Zatracená láska

Zatracená láska obálka knihy
Mé hodnocení:

Devatenáctiletá Anna Laneová má přísné rodiče, a tak na rozdíl od svých vrstevnic nemůže chodit na večírky ani randit s kluky. I přesto hledá kličky, jak domácí pravidla obcházet a zároveň dál zůstat hodnou dcerou. Jednoho dne se stane svědkyní přepadení. Nepříjemná událost ji svede dohromady s Maddoxem, o dva roky starším klukem, který se rozhodne, že Annu získá. Podaří se mu to?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437130/zatracena-laska-fXi-437130.jpg 3.775
Pro ženy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Pointa

Kniha Zatracená láska

Lenka8065
včera

Kniha plně splnila má očekávání a já jsem si ji moc užila. Samozřejmě mám nějaké věci, které bych udělala jinak. Dílo však řadím mezi jedno z top od českých autorů.

Hlavní hrdinové mi k sobě sedli. Jako pár jsem si je neskutečně oblíbila. Ale jakmile bych řešila je samotné, tak mě totálně vytáčela Anna tím, že se ani jednou pořádně nepostavila otci. To mě na ní dost štvalo, že i v 19 si nechala kecat do života a vše si nechala líbit. Takže mi někdy přišlo, že nebyla vysokokolačka, ale spíš středoškolačka. Maddox mi přišel asi jako nejlepší postava z knihy. Nejen, že mi přišel neskutečně přátelský, ale svým způsobem mě přitahoval jeho vzhled. To, jak si dělal, co chtěl a jak byl milý k Anně.

Čtivost se této knize musí nechat úplně stoprocentně. Do příběhu se dá vžít. Tím, že čtu vše z obou pohledů hlavních postav, tak jdou zachytit jejich pocity a vy se do nich vžijete.

Začátek byl pro mě jak na horské dráze, protože i přesto že jsem chtěla číst dál, tak mi tam ze začátku knížky prostě něco chybělo. Ale tak zlom přišel u 100-150 stránce, kdy to začalo nabírat grády. Co bych chtěla podotknout, je konec, kdy se stane jedna důležitá docela špatná událost, kterou bych být autorkou více rozepsala a na některých kapitolách zas pár věcí vynechala.

Úplně top byla poslední kapitola a epilog, tam bylo vlastně spoustu krásných chvil hl. hrdinů a něco, na čem můžou stavět vztah do budoucna.

Za mě doporučuji! Vím, že některé lidi tento typ knih moc nebaví, ale já takové lehké, odpočinkové příběhy prostě miluju. Stojí minimálně za to dát tomu šanci.
????
Hodnocení 4/5

kackavitk

Já jsem do této knihy nešla s nijak vysokým očekáváním, ale musím uznat, že se opravdu povedla. Hned ze začátku mi vadila jedna věc. Celý příběh je vyprávěný ze dvou pohledů a to úplně doslova. To mi dost vadilo, že se vše opakovalo dvakrát, přišlo mi, že ty důležité momenty ztrácely na významu, protože v další kapitole jste četli zase to samé. Tohle mě ale brzy přešlo a postupem času mi to úplně přestalo vadit. Knihu to nijak nezpomalovalo. Tohle byla jedna z nejvíc čtivých knih co jsem zatím četla, ty stránky vám prostě mizí před očima. Líbí se mi, že to není jen obyčejná romantika z vysoké. Tahle kniha, byť bych to ani nečekala, toho v sobě skrývá tolik, tolik důležitých témat, který třeba nejsou zrovna středem pozornosti. Velmi nezvyklá metoda výchovy, vyrovnání se se ztrátou blízkých, s depresí, s psychickými poruchami. Tohle mě opravdu dostalo. Hlavní hrdinka mi až zas tolik nesedla, občas byla až zbytečně toxická, kdežto u hlavního hrdiny se mi moc líbil jeho vývoj a poznání pravé lásky. No takže pokud máte rádi takovýhle typ romantiky, tak vám to musím jedině doporučit, protože tohle za to stojí!

Sarkak94

Jedna z mála knížek, u které je mě mrzí, že už jí mám už přečtenou. Na to že je to autorčina prvotina, je to dokonalý příběh s příměsí romantiky a napětí a já si ho oblíbila. Párkrát jsem si i po brečela, což se mi moc často nestává. Maddox je naprosto úžasný "bad boy" má tetování, piercing, jezdí na motorce...a přitom je hodný, citlivý kluk. Já si ho hned zamilovala ne jen kvůli jeho tetování, ale právě i kvůli jeho povaze, je ke všem naprosto upřímný a na nic si nehraje. Anna, no tak u té nevím, na jednu stranu mi děsně lezla na nervy. Nejen kvůli jejímu chování, ale kvůli tomu, že se prostě nedokázala postavit otci. ( Ano vím není to jednoduchý.) Ale na druhou mi nevadila, a občas mi jí bylo i líto. Jinak Maddox a Anna jsou skvělí pár. Oni jsou příklad toho, že protiklady se přitahují. Vyprávění z obou pohledů je super, tady mi jen trošku vadilo, že se tu opakují téměř stejné pasáže ( z Maddoxova pohledu mě bavily víc).

Petriii

Mohlo to mít potenciál... Ale to by hlavní hrdinka nesměla být taková blbá nána, že jsem měla každých 20 stránek chuť tam vlézt a nafackoval ji! Nevim jestli by s jejími myšlenkovými pochody měl trpělivost nějaký upjatý, hodný, milý chlapec,natož někdo jako Maddox. Klidně to mohlo mít o 100 stránek méně s vůbec by to nevadilo. I když stále dokola stejné téma,nevadí mi to. Maddox byl celkem sympaťák, s ním by to šlo. Ale Anna? Ta pro mě tu knihu úplně zabila...

Ludmila02

Tak mě se to líbilo velmi. Nijak zvlášť mě neotrávilo čtení stejných scén z pohledu jejího a pak jeho. Naopak mě bavilo, jak různě tu samou věc vnímali. Přečteno za dva dny. A nemám z příběhu pocit, že jde o románek zlý kluk - hodná holka, jak tu někdo psal. Možná výbušné povahy, ale zlý? A ona byla spíš uťápnutá otcem, ale ukázala, že když je třeba, umí vystrčit drápky. Nebyla to žádná chudinka. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

LilianaFalcon

Kéž by se ty úhly pohledu tak nepřekrývaly. Pokud by to tam bylo párkrát pro ozvláštnění, tak by mi to nevadilo, ale v téhle míře to příběhu uškodilo.

AniDi
30.12.2020

Krásná obálka, příběh místy zajímavý, vyprávění dvěma pohledy mi později ani nevadilo. Možný SPOILER: ALE, vztah s otcem byl tak špatně popsaný, nedotažený a hodnověrně nezdůvodněný, že mi tam prostě vůbec neseděl a tím pádem i celá kniha, která se okolo toho točí mi neseděla. Mám moc ráda příběhy - špatný kluk hodná holka ale opět mi chyběl ten náboj abych jim věřila ten romantický vztah. Je to jako by klukovi přeplo a najednou jí zbožňuje a není ani vysvětleno proč. Je mi to líto, moc jsem se na příběh těšila.

LadyAlena
14.12.2020

Super! sice jsem jeho pohled četla ob 5 řádků, ale jinak se mi kniha moc líbila :-) jeho pohled bych si představovala jen pro dokreslení situace