papajapa papajapa komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tohle, ze je svetovy bestseller? Nezlobte se na me, ale fakt ne.
Zaplatky predvidatelne a ten styl psani. Nevim jestli to bylo prekladem nebo spisovatelovym umem, ale pripomnelo mi to slohove prace na zakladni skole.

28.07.2017 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

První setkání s touto autorkou a jsem velmi překvapená. A to kladně. Nečekala jsem, ze český autor napíše takovou pecku a ještě v zenskem podání. Co nejdříve se vrhám na dalsi díly.

15.03.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Páni.
Co k tomuto dílu napsat. Z části jsem zděšená, že možná v naší budoucnosti dojde k těmto krokům, ale z druhé strany je fascinující, že vědomí a naučené zvyky zůstávají v transplantovaných údech.
Nedokážu posoudit, zda je horší forma ukončení života potrat nebo zmíněné rozpojení. Každopádně jsem zde nepostřehla možnost nějaké antikoncepce. Jako nejhorší posuzuji tzv "čápnutí".
Každopádně tato kniha mě donutila zamyslet se nad možností darování orgánů, krve aj.

08.05.2016 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Cim vic mam prectenych Kingovych knih tim min se mi libi jeho konce. Nevim cim to je. Dej je pekne propracovany, ale ta zaverecna tresnicka tam neni.

19.02.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kam na ty namety chodi. Opet naprosta pecka.

01.06.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha se mi libila do chvile nez se tam zacali objevovat dalsi Jasonove. To mi prislo uz dost ujete a jde 1* dolu. Kazdopadne zajimavy namet, rozhodne k zamysleni.

30.11.2017 4 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Je až neuvěřitelné jak si někteří lidé dokáží svůj život zkomplikovat. Samozřejmě zde je hlavním důvodem ochrana vlastního dítěte a pak se to už vezlo... Kniha na mě působila strašně osobním dojmem, jako zpověď nějaké kamarádky. Někdy jsem musela přestat číst, protože to bylo tak chmurné a depresivní až mi bylo smutno. Za sebe říkám 5* a před autorem smekám za podrobné a pravdivé přiblížení provozu protialkoholní léčebny.

02.01.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Prvni kapitola = katastrofa. Podrovne popisovany kazdy detail a dialog ve kterem se tezko rozeznava kdo co rika. Ale po prekonani prvnich stranek je to neprekonatelna kniha. Prolinani pritomnosti s minulosti v internatu dokonale dokreslil rodici se dej. Poslednich cca 100 stranek pro me bylo srdcervoucich. Pokud nas ceka tato nebo podobna Budoucnost tak jsem rada, ze se ji nedoziju.

26.07.2016 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Z této knihy jsem na rozpacích. Čekala jsem o ní více informací ohledně války a života v ukrývání. Na můj vkus si "žili" celkem pohodlně. V první půlce knihy je znát, že je psaná dítětem, pak se láme jak Anne dospívá. Nejvíce se mi líbila části o sbližování s Peterem.

03.03.2016 2 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Za mě palec nahoru. Super čtení. Labyrint jsem nejprve viděla zfilmovaný a teď si říkám co to natočili za frasárnu...

06.02.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na tuto knihu jsem se chystala uz dlouho a diky ctenarske vyzve jsem precteni uspisila.
Po jejim precteni vsak citim smutek a prazdnotu. Ostatne jako u vetsiny s podobnym tematem. Kniha splnila vsechny ma ocekavani a rozhodne si zaslouzi Pulitzerovu cenu.

05.05.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Za sebe musím říct, že třetí díl se mi asi líbil nejvíce. Hlavně teda konec, který měl spád. Vysvětleno snad bylo vše z předchozích dílů. Možná bych na úplný závěr uvítala kapitolu navíc s pohledem do bližší budoucnosti.

08.04.2017 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Po prokousání rozsáhlým výčtem postav je to nezapomenutelná kniha. Dle mého názoru jedno z lepších děl od Kinga. Jediné co mi nesedělo bylo vysvětlení původu kupole, ale na druhou stranu jak jinak to udělat.
Dlouho jsem přemýšlela o příběhu s mravenci. O tom jak silnější ubližuje slabšímu ať je to z jakéhokoliv důvodu.
Každopádně knihu všem doporučuji a rozhodně se nebojte množství stránek.

Pustila jsem se do sledování seriálu. Ze začátku jsem byla zklamaná a naštvaná, protože i když je spousta postav zanechaná, jsou tam velké rozdíly jako např. Zrzek není doktor, ale hasič, který uvízl vně kupone, Dale Barbie není kuchař, ale vymahač dluhů aj.

05.03.2017 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Po precteni Turnusu mam daleko vic nezodpovezenych otazek nez po Silu. Vypraveni v prubehu let/staleti a historie sila 17 dotvarelo dej. Kniha se cetla dobre a tesim se na dalsi dil.

03.09.2016 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Nějak nedokážu pochopit, že tuto knihu a Farmu napsal jeden autor. Farma nebyla špatná, ale hodnotím jako průměr. Zato Dítě číslo 44 byl nářez. Ještě teď se nemůžu vzpamatovat z praktik tajných služeb a života obyčejných lidí za dob Stalina.

24.08.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Strhujici pribeh, ktery me uplne pohltil. Zacatkem jsem se musela kapku prokousat, ale s ubyvajicimi strankami jsem dychtive cekala co bude dal.
Stefanii musim podekovat za stastny konec jelikoz se mi u nedavno prectenych knih casto stalo, ze na konci zemrela ma oblibena postava.
Na romantiku moc nejsem, ale tento roman v mych ocich nema konkurenci. Chystam se podivat na filmove zpracovani tak doufam, ze to moc nezprasili...

03.05.2016 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Třetí díl lepší než druhy, ale jak už někdo uvedl bylo to dost prekombinovane. Každopádně jestli vyjde další díl, rada si ho prectu. Tento svět me baví.

22.03.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Oproti prvnímu dílu trochu slabší, ale porad dost dobré. A konec lákající k dalsimu dilu.

19.03.2022 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Trochu jinak kingovka než jsem zvykla, ale to neznamená, ze horší. Žádné nadprirozeno a bachatel znám od zacatku. No a konec, ten nás zve k dalsi knize.

25.12.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Dle mého názoru důstojné ukončení cele série, kdy je jasné, ze je konec. Možná bych uvítala ještě nejakou kapitolu ohledně osídlení planet a jestli všechny lodě doletěly k cíli.

03.06.2021 5 z 5