvělý způsob, jak dětem a mládeži zprostředkovat řeckou mytologii. Četla jsem až po shlédnutí obou filmů. Nevím proč, ale je to právě jeden z těch několika málo případů, kdy se mi film líbil více než kniha. Přesto mám v plánu přečíst celou sérii i BO.